Cha Tae-Sik (Won Bin), známy ve svém sousedství pouze jako "ajusshi" (pán), má ve svém bytě zastavárnu, okolí ho nezajímá a žije si poklidný život. Často potkává So-Mi, malou dcerku své sousedky. Jednoho dne se Cha Tae-Sik setká neplánovaně s gangstery a pašeráky drog, je donucen pro ně vykonat jednu drobnou prácičku, aby zachránil unesenou So-Mi, jejíž matka už předtím záhadně a náhle zmizela. (Vavča)

Tosi

Muž odnikud je celkem násilný film, kde všichni padouši dostanou, co si zaslouží. Co však dělá tento film paradoxně velmi dobře koukatelným, není počet mrtvých těl padouchů, ale smutek a trápení hlavního hrdiny, který se rozhodně zachránit pětiletou sousedovic holčičku, i když její matka není zrovna nejvzornější typ. Hlavní hrdina (zachránce,mstitel) i holčička (oběť únosu) hrají opravdu hodně uvěřitelně, stejně uvěřitelný je i děj, který se pohybuje rychle a logicky. Osobně jsem se snažil spíš než akční bojové scény, hledat ve filmu trochu zábavy se špetkou melodramatu, čímž se pro mě tento vychvalovaný šavlový tanec stal příjemnou podívanou. ()

Raven0

Hlavní postavou je klasický noir hrdina, jenž ve své minulosti skrývá nejedno hrůzné tajemství... Poklidně si žije, ale jen do té doby, než se zaplete se zlými mafiány... Sem tam dostane po hubě, sem tam rozdá pár ran zase on... Ale až na konci konečně rozjede své vražedné umění. A to pak člověk zírá s otevřenou pusou. Bohužel, jinak to zase taková sláva není. ()

neoBlast

Čím více je zápletka opravdu hloupá, tím více jsem dokázal ocenit řemeslné kvality a tempo, které Muž odnikud nabízí. Nečekejte propracované postavy (dozvíme se o hlavní postavě vůbec něco?), ani nepředvídatelnou zápletku, ale když kameraman v nepřerušovaném záběru proskočil obětavě za zády hlavního hrdiny prosklenými tabulemi, podobně jako kamarádi Jamese Bournea, byl jsem na palubě spolu s ústředním charakterem, skvělým Bin Wonem. Nesmím zapomenout na hodně vymazlené finále a žánrově dobře zvládnuté záporáky. A pouze toto stačilo k divákovu štěstí. 75 % ()

ywo666

Dosť dobrý Kórejský film. Plusy: Melancholická temná atmosféra. Zaujímavo podaný príbeh. Značná brutalita. Charismatický záporák Thanayong Wongtrakul, ktorý mal môj rešpekt. A dobrá akcia. Dočkáme sa bitiek hand-to-hand, súbojov s nožmi, prestreliek aj trošku naháňačiek. V Kórei je trademark, že keď si hlavný hrdina skráti a upraví vlasy "shit just got serious". Mínusy. Neznášam umlčaných hlavných hrdinov, ktorý odpovedajú tak po 5 sekundách, na každú tretiu otázku a ešte aj veľmi stručne. Do riti však keď sa ma niekto pýta tak odpoviem. Postava hlavného hrdinu zápletka okolo neho je bohovské klišé s tradičným ázijským pátosom. Niektoré pstavy vo filme nepekne prehrávajú, za čo ich podozrievam z nedostatku hereckého talentu. Koniec prijateľný ale na môj vkus moc romatizovaný (nie romantický, lebo romantika vo filme absentovala úplne). Videl som niekoľko Kórejských filmov v poslednej dobe a aj keď je akcia aj príbeh kvalitná mám pocit ako by to točil jeden režisér, písal jeden scénarista a hlavne akciu robil jeden choreograf. Dookola to isté. Ako tento film je dobrý. Dám 4*. Ale už by som si pozrel aj nejaké taekwondo a poriadne kopy. ()

rockwoman

"Když se chceš s někým sblížit, musíš to předstírat jako by jsi toho člověka neznala." ...Nenápadný & málomluvný & toužící po pomstě. A přesto tam někde v hloubi srdce mu zbylo malé místo pro tu, která by se jen stěží sama ubránila. Skvělý Bin Won v roli osamělého ctitele to ve finále rozjel v plné parádě***** ()

Brandon

Hláška dne. Hrdina, kterej právě přišel o to poslední, na čem mu záleželo. Stojí před padouchem a jeho bandou: "Kolik můstků máš? Cooo? Provozuju zastavárnu. Beru zlaté zuby. Kromě zlatých zubů rozdrtím cokoliv" Konečně korea jak ji mám rád. ()

Pump

Opravdu smutný příběh o lidské chamtivosti a jednom rytíři. Nemohl jsem si pomoci, abych občas nemyslel na děti v Africe, nebo jinde ve světě, kde bohužel děti žijí v otřesných podmínkách a umírají na běžné nemoci a nebo hladem. Skvělý komentář teutates. ()

Ceres

Velmi dobrý akční film o pomstě a záchraně malé holky. Hlavní postava (Won Bin) v roli mstitele je přesvědčivý a sympatický hrdina. Film má dobrý děj (drogy a obchod s orgány), který vás dostatečně napumpuje a není nouze o pořádnou akci a scény, které se nevyhýbají spoustě drsných scén (krev, vyříznuté oči atd.) Celkově však nedám nejvyšší hodnocení, zas tak mě to úplně emocionálně nerozsekalo, ale cool film to je, kdy takhle dobře zvládnuté bojové scény sem dlouho neviděl od Korejců, nakonec přeci jen poopravím své hodnocení 90 %. ()

pabulator

Vygumovaná štětka ukradne drogy a vůbec jí přitom nedocvakne,že ohrozí svoje děcko malá So-mi se živí nakupováním věcí za pět prstů a chodí otravovat svého souseda zastavárníka Cha Tae-shika a když se mu konečně vnutí začne mu dělat manikůru a namaluje mu na nehet korejského smajlíka mno,ale jak už to tak bývá pak matku s dcerou unesou a nasraný zastavárník požadující zřejmě dokončení započaté manikůry pronásleduje lotry a světe div se je z toho parádní symfonie plná krve a slz za mě plný počet .Bin Won byl drsný jak šmirgl a s nožem to taky umí takže pokud chcete vidět to co na žádné jiné předváděčce nožů vzadu v salónku neuvidíte děte do toho. ()

dANo

Mám rád juhokórejské filmy a takisto temné krimi thrillery, takže bola veľká šanca, že dám plné hodnotenie... Ale nestalo sa. Netvrdím, že som sa nudil, alebo by ma to nechytilo, ale s odstupom času to u mňa upadá do priemeru a tak sa nedá hodnotiť 5timi *kami... :) ()

Nyck

Strašně rád bych dal vyšší známku, ale první půlka je zvláštní, někdy skoro nudná. Bin Won je dobrý herec, ale trochu kostrbatý děj neutáhne sám. Škoda, tohle mohl být opravdový trhák, druhá půlka jím byla. ()

Terzeus

Vynikajúca akčná dráma, ktorej jediný mínus je v slabom a trochu zdĺhavom rozbehu. Venuje sa síce postavám a rysuje základné ťahy ale zároveň ich predostiera príliš veľa pričom väčšina sa ani k slovu nedostane a pôsobí len ako síce dôležitá, ale nezaujímavá vložka (línia s políciou napr. postavami nemá, čo veľmi povedať). Keď však Cha Tae-Sik uniká z policajnej stanice, rozbieha sa intenzívna, napätím srdcervúca odysea za hľadaním jedinej veci, ktorá má pre Chaa v jeho živote zmysel. A pritom ho nadobudla až stratou. Emocionálna separácia je pre Chaa odrazu chybou, ktorú môže odplaviť len nájdenie So-mi. Je to síce tradičná zápletka ale réžia ju pozdvihuje do značne umeleckejšej roviny z veľkej miery práve vďaka osobitému kórejskému štýlu filmovania a obrazovým rozprávaním (čím rozhodne nemyslím, že by scenár bol zlý, práve naopak). A Bin Won mal dostať oscara minimálne za posledný záber. Jeong-beom Lee zasa ocenenia za vynikajúcu réžiu, choreografia súbojov navyše úzko súvisí s postupným návratom zmyslu do Chaovho života. Kým zo začiatku filmu sú jeho schopnosti prezentované len útržkovito a často len nepriamo napr. zo servisnej kamery, neskôr, po tom, ako si symbolicky ostrihá vlasy a vráti sa do života kde mu na niečom záležalo (v spomienke na rodinu je rovnako ostrihaný), sa dostáva k slovu už priama ukážka jeho boja riadeného túžbou bojovať za to, za čo sa oplatí. Pána kameramana tiež treba pochváliť, hlavne za ten skvelý záber skoku cez okno. Dalo by sa ešte veľa analyzovať a veľmi rád by som udelil 5*, ale zostanem objektívny. Ajeossi je jednoducho vynikajúci akčný film s bohato rozpracovanou psychológiou záberov v kontexte s réžiou a postavami a rozhodne by mal mať ďaleko viac hodnotení než tu. 87% ()

VanTom

Akční kriminálka z prostředí obchodu s drogami a lidskými orgány podává neobjevnou premisu tajemného nedružného "muže odnikud" ze sousedství, jenž se spřátelí s outsiderskou holčičkou a následně se ji vydává krvavě zachránit, velmi vyspěle a propracovaně v postavách i průběhu děje. Ani vypjatými "korejskými" emocemi diváka neumořuje. ()

bizz_mjc

Naštvat zklamaného, truchlícího muže s nejasnou minulostí se nevyplácí. A mafii obchodující s lidmi, která zasáhne do života mu blízkých, obzvlášť. ()

Kalidor_

Hlavní hrdina byl neuvěřitelně cool. S ofinou do očí vypadal jak nějaký mstitel z japonského komiksu. A s malou cácorkou tvořili skvělé duo - "Duch zastavárny" a "Popelnice" :-)) ()

ghatos

Pro ty, co nemají zkušenost s jihokorejskou kinematografií to musí být skvělé. Ti více otřískání zřejmě budou váhat. Z jedné strany je obdivuhodné, jak se dokáží asiati zhostit provařené látky a dát tomu silný citový etos (posledních 40 minut je nářezových), jenže vidět začátek je taková nemilá ubíjející povinnost, takže dávám 69%. ()

Pedross800

"LIDÉ CO ŽIJÍ ZÍTŘKEM, NEMAJÍ ŠANCI PROTI ČLOVĚKU, CO ŽIJE DNEŠKEM".......Wau, tak z této variace na pomstu jsem doslova unešen!! Akce a gradujicí napětí jsou dechberoucí, ale to co můj zážitek povýšilo do nadpozemských výšin byl neskutečný emocionální náboj, který tento thriller v sobě má. Poetika a akce jsou zde v dokonalé harmonii. Tohle akční drama prostě člověka pohltí vším co nabízí.... akcí, napětím, hudbou, emocemi, příběhem, dokonalým mstitelem, neodolatelně roztomilou holčičkou atd. atd. Topkoo máš tu nový přírůstek :) ()

Autogram

Niekedy je film príliš rýchly a inokedy zase príliš pomalý. Vo výsledku to nie je zlé, ale také nejaké íné, asi príliš kórejské. ()

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Filmasia: posedmé na východě