Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (více)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (více)

Série(7) / Epizody(133)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

mrclTV

Pri tomto podrobnejšom a väčšom reštarte Clone Wars sa vymenila ľúbezná 2D animácia za pokrokovejšiu, no v mojich očiach menej peknú 3D grafiku (hlavne prvé tri série nie sú práve pekné) dej je obsiahlejší a miestami veľmi pozerateľný a separatistický droidi svojou absurdnou imbecilitou dodali humornú vložku. Najzaujímavejšie časti zahŕňajú zvyčajne tie, ktoré obsahujú Zigerrianskych otrokárov, mandaloriansku Death Watch či Dathomir zo štvrtej série, to bolo na animák celkom drsné. Celkovo by som seriál zhrnul takto - prvé série su klasický seriálový priemer (par kvalitných častí a zvyšné dve tretiny sú omáčky), ale tieto série su vizuálne dosť slabé, v ďalších sériách sa už grafika zlepšila no obsah až tak nie, vo štvrtej sérii je asi najviac skutočne dobrých častí a naopak najmenej je ich hneď v nasledujúcej piatej sérii (nebyť ďalšej Mandalorskej epizódy a finále série, by tu fakt nič nebolo). Šiesta séria detto, oplatí sa v nej pozrieť posledné 4 časti a v podobnom duchu je aj posledná séria, od ktorej som čakal viac. Ale celkovo je seriál slušný mix na rozhraní medzi 3mi a 4mi hviezdičkami, ale to pomerne veľké množstvo "vaty" to u mňa sťahuje nadol, ku trom. ()

koty2201

Mne sa recenzie na seriály píšu dosť ťažko, pretože ide o také rozsiahle dielo, že sa dá k tomu vyjadriť skôr stručne a dosť všeobecne. Keby to chcem zjednodušiť radikálne, tak poviem, že seriál Clone Wars, ktorý nadväzuje na animovaný film Clone Wars, je zatiaľ jediný a teda najlepší seriál z toho univerza, ktorý som videl. Ale z celej ságy to je za mňa zatiaľ druhý naj projekt hneď po filmovej Epizóde III. Ďalej ma čaká ďalší animovaný seriál Star Wars: Rebels, ktorý sa odohráva pár rokov po tomto. Spomínam to preto, lebo nie na všetko tento seriál odpovedal a je pár otázok, ktoré nemajú odpoveď ani po 7. sérii. Týkajú sa hlavne neznámeho osudu niektorých postáv. Ale tak snáď sa niekedy dočkáme. Musím uznať, že tento seriál má dosť netradičný smer v oblasti kvality. Pretože zatiaľ čo väčšina sérii je časom horšia a horšia alebo si držia nastavenú laťku kvality, tak tento animák časom stúpa hore a je stále lepší a lepší. Preto je u mňa prvá séria najslabšia a tá posledná zase naopak najlepšia. Napríklad kvalita animácie sa neustále mení a seriál sa stáva stále vizuálne krajším a atraktívnejším na pohľad. A samotné príbehy, ktoré máme možnosť sledovať sú časom väčšie a komplexnejšie. Našťastie sa postupne aj zbavia svojej repetetívnosti, lebo zo začiatku som mal pocit, ako keby som sledoval tie isté príbehy stále dookola. Ďalej musím pochváliť prácu s postavami a prostredím. Vždy na vás čaká niečo nové a to teda nové planéty a civilizácie, ktoré na nich žijú. Každá má iné zvyky, iné spôsoby a potom sa delia na "republikové", separatistické alebo neutrálne. Čiže dosť silnú úlohu tu má politika a sociálny systém. Ako som spomínal, seriál predstaví mnoho nových postáv z tohto univerza a väčšina z nich boli výborne napísané, pretože si s nimi viete rýchlo vytvoriť vzťah alebo odpor k nim. Jediný problém je ten, že nie všetky osudy sú známe, ako som už spomínal. Určite najväčšou hviezdou seriálu je pre mňa rovnako, ako pre iných, Ahsoka Tano. Epizódy s ňou sú naj. Je správne milá, vtipná aj badass. Z toho záporného spektra ma najviac bavila Asajj Ventress. Hudobne je to taká klasika akú poznáte z predošlých Star Wars projektov. Aj zábery a práca s kamerou sa časom zlepší a niektoré scenérie a scény sú naozaj krásne na pohľad. Takže technicky nemám čo vytknúť. Teda skôr ku koncu seriálu, pretože tie prvé série majú svoje muchy. Čiže ak to zhrniem, tak Klonové vojny sú skvelým seriálom, ktorý našťastie nie sú len nudnou výplňou, ale dokreslia udalosti medzi druhou a treťou epizódou (približne). Fanúšikovia sci-fi a Hviezdnych vojen budú nadšení. ()

spacemaster

Většinu dílů sem viděl u kamaráda na notebooku, protože mi to přišlo zbytečný stahovat nebo kopírovat, ale za podívání, aspoň jedno, to asi stojí. Tedy pokud máte rádi Star Wars a máte rádi Anakina. Já osobně mám rád to první, u Anakina bych trochu váhal, ale každému co jeho jest. ()

miistr

Dobrým nápadem byla snaha u ztvártnění klonových válek. Horší je to, že v některých dílech je to hodně slabé a v některých zase hodně silné. Osobně mám nejraději ty díly, kdy se na scéně objevuje Ahsoka Tano, protože to je moje oblíbenkyně a v některých okamžicích seriál sleduji jenom z toho důvodu, že bych chtěl vědět co se s ní stalo před 3. epizodou či slavným rozkazem 66. ()

-VINCE-

Jako fanoušek celé série Star Wars jsem nadšen. Pilotní film byl super bez jakýchkoliv výhrad a to stejné platí i o seriálu. Spousta akce a mnoho dalších nápadů a míst galaxie, které jsme jinde neměli šanci vidět. Co se týče animace tak ano je taková zvláštní. Já si myslím, že to je schválně z důvodu aby každý hned poznal, že se jedná o Star Wars. Nikdo si to nesplete s něčím jiným jelikož nic jiného takovou grafiku či animaci nemá. Svůj účel to dle mého názoru splnilo. Seriál je živý a většina dílu je spousta bitev a soubojů jak Clone Wars mají být. Hluchá místa jsou jen velmi zřídka a to je velké plus. Pořád se něco děje a je na co se dívat. ()

Bercuss

Tak jsem včera viděl poslední díl 5.série s číslem 21. Pokud dobře vím, tak by to měl být i poslední díl seriálu vůbec. A vlastně jen díky 1. a 5. řadě jsem zvedl hodnocení z odpad! na **. Nikdy jsem si nemyslel, že tohle řeknu, ale Ashoka mi nakonec celkem přirostla k srdci a tak jsem seriál sledoval jednim očkem na netu a koukal, jak to s anakinovou padawankou dopadne. Clone Wars i přes nevalnou animaci měly celkem slušný start, co se příběhu a vedlejších postav týče. Jako jeden z nej. fandů (v měm okolí určitě) sem v tento seriál vkládal veliké naděje a doufal, že se bude točit hl. okolo vedlejších postav nové triologie, které ve filmu moc prostoru nedostaly. Např: Kit Fisto, Plo Koon, Shaak Ti, Saesse Tiin, hrabě Dooku, generál Grievous, námezní lovci a další...Bohužel už po pár dílech bylo jasné, že diváky asi vedlejší postavy nezajímají a tak se 90 % dílů točilo kolem hlavní trojice: Obi-wan, Anakin, Ashoka. Dobrá, překousl jsem tedy první zklamání a tak jsem už jen čekal, co páni scénaristi vymyslí a na co se budu muset připravit. A v tomto ohledu nezklamali, páč 2. , 3. a 4. řada zabila veškéré poslední naděje o jejich zdravém rozumu, volbě , nebo jen minimální znalosti světa SW. Nejen že seríál vyvrací polovinu věcí, které byly dány filmy, ale on k nim ani nepasuje a to vůbec. Je fakt že u George už sem si na podobné změny zvykl, třeba to, že nebere v potaz komiksy od vlastní firmy, několikero životů některých postav (každej si asi může vybrat to svoje). Chápu, že malí svišti, leckterou nelogičnost a překlep překousnou, hl. když mají svojí malou hrdinku a dost infantilní děj, ale co my, co jsme čekali, že nám tento seriál něco dá? Strašně rád bych se tu rozpovídal o věcech, co mě tam tak děsně štvaly , takhle z patra si vzpomenu na pár desítek, ale to bych asi udělal nejdelší komentář v historii ČSFD. Takže co jsem chtěl říct: 1.řada OK, 2. Odpad!, 3. Odpad!, 4.Odpad! 5. OK, jen Darth Maula měli nechat odpočívat a né ho kvůli zisku a zase s hromadou kiksů, vracet zpět. Jeho bratr teda taky žádnej zázrak. Ale líbilo se mi, jak se na nich vyřádil Darth Sidious, to byl hodně stylovej souboj, takže vlastně plus. No a nakonec dojemné loučení Ashoky s Anakinem a její odchod z řádu, nejsem zrovna žádnej romantik a citlivka, ale tady jsem musel zatáhnout :) Jediná šmouha na celkem slušném zakončení je, že to příběhově schytala Barriss Offee, kterou jsem měl mezi rytíři Jedi taky moc rád a její knižní konec se mi zamloval mnohem více. ()

