Panelák

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Scénář:

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Gális Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab (více)

V roku 2008 prinesie na televízne obrazovky nový seriál televízia JOJ, ktorý síce nijako nenadväzuje na veľmi úspešných Susedov, ale majú čo-to spoločné. Hlavným tromfom a zároveň osobou, ktorá má zaručiť divácky úspech, je Andy Kraus, ale tentoraz už len v pozícií scenáristu a pred kamerou bude hlavným lákadlom veľmi populárna herečka z predchádzajúceho seriálu Susedia Viki Ráková. Seriál Panelák má obsahovať desať hlavných hrdinov v rámci piatich rodín a bytov a sledovať ich osudy. Príbeh seriálu sa začína odvíjať príchodom novej postavy Agáty ( stvárňuje ju už zmieňovaná V. Ráková), ktorá sa do veľkomesta prisťahovala z vidieka a prostredníctvom ktorej budeme poznávať ďalších obyvateľov paneláka a teda susedov novoprisťahovalkyne.

Prvá klapka pri nakrúcaní má dátum 14. januára 2008 a už v pondelok 18. februára 2008 bude odvysielaná prvá časť seriálu. Pôvodný zámer počíta so zhruba 200 dielmi (oficiálne uvádzané je 193 tridsaťminútových dielov) a preinvestovaných má byť cca 130 miliónov korún. Ale tieto čísla sa budú istotne meniť v závislosti od ukazovateľov peoplemetrov (teda diváckej priazne) a slovenský divák je pomerne nevyspytateľný a preto bude zaujímavé sledovať, akú dlhú životnosť bude mať nový seriál. (pravo)

TomBar odpad!

Nechutne schematické, nekreatívne, prosté a hlúpo naivné čo sa týka scenára. "Herecké" výkony nepresvedčivé, nielen vlastnou vinou ... bohužiaľ z tohto scenára sa nedá vyťažiť absolútne nič. JOJka už tradične povrchná. ()

hobbitko odpad!

Nepozerateľné. Od Andyho Krausa by som takúto lacnú a primitívnu blbosť rozhodne nečakala, ale čo už, stalo sa. Dialógy a herecké výkony sú porovnateľné s latinskoamerickými telenovelami, už mi tam skutočne chýbajú len repliky typu - Nikdy som ťa nemilovala, Bernardo Emanuel! Ale kto vie, budúcnosť je neistá :-) ()

LE0

Videl som par casti a fakt nechapem preco to ma tolko fanusikov, je sice pravda ze starsich . Mam taky dojem ze scenaristi chceli priblizit skazeny realny zivot ludi. No miestami mi to pripomina reality show kde kazdy sulozi s kazdym. 1* davam azda za Imra ktory vie pobavit. ()

rexino

Tento slovenský seriál je... asi jediný ktorý si večer možno niekedy zapnem. Je tam istý vtip, napätie a celkom to aj zaujme. A hlavne na slovenské pomeri to nieje až tak veľmi perverzné. Výkony hercov sú taktiež celkom dobré. Hlavne pán Blichár s manželkou sú výborný. ()

AndreyCSFD

Slovenská varice na českou Ulici, aneb s úvodními titulky ber žehličku do ruky. Naprosto ideální materiál k jednotvárným domácím pracem. Nutno ovšem poznamenat, že Panelák nedosahuje ani pětiny stupidity zmíněného českého blafu. Velké plus také je, že slovenští herci hrají celkem přirozeně a svoji výplatu se opravdu snaží odpracovat. Sem tam vykoukne ze scénáře i nějaký drobný vtípek a podmaz moderní hudbou či hudbou ze soundtracků je také chytrý tah. Na první pohled zaujme diváka fakt, že v Paneláku vládne naprostá snídanová shoda u sledovaných rodinek - jogurty a praženica. Na ten druhý zase, že jeden díl k rozeznání panelákových chlapů rozhodně nestačí, protože ta typová podoba je až zarážející. Seriál jsem zaregistrovala až od 630. dílu a mezi pravidelné diváky se s největší pravděpodobností nezařadím, moje hodnocení tedy není vzhledem k rozsahu seriálu příliš komplexní, přesto si myslím, že bude docela odpovídající. ()

aliaska

Od začiatku si vravím, že seriál ako vystrihnutý z nášho života.Po čase môj záujem opadal až opadol úplne. ()

vojo

...sem tam sú tam aj svetlé záblesky humoru a nevadí ak aj vynecháte zo 5 častí, nestane sa nič zásadné čo by vám ´dalej zabránilo zabíjať čas pozeraním tohoto nekonečného príbehu. ()

Wargoo

Po niekoľkých sériách musím priznať, že Panelák má rovnakú tendenciu, ako mnoho zahraničných seriálov. Ale pozor !!! Nieje to pozitívum ! Rovnakú nudou rastúcu tendenciu, kde každý séria a každý diel je len zlepeninou, kde sa scenár snaží seriál udržať čo najdhšie nad vodou. Psychologické zmeny postáv, ktoré sú častokrát nelogické, až bizarné mi lezú na nervy už riadne dlhú dobu, a preto sa zo začiatku celkom pozareľný seriál zmenil na utópiu, kde sa prostredie jednej bytovky mení častejšie, než štetky u Charlieho Sheena v posteli... :) 2** a 35,001 % ()

Adm.Nelson odpad!

Ukážkový príklad odpadu (videl som pár minút a stačilo), žiaľ, pozerá to celá moja rodina a pol Slovenska, a tak sa netreba čudovať, že je natočená tuším už piata (!) séria, holt, to je ten náš slovenský filmový vkus, nad ktorým si ja len sťažka povzdychnem a ak náhodou zazriem tie SSSky (slovenské seriálové sračky) v telke, tak v momente prepínam. Lavíny od Desmodu si ale sem tam z winampu pustím. ()

matthew.17

Prvá séria - 90% Soundtrack úžasný, hlavná hrdinka je príjemná zmena po všetkých mladých naivkách a starých potvorách ktoré dovtedy slovenským seriálom kraľovali. Dejová linka Agáta a Kordiak poteší, každá postava prepracovaná do detailov. Druhá séria - 70% Ráková vymenená za Mórovú, Túma za Krajčiovú, detskí herci potlačení a seriál skĺzol do priemeru keďže stratil všetko z toho čo mu pridávalo hviezdičky. Aj tak šlo o slušnú "podívanú" Tretia, štvrtá séria - Jedným slovom pohodička. Seriál skĺzol z priemeru dobrý na pozerateľný a kvalitatívne veľmi hlboko za prvou sériou aj keď atmosféra bola stále fajn, štvorka dokonca priniesla Slovensku prvý raz Barboru Švidraňovú, z ktorej sa časom stala jedna z navýraznejších a najtalentovanejších tvárí televíznej zábavy. Od piatej série vyššie - odpad! Všetky prvky ktoré robili Panelák výnimočným boli potlačené, Krausovi zrušili sitcom a tak sa snažil vyventilovať tu. Postavy stratili na svojich charakteroch, úžasný soundtrack sa zmenil na: "hadaj v ktorom diely hra viac chobotin z radia?" Scenaristicky, kamera, režia - odpad!! ()

Mahoney. odpad!

Neviem prečo, ale tomuto seriálu som jednoducho nikdy neprišla na chuť. Viem si pozrieť tie naše slovenské seriály ako je ordinácia v ružovej záhrade, medzi nami, a všetko možné. Ale toto nie... ()

bagetka007

Viděla jsem cca 20 dílů, jedna osoba mi byla sympatická, tři nesympatické a zbytek mi byl lhostejný, co vám budu povídat... ()