Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

Cerebrum

Pojďme si kopnout. Twilight, synonymum všeho zlého filmového veškerenstva končí. Herci jsou mizerní, je to nuda, nic se neděje, triky jsou příšerné, dialogy pitomé, emařské filtry.... Ale moment! Nejenže poslední díl dílu limonádového fenoménu je koukatelný, on je dokonce velmi zábavný! Konečně jsme se (ne)dočkali megabitvy - dvě desítky rebelských krvesajů a team Jacob proti upírským panicům. Teenky/maminky kojící novou generaci savců si jistě zakrývají svá zděšená očka a oplákavají své milované hrdiny, ale já se královsky (a přitom čistě heterosexuálně) bavím. Bellina úchylka konečně naplněna, zvyšuje její sexappeal. A to více než u tupých osmdesátkových výplachovek, které naši spolučsfďáčtí intelektuálové, kdovíproč, glorifikovali coby geniální kulturní dědictví a staví jim mauzoleum na pražském Vítkově. ()

S3MIR

Sklamanie,sklamanie,sklamanie. Knihy boli fajn,filmy sa postupne aspon nieco malo zlepsovali,ale tento posledny bol proste obrovske sklamanie.... ()

Trishka odpad!

Po dílu, kdy si Jacob nesundá jenom tričko, musel logicky přijít závěr série. Díky bohu už není kam pokračovat a já bez jakýhokoliv hejtu musím konstatovat, že tohle je na odpad. A ne, nepíšu to kvůli těm dvěm slovům v názvu před dvojtečkou. Rozbřesk II. je neskutečně slabá filmová slátanina bez nápadu, v absolutně laciném balení a i přes 60% je to prostě jen plýtvání filmovým plátnem. ()

xpaja odpad!

Viděl jsem to v podstatě omylem v autobuse, ale i když nebylo co dělat, radši jsem tomu moc pozornost nevěnoval. Pochybuji, že bych někdy viděl větší debilitu, která se navíc bere smrtelně vážně. A už vůbec nechápu jak se z toho mohl stát takový fenomén dnešních pubertaček. Mě to přijde jako taková parodie na romantické, fantasy a upíří filmy v jednom. A to trhání hlav bylo neskutečné. Ale přiznávám, že jsem se občas zasmál ( i když to záměrem tvůrců rozhodně nebylo). Dávám --- == 5 % == --- a doufám, že tuto filmovou lobotomii už nikdy neuvidím. ()

srolyma odpad!

Tak ani poslední díl, to nijak nevylepšil, ale to se dalo čekat. Nudné, slabé, kýčovité jak umělecké art porno. Ale co, můžu si za to sám. Moc dobře jsem věděl, do čeho jdu a celou tuhle mentální torturu jsem si zvolil zcela dobrovolně, tak nemá smysl se do toho nějak navážet. Snažil jsem se dokonce najít i nějaké světlejší chvilky, tak třeba ty letecké záběry na přírodu se vážně povedly a počet utrhaných hlav by mohla závidět většina exploatačních hororů, ale ten stupidní závěr veškeré mé snahy o pozitivní přístup a nadhled vykázal zase do patřičných mezí. Ne, tohle se vážně nedá. To by měli používat na Guantanámu místo waterboardingu. ()

nikus120

Jeden s filmov čo ma totálne sklamal minulí rok. Vo filme chýba energia postáv. To že je to film o zamilovaných pôsobí strašne chladne a umelo. Nepatrím medzi fanúšičky twilightu. Ale poslednú knihu mám doma a to ako natočili poslednú časť som bola prekvapená, že pokazili a vynechali všetky dobre scény čo boli v knihe. 1 a 2 twilight boli suverénne best. Toto je len pomazánka na ukončenie celej ságy a zhrabnutie miliónov do kasy od bláznivých fanúšikov twilightu. Prostredie a vyzuálne efekty ma sklamali na celej čiare. Preto dávam 1 hviezdičku. ()

Domas88 odpad!

Díky,díky,díky.. KONEC!!! Už jen jedno přání vraťte mi peníze za kino a možná dám alespoň jednu hvězdu.. Slib přítelkyni jsem splnil (to že se podíváme na Rozbřesk 1 a 2 v kině) a teď už konečně budeme chodit na dobré filmy :) to taky slibuji :) ()

natalie15

Keďže Breaking dawn 1 bol pre mňa najlepším dielom Twilightu (režisér Bill Condon s citom zachytil všetky emócie, od radosti cez zúfalstvo, dialógy neboli až také tupé, príbeh sa celkom dal, kamera a hudba bola prekrásna, a herci postúpili na vyššiu úroveň, najmä Kristen Stewart) od posledného dielu som čakala niečo podobné. Na moje prekvapenie, konečne tu máme poodhalený upírí svet z prvej ruky, máme akciu, odvážnejší sex a "veľkú" bitku, lenže čosi je zle, čosi, čo predtým bývalo až pôsobivo dobre zvládnuté. Kým v hroznom Nove a o vlas lepšom Zatmení bola audiovizuálna stránka nadmieru dobre zvládnutá, v Breaking dawn part 2 nás čaká nemilé prekvapenie. Nesúrodé zábery, takmer viac ako spolovice tvorené detailnými zábermi na tváre hlavných hrdinov, zábery, kedy je "odrezané" buď z tváre, alebo tela postavy, zvláštne a neprirodzené ťahy kamerou, a priam trápny začiatok pobehovania v lese pôsobí veľmi neprofesionálne. Kde je chyba? Režisér aj kameraman ostali rovnakí, preto vôbec nerozumiem, ako k tomu mohlo dôjsť. A síce sú začiatočné aj záverečné titulky krásne umelecky zvládnuté, zvyšok je skutočne niečo, na čo sa díva dosť ťažko. Lacne pôsobia aj efekty, najmä v záverečnej, "veľkolepej" scéne - a tam, kde sa ako tak darí budovať napätie, skazí to spôsob snímania. Film pritom nepôsobí nijako súdržne, akoby sa skladal z veľkého počtu scénok, ale nevytváral celok. V určitých častiach badať estetiku z predošlého dielu: sex, nesmrteľné deti; ale je ich veľmi málo. Herecké trio sa nikam neposúva, Kristen Stewart, ktorá si ma v minulom dieli získala, teraz iba strieda šťastný, smutný a naštvaný face, Robert Pattinson sa už ani nesnaží a o Lautnerovi radšej pomlčím. Musím však opäť pochváliť sympaťáka Charlieho (Billy Burke), rozkošnú Mackenzie Foy, a samozrejme, nové tváre - najmä môjho obľúbeného Lee Paca ako Garetta a Raimi Maleka ako Benjamina. Dokonca aj od Michaela Sheena som čakala viac - a hoci v určitých momentoch pri pohľade na neho zamrazí, pôsobí skôr komicky, ako strašidelne (ala "hrôzostrašný" smiech). Aj pri budovaní emócii Breaking dawn 2 naráža o nepriepustnú stenu. Bella ako upír neprináša nič nové, je v podstate rovnaká, a veľkolepá bitka zase tak veľkolepo nepôsobí. A tí animovaní vlci sú mi akovždy proti srsti, to proste neprekonám. Skôr ako vo veľkých scénach, je Úsvit "dojemnejší" v tých komorných. Stretnutie Belly s Charliem, Renesmee chytajúca vločky, hra na klavíry, nácvik schopností, Vianoce a večer pred bitkou. Ukončenie série na lúke plnej kvetov mi prišlo ako dobrý nápad, a mix všetkých dielov v Bellinej mysli za spriedovu Christiny Perri konečne navodil tú správnu atmosféru. Konečne, a na koniec. Hudba je veľmi pekná, a myslím že sa tam hodí, avšak niekedy mi totálne nepasovala do scén, a zdalo sa mi, akoby ju tam "nasáčkovali" bez citu, bez ladu a skladu (výnimka patrí originálnemu soundtracku a hudbe pri milostnej scéne). Po všetkých tých traileroch a očakávaní, prichádza sklamanie. Napriek tomu, že Twilight je proste priemerný príbeh, ktorý neprináša nič nové, správne spracovanie by aj v tejto časti bodlo. Tam, kde však nerobí (až takú) škodu scenár, ako naschvál sa musí "pokaziť" čosi iné. Nevadí, celkom sa to dalo, aj keď mi pri niektorých záberoch "rezalo" v očiach. 60%. () (méně) (více)

Marty_cz

V tom to díle mě ,,nadchnula“ závěrečná bitva říkám si, že nesmyslném pokusu o romantický film s upíry konečně nějaká ,,pořádná“ bitva. Ale jak se ukázalo, že jediná koukatelná scéna byla jen nějaký přelud či co, tak jsem si hned řekl, že by bylo divný, kdyby ten film trošku oživili. ()

pida123

Oproti knižní předloze dokonale zpracované a vůbec ne nudné, jako tomu bylo v knize – tam jsem přeskakovala stránky, abych se už konečně dostala k tomu důležitému a méně nudnému. Ve filmu se stále něco děje. Vlci úžasní. Bella dávající „na frak" Jacobovi, za to, že se otiskl do Renesmé – zábavná. Spousta upírů se skvělými dary. A dokonalá poslední závěrečná bitva, která se defacto odehrává jen ve vidění Alice. Nejlepší díl z celé ságy. ()

Cannonball odpad!

Tvorcovia Twilight-ovskej ságy zanechali obrovskú jazvu v upírskej kinematografii, a vystrieda sa ešte veľa jarí a jesení kým sa tá strašná jazva ako-tak zahojí. ()

TinoArts

[Názor na celú sériu v komentári k prvému filmu] Možno ešte o trošku lepšia ako predošlá časť. Škoda absolútne cukrového konca, no páčilo sa mi niekoľko scén, nápadov a "knižné titulky", malo to celkom podarenú atmosféru. 65% ()

fimler

Pro mě rozhodně nejlepší díl celé série oproti první části, která byla zase nejhorší!Konečně jsem se dočkal její proměny v upírku a myslím, že dobrý tah mohlo být nechat ji proměnit už v třetím díle.Docela mě naštvalo jak proběhlo to její seznamování s tím, že je upírka a také růst té její dcery.Velice vydařený byl i konec kvúli, kterému jsem přidal hvězdu.Fakt nevěřte tomu co se o této sérii říká já jsem tomu věřil až do teď a udělal jsem chybu!Není to vúbec špatné pro ty co mají rádi takové ty kouzelnické fantasy filmy a taky počítejte s tím, že je to film pro puberťačky! ()

AndrewNewman

Jedna z najhorších sérii sa konečne dočkala svojho výtúženého konca a ešte viac ako diváci si zrejme vydýchli samotní herci. ()

vodkasesemte

Its your turn not to break me - Chudinka puma, ale zase to bylo efektní - Well, Im amazed (ani se nezamazala) - Vampires dont sleep - Its not intended for sleep - Tak tendle díl je výbornej (kdo by to čekal) - Renesmee - How do I hear thoughts - How does Alice see the future - Shes gifted - Shes doing well - Lets not push it though - Moronic wolfy claim on her - Esme - Suck it up - Here goes nothing (o nic nejde) - You dont live in the world you think you do - Charlies been in hell - Dont pretend you are doing this for anyone but yourself - Sorry, you feel that way - 00.22.44 - There will irritate your eyes at first - Maybe a tad slower - And blink at least three times a minute - Dont forget move your shoulders so it looks like you are breathing - And dont sit soo straight, humans dont do that (já včera při vynášení rozsudku) - Move around, blink, slouch - Healthy as a horse - Im more then all right - Right, adoption (rozesmál) - Renee-semee (re-ne-se-mej)? - Never seen a newborn show that kind of restraint - She so tame - Dont antagonize her - Emmettmy time as a human was over. But I never felt more alive - I was born to be a vampire - Everything was falling into place - Even the Volturi seemed to accept my new status - Píše jak dement - Renesmee was growing too fast. It just made every moment more precious - The immortal child was very beautiful, so enchanting. To be near them was to love them - But their development was frozen at the age they were turned (což je na jednu stranu dobře, jinak by se tady unudili k smrti). They couldnt be taught or restrained. A single tantrum could destroy an entire village - Since children cannot protect your secret - She was born, not bitten - We convince them - They are coming to kill us, not to talk. They wont listen to us - Before snow sticks to the ground - Alices instructions were clear, but the question remained - What did they know? - Its hard to explain, but I need you to be open-minded - Fear of the unknown - Can influence the elements - Our plea was being heard in even the most remote CORNERS of the world - (zajímavý, že si toho všímám) - Old habits die hard - Lotta red eyes around here - As more vampires set foot in their territory, more Quiletes turned (zásadní věta) - Their NATURE compelling them to join the pack (ve zkrácený verzi) - I already told you, if its comes to a fight, I wont stand against Volturi (hele, zasranej Ir, jak mu to vmetli do tváře – jedinej národ, kterej nebojoval ve druhý světový válce ani jinejch, zbabělci a ožralové) - Whoevers coming, wasnt invited - We didnt do what we were accused of - We do not care what you did. We have been waiting a millenium (a Rusové – kteří se zučastnili každé z velkých válek) for the italian scum to be challenged - It happens soo rarely, Inever realized it was a pattern - Their goal isnt not punishment, its power. Its acquisition - For the sake of my family. But also for yours (bude chlastačka) - Kdo proměnil ve vempíra tu tlustou kurvu? Za to bych sekal ruce. To byl zločin! - And for the way you want to live - Hele, Jane and Alec. Dvě dětské hvězdy stříbrného plátna - Painful, but bearable - Ok, we should go again - I do remember how to undress myself. I just do it so much better (ten má odpověd na všechno) - I have had a bad habit of underestimating you - Every obstacle you have faced, I would think you couldnt overcome it, you just did - Its always differen, which keeps it interesting - Unusually well-preversed - Late partner - Romantic notion. That a righteous few can defy a great evil - The snow is sticking - Little Bighorn - Plus que ma propre vie - The redcoats are coming - In a civilized manner - This witnesses can attest to that - I will collect every faced of the truth. But from someone more central to the story - Immortality becomes you - I hear her strange heart (to je reterd) - Then your allegations were false - First time in our history, humans pose a thereat to our kind. Their modern technology has given birth to weapons that could destroy us - Maintaining your secret has never been more imperative - In such perilous times only the known is SAFE. Only the known is tolerable - Can we live in such uncertainty? - Spare ourselves a fight today, only to die tomorrow - Královna padla. Čas jít domu - We cannot alter our course - At what age did you reach maturity? - I become full-grown seven years after my birth - I can survive on either - And then we continued blissfuly into this small but perfect piece of our forever - Meckenzie Foy (Nessie) - Peter Facinelli (Carlisle) - 2018-04-27 - Měl jsem zapíchnout toho čokla na ulici - Zase ta debilní hudba () (méně) (více)

m.arta

Krásné zakončení. Knihu jsem tedy nečetla - nemůžu porovnávat, ale film se mi líbil. Ze začátku mě tedy zklamali efekty, které se ke konci už daly snést. Nejsem největší fanoušek ale tahle série filmů mě bavila, neurazila a ráda se na ni znovu podívám. Vůbec nelituji, že jsem čekala na půlnoc a šla na premiéru tohoto dílu. Proto čtyři hvězdy. ()