Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Série(6) / Epizody(121)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

AndieSpark

Hoodně dlouho jsem se k tomuto seriálu musela 'dokopávat' a teď jsem na něm přímo závislá :D Hudbu zbožňuju, takže je to seriál jako dělaný pro mě, občas mi akorát vadí některé postavy, ale tomu se asi člověk nevyhne ;) Po shlédhnutí 2. série hodnotím 5 * ! ()

dee.n

Glee pro mne představuje mnoho. Písničky z tohoto seriálu, které jsou někdy lepší než originály poslouchám doteď. Když se řekne Glee, vzpomenu si na svá léta na střední a na vysoké škole, kde jsme to s kamarádkou přožívaly a ty hrdiny prostě milovaly. Strašně se mi líbí ta kontroverznost, že se opravdu nebojí řešit témata jako homosexualita, transexualita, šikana, rakovina apod. Jde vždy rovnou k věci a to se mi moc líbilo. Bohužel hlavní hrdina Cory Monteith zemřel. Nemyslím si, že to s tím přímo souvisí, ale ta kvalita šla tak strmě a nenávratně dolů, až se chce jednomu brečet. Nakonec jsem se čtvrou řadou se seriálem sekla, protože nové postavy, nový sbor mi přišly neskutečně a nepředstavitelně nudné. Teď, po čtyřech letech se k seriálu vracím a ze setrvačnosti ho dokoukám, ale je smutné, jak skončil a jak nudí. ()

xxSmoldaxx

Nevěřil jsem , že bych mohl někdy koukat na seriál , který je zaměřen na zpívání a věci okolo něho. Flight of the Conchords mě ale přesvědčil o opaku a Glee mě v tom ještě více utvrdil. Prostředí střední školy sice řeší staré známé věci okolo popularity atd. , ale podle mě zcela svěžím způsobem. Navíc písničky jsou parádní a ta lehká recese mě hooodně baví. 81% ()

fifi.m odpad!

Co tohle proboha bylo? To se vážně někomu líbí? Normální seriály pro teenagery hodnotíte odpadem, superstar je pod vaši úroveň, a tomuto dáte 5* ? A odkdy všichni tak žerou muzikály? Děj - v podstatě žádný. Vtipnost - nulová. Napětí - žádné. A zpěv? To není zpěv, ale vřeštění ve stylu "čím vyšší tón zazpívám, a čím déle ho udržím, tím lépe". Nesympatické hlavní postavy, dementní sportovci (proč bychom nepřevrátili přenosnou toaletu ve které je vozíčkář? Není to nebezpečný, protože už je stejně na vozíku.) a typická americká povrchnost. Ne, na další díl se rozhodně dívat nebudu...jedině v rámci mučení. ()

kailik

Víc dát ani nemůžu, spíš bych mohl jít s hodnocením ještě níže. Když sem to poprvé viděl, tak jsem byl neuvěřitelně nadšen a okamžitě jsem stahoval další díly. Ale bohužel po nějakém čtvrtém dílu mi to přišlo už trapný a jediná světlá stránka byly ty taneční vystoupení, zbytek je proste blbost. ()

Sista

Vlastně je tenhle seriál trochu přiblblej, ale nemůžu se na něj přestat koukat! A to kvůli písničkám a energii a radosti, co z nich sálá. Kvůli tomu stojí za to a nedám na něj dopustit. ()

AndreyCSFD

Glee je vlastně High School Musical pro dospělejší diváctvo. Je to stejná přehlídka umělohmotných (ne)herců, stejně ulítlé příhody, stejně chápaví lidé a stejná atmosféra. Je to takové až odporně sladoučké, že mnohdy nejde vydržet ani do konce epizody. Muzikálová čísla jsou sice super, ale to na kvalitní seriál nestačí. ()

ellegrey

Tak aktuální třetí řada značně pokulhává za svými předchůdkyněmi, druhou a první. Přesto se v ní dá najít pár dílů, které jsou poměrně fajn, a které nám připomínají ten "starý a dobrý" seriál Glee. A co se týče seriálu samotného, když se povznesete nad jisté okolnosti, některé scény, které my, Češi, chápeme jako "další americkou trapárnu", seriál si zamilujete. Postavy a jejich příběhy, zvláštně některé, jsou popsány dobře a reálně, není to jen čtyřiceti pěti minutová ztráta času o hollywoodské smetánce. Kdepak. Největší gró celého tohoto fenoménu ale spočívá v hudbě. Hudební čísla, ať už jen ta cvičná, zkušební, či kreace z různých soutěží, působí zábavně a jsou hlavním magnetem diváků. ()

noelcoward73

Na Glee jsem narazil náhodou, když jsem procházel televizní program. Protože mám rád muzikály a hudební filmy, vůbec jsem neváhal a začal se dívat na jeden díl. Hned první píseň mi potvrdila, proč se jedná o úspěšný hudební hit. Výborné popové písně s velmi dobrými texty. Z herců a zpěváků jasně vyniká Lea Michele jako Rachel Berryová. Ale i výkony ostatních jsou velmi dobré. Vůbec se mi nelíbí hlas Chrise Colfera. Matthew Morrison na tom také není nejlépe, ale jako šéf klubu zpívá jen výjimečně. U každého hudebního čísla je vidět, že všichni do toho dávají maximum. Písní by ale mohlo být někdy více. V seriálu jsou často vtipné scény a někdy i hlášky. Navíc se odehrává v atraktivním prostředí střední školy, a tak není nouze o dramatické situace a lehce konfliktní problémy. Glee jsem začal sledovat pravidelně. ()

3T

Scénář je jedna velká katastrofa. Jednu hvězdu jsem však dal hlavně proto, že ty aranže písní jsou opravdu skvělé, je to dobře nahráté, smíchané a zmasterované. Doporučuji ty písně si pustit na youtube. ()

Loooki

To najlepšie čo sa objavilo v sezóne 2009/2010. Musical-teen-dramedy. Všetky postavy aj tie záporné aj tie kladné hrajú dobre a ja osobne ich všetky zbožňujem. Glee prinieslo niečo nové do telky (následne sa pokúsili aj iné telky o niečo také viď NBC's Smash) Jedine čo mi nedá, je vytknúť absolútne strašnú dejovú liniu po 4. sérii, kedy som sa už aj tešil, že seriál bude ukončený a následne sa v 6.sérii seriál vrátil presne do tej doby, kedy som si ho zamiloval (predposledná časť finálnej série "2009" mi to pekne pripomenula). Hodnotené po absolútnom finále seriálu. ()

PDcz

Jedna věc se nám líbila opravdu hodně. Vokální přemostění děje. Bohužel nás nenalákal na další pravidelné sledování. Takže se budeme opět opakovat, vysílejte dopoledne a máte v nás 2 fanoušky. Po jednom díle bez bodů. ()

zabro

Hodne me tam vadil ten jejich a zpev a svym zpusobem take zpracovani, a nektere postavy bych taky nejradsi nevidel. ()

NGP

Můj krátký čtyřicetipětiminutový kousíček dne bez starostí. Já hudbu ráda. Hudbu ve filmu ještě víc. Tenhle seriál je plný jak vynikajících vtipů, tak výborných talentů (jak hereckých, tak pevěckých). Navíc nějak se mi vždycky udělá dobře když na to koukám. Takový útěk od drsné reality do sice vymyšleného, ale dosti skutečného světa na střední. Jak jsem říkala, pro mě to vždycky budou 45 minut příjemného relaxu a naprosté pohody. ()

Endlessly

Keby som prestala pozerat pri druhom-tretom dieli, hodnotim ovela nizsie, lebo na zaciatku to skutocne vyzeralo velmi priemerne. Avsak je to cim dalej tym lepsie, hudobne cisla su skvele a postava Sue Sylvester jednoducho nema chybu:-) ()

Cihlinka

Taková chytlavá oddechovka... Nesmíte to moc dopodrobna zkoumat a je to super: )) Ale po druhé sérii měním názor... Je to výborný seriál, skvěle hudebně a tanečně zpracovaný a v každém díle kvalita ještě stoupá! ()

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho