Tohle je Sparta!

• USA Meet the Spartans (více)

Bitva začíná! Hrdinný Leonidas, jehož jedinou zbraní jsou kožené spodky, vede oddíl třinácti válečníků, aby bránil Spartu před invazí Peršanů, mezi nimiž nechybí Rocky Balboa, Transformers či hrbatá Paris Hilton. Tahle bláznivá parodie vás rozesměje až k slzám.  Příběh hrdinného Leonidase a tří stovek udatných Sparťanů, kteří do posledního muže padli, aby zabránili invazi armády Peršanů v čele s králem Xerxem, se dočkal bláznivé parodie. Místo Gerarda Butlera se do čela oddílu třinácti válečníků (ano, čtete dobře) postaví Kevin Sorbo (bývalý Hercules) a řady jejich nepřátel rozšíří Ghost Rider se Shrekem, Rocky Balboa, Transformers či hrbatá Paris Hilton. Objeví se i další slavné celebrity, ale ani ty tahle ztřeštěná komedie, jejímiž režiséry jsou Jason Friedberg a Aaron Seltzer, nijak nešetří. (oficiální text distributora)

Mistr_Moon

Ulítlá parodie na 300, která paroduje takřka vše o co daný rok bulvár zakopl. Udivuje mě především, kolik se může do jednoho filmu vejít product placementu - troufnu si říci, že v tomto ohledu film překonal dokonce i sérii filmů o Sexu ve městě. Jinak je to parodie patřičně bezduchá, stavějící většinu vtipů na homosexuální tématice a různých nechutnostech spojených především s Paris Hilton a jejím obřím beďarem a "tom tlusťochovi z Borata". ()

RigorMortis

Ale no fuj, takto znásilňovať diváka? Chudák Leonidas vypustí jednu hlášku a americká filmárska úchylka profitovať takmer zo všetkého sa okamžite prejaví... ()

helrohir

Ďalšia z radu súčasných trápnych amerických paródií. Až na pár celkom srandovných scénok mi to prišlo ako zbytočnosť. ()

KateW

Říkejte si co chcete, ale když člověk hledá něco u čeho se nezávazně pobaví, tak je tohle super. Jo, inteligencí je to na úrovni teenagera na fb, ale někdo,kdo by jednou za čas rád vypnul, si to pustí rád. ()

Fenris 13 odpad!

Viděl jsem jen prvních deset minut, za hodnocením "Odpad!" si ale rozhodně stojím. Mám rád špatné filmy, mám rád brutality od Asylum...ale tohle se prostě nedá. ()

anyonecek

Na jednu stranu je smutné, že to kazí pověst tak skvělého filmu jako je 300, ale na druhou stranu je zde pár slušných vtipů a scének. Kdo zde nemá pořádné buchty, tak si je alespoň pomocí fixy domaluje a de se na věc! ()

kubilov

Parodovat tak perfektní film a věnovat tomu 83 minut, to už chce pořádný koule. Jedna z nejvtipnějších, nejdementnějších, ale i nejpovedenějších parodií, protože Carmen je daleko víc sexy než originál, "Ken Davitian alias ten tlusťoch z Borata" a za ten GTA závěr, krásné dva zářezy. ()

Guran

Tohleto je stupidita všech stupidit! je to špatně udělaný obzvlášť v krajině jak tam chodí sparťané, je vidět, že se to točilo ve studiu. ženská s tou boulí na hlavě, bylo vidět, že má taky masku, ale humor mi došel teprve až když jsem viděl toho trapáčka jak mu upadla prsní bradavka, no to bylo prostě na houby! Jediný co mě pobavilo bylo to GTA, to nebylo špatný, dále je to škoda slov... ()

borohub

Ale jo mě to docela bavilo. Občas to bylo až moc přeplácané (jak Leonidas skopával asi 15 lidí do jámy), ale občas ta přeplácanost mě rozesmála.. Je to sice taková jednorázovka, ale docela jsem se u toho nasmál, takže účel to splnilo. 60% ()

Brano odpad!

Klasická "Friedbergovská a Seltzerská" paródia, ktorá je bez nápadu a vtipu, ale zato plná fekalného humoru. Par krát som sa síce pousmial, ale po väčšinu cítil dosť trápne aj za tých hercov. Tie dve režisérske nuly nech už skončia s filmami radšej. ()

AgnesDee

Čekala jsem, že to bude šílené. Ale tu příjemnou, vtipnou šílenost, kterou od tohoto typu filmu očekáváte, si vytříská v první třetině, a zbytek filmu už je dost zívačka. Všechny fóry jsou jak vycucané z prstu a na sílu tlačené, aby tam nějaký byl. Nepůsobí to tak "přirozeně" jako třeba v sérii Scary Movie. Možná, kdyby to parodovalo více, než jeden snímek, a nedělalo si to srandu jen z amerických talentových soutěží, měli by více materiálu a bylo by to komičtější. ()

hrumsrt odpad!

Typická parodie, se kterými se v jistých letech roztrhl pytel... Původní 300 považuji za naprostý skvost akčního a i historického žánru! Všechna pozitiva originálního filmu jsou tady úplně tragický a naopak tady jako negativa. Asi už stárnu, když jsem to dnes po letech prošel s kamennou tváří. Lena Hedley > Carmen Electra! 0% ()

fifox

Dětinský? Yes. Vulgární? Yes. Sem tam přehnaný? Yes. Ale o tom tyhle parodie jsou. Navíc vizuální kvalita je díky hodně prostýmu prostředí v původní Třístovce téměř srovnatelná s originálem. Film svůj předobraz sleduje hodně důsledně a vtipně si podává jednu scénu za druhou, takže pokud máte Bitvu u Thermopyl živě v paměti, efekt tohohle filmu bude o to větší. Některý narážky (crazy Britney, Paris Hilton apod) po letech vyčpí, ale to už je holt úděl vtipů na dobový skandály. Každopádně fakt, že se u nich většina diváků pořád chytá, značí, že to nebyly úplně prvoplánový džouky. A třeba souboj ve stylu GTÁčka, byť opět úzce generační záležitost, je za mě asi nejlepší scéna - nápad i provedení jsou dokonalý... Leonidas je super. Popravdě mám problém ho rozeznat od Butlera. A že mu sekunduje Herkules, kterej si navíc umí sám ze sebe udělat švandu, to je teprve něco pro nás děti z devadesátek. Když se pak celá ta jejich spartanská parta čapne za ruce a do rytmu I Will Survive vyrazí válečnym dvojkrokem v ústrety Peršanům, vrtim se v křesle smíchem i blahem. ()

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

Sandler bude pro změnu vtipný ;-)

Sandler bude pro změnu vtipný ;-)

11.03.2008

Zdá se, že hollywoodská komedie se probouzí k životu. Samozřejmě teď není řeč o zrůdnostech typu Meet the Spartans a nebo o čemkoliv s Eddiem Murphym či Martinem Lawrencem přesně tento typ filmů… (více)