Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt? (oficiální text distributora)

Elyssea

"Chci si tě vzít." - "Chci mít sex." - "Nechci mít sex před svatbou." - "Tak co s tím sakra uděláme?" Měla bych radu Bello. Dej si sex s Jakem ať se konečně přestane tvářit jako boží umučení. Co znamená Twilight sága? Totální degradaci všech mužských hrdinů. Úkolem Roberta "moje-akné-na-slunci-září" Pattinsona a Taylora "koukni-jaký-jsem-macho" Lautnera totiž není nic jinýho, než óchat a áchat nad Kristen "vždy-demetní-výraz" Stewart. To, že je Bella ubohá chudinka, která nemá žádnou osobnost jim není překážkou a jsou schopni se kvůli ní i porvat. Opravdu dojemně působí zahřívací scéna ve stanu a Bellin výkřik: "Jakeu polib mě." který mě asi bude strašit v nočních můrách. Tam, kde byla Weitzova dvojka tak trapná, až byla vtipná, Zatmění pouze nudí. Volturiovi jsou k smíchu a jediné, co stojí za řeč je nový mladý upír a Jacksone Rathbone. Jestli jsem od Sladea něco čekala, byla to akce. Ne sračkoidní bláboly nerozhodné Belly. Snad příště. ()

O´Neill odpad!

Když tohle přišlo do kin, řekl jsem si, že neudělám stejnou hovadinu jako u předchozího dílu - že na to půjdu do kina. Viděl jsem to o skoro půlroku později a můžu říct jen tolik, že jsem rozhodně ušetřil peníze, protože tahle sága je opravdu nehorázna hovadina a tenhle díl není vyjímkou. Neustále znuděné ksichty, Pattinson vypadá jako největší idiot, a Stewart je stejně otravná jako jindy. K tomu ještě velice tupé dialogy, a dvě hodiny nudy. První hodinu jsem viděl v kuse, druhou jsem musel chapterovat, protože jsem to nevydržel. Za mě myslím celkem jasné hodnocení, protože 10 mnut ze 120, kdy jsem se nenudil (ta velká bitka) na jednu hvězdičku rozhodě nestačí.Co se děje? -Políbil jsem Bellu. A ona si zlomila ruku. Naprosté nedorozumění. ()

bourec

David Slade mě zklamal.Ani on nic nevylepšil,zase jen zbytečný plkání o lásce.Ale to je už jedno,teď už na to koukám jen ze setrvačnosti.20%. ()

Attta

Všechno už tu bylo, a navíc přisláďoučké zaměření na teenagery(ky) se prostě nedá nijak vzlášt ohodnotit. Prostě nic moc, stejně jako ostatní díly. ()

Streeper

Asi druhý nejlepší film z celé ságy. Je to vážnější téma, je tam akce, noví upíři a více se rozvýjí milostný trojúhelník, na kterém je celá sága postavená (i když je totálně zbytečný). Ironií je, že knižní předloha Zatmění se mi asi líbila nejméně, takže klobouk dolů před filmaři, že dokázali docílit toho, že se mi líbil alespoň film. ()

bukowski83

Nejsem sice teenage girl, ale s vypětím všech sil bych pochopil tu neskutečnou lásku mezi prachobyčejnou holkou, přemakeupovaným upírem a vysolárkovaným vlkodlakem, taky bych zkousnul přihlouplé pubertální dialogy a dokonce i tu upíří dietu, ale proboha vždyť ten upír sedí na Floridě, na sluníčku a je mu fajn(chápu že by mu nevadil česnek a kostel), ale vždyť jsou to noční tvorové a slunce je jejich největší nepřítel hned po dřevěným kůlu v srdci - četla vůbec ta autorka někdy něco o upírech????Měl to být nejpovedenější film ze všech těch tří braků, ale ja opravdu nevidím žádný pokrok, tak se na mě holky od 11 do 17 let nezlobte....Jediný co bych mohl pochvalit je soundtrack, ten mě potěšil! Takže hodně slabých 15%, čili Tvajlajt sajrajt! ()

TomikZlesa

Co si budem nalhávat, jako vážný romantický film je to sračka. Jenže tenhle díl mě šíleně bavil, jednička nudila a dvojka už se začla rozjíždět, trojka byla úplně bezvadná, romantické scény adialogy sou extrémně ftipný a šíleně sem se u nich řezal, proti dvojce už to ale není tak brutální, nejlepší komik je bezpochyby Jacob :) "ty mě chceš ale ještě to nevíš" :-))) to ne. No a kromě nechtěný komedie je tu další stránka filmu, ted už pro mě vážná..akční, sice ji mohlo bejt víc, ale např. final fajt naprosto luxusní, škoda že twilight není pojato jen takhle akčně a vážně a romantická emo stránka nešla do hajzlu. Dávam plnej počet, prostě sem se bavil, je už jedno jestli to je záměr filmu nebo ne...... Fakt že všude jinde by takový laciný poběhlice nechali zgebnout a tady kvůli ni nasazujou krk je asi nejsměšnější z celýho filmu. ()

Warmin

Já nevim . Nejlepší z celého filmu je ta poslední bitva,ta má aspoň něco do sebe , ale jinak je to sladký až se z toho kazej zuby. ()

C0r0ner odpad!

U dvojky jsem si myslel, že už to nemůže být horší. To jsem se teda kurva šeredně spletl! Od první minuty mi bylo jasné, že tohle bude veselohra roku s neuvěřitelnými fóry a vlastně jsem se celou dobu akorát té příšerné píčovině a tomu, že 500+ lidí to má v TOP 10, smál jako magor. Co to musí být za kretény? Nový měsíc ode mě v součtu dostal minus jednu hvězdičku a u Zatmění jsem došel na neuvěřitelných minus tři. Něco takového se vidí jednou za život. Ne, že by to za to nestálo, prdel to byla fakt neopakovatelná, ale ničit duši takovým hříchem si už podruhé nemusím. Na smrtelné posteli si ty dvě hodiny stopáže nepochybně připomenu. 0% ()

MovieKings

David Slade fakt nemůže za to, že manžel autorky knižní předlohy jí nedokáže uspokojit. Ale přesto se snaží na maximum kde může. Se začátkem se nepáře a světe div se-Pattinson začal trošku hrát a hned je to o něco lepší. Stejně tak jako Rathbone (Jasper). 4* za zmiňovaný začátek, finální bitku a za to, že se ve Stmívání začalo konečně něco dít. Zatím nejpovedenější dílko z celé "ságy". ()

Andre3000

Vštřebávám nejčertvější zážitky dojmy. Nejprve elektrizující trailer na Inception, při kterém sem měl díky hudbě husí kůži. Následovalo dvouhodinové trýznění novorozených upírů, kteří nic nechápou (tím myslím všechny zaryté odpůrce této ságy). Jejich porážka je tak neodvratitelná jako rozměkčení mužského srdce při pohledu na Kristen Stewart a ženského na jednoho ze dvou "Vyvolených". Muse tentokráte nepolíbili pouze Stepanie Meyerovou ale rouvnou všechny, režisérem započínaje a herci konče. Výborná podívaná a ráno bych se na to s chutí kouknul znovu. Říkejste si co chcete, já si v tom své zalíbení našel a nebyli to jen moji oblíbení upíři. ()

carly

čo sa mi páčilo: Rob & Kris, Edward/Bella, Jackson, Jasper/Alice, Kellan, Emmett, Billy Burke, Xavier, bojové scény, vizuál. čo sa mi nepáčilo: Jacob, Bryce ako Victoria, tempo, príliš veľa "newborns". film so si užila napriek tomu že nemám rada tento diel a počas mnohých scén som sa krčila na sedadle a priala si, aby už skončili. ale bolo tam aj mnoho scén, ktoré boli perfektne zvládnuté po všetkých stránkach. dokonca ani scenár nepôsobil ako až taká veľká katastrofa. nečakala som nič a bola som príjemne prekvapená ()

necisty

No abych pravdu řekl, tak mě prvních asi 30 minut nudilo a začínal jsem přemýšlet, že to není ani tak chyba režiséra, ale že jsou to už jen slátaniny paní Mayerové. Začátek měl tedy slabý rozjezd, pominu-li tu první minutu, kde jsem vůbec nepochopil co se děje:), znám i mnohem svižnější rozjezdy, které hned vtáhnou do děje. Po těch prvních 30ti minutách se tedy film plynule rozjíždí a ke konci nabírá úžasné obrátky, které vydrží až téměř do konce, kde klidné poslední momenty prostě patří. Možná bych se nebál říct, že pan Slade natočil další díl Stmívaní lépe než má oblíbená Catherine H., něžné pohlaví se musí u Edwardových slov roztápět mnohem víc, než u předešlého dílu a Kristen zřejmě zůstane věrná své roli do konce, protože taková asi ve skutečnosti je. Děkuji panu režisérovi, že z dalšího dílu neudělal podobnou emo sračku a komedii (až k pláči), jako byl počin minulý a také děkuji za jistou narážku: ‘‘Nemohl by si alespoň dát tričko?‘‘. Nehledě na originál se mi tenhle díl prostě líbil! Akční scény byly přiměřeně dlouhé a plné kvalitních efektů až jsem si chvilkami myslel, že to nevydýchám:). Mrzí mě, že film hodnotí borci, kteří byli do kina zatáhnuti donucením od své drahé polovičky a vlastně už ve chvíli, kdy slyšeli větu: ‘‘Půjdeme na další Twilight‘‘, si řekli, že je to bez pochyby odpad. V tomto případě doporučuji ženám nenutit a jít s kamarádkou:)! Nebo filmoví fajnšmekři, kteří tuhle slaďárnu už z principu nemůžou hodnotit kladně (Někteří se zde vyjadřují způsobem, že to ani učitel filozofie nepochopí). Já to beru tak, že v rámci žánru se jednoznačně jedná o pecku. PS: Nečtěte si ty knížky dopředu:)! Souhlasím s názorem arachneuss a Smoulin. ... 17.6.2013 ... Palace Cinema Brno ()

Wormboy odpad!

Pokracovanie emovampromantickych peripetii ultrasexi Edwarda I. Carokrasneho, jeho vyvolenej Belly DCLXVI. Obycajnej a Jacoba Vlkodlaka. Pokracovanie tryzniveho vnutorneho boja Belly koho vlastne chce, ci bozskeho, no studeneho Edwarda, s ktorym bude musiet zahodit cely svoj zivot za chrbat, alebo Jacka, obycajneho sympatickeho chalana v kozi vlkodlaka, s ktorym by mohla aj plodit male emokids. Dilema existencialnych rozmerov, ktora je tentokrat a pre zmenu okorenenena snahou jednej upirky anihilovat Bellu z povrchu zemskeho, aby tak zasiahla kamenne srdce Edwarda, ktory jej v prvom diely zabil jej milovaneho upirskeho druha Laurenta...co dalej? Aaa, ano...dve veci...1.TO KURVA DNESNI TEENAGERI MAJU SKUTOCNE NASRANE V HLAVE??? 2. Uz sa tesim na posledny diel, ktory v kniznej podobe zavrsil veldielo literarnej skazy v rozmeroch neocakavatelnych...hahaha....a teda v tomto pripade davam 0,5/5*, pretoze vytuzenu nulu nechavam na koniec ;) ()

pufina

Už samotná kniha (až na pár částí) je průměrná a filmová i knižní Bella se chová jako kráva. Musím uznat, že jako příběh je vymyšlený zajímavě - ten hlavní boj ve filmu nebyl špatný, ale způsob zabíjení upírů byl opravdu příšerný!!! Vlci se mi líbili - samozřejmě jako čtyřnohý zvířata, jakmile běhali po dvou polonazí, tak vypadali jak banda přiteplených bratrů. (Jacob na Edwarda: "Já jsem teplejší"! - to mě dost rozesmál) Každopádně mladý Taylor (18 let) se zkrátka na vlkodlaka nehodil, vypadá na 15 let (jeho svaly mu ten věku nepřidají) a vypadá přitepleně, si nemůžu pomoct, nedalo se na něj dívat, ještě že mu tak nesvítily zuby - při prvním záběru jsem se jako v New Moon začala hodně smát. Co se týče upírů, co to proboha měli na hlavě? A taky, myslím že ty jejich čočky byly zbytečně přehnané - nebylo by jich vůbec třeba, stačil by jim make-up. Takže 60% smíchu, 3% napětí, z 20% se mi chtělo zvracet a 17% teda dobrý.. Jinak bych film zkrátila na 70 min (max!), protože většinou nuda a řeči.. Bella: ,,Tati, já jsem ještě panna!" Charlie: ,,Ten Edward není tak špatnej.. " ()

Dannysek4U

Ale ono by to i docela melo styl. Slade furt dobry. S celou ustredni trojici se ale dal dostat neda. Kazdopadne lepsi nez dvojka, to bylo ciry utrpeni... ()

pakobylka

Jedna ohrožená nerozhodná puberťačka mezi dvěma neohroženými rozhodnými (byť nevyzrálými) muži ... pokud tak lze nazvat upíra a vlkodlaka. Zdá se, že Bellu netrápí jen obavy o životy všech, kteří se můžou přetrhnout, jen aby ji ochránili. Její vyvolený sice nešetří oddanými až trpitelskými (a v určitých situacích i naštvanými) pohledy, leč projevy jeho lásky jsou velice zdrženlivé, takže se zdráhá svou jedinou lásku připravit o panenství před vstupem do posvátného svazku manželského. Jenomže to má milá holka smůlu, neboť se zakoukala do nemrtvého tvora, který sice má uhrančivé oči a věčně mladou tvář, ale co je to všechno platné, když se jeho věk počítá na staletí. Co se mě týká, mírná nechuť k unylému bledému krasavci Edwardovi se od minulého dílu nikterak nezmírnila - spíš naopak. Popravdě mě (opět) zajímal spíš Jacob, v jehož žilách koluje divoká a horká krev, v jehož hrudi bije věrné a statečné vlčí srdce ... a Belle slouží leda tak k příležitostnému nezávaznému zahřátí. No nic - její škoda, zatím si neví rady ani s časově limitovaným lidským životem, co si počne s věčností ? Ale abych se vrátila k podstatě věci: Oproti "Novému měsíci " došlo přece jenom k mírnému posunu (patrně díky změně na postu režiséra), neboť příběh je ucelenější a jeho děj se v rámci svých poněkud omezených možností někam ubírá, takže to vidím na 2,5* ... a snažím se věřit, že se nenajde moc dívek, které by se Bellu snažily napodobit. Možná to vidím zbytečně moc černě, ale pochybné vzory jsou v určitém věku VELICE nebezpečné ... a kromě toho integrace do nejrůznějších uzavřených komunit, často spojená se ztrátou vlastní osobnosti, může být cestou do pekel. ()

Juto

Zabudnite na tím Edward vs. tím Jacob. Podporujem Team David, ako v Davidovi Sladeovi, režisérovi, ktorý natočil najlepšiu časť. 6/10 ()

c.tucker

Je vidět, že režisér zmákne a hodně a udělal z toho i něco zajímavého. Mluvený projev hlavních postav je opět stejný jak dříve a v podstatě jsem neměl větší zájem některé pasáže ani poslouchat a musel jsem se hodně přemlouvat (prostě nafouknutá bublina keců, které jsou totálně na přesdržku). Ještě že to mnohonásobně vylepšila akce a to vše okolo. Začínám čím dál tím víc nesnášet Bellu, jak jsem jí v jedničce miloval, tak se mi ve dvojce znusila a postupně je to ještě horší, to je opravdu nejhůře napsaná postava dějin (s tím nic nezmůže ani herecký výkon Kristen Stewart). Ale musím říct, že jsem si některé okamžiky užil - souboje, hudbu, solidní kameru a některé neúmyslně vtipné dialogy. ()

Plangi

Asi nemá už smysl békat nad zvrhlou scénaristickou rukou paní Melissy Rosenberg, která v Zatmění předvádí ještě větší extrém neumětelství, než tomu bylo v Novém Měsíci. Ano, jde to. Takhle – děj Zatmění jako knižní předlohy je ve srovnání se Stmíváním a Novým Měsícem několikasetstránkové přežvýkávaní chutného sousta…a film, díky výše zmíněné madam, tomu nezůstal nic dlužen. Nadějný režisérský flastřík Slade maká na 200 procent v momentech, které mu to umožňují (souboje mající konečně šťávu, výcvik proti novorozeným), jež jsou bohužel stále nedostatkovým zbožím oproti té kupě tlachacích kolovrátkových scén. Takže kvalitativní sešup filmové ságy v New Moonu ani Eclipse nenapravilo, právě naopak. Mnou často zmiňované kouzlo prvního filmového dílu je nenávratně totam, ale aspoň jsem se opět několikrát zasmál nad pitomostí pár nezapomenutelných momentek, stejně jako u těch opravdu vtipných. 55% ()

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (více)

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2