Panelák

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Scénář:

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Gális Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab (více)

V roku 2008 prinesie na televízne obrazovky nový seriál televízia JOJ, ktorý síce nijako nenadväzuje na veľmi úspešných Susedov, ale majú čo-to spoločné. Hlavným tromfom a zároveň osobou, ktorá má zaručiť divácky úspech, je Andy Kraus, ale tentoraz už len v pozícií scenáristu a pred kamerou bude hlavným lákadlom veľmi populárna herečka z predchádzajúceho seriálu Susedia Viki Ráková. Seriál Panelák má obsahovať desať hlavných hrdinov v rámci piatich rodín a bytov a sledovať ich osudy. Príbeh seriálu sa začína odvíjať príchodom novej postavy Agáty ( stvárňuje ju už zmieňovaná V. Ráková), ktorá sa do veľkomesta prisťahovala z vidieka a prostredníctvom ktorej budeme poznávať ďalších obyvateľov paneláka a teda susedov novoprisťahovalkyne.

Prvá klapka pri nakrúcaní má dátum 14. januára 2008 a už v pondelok 18. februára 2008 bude odvysielaná prvá časť seriálu. Pôvodný zámer počíta so zhruba 200 dielmi (oficiálne uvádzané je 193 tridsaťminútových dielov) a preinvestovaných má byť cca 130 miliónov korún. Ale tieto čísla sa budú istotne meniť v závislosti od ukazovateľov peoplemetrov (teda diváckej priazne) a slovenský divák je pomerne nevyspytateľný a preto bude zaujímavé sledovať, akú dlhú životnosť bude mať nový seriál. (pravo)

pistik odpad!

Absolútne nepozerateľná, neprofesionálne natočená intergalaktická bezduchá hlúposť, za ktorú by mal ísť niekto, najlepšie Andy Kraus sedieť. Dej sa nikedy až iracionálne strieda v neskutočne iracionálnych kolotočoch dokopy nedržiacich a nedávajúcich zmysel. Totálny scenáristický výplach s minimom zaujímavých postáv. Seriál, ktorého od porna delí len to, že síce tu permanentne každý s každým spí, len to neukazujú. Ak by postavy začali vzájomne rodiť deti, rodili by sa im degenerované indivídua nie tak nepodobné jeho autorom. Je len smutné, čoho sme na slovenskej scenáristickej televíznej scéne schopní. ()

Demonic189 odpad!

Tak nudny odpad, ze to az bolí! Obyčajne problemy, obyčajnych ludi a serial, v ktorom sa prakticky nič nedeje a z letargie vas vytrhne len (ako inač) reklama na šampon... ()

Polnoch

Panelák je seriál ktorý dozrieva. Príde mi ako keby sa každou sériou pomaličky zlepšoval. Oproti začiatkom kedy sa na to nedalo pozerať tak teraz mi nevadí ak je pustený. Ničím neprekvapí ale na slovenské pomery je to celkom pozeratelné. ()

Alfa58

Najlepšieho bratislavského architekta Janča hravo zotrú jeho žena a syn; to, čo predvádzajú stavbári na nadstavbe paneláku, snáď nie je možné ani na žiadnej cigánskej stavbe, p. Kraus zrejme absolútne nemá potuchy, čo je to stavba. Možno to malo byť vtipné, čo miestami možno aj je, ale čo je veľa, to je jednoducho fakt veľa. ()

drStanek odpad!

Jediná chvíle, kdy se v souvislosti s tímhle počinem vždycky upřímě ze srdce zasměju, je když vidím tu jejich reklamu, jak hlásá "Pripravte sa na tradičnou Slovenskou zábavu! Už dnes večer na JOJke." ()

Aleix odpad!

Tak na paneláku se vyřádil scénaristický Breivik.Herecký výkony na úrovni mých sousedů z paneláku. Nepochopím proč se serou slovenský seriály na český kanály (nic ve zlým ,ale všechny stojej za hovno) ()

mirak2 odpad!

Dokonala ukazka toho akych hercov a scenaristu mame. Prirodzenost je neznamy pojem. A z postavy menom Imrich mi je na blytie. ()

boo-boo odpad!

Panelák je zlo. Nech ma fanúšikovia presviedčajú, že herci UŽ vážne hrajú skvele a je to lepšie, ja nebudem pozerať stovky dielov totálneho výplachu mozgu aby som sa podobných vecí dočkal... ()

movemat

Rozhodne je nespravodlivé a zaujaté prirovnávať Panelák k mexickým, španielskym či tureckým telenovelám, kde sa môžete tešiť skoro vždy len na to či si Esmeralda vezme Francesca alebo nie. Panelák je príbehom mnohých ľudí s mnohými charaktermi a problémami každého druhu a preto si v ňom každý nájde svoje. No okrem toho je to celé v príjemnom jemnom humornom obale. Čiže aj keď sa pri Paneláku nerehocete ako pri mnohých sitkomoch, sáva z neho pozitívna energia, ktorá sa ľahko prenesie aj na vás (na mňa teda určite). ()

Joha8

Absolútne štandardný slovenský seriál. Bez originálnych nápadov, vtipu, zápletky. Seriál sa hrá na niečo, na čo jednoznačne nemá. Či už spracovaním alebo scenárom. ()

Ronee

Ale tak ako keď sa strašne moc učím a chcem nachvíľu vypnúť mozog, tak namiesto ničoho si pozriem aspoň Panelák. ()

MrBrightside

Ja o polovici svojich susedov neviem ani to, ako sa volajú. Čo viem, je že Panelák momentálne ťahá už 10. sériu (čomu nerozumiem). Vďaka hláškujúcemu Luknárovi sa to sem-tam pozerať dá, dobrovoľne by som to ale nerobila. ()

Zl0

Dávam 3* pretože je to jeden z tých lepších seriálov našej doby komerčných televízií na slovensku.Zvyšok je skutočne poväčšinou odpad. Kto od toho čaká umelecký zážitok, slzu v oku a chce o tomto diele diskutovať v art galérii plnej nezávislých umelcov s šálmi v lete na krku popíjajúcich archívne víno a pochutnávajúcich si na bio-syre ten nech radšej vypne TV (ak ju vlastní - pretože nevlastniť ju je údajne cool a dáva [ +8 int +15 spi +5 mana per5sec] buff). Súčasné diely (1-2*) sú už slabší vývar, na začiatku (4*) to bolo omnoho zábavnejšie. A opakujem - hodnotím to ako TV seriál, pretože ani "Friends" som neporovnával s "Valhalla rising". ()

HarqAlAda odpad!

Nemôžem dať viac. Komédia ani omylom a dráma nevznikne tým že hodím do jednej miestnosti veľa dramatických hercov bez rozumného scenára. Proti hercom nič, bohužiaľ bravúrne výkony niektorých zanikajú v tuposti a nezmyselnosti celého "príbehu". Do TellLieVision prišli časy, keď "dobrú zábavu" tvoria tupé postavy s tupými motívami v tupom príbehu ktorý vám podľa môjho laického názoru obrúsi hrany prípadne vyvolá spontánnu lobotómiu. Hodnotím na základe zopár dielov, zvyšných viac ako 800 dielov ktoré som nevidel sú možno inej kvality - no ja to zisťovať určite nebudem ;) ()