fingerme

Po pilotu jsem se hodně bál jakým směrem se to bude ubírat,ale nakonec mě to hodně mile překvapilo .. dokonalé doplnění příběhu mezi epizodou II. a III. ()

Marty_cz

Seriál nám dokonale vyplňuje mezeru mezi epizodou 2 a 3. Líbil se mi nápad, animace a akce. Ovšem i přes to, že jsem byl na straně Republiky mi připadlo v seriálu, že tím to tempem by byli Separatisté poraženi, tak od 3. série. Každopádně povedený seriál i přes skutečnost, že občas sklouzává do stereotypu . ()

blondboss

Tento star wars animák je zaujímavý najmä tým, že odhalí mnoho tajomstiev, ktoré nebolo možné vykresliť podrobnejšie v samotných Lucasových filmoch, konkrétne medzi epizódami II. a III. Pre zarytého fanúšika Star Wars je toto povinnosťou, pričom 3D vizuál animácií a celkovo príbehy vykreslené v jednotlivých epizódach sú naozaj veľkým lákadlom. Po zhliadnutí všetkých sérií môžem potvrdiť, že všetky majú zhruba podobnú kvalitu, preto dávam jednoznačných 70 % a štyri hviezdy. *Update po finálnej sérii* Keď opomeniem pár zbytočných epizód, tak siedma séria bola jednoznačne tou najlepšou a najepickejšou zo všetkých sérií celých klonových vojen. Krásne a detailne prepojená s druhou a treťou epizódou a nástupom temnoty v podaní Dartha Vadera. Hodnota tohto seriálu sa týmto značne zvýšila. 80 % ()

nattnatik

Po VII filmové epizodě jsem hledala něco, co by mě vytáhlo z toho bahna plného zklamání z celého SW světa a kam to všechno vůbec spěje. Řekla jsem si, že tomu dám šanci a ještě že tak. Sice to má své mouchy - na animaci se sice dá zvyknout, ale její jednoduchost občas bije do očí, hlavně když už se objevuje tolik dalších světů a planet, by se toho mohlo využít a trochu na tom zapracovat. Další věc - občas se stane, že díly nejdou chronologicky. Objevují se postavy, které před pár díly zemřely apod. Ale to se děje vážně jen výjimečně a nijak mi to nekazí celkový dojem. Některé díly jsou slabší, některé zase zaujmou a obohatí snad ještě víc než filmy. Délka 20 minut je velice příjemná, není místo na zbytečné, nedůležité scény, tím pádem se ani nestíháte nudit. Takový večerníček na dobrou noc. Někomu vadí, že již známe osud všech hlavních postav, ať už skončí rozkazem 66 nebo jako Vader, ale právě díky takovým doplňujícím informacím si tyto postavy ještě víc oblíbím. Jsem vděčná i za příběhovky týkajících se klonů, jsou zde vyobrazeni tak jak se ve filmu nikdy nestalo, na druhou stranu droidi jsou někdy až moc hloupí. Každopádně hlavu patu to má, hudba se po první sérii díky bohu zlepšila (to techno bylo vážně hrozné), ale jinak se to povedlo - za mě 4*. ()

Gig

Výborný seriál ze světa Hvězdných válek, který na první pohled se může jevit, že je jednoduchý a dětský. Plno lidí ho může snadno odsoudit pro CGI animaci, hranaté, gumové postavy a já nevím co. Tento seriál začal grandiózně ve stylu, kdy jednotlivé díly se věnovaly různým méně známým postavám z daleké galaxie. Objevilo se tu plno padawanů a jediů, kteří postupně umírají. Ano, jako každý seriál, tak i tento má své světlé i temné chvilky. Postupně se onen skvost, který časem zraje jak víno, vyvinul a zaměřil se na dějovou linku, linky okolo Ashoky - jedné z nejmilovanějších postav, která vznikla v tomto seriálu, trupperů, Anakina a lidí kolem těchto postav. Hudba, která na počátku byla tak trochu techno se časem změnila ve známé motivy a variace na ně. Každý díl začíná poněkud netradičně na Hvězdné války - obdobně jako dřívější pojračování Šserálu Avatar. Všem nadšencům Lucasova odkazu jen doporučuji. A to vlastně ani nemusím. Ti už to dávno ví. ()

Víteček

Některé díly jsou hodně slabé, spousta průměrná a určitý pocit dobrý až výborný. Jako celek je to pak velmi slušná zábava, která i přes veškeré nedostatky trumfuje zábavností celou novou trilogii. 70 %. ()

popo666

Odhliadnime od dejovej linie filmov. Vnorme sa do asi dejovo najplodnejsieho obdobia celej Republiky. Teraz sme pripraveni plne si uzit to, co nam Lucas vo filmoch nedal, resp. dat nemohol. Do deju vstupuju nove postavy, roboti su este hlupejsi a Anakim uz ma na tvari polku zaskodneho vyrazu Darth Vadera a to este nema masku. K dnesnemu dnu len 1 (ok 2) hluche casti, ktore si Lucas mohol odpustit. Polokomiksova animacia a este k tomu v zavere skoro kazdej casti dialog, ktory nesie hlbsi odkaz, alebo malu mudrost. Pre mna je tento serial pokus o nieco nove a ja ho aj pre jeho vsetky chyby zerem. Jedine, co ma poslednej dobe zarazi je fakt, ze vieme, ako to skonci (odhliadnuc od serialu, Republika za ktoru tak oddane bojuju zanikne, a my to vieme). ()

Sentinel

Hodnocení po první sezóně. Jestliže se vyhnete srovnávání s hranými snímky, zjistíte, že animované zpracování Klonových válek není vůbec špatné. Chápu že nezvyklá animace může leckoho otrávit, pokud si však zvyknete, budete se bavit náramně dobře. ()

HollyMolly

Jsem velký fanoušek SW ságy. Rozšířit filmy o kreslený seriál? Zajímavý nápad, ale trochu jsem se bála zklamání. Prvnímu animáku jsem moc nevěřila. O druhém se víc mluvilo, tak jsem se nechala strhnout a nelituju. Ale musím říct, že ho většinou neberu moc vážně a tak mi to úplně vyhovuje. Totiž - Anakin, nejhlavnější, nejlepší postava je hrozný. V každém díle Ashoka všechny přechytračí a taky je tak trochu moc namachrovaná. A Anakin na co sáhne, to podělá. To má být nejmocnější jedi?? Je strašně moc věcí, co mi na seriálu vadí, ale stejně mě to šíleně chytlo a a na každou novou epizodu se nemůžu dočkat. ()

Johnysman

Animace není zrovna dokonolá...především v první serii, ale jinak parádní koncert snad lukasových nápadů a mouder, co do normáních filmů nezvládl nacpat. Je to zkrátka něco ,,jiného" ,vskutu zajímavě pojaté klonové války vyplňující mezeru mezi II. a III. epizodou. Je to krásně pohádkový seriál...ten pilot co uvedli do kin si mohli možná odpustit. ()

Ssova

Absolutně fantastické. Řadím se mezi fanoušky Star Wars a po skončení Návratu Jediho jsem jen smutně utřela slzy a těžko se smiřovala s faktem, že tohle je opravdu konec. Když jsem se doslechla o animovaném seriálu, kroutila jsem hlavou, ale ona je to opravdu pecka. Perfektní způsob, jak se vrátit mezi všechny ty oblíbené postavy. Animace je naprosto bezvadná, podoba hrdinů je jednoznačná a veliké plus spočívá i v českém dabingu, který je stejný jako u hraných filmů. Tím se atmosféra stává autentickou. Tento seriál mi přijde tak dokonalý, že ho musím považovat za rovnocenný s filmy. Kdyby to šlo, dám mu těch hvězd deset. Pravdou ale je, že pro někoho, kdo nezná původní sérii filmů, by seriál byl naprosto nesozumitenýl. Je to vskutku dílo pro fanoušky a je skvělé. ()

dthwinter

Seriál, který začal skvostně a kvalitativně převýšil svůj pilotní film. Z hlediska celé ságy je třeba ocenit především další vykreslení a přiblížení vedlejších, ale i hlavních postav. Nechybí akce ani humor, ale kvalita postupem času mírně klesla, i když ne tolik jako třeba u Heroes. Ale za první a vlastně i druhou sezónu - 80% ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (více)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (více)