Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

peterpatrik

Pre mňa jeden z najstrašidelnejších hororov čo som videl. Úžasná hudba, ktorá zvýrazňovala pocity pri vraždách. Skvelý námet aj spracovanie, a veľmi zaujímavý koniec, ktorý by som nečakal, ale bol výborne strašidelný. 85% ()

Bazi

Na horory se dívám jen občas, chce to správnou atmosféru, slivovičku :-) a pak už jen zmáčknout play. Většina hororu je tak něják stejných a nic moc nového nás nepřekvapí. U tohodle jsem hltal každý zvuk a každý záběr, krve by se ve mně nedořezal. Celou dobu napětí, akce a výborný zvuk. Vřele doporučuji. ()

The Viper

Táhlá a napínavá atmosféra zabitá očekávaností a bubáky, kteří filmu dle mého moc neprospěli. Kdyby se jednalo o realitu dopadlo by to určitě lépe. Ethan ale zaválel. ()

Lukoboss

Kdyby se to snažilo držet krimi-thrillerové roviny ve stylu Se7en, mohlo to být mnohem lepší. Tady ta poloha mysteriózna, nadpřirozena atd. se mně tam vůbec nelíbila a přišla mně naprosto zbytečná. E. Hawk se sice snaží a jde mu to dobře, ale ani to nepomůže k vyššímu hodnocení, když je scénář takhle napsanej. Je potřeba pochválit taky zvukovou stránku, protože ta pekelně utužuje atmosféru, ale to je asi tak všechno. Škoda je, že si to nedrží tu nepříjmenou atmosféru příběhem a stylem vyprávění a natočení, ale spíš lekačkama ve tmě, což je ohraná záležitost. ()

herr_carter

Mě to zase tak originální nepřipadalo, navíc mám od jisté doby určitou averzi ke vždy afektovanému a fatálně přehrávajícímu Esanovi...nutno ovšem podotknout, že pár lekaček mi málem přivodilo infarkt, ale jelikož jsem z nedávné minulosti namslán brilantními novodobými vymítači a hooooodně příjemným španělským překvapením, nemůžu tady víc jak za tři........... moje hodnocení = 6 z 10. ()

Firebug

Na poměry dnešních hororů se jedná o nadprůměrný počin, který nedokáže výrazně překvapit, ale minimálně v první půli se mu daří budovat parádně hutnou atmosféru. Když se ke slovu zažnou hlásit dětští protagonisté, vytratí se značná část původního kouzla a z nadstandardního napínáku se s stává celkem rutinní záležitost. Závěr nicméně potěšil. 3,3* ()

Sdoom

Tak já nevim, člověk tady čte, jak je to strašně moc strašidelný apod., a nakonec z toho vyleze klasická hororová stupidita, kdy si každou chvíli člověk v duchu řiká: "Rozsviť si, pyčo!". Vskutku, debilita hlavní postavy nezná mezí a vrcholí to závěrem, kdy se jde koukat na film ve chvíli, kdy by měl asi začít něco dělat vzhledem k situaci (nechci spoilovat). Lekačky spočívaj čistě ve zvukovejch efektech, reálně strašidelná scéna tam neni ani jedna. No a o předvídatelnosti děje asi netřeba se zmiňovat, že je vrah zahradník je jasný hned od začátku. :-) Abych jen nehanil, výše zmíněné zvukové efekty jsou super, i hudba docela vytváří atmosféru, vizuálně taky dobrý. Ale to je fakt pramálo na to, abych dal lepší hodnocení než slabší 2 hvězdy. (Blu-ray, orig.) ()

KoRner

Scott Derrickson ukazuje, že na atmosférické horory má talent. Všetko je správne tajomne temné a postavy sa chovajú ako mysliace bytosti, čo je v takých filmoch vzácne. A nebyť toho konca, dal by som plných 5*. P.S.: Pri filme kde 90% minutáže nikto nič nehovorí a len čakáte na ďalšie tajomné zvuky sa pri návšteve kina pripravte na XY uchechtaných a ukričaných pubertiakov okolo vás. Hlavne pokoj a myslite na to, že vo väzení do kina nepúšťajú. ()

xaver

Nadpřirozená bytost, to už samo o sobě vypovídá o úrovni snímku. Ještě jsem neviděl něco slušného o nadpřirozené bytosti, a to ne proto, že na ně nevěřím, ale představy většiny režisérů o nadpřirozených bytostech jsou prostě debilní. ()

Han22

Hutná, tížívá atmosféra, skvělý herecký výkon hlavního hrdiny, takový je nový horor Sinister. V notně omšelém a stokrát ohraném začátku děje přijíždí rodina do strašidelného domu, jenže hlavní hrdina nejen ví o děsivé historii, ale je dokonce odhodlán ji odhalit. Pro slávu, peníze a ukojení osobní posedlosti je ochoten riskovat zdraví i život své rodiny. Postupně se prohrabává starými nahrávkami, kde je ovšem rodinná idylka vždy vystřídána brutálním vyvražděním celé rodiny. Tyhle home videa se velice povedly a v kombinaci s několika dalšími faktory (povedené lekačky, skvělý hlavní hrdina, atmosféra kina s krásně vyděšenou kamarádkou po boku :-) ) dávají zapomenou na docela přepálenou délku a zoufale neoriginální konec. ()

zencitizen

Fakt jsem byl "scared shitless" když jsem na to koukal. Dokonce jsem si to musel pustit odpoledne :-) Je ale možný, že v kinoripu to působí ještě strašidelněji, neb tam není vidět nic a fantazie pracuje naplno. ()

Spike23

Už se to pomalu začíná stávat rutinou - napínavá zápletka, hezké zpracování, dobrý pocit z něčeho konečně na úrovni -> první okamžik, kdy byste se měli leknout, ve kterém vám dojde, že jste přesně takovou scénu viděli v mnoha podobných filmech předtím -> dalších minimálně 10 takových scén -> neskutečná nuda a částečný nezájem, co se stane dál -> náznak zvratu, aby to nebylo furt jedno a to samé -> nejhorší možný konec, jaký někdo mohl vymyslet, který by i v parodii byl totálně trapný (tím způsobem, že se nebudete smát, jak moc to je trapné). Tak přesně tohle je Sinister, jsem rád, že to mám za sebou a abych řekl pravdu, stejně jsem polovinu filmu jenom čekal, až se mi dostahuje Assassin's Creed III a moc toho nevnímal :-D. ()

Tjaden

U mě spíše slabší 4*. Snad všechny hororové scény byly k vidění v traileru, což je velká škoda. Připouštím, že ve filmu jsou tyto scény skvěle podkresleny hudbou a zvukem obecně, takže "příjemné" mrazení se přece jen dostavilo. Mezi novějšími horory Sinister určitě vyčnívá, ale přece jen jsem čekal ještě trochu větší pecku. Ethan Hawke v hlavní roli podal velmi dobrý výkon. ()

DavidS.

Obdobný případ jako loňské Insidious...Není to originