Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt? (oficiální text distributora)

havLord odpad!

Třetí díl dojel na snahu dosadit na režisérský post konečně někoho zručného - film je stále debilní, ale už ne TAK MOC a má i pár opravdu dobrých scén. Také mě nasralo, že to není nijak ukončeno (např. Jacob NEUHRYZNE Edwardovi hlavu) a dozvěděl jsem se, že se chystají další dva filmy a bůhví kolik knih... takže to nebude jen tak ledajaká sračka, ale epická sračka roztahaná do osmi filmů. Super! ()

ivishka

Opět jsem přehodnotila své dřívější hodnocení ze 2* na 3. Stalo se tak, protože jsem si předtím pustila Nový měsíc a ten je prosto nesrovnatelně horší než tento díl.. Vím už předem, že se udržuje laťka úrovně koukatelnosti s první částí posledního dílu, kterou jsem už také viděla. Mýlila jsem se, že to závisí jen na hercích, protože když to někdo špatně zrežíruje podobně jako Nový měsíc nebo úplně první díl, které byly naprosto naivně zfilmované a Kristen v tomto díle konečně přestala používat pohled raněné srny tak "účinný" ve slaďácích. Chválím opět Ashley Greene, Nikki Reed, Kellana Lutze, ale musím také přidat Xaviera Samuela, Jacksona Rathbona a v neposlední řadě Kristen Stewart. Eda zobrazený Pattinsonem byl jako již tradičně slizky lidský než upírský. Opět jsem postrádala v (docela dobře zobrazených) akčních scénách krev a místo ní se tam povalovaly sochy - které použili místo upírů...A také mě docela mrzelo, že novorozená Bree nepřežila a museli ji zabít(S. Meyer o tom také napsala knihu).O podobnosti s Vampire Diaries bych se do krve hádala!! ()

ArsenalEagle

Konečně trochu bojů mezi upíry a vlkodlaky(spíš tedy vlky). Nebudu to nějak moc rozebírat, jen chci něco poznamenat: Proč proboha holky šílí kdykoliv je vidí (chápu že to jsou většinou tupé náctiletky), ale proč kolem toho děláte takovej kravál. To samé pro ty co tuto ságu nesnáší, jako filmy to není špatné, ale nemusíte ty filmy takto pomlouvat - není to pro všechny, je to jen otázka názoru. Opět se jedná o namyšlenou Bellu a jejích dvou ctitelích. ()

Vxxx

Přibližně stejná úroveň jako New Moon. Ale tady ta akce, musím říct, občas byla i koukatelná. A jedno velkého ",méďovského" pejska si musím pořídit... :D Jo a k popukání scéna, kde Jacob Bellu zahřívá před očima Edwarda :D Bizarní naprosto.. :D ()

javak810i

Dle mého názoru lepší než předchozí dva díly. Jednak má film spád, pořád se tam něco děje a zdá se mi, že i příběhově pokročil o větší kus. Co to taky trochu zachraňuje, jsou akční scény, které jsou celkem slušně udělané a alespoň zde není tolik času pro stupidní dialogy a trapné pohledy. Za mně Slabé 3* ()

Riddick77

Poměrně povedené, pokrok vpřed oproti druhému dílu. Slade je frajer, akční scény má prostě parádní (i když je jich tu velmi málo), to už ovšem víme od "30 dní dlouhé noci". Příběh ničím velkým nepřekvapí, ani moc nemůže. Několik komediálních scén ovšem stojí za to (scéna ve stanu bude LEGENDÁRNÍ :-)). Možná škoda, že nedali režisérovi více prostoru, třeba by tomu dal ten chybějící drive. Monology typu: "miluju Edwarda, ne Jacoba, i Jacoba, ale víc Edwarda" jsou zde na denním pořádku a je třeba k tomu filmu takto přistupovat. Jinak řečeno vcelku povedená románťárna pro lidi, co mají nadhled a pochopení pro přeslazený děj o lidech/ upírech/ vlkodlacích, kteří neustále řeší existencionální dilemata a středoškolské lásky. Kristen to velmi sluší. 6/10! ()

Jillen

Dost možná zatím nejlepší díl "ságy", ale stále to nic nemění na faktu, že je to strašná hovadina :)) ()

Popluh

Po třetí už špatné herecké výkony znechutit nemůžou, naopak mi přijde, že se leckdo zlepšuje. Pattinson většinou udržel své vyhlášené grimasy na uzdě, čímž mi jen potvrdil, že jeho snesitelný výkon v Nezapomeň na mě by nemusel být náhodný, Lautner jakoby kromě hrudníku trošku zapracoval i na mimice a Stewart prostě vydělává na poklidný život vnoučatům svých vnoučat. Vyloženým překvapením jsou pak výkony ostatních členů Cullenovic klanu, hlavně Jasper se z výsmívané postavy v prvních dvou dílech naprostým zázrakem proměnil v pohodového sympaťáka. Sympaťákem zůstal i David Slade, který si angažováním v téhle sáze rozhodně ostudu neudělal. Jeho režie je pevná, zajímavá a akční scény zatím rozhodně zvládl nejlépe. Navíc je evidentně nejlepší z dosavadních režisérů ságy nejlepší co se týče práce s herci. Největším překvapením ale pro mě zůstal fakt, že jsem se u celých těch občas zbytečně zdlouhavých 124 minut ani jednou nezasmál. Objektivně by to možná byly možná spíš lepší 2, ale když má člověk dobrou náladu tak sem tam provede nějakou tu nepodloženost... ()

GodComplex

David Slade je z cele serie nejschopnejsi reziser, coz se projevilo zejmena v akcnich scenach (kterych je minimum) a lehce temnejsim zabarveni (se kterym ma zkusenosti z 30 Days of Night), ale nemuze vymacknout zazraky z tak slabouckeho scenare, ktery je na uplne stejne zoufale urovni jako New Moon. Priserny casting v cele s katastrofalni Kristen Stewart (kterou po teto serii oficialne nesnasim, uz mi naskakuje koprivka jen co promluvi) pokracuje i zde a opet jsou k dispozici obrovske porce dialogu, ktere v podani prave techto hurvinku vyvolavaji opravdu hodne intenzivni negativni reakce a ktere svou ubohosti prebiji jakekoliv pozitivni zablesky o ktere se reziser snazi. Hudba Howard Shore? Doufam, ze si za ni alespon nechal tucne zaplatit, kdyz uz s tim plytval cas, protoze efekt zanechala vesmes nulovy, coz je znatelny downgrade od minule a to vcetne pouzitych songu. Prekvapive nejnudnejsi dil serie. 2/10 ()

JJ.Gibson

Zatím asi nejpovedenější Twilight. Kupodivu začátek narozdíl od předchůců byl napínavý! Což je obrovská změna k lepšímu. Dokonce jsou zde objevila a Stmívání lze říci monumentální bitva mezi novorozenými upíry a vlkodlaky. To vše bych hodnotil jako pozitivum. Naneštěstí dohoromady tyto filmy zatím mají 6 hodin a z toho 5 hodin se řeší Bellina základní otázka Edward Jacob, Jacob Edward, vlkodalci hřejou, upíři žijí věčně atd. atd. Pro mě osobně už je to vcelku unavující a to ještě musím brát v potaz, že se na mě řítí Rozbřesk. No, každopádně to byl zatím nejsympatičtější díl a pokud se ubere na řešení a přidá se více akce, kdo ví, třeba přijde ona třetí hvězdička. Ale počkejme si :) ()

Ender66

10/10. Ale iba v prípade, že spolu s najmenej jedným ďalším kamarátom skonzumujete za tie 2 hodiny najmenej 4 deci vodky za hlavu. Potom sa budete zabávať výborne. Aj keď druhú pólku si budete pamätať iba sčasti a koniec vôbec :) ()

Macejko odpad!

The same shit over and over again. Ubíjajúca nuda s vymastenými debilmi namiesto postáv, s nulovým príbehom a absolútne žiadnym posunom v tých kolosálnych sračkách, ktoré sa v tomto filme vzletne nazývajú "vzťahy". Dokoliečka sa tam rieši TO ISTÉ už celé 3 diely a nevyzerá to tak, že by to malo prestať. Veď tá titulná krava Bella bude asi citovo nerozhodná, aj keď Patyzónovi porodí piate trblietajúce sa decko. A kvôli komu že to bude nerozhodná? Kvôli blbečkovi, ktorého família vytrvale odmieta nosiť tričká (zaujímavé, že tento úkaz sa prejavuje výhradne u mužského osadenstva tej bandy, a to aj napriek tomu, že im tam do party pribudla vlkodlačica - milé fanynky, ako obhájite toto?). Viem, že opakujem staré vtipy, ale inak to proste ani nejde. Bez srandy, tento film má iba jeden jediný svetlý bod, a to perlu, ktorú vypustí z huby Bella, keď vojde do miestnosti. Zahlási: "Je tu posteľ." Bez debaty ultimátna hláška roka. ()

Freemind

Slade je zdatný a inteligentní řemeslník, ovšem ani on nedokázal překonat známé úsloví o hovně a biči. Bída je to. ()

erased

Z hovna bič neušije ani sebevětší umělec. Nevím, jestli je problém v nastolené depce a pofňukávání mezi zasmušilým Edwardem a polonahým Jacobem z New Moon, nebo v samotné předloze. Ani David Slade ale nedokázal z materiálu vyždímat nic víc než pejzy Roberta Pattinsona a ne-úplně-k-smíchu akční scény. Takovej vroubek na filmografii mu ale rozhodně nezávidím. ()

sonnak

Těžké utrpení při každém dialogu, solidní podívaná v akčních sekvencích. Co dokázal Slade vydolovat (dokonce s náznaky lehké gradace) z tak nechutně debilní premisy (dvanáct lidí chystá útok na pět upírů a pět vlků + hromada sraček, tedy dialogů) je opravdu velký umění. Film je logicky děravej a dost pitomej, ale jakmile dojde na akci, celkem se to daří skrýt. Asi tak pětkrát lepší než dvojka. ()

ABLABLABLA

Nejlepším z řady stále zůstává 1. díl, kdy příběh byl skvělý, ovšem kamera hodně pokulhávala. No 2 se moc nepovedla, tam jsem hodnotila nízko-3*, protože film mě zas tolik nezaujal až na některé scény. Ale kamera už byla naprosto skvělá. Ovšem 3 se zase vyhoupla zčásti nahoru. Kamera perfektní, příběh taky dobrý a docela se držel knihy. Nejlepší scény pro mě stejně byly popichování se Edwarda a Jacoba a poté závěrečná bojová scéna. Takže 4* a myslím, že tentokrát zasloužené. A ještě něco: Charlie je prostě skvělý. Jeho vtipné poznámky nemají chybu:) " Panna...No hned ho mám radši." :D ()

blackrain

Měla jsem pocit, že se tvůrci drželi knižní předlohy asi zatím nejvíc. Přiznám se, že jsem šla do kina připravená jako k maturitní zkoušce. Zatmění jsem přečetla cestou do práce v autobusu. Ale nebylo otravné vědět, co v jaké scéně bude. Spíše mě zajímalo jak to všechno natočí. Pro režiséra Davida Sladea musel být tenhle díl velkou výzvou a zvládl to více než slušně. ()

Alementina

Pokud mate nadhed a jdete se bavit, tak to muzete brat jako parodii, protoze Zatmeni tak muze skvele fungovat a trosku si myslim, ze to reziser musel delat zamerne, jinak si nelze nektere sceny vysvetlit, to bych snad nepobrala ani jako pubertacka. A slavna veta "miluju ho, ale tebe vic" neni zas tak originalni ... zrovna nedavno jsem videla kousek dilu Ptaci v trni, kdy R.CH. rika "Miluju te, ale Boha vic" - a to mi prijde jeste vic vtipny :) ()

Tony.cs

Díky Sladeovi je tady konečně pořádná akce a rozhovory jsou lidštější. Nepřijde mi to tolik plitké. Jindy výplachové žvásty se dají unést alespoň díky režii (na postavení kamery opravdu záleží). Skvěle zvládnuté akce by mohlo být víc, ale se scénářem režisér bohužel moc nenadělá. ()

Dr. Hawkeye

Lepší než druhý film, ale rozhodně žádný zázrak... Robert Pattison (kterého mám po filmu Remember Me docela rád) občas i roli navzdory ukazuje kousky herectví, Kristen Steward už jen nadrženě nevzdychá, ale svému miláčkovi si o to rovnou řekne (ale to víte, je to chlapec ze staré školy, takže Bella o věneček nepřijde), občas film i vystrčí drápy/zuby (záleží na tom, komu fandíte) a naservíruje trochu akce - i když být ji tady víc, tak přítomní muži (opravdu, v kině jich bylo nečekaně mnoho - asi dostali ultimátum od svých partnerek, nebo je přemohla zvědavost?) se tak nenudili... Což mi připomíná, že film je strašně nevyvážený. Sáhodlouhé dialogy (někdy na hraně parodie, jindy daleko za ní) jsou najednou prostřídány akcí (to aby se partneři vzdychajících fanynek tolik nenudily, ale zase jen tak trochu, aby se partnerky nezalekly, že přijdou o romantická vyznání...). Nutno také dodat, že i když trailer (a David Slade na režisérském postu) slibovali akci a nářez, je jasné, že se kvůli ratingu musel dost krotit (což je škoda, protože když konečně došlo na lámání chleba... tedy krků a údů, ozývaly se v sále spokojené výkřiky přítomných mužů). ()

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (více)

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2