Rychlí a zběsilí

• USA Fast & Furious (více)

Dominic Toretto je stále v čele gangu pirátů silnic. Jenže cítí, že bude brzo dopaden, a tak chce zmizet, aby neohrozil lidi ve svém okolí, především svou lásku Letty. Tajně utíká do Dominikánské republiky, aby se tam schoval. Letty se nechce smířit s tím, že ho nikdy neuvidí, a tak se spojí se starým známým Brianem O' Connerem, který se s kolegy snaží dopadnout drogový kartel vedený Antoniem Bragou. Pokud mu Letty pomůže dopadnout Bragu, tak bude Dom osvobozen. Letty nabídku přijímá. Když se Dominic dozví o smrti Letty, vrátí se do Los Angeles hledat jejího vraha. Oba bývalí kamarádi se musí utkat s drogovým bossem Bragou. Sejdou se na startu nelegálního závodu, jehož vítězové získají pochybné právo stát se členy gangu a pracovat pro něj jako námezdní jezdci... (TV Nova)

Lenii

Člověk by se opakoval, když by tato "rychlá kola" pořád jen chválil a zároveň hledal i nějakou tu slabinu, proč filmu nedat plný počet hvězd nebo naopak, proč nedat míň než 4. Opět je tu akce, rychlost, napětí a člověk se opravdu nenudí, ale přece jen ... je to honě stejný ..., ale pořád dost dobrý! - 80% ()

B_Dup

Stará dobrá sestava z prvního dílu nezachraňuje slabě rozvedený příběh. Události jsou snadno předvídatelné, postavy snadno nalajnované do posledního detailu. Nutno vyzdvihnout alespoň opět dobrý soundtrack, celkem zajímavé honičky s nablýskanými (poté již zaprášenými) upravenými auty a návrat zpět do Států, potažmo Mexika, od předchozí Tokijské jízdy. ()

helrohir

Je to lepšie než dvojka a "Tokio drift", pretože už to nie je len o naplnení deja filmu množstvom zbytočných pretekov a naháňačiek, ale vsádza sa na akčnejšiu strunu s "normálnym" príbehom, hoci je nutné podotknúť, že so scenárom sa tvorcovia nejak extra nevyznamenali. Poteší aj návrat Vina Diesela, ktorého charizma je vo filme určite silným elementom. Tesne pred koncom filmu som mal na to, že túto sériu nemusím, relatívne dobrý pocit a plánoval som dať aspoň priemerné hodnotenie, ale keď som miesto silného záverečného zážitku, aký som očakával, dostal len nechutnú digitálnu hrôzu, veľmi rýchlo som vytriezvel a šup sem dve hviezdy. 40%. ()

Brano

Na toto pokračovanie som sa tešil, pretože sa mala vrátiť stará "parta". Ale film i cez to sklamal. I keď okrem nezmyselných naháňačiek to už malo aspoň ako taký príbeh, tak film bol strašne dokresľovaný počítačovými efektmi, kedy som už v niektorých momentoch strácal spojenie s realitou. Viď. úvodná scéna s cisternou. Ako aj tie ostatné, na ktoré sa už nedalo pozerať. Jediné čo by som vyzdvihol vrátane hereckých výkonov je zvuková stránka, ktorá opäť nesklamala. /60%/ ()

PATWIST

Nadväzajúce pokračovanie na druhú časť. Páči sa mi vrátenie pôvodnej skvelej dvojky Brian O´Conner (Paul Walker) a Dominic Torreto (Vin Diesel). Prvej a druhej časti som dal 5* no tejto len 4 pretože v podstate mi dosť vypadla z pamäti a musel som si prečítať popis aby som vedel čo vlastne hodnotím. Táto časť začína trochu iné rýchlo a zbesilo, naberá totiž na akčnosti už od začiatku filmu kedy sa pokúšajú ukradnúť benzín z idúceho kamiónu, pamätám sa taktiež na zbesislú jazdu tunelom. V tokíjskej jazde to bolo o pretekoch no tu je to viac o akcii, 4* rovnako ako predchádzajúcemu dielu. ()

mrclTV

Štýlová letná oddychovka spojená s cestou po latinskej amerike. Páčil sa mi vážnejší úvod (myslené po ukradnutí cisterny). Po prvých tridsiatich minútach, kde by som dal filmu so spokojnosťou 3 hviezdičky, sa ale potom hodnotenie pohybovalo ako na hojdačke medzi jednou, dvomi, aj tromi *. Ale panuje celkovo pozitívna reakcia. V pohode film. Tentokrát som bol šikovný a hlavný príbehový zvrat som tušil už od prvých momentov (asi to bude tým, že nie je veľmi originálny). Rozhodne lepšie ako Tokyo drift, ale slabšie ako prvý diel. Na tú za vlasy pritiahnutú autičkársku akciu na štýl - vytiahnime všetko čo máme a nech sa to melie - si začínam pomaly zvykať. PS: Niečo mi ale pri pozeraní filmu ušlo? Preteky vyhral Dom ale aj Brian pracoval pre "firmu"? ()

johnsnow

Návrat starých postáv poteší ale stále to na 5* hviezd nie je. Ale oproti tokijskej slabotke lepšie a kedže ona dostala 4* tu musia ísť zaslúžene. By the way, Wonder Woman by si mohla začať s Toretom. Bola by to prča. ()

Nathaniell

Návrat Paula Walkera zvýšil prodej krémů na ruce a ubrousků cca o 3 456 986 544%. Paráda!! NEHEREC je zpátky.. Jupiii. Ale jinak: Super auta, závody upozaděné, ale to zase kompenzoval lepší příběh. A zase vycházíme na úžasné 4*. ()

Mkartaylas56

Po dvou vcelku odlišných a hlavně kvalitativně horších dílech se ve čtvrtém Rychle a zběsile opět vrací původní sestava z prvního dílu a konečně to funguje. Ať už hláškující a za každé situace cool Vin Diesel nebo sympaťák Paul Walker se mi dokázali svým způsobem dostat pod kůži a dalo by se říci, že jsem si je i oblíbil. Rovněž chválím scénář, který opět sice zrovna nepřekypuje originalitou a propracovaností, ale ve filmu nabízí takový fungující hybrid předchozích dílů, kdy je na jednu stranu narvaný akčními honičkami a na stranu druhou nabízí příběh, který je sice dost béčkový a nikterak vás nenadchne, ale dokáže v celkem slušné míře bavit a alespoň mně ta hodina a tři čtvrtě rychle utekla. Navíc oproti všem třem předešlým dílům je zde zatím nejsilnější náznak drahého hollywoodského akčního blockbusteru, což nejspíš přijde v nadcházejících dílech. Jak už jsem tedy psal, tak Rychlí a zběsilí jsou po dvou víceméně spackaných dílech opět plně koukatelný akčňák, kterému by se sice šikla zručnější režie a propracovanější scénář, ale pro úplné vypnutí hlavy je to ten správný nenáročný výplach. 60% ()

JosefTomas

Justin Lin se ještě oťukává, ale předvádí pravidlo, že čím má větší rozpočet, tím víc s ním dokáže věcí. Dát mu trochu více, tak z toho vytěžil mnohem, ale mnohem více zábavy. Jinak příběh je stále typické béčko, které tu je jen, aby jste se dostali k akci, a tady je opravdu skvělá. ()

hrumsrt

Takhle jsem si to po prvním filmu představoval! Konečně jsou zase nosnými body dvojice Brian a Dom. Dobře to začne budovat ten budoucí koncept. Je to osobní a se starou dobrou sestavou. Ale pořád to má ještě k té "dokonalosti" docela daleko, nicméně konečně krok tím správným směrem... 70% ()

ostravak30

Přiznávám, že Rychlí a zběsilí mě bavili asi nejvíc z dosavadních dílů série. Hned úvodní scéna je nabitá akcí a ve stejném duchu pokračuje film i následně. Návrat Vina Diesela a Paula Walkera rozhodně pomohl. Stejně tak film dostal konečně jasnou zápletku, která nepůsobí prvoplánově a má jasnou hlavu a patu stejně jako děj. Ten je výjimečný v tom, že se v hlavní linii nesoustředí na pouliční závody a do okraje zájmu se tak dostávají i auta a krásné ženy. ()

koty2201

Ani neviem čo mám na tento štvrtý diel povedať, pretože je to fakt veľké sklamanie. Vedel som, že to ide od 4. dielu dole vodou. Nečakal som až takýto prepad v kvalite. Toľko nelogických kľučiek a dier v scenári, toľko momentov pritiahnutých za vlasy, tak otrasné CGI, zrecyklovaný zločinec z druhého dielu len s iným menom, strata identity značky Rýchlo a zbesilo, nelogické chovanie postáv. No proste prúser ako mraky. Vôbec nemám chuť v tej sérii pokračovať. Keby to bolo aspoň zábavne hlúpe alebo klišoidne (ale dobre) natočený príbeh. Tu ani to klišé nefunguje. Han z ničoho nič znova žije, ale bez Google ti ten film vôbec nepovie ako to je možné. A že zomrela Lettie? Nemôže mi byť za ňou smutno, keď viem, že ju scenáristický Jahve zachránil a povedia nám to o pár dielov ďalej. Veď ani Vin Diesel ju nejak neoplakával a o pár scén neskôr mu bolo nejak veľmi veselo. Asi si čítal scenár ďalšieho FF alebo ja neviem. A takýchto hlúpostí tam je v deji a správaní sa postáv oveľa viac. Nejdem sa nad tým ani rozčuľovať. Na začiatku je scéna kde sa na Dona a Lettie rúti horiaci tanker s naftou a ten si ich len tak obíde a letí ďalej… keby si ten film aspoň sám zo seba uťahoval, aké je to hlúpe. Ale nie, oni sa všetci berú smrteľne vážne. A scény kde vo vysokej rýchlosti idú cez nejaký tunel, ktorý vyzerá na spadnutie? Len tak si blúdia cez dieru ako na nejakom opancierovanom stavebnom vozidle? Ešte keby ten tunel nebol tak škaredo vytvorený v PC. Úhlavný nepriateľ je nejaký drogový díler, ktorý si najíma pretekárov na vytuningovaných autách, aby mu pomáhali pašovať drogy. Hmmm, kde som to už videl? Hmmm… že by v druhom dieli série? To fakt sa nedalo vymyslieť niečo nové? A aj tie autá samotné a preteky tu v podstate ani nie sú alebo len veľmi okrajové a vedľajšie. Ešte si tam tie autá pravidelne menia za nové, ako keby ich mali nakúpených 20 doma v garáži a na účte milióny dolárov. Toto nie je Rýchlo a zbesilo, ale tuctové akčné béčko so zopár rýchlymi autami a to je tak všetko. Štvrtý diel neodporúčam nikomu, kto nechce prísť o mozgové bunky a nechce sledovať úpadok kedysi ikonickej značky. Nehovoriac o tom, že tvorcovia zabudli o čom pravé FF má byť. Takže od 4. dielu to bude len kopec trápenia ak to nebude aspoň zábavne hlúpe. Nerozumiem divákom, pretože dobre vidia aký to je hnus a dokázali to dokopať k 11 filmom, dokonca k 12 ak Dieselovi schvália ešte jeden film. Neskutočný bizár. Skutočne dobré filmy zas nezaslúžene finančne prepadnú. V poriadku, diváci sa chcú kŕmiť výkalmi, tak sa budeme kŕmiť takýmito exkrementami. ()

Filipes

Proč se točilo Fast & Furious 2 a ten příšerný Tokio Drift.....pro mě je tohle slušné pokračování prvního dílu...jen z toho neudělejte trapnou ságu... ()

UranMiner

Ocakavana perlicka tohto roku no zial priniesla viac sklamania ako adrenalinu z jazdy! Diesel ma zial tendenciu kazit dialog, ktory sa nezmesti do viac ako jednes strohej vety (resp len vtipneho vyroku) ale zial to je uz jeho poslanie: Strhnut scenu tym spravnym akcnym smerom. Pribehovo to bolo slabe a "zaujimavo" posobi par scen, citil som sa ako ked clovek hra nejake pretekarske hry a nie pozera film! (GPS:) No v cajchu som mal moznost sadnut hned po dopozerani za volant a malinko ma to poznacilo! :D (zdravim PZ :) 6/10 ()

Rastman

Na tyhle filmy se kouká tak, jak sám název napovídá: rychle a zběsile. Rychle, protože každý chce vidět, co že to zase nového vymysleli, zběsile, protože po dvojce a trojce jsem měl pocit, že už ze mě akorát tahají peníze a zapomínají mě bavit. Čtyřka se vrací ke starému dobrému drsnému závodění a ačkoliv příběh jako takový nevybočuje z průměru, necelé dvě hodiny mi utekly závratnou rychlostí. Je to to, co jsem hledal delší dobu: středně rozpočtový hollywoodský akční trhák, který jen a pouze baví. Asi ne každého, ale baví. ()

sirrgulo

Po dvou docela zbytečných dílech přichází konečně pokračování prvního a musím říct, že ze všech se mi čtvrtý líbil nejvíc. Jediným problém filmu je možná až moc často se stejně dívající Vin, i když vezme-li se v potaz důvod jeho pohledu tak se není čemu divit. Jediné co mě na filmu zklamalo je samotný konec, který bych si dokázal odmyslet bez Briana zachránce. ()

Blazis34

Určitě nejhorší ze série Rychle a zběsile. Přestože jsou zde stejný herci, tak se mi tento díl líbil nejméně. Přijde mi, že se orientuje více na děj než na vymakané auta a pouliční závodění. Auta už nejsou co bývala tak nadupaná a tuningově upravena a to je pro mě největší škoda, na to se vždy těším. Dějově dost předpovídatelné a filmově dost počítačově upraveno. Uvidíme, zda se dočkáme dalšího dílu. ()

izual

S hubou plnou tvrdejch keců sednou do auta, sešlápnou plyn a narvou to do prvního stromu - čísté 2*. Takhle můj oblíbenec Diesel kariéru nenakopne. ()

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

24.09.2009

Dvakrát fantasy, pokaždé jinak. A podle jmen režisérů i v různorodé kvalitě. Bryan Singer v poslední době zvažoval několik zajímavých projektů, nakonec ale podepsal smlouvu na fantasy Jack the Giant… (více)

Vin Diesel a rychlá kola

Vin Diesel a rychlá kola

10.05.2009

Ne, tohle není novinka o pátém pokračování série Fast & Furious (ačkoli scénárista Chris Morgan už byl studiem Universal oficiálně pověřen napsáním dalšího dílu a umístěním děje do Brazílie).… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí