Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt? (oficiální text distributora)

Remedy

Asi nejtemnější (nicméně stále jsem opatrný při použití tohoto slova v případě Twilight - zkrátka s rezervou) a nejakčnější díl celé série, který ale stále trpí stejnými neduhami, jež provázejí celou ságu - ať už jde o emo-gay-metrouše Eda, občas víc než trapné dialogy nebo chování postav (v Zatmění jednoznačně vede Bella.)) Na třetí díl jsem se narozdíl od obou předchozích i poměrně těšil, protože práce Davida Sladea se mi doposud velmi líbila, takže jsem tajně doufal i v nějakou tu maso-scénu ála 30 Days of Night.)) Výsledek je takový, že TOHLE je podle mě tak "těžká" a rozumným nebo vkusným způsobem neuchopitelná látka, že by si na ní vylámal zuby kdekdo, protože by byl limitován scénářem, ze kterého se opravdu žádná vyložená režisérská exhibice udělat nedá. A kdybych se hodně přemáhal, tak můžu říct, že chvílemi zde byla snaha i o jakousi psychologii postav (konkrétně Cullenovic upírů a jejich minulosti), která mi až zas tolik nevadila. Z celé série pro mě zatím nejsnesitelnější díl, který mě nejméně nasr**. ()

Philcze

A do třetice zase hrůza. Sice ne až taková jako Nový Měsíc, ale je to přibližně stejné zvěrstvo jako první díl. Slade sice sem tam nahodí dobrý záběr, ale jinak se v tom utápí stejně jako my všichni. ()

veronikav

Zatím asi nejhezčí díl :-) Pro mě rozhodně příjemná změna. Většinou romantika -těžké melodrama ...kde všichni trpí. Tohle je tak hezky strohé :-) Navíc i pohádkové :-) ()

Thomassi

Třetí dím milostného trojúhelníku mezi Bellou, Edwardem a Jacobem. A já musím přiznat, že tento díl je zatím nejlepším z celé quadrilogy. Tam, kde druhý díl selhával, se tento překvapivě drží. Není to už jen to samé kecání. Od začátku to má příběh a vše vyvrcholí celkem povedenou akcí. Herci už nejsou jen loutky, ale opravdu se pokoušejí hrát. Podle mě na tom zlepšení má hodně velkej podíl režisér David Slade, který má s upíry zkušenosti. Nicméně věřím, že poslední díl bude ještě o velký kus větší pecka a že se možná přinutím dát i lepší hodnocení. Zatím se to drží pořád na takovém to průměru, který ale od druhého dílu ušel dlouhou cestu směrem k lepším zítřkům. ()

Hanyou

Nedá se říct, že bych se u toho nebavila, vlastně jediné co bych si k filmu přála by bylo, aby už konečně dal někdo Belle přes hubu a vymlátil jí ten pitomý výraz z ksichtu. Ale ne, je to prostě špatný, nudný film s hloupými dialogy a úžasně otravnými hrdiny. ()

m@rz

Při polibku Jacoba a Belly se mi v hlavě objevila hláška ze Simpsonů: Cítím z tebe mrtvý králíky :D ()

FilmFan24

Bella miluje Edwarda. Edward miluje Bellu. Jacob miluje Bellu...A Bella má problém. Jak se rozhodne? Třetí část upíří telenovely je lepší než část předcházející ale pořád to nestačí. Konečně jakýstakýs děj, ale z vody guláš natož dobrý film bohužel neuvaříš. Bohužel už autorka knižní předlohy převrátila upíří a vlkodlačí mytologii úplně naruby. Upíři se neschovávají před dením světlem, místo chrápání ve dne v rakvi chodí do školy, balí holky a vlkodlaci? Ti jsou pro změnu namakaní pásci, kteří se mění ve vlka kdy se jim zachce. Sodoma Gomora! Ale zpět k filmu. Čekal jsem to mnohem a mnohem horší. Ale po stylovém a vůbec ne jalovém začátku, kterým David Slade navodil příjemně mrazivou atmosféru, začíná bohužel opět to milostné tápání s dialogy, které leckomu trhají uši. Pozitivum ale to má: Bella už snad ví co chce... ()

Falconica

Doprčic jasně že je to šílenej kýč! Nerealistickej, naivní, patetickej, přehnanej. No a co? Mě to prostě baví i s debilním dabingem, jak jsem se opět ujistila. Nejsem, nikdy jsem nebyla a nebudu tvajlajtovej fanatik, ale prostě je to zábava. Proč se to nelíbí chlapům naprosto chápu, to taky vůbec neni nic pro chlapy tohle. Jen mě trochu zaráží, že tak málo ženskejch tu umí jednoduše vypnout mozek a jentak se bavit. Nepřemejšlet o tom. Baby, dyk co si budeme povídat- přestože 99% z nás dobře ví, jak je tohle totálně a kompletně mimo realitu, stejně nikdy hluboko v podvědomí takhle naprosto šílenej vztah nepřestaneme tajně chtít:-DDD A náhodou, pár fórů tam stálo za to:-D "Jsem teplejší než ty." je prostě nesmrtelná věta:-D ()

runner85

Edward ľúbi Bellu, Jacob ľúbi Bellu, Bella ľúbi Edwarda aj Jacoba ...popri tom tu máme zásnuby ...a ešte "fenomenálny" súboj upírov proti upírom + vlkolakov .... 3* za celkom slušnú romancu :D EDIT + 1* za súboj ... ()

kajas

Opravdu miluju ty rádoby kritiky, kteří i když odsoudili předešlé díly (a předlohu většinou neznají), jdou do kina na další. Knihy jsem přečetla všechny, z prvního filmu jsem byla nadšená, z druhého zklamaná a "Zatmění"? Změna režiséra je znát, akční scény nemají chybu. I Robert vypadá tak nějak hezčí ;). Bellin táta opět hláškuje a tentokrát nejen on. Skvělé pokračování série, které mě navnadilo na poslední část (respektive dvě). ()

Mikarda

Nó, na to, jaká byla kniha příšená a absolutně o ničem, tak se film docela povedl. Možná proto, že i když se to stále a dokola točí kolem jistého trojlístku, tak slušný prostor dostali Jackson ,,Jasper" Rathbone a Xavier ,,Riley" Samuel a ti ho využili nejlíp jak mohli. A tak ještě k tomu trojlístku - Pattison by se měl vzpamatovat, tomuhle teda neříkám herecký výkon. Vždyť celou dobu jenom ohrnoval rty a měl pravděpodobně silné bolesti břicha, no jinak si to, co tam předváděl, fakt vysvětlit nedokážu. Kristen mě iritovala tím, jak poulil ty svý bulvy a celkově mě otravovala. Zásluhu za to měly z velké části její monology, které byly zaprvé o ničem a za druhé jako vrtačka do lebky, protože její hlas bych vskutku nezařadila do skupiny ,,Příjemné na poslech". No a to nejlepší jsem si nechala na konec. Taylor. Možná se mi líbil proto, že Jacob je prostě super postava s dobrýma kecama nebo já fakt nevím. Prostě tady se mi líbil. Btw, Edwardova poznámka (Copak nemá doma žádné tričko?) byla dost trefná... To tam fakt musel pořád běhat polonahej? A abych nezapomněla na ,,rejžu" - dělal co mohl, dobře se na to koukalo, i když jsem se do toho pořádně vžila až na tu závěrečnou bitku, která byla mimochodem grandiózní. (Teda až na to umírání upírů, wtf?!) ()

rastlinka

Doba a technika síce pokročila, ale pri tomto filme to vyzerá tak, že grafika ide dole vodou. Čo mali znamenať tie pokusy o "akože autentické" zobrazenie vlkov (a nielen ich!)?? ()

Gereth

Jedna za pod spacákem masturbujícího Jacoba. Ohromený výraz jsem měl neustále, ale scéna se zahříváním mě nekompromisně poslala do kolen. // 10% ()

fmash

Twilight sága působí tak trochu jako nekonečná telenovela, protože vyjma různých postranních peripetií se hlavní příběh v podstatě vůbec nehýbe kupředu. Rozdíl je v tom, že jednotlivých dílů je málo a jsou extrémně dlouhé. Obstojně koukatelné dobrodružství o kooperaci upírů a vlkodlaků, chvílemi i celkem napínavé, má hlavní slabinu (a to není nijak inovativní postřeh) v hlavní hrdince. Je to totiž, ctitelky prominou, hrozná kráva. Hned v úvodu trvá na tom stát se upírkou, ztratit duši, bla bla bla, ale zásadně odmítá vlézt do chomoutu, neboť se nechce vázat a je příliš mladá na zásadní rozhodnutí. Scénáristka, snad že si je vědoma toho zásadního vnitřního rozporu, se to mazaně snaží navléknout na Bellinu emo rozervanost, čímž sice (údajně) překračuje rámec předlohy, ale je to vyhánění čerta ďáblem. O Bellině neschopnosti rozhodnout se definitivně mezi Edou a Kubou raději ani nemluvím. Nebýt toho neuvěřitelného vztahového hnoje (který je bohužel podstatou celého příběhu), díval bych se na Zatmění jako na pohodové béčko. Takhle je to za dlouhou dobu nejnadhodnocenější trojka, jakou dávám. 2½. Poměrně vyčerpávající komentář má kiddo. ()

buchli

Nebýt skalní fanynka, asi bych jednu hvězdičku ubrala, ale víc rozhodně ne - ten film si 100% hodnocení nezaslouží, ale nezaslouží si ani předpojaté nuly, tak jsem nucena balancovat... Zatmění je zábavné, akční, triky jsou slušné a vůbec to celkově působí konzistentněji a méně dementně než předchozí Nový měsíc (velký podíl na tom má nevtíravá hudba Howarda Shorea). Absenci výraznějšího děje (vyplývající z knižní předlohy) nahrazují tvůrci vtipem a akcí - tyto se sice zřídkakdy na plátně sejdou, ale lepší něco než nic. A nudit se nebudete (narozdíl od předchozího dílu). ()

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (více)

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2