Rychlí a zběsilí

• USA Fast & Furious (více)

Dominic Toretto je stále v čele gangu pirátů silnic. Jenže cítí, že bude brzo dopaden, a tak chce zmizet, aby neohrozil lidi ve svém okolí, především svou lásku Letty. Tajně utíká do Dominikánské republiky, aby se tam schoval. Letty se nechce smířit s tím, že ho nikdy neuvidí, a tak se spojí se starým známým Brianem O' Connerem, který se s kolegy snaží dopadnout drogový kartel vedený Antoniem Bragou. Pokud mu Letty pomůže dopadnout Bragu, tak bude Dom osvobozen. Letty nabídku přijímá. Když se Dominic dozví o smrti Letty, vrátí se do Los Angeles hledat jejího vraha. Oba bývalí kamarádi se musí utkat s drogovým bossem Bragou. Sejdou se na startu nelegálního závodu, jehož vítězové získají pochybné právo stát se členy gangu a pracovat pro něj jako námezdní jezdci... (TV Nova)

Zombi

Nostalgický a povedený návrat k prvnímu dílu, shledání staré party člověka potěší. Je to méně o samotných autech a více o honičkách, které mohly být občas natočeny přehledněji, ale jinak nemám námitek. Walker už nevypadá jako kdyby přišel z Beverly Hills nevím číslo a je Diselovi rovnoceným partnerem. Adrenalinový akčňák, který si na nic nehraje a chce prostě pobavit, u mě se mu to povedlo. ()

El_Rabbit

Tak tohle jsem si užil. Jak čistokrevné akčňáky nemusím, tak Rychlí a zběsilí mi delší době perfektně sedli. Vypnout mozek, nasednout k počítačí a užívat si zběsilou jízdu, přesně takhle člověk tenhle film musí brát... krásná rychlá auta, krásné ženy hromada přehnané akce, tak jak to má být :) ()

ottis

Stará garda se vrací na plný koule,jednoznačne nejlepší díl celé serie.Trochu smutné je,že až ten čtvrtý.Při takovéhle rychlosti nezbývá vůbec žádný čas na nudu,nablýskané káry,dechberoucí honičky a skvělá akce.Spolu s Riddickem pro mne nejlepší Dieselova role.Jenom škoda,že Michelle Rodriguez se tu moc neohřála.Kdo má rád nadupanou akční jizdu tak se má na co tešit. ()

Ricky_CZ

Trochu návrat ke starému stylu a je tomu jedině dobře...Kdo se na ty idiotiny, co předcházely, taky mohl dívat :) Příjemné a nenáročné... 65% ()

Angie91

Kapka nostalgie udělala z tohohle filmu už jen "krimi". Téměř žádná zábava- teď už jsou to jen opravdu blbečci, kteří se honí v nadupaných kárách a myslí si, že jsou cool. Nejzajímavější a nejzábavnější byl konec... a to je prostě zatraceně málo. ()

matmanX

Jde natočit scénáristicky vypláchnutý, ale hodně zábavný film o autech? Ano. Jde natočit takový film z většiny před zeleným pozadím? Ne, a to je právě problém F&F 4. Takhle nudné a nezáživné honičky jsem už dlouho neviděl a rozporuplná chuť z nich se ještě zvyšuje právě trapnou digitalizací, při které už nevěříte ani odbočce v padesátce. Lin by se měl něco přiučit od Tarantina, protože závěrečná oťukávaná v Death Proof má v sobě daleko víc adrenalinu než celý tento film. Pokud to příště nebude aspoň trochu oldschoolovější, může se tahle série zahrabat hluboko do země. ()

mosnak

Žlutí Tokijáci jsou pryč a Paul s Vinem zpět! Ovšem to co jsem na obrazovce viděl byla jedním slovem hrůza. Do země pak totálně zadupala ta honička v té štole (nebo co to bylo)! Ne - tohle opravdu ne! Začínám se ze mě stávat nepřítel rychlých serií. Pouze 30% ()

Pompaj

Diesel to byl ten chybějící článek od prvního dílu. Sice všechno už bylo vetšinou známe 5 minut dopředu, ale nebylo to ani na škodu. Jedno mohlo být jinak, ty honičky v tunelech to se jich rozmetalo o stěny tak málo?:). Jinak slušná večerní podívaná s hezkými auty a průměrnou hudbou. 70%. ()

Ollie235

Čekal jsem víc. Místy odporná nuda, ale technicky je to zvládnuté s přehledem. Vin stále ve formě a i ostatní filmové součástky fungují taky celkem zdárně. Průměrné 3, ale na víc to fakt nemá. ()

kikka20

Konečně zase ta parta jako v prvním díle, což bylo bezva. První díl byl dobrý, ale dvojka a trojka byla jen taková malý, ne moc dobrý flek na jejich seznamu. Jsem ráda, že i přes to nepřestali natáčet a konečně bylo další pokračování na světě a dokonce i dobré. Kdybych věděla, že dva předchozí díly byly slabé, tak bych hned šla na tento díl. ()

Jaro_slav

Justin Lin si na Tokyo Drift vyzkoušel, jak se to dělat opravdu nemá, ale současně asi díky tokijské rozcvičce (je tam pár fakt dobrých scén) změnil žánr a styl vyprávění a nebál se jít do extrému ve stylu bondovek - zvláště nápad s rychlou jízdou důlními štolami je zběsilý tím nejlepším způsobem. Věřím, že ti optimističtí z diváků v tom viděli předzvěst geniálního Fast Five. Také se ukázalo, že bez Honzy Nafty a Pavla Chodce série F&F zkrátka nefunguje. Za největší bonus filmu nicméně považuji přechod od neonové rýže ke skutečným autům. ()

Movie Gourmet

Působivá úvodní sekvence, která nás výborně naladí a nechá v očekávání něčeho velkolepého... Většinou ale asi nebude vaše očekávání naplněno. Nejde zde ani tak o automobilové závody, jako spíš o pomstu ze strany Doma Torreta (Vin Diesel), kterému asistuje nebo brání? Paul Walker, který se pachtí za hlavním bossem drogového kartelu. Průměrný až lehce podprůměrný díl, který tak trochu postrádá šmrnc. Verdikt: 3* a 70 %. ()

H4ku11

Som rád, že to dal starý tým s nejakými nováčikmi opäť dokopy. Naneštastie to ešte nebolo úplne ono a na najlepšie kúsky sme si museli ešte počkať. Každopádne zase obrat na správny smer. ()

Sancoo

Zde to všechno začalo, značka Fast & Furious jak ji známe dnes. Pouliční závody začínají ustupovat a začíná akční jízda Mission Impossible prvky. Vzpomínám si jak jsme na tom byli s partou v kině a doteď se směju, když si vzpomenu, jak Vin chytá jednou rukou řetěz, na kterým je zavěšený motor těsně nad obličejem týpka, kterého vyslýchá. V ten moment jsem si říkal, že se série začíná pomalu ubírát jiným směrem. Společně s druhým dílem pro mě nejslaší z celé série. ()

bobstock

Po nepovedeném ´´Vývodu bokem po Japonsku´´ se Toretto s kolegou fízlem opět zbratříčkovali a znovu nakopli své hřmotné káry, a protože jdeme s dobou, již s elektronickým vstřikováním. V úvodní scéně, kdy se Diesel rozhodne projet pod hořícím a poskakujícím kamionem je jasné, kam vás další díl nasměruje. Do fantaskních vod řidičova šílenství. :) 45% ()

Sygauras

Dominik je v Dominikánské republice, Brian asi bude v Británii a Han v Hanoi. Úvodní akce je plná adrenalinu až jsem si musela dýchnout k freonu v ledničcce abych srovnala hladiny, a dopadla tak aby se všechno rozmlátilo, vybuchlo a někam spadlo, a oni se mohly poprvé zatvářit drsně. Pak to nějak pokračuje a jako na potvoru se zase jezdí jen v autech a akce je snímána kamerami z pneumatik, zrcátek a nebo střešní zahrádky. Uznávám že finále v tajném průjezdu kopcem bylo zajímavé. Po skončení filmu my bylo líto že na svoji Škodu Yetty, nemůžu přidělat minimálně 25 pičovin, protože by to auto vypadalo fakt blbě. ()

Klajnik

Ve čtyřce začal obrat v sérii od poměrně zemitějšího pouličního závodění k mnohem přehrocenějšímu akčnímu filmu s autama. Pětka to zase o kus posunula a od šestky si série víceméně drží svou přepálenost. To mi vyhovuje více, páč Rychle a Zběsile nemůže být reálně dobré. Vždycky to bude patetická, akční slátanina s děravým scénářem a jednorozměrnými postavami. Čtyřka se drží ještě relativně u země, což je možná pro lidi stravitelnější než třeba taková devítka, ale myslím, že více údivu a pobavení vzbuzují díly, které jsou už plně přehnané. Těm se mohu aspoň dobře zasmát. Tohle sice ještě netahá tak za oči, ale nemyslím si, že by to zrovna zde měl být klad. ()

Simgal

Musím se přiznat, že jsem se na tento film docela těšil a to i přes to, že se nepovažuju za fanouška této série. Jednička byla dobrá (svěží vítr), dvojka horší (chyběl Vin Diesel) a trojka špatná (chyběli Walker i Diesel). Ať si říká kdo chce, co chce tento vysvalený plešoun má prostě charisma. Když někam jde nebo něco dělá, tak to vyvolává patřičný a hlavně přirozený respekt (s takovým Riddickem by se asi hádal málokdo). Postava Doma Torreta mu sedí jako ulitá a bez problémů bych uvěřil, že jsou s postavou Paula Walkera kámoši. To že příběh za moc nestojí asi ani není nutné říkat. Je to prostě oddechovka, při které můžete vypnout mozek a užívat si rychlou a zběsilou jízdu. Škoda je také, že si tvůrci nedali víc záležet na digitáních tricích. Občas to z plátna přímo křičí :"Hele toto není doopravdy, klídek. " Otevřený konec dává tušit, že se s touhle partou nevidíme naposledy. Pokud ale budou pokračovat tímto směrem, tak proč ne. ()

Wancohoff

Kvalitatívne sa režisér od tokya ďaleko nedostal, aj keď išiel rýchlo a zbesilo. Kameňom úrazu je príbeh zbúchaný za jeden večer pri pohári tokyjského koktailu (a lá Crank). A tak po úvodných minútach sa opäť stretávame so starou hlavnou dvojkou Vinom a Paulom, ktorí ako inak musia držať spolu ako za starých časov, aby dolapili hlavného záporáka. Určite som čakal aspoň trošku viac, ale sklamaný niesom. Akcie je dosť, nejaký ten úder päsťou tiež padne. Nenudil som sa ani chvíľu, a Diesel jazdiaci na benzín stále cool wheelman (PC gamebleri vedia o čom je reč). A to je asi hlavný dôvod, prečo sa mi celý film v podstate dosť páčil a zaraďujem ho do nadpriemeru akčných filmov roku 2009. Možno aj preto, že „akčný“ nieje žáner, ktorý vyhľadávam...pre mňa spokojných 65-70% ()

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

24.09.2009

Dvakrát fantasy, pokaždé jinak. A podle jmen režisérů i v různorodé kvalitě. Bryan Singer v poslední době zvažoval několik zajímavých projektů, nakonec ale podepsal smlouvu na fantasy Jack the Giant… (více)

Vin Diesel a rychlá kola

Vin Diesel a rychlá kola

10.05.2009

Ne, tohle není novinka o pátém pokračování série Fast & Furious (ačkoli scénárista Chris Morgan už byl studiem Universal oficiálně pověřen napsáním dalšího dílu a umístěním děje do Brazílie).… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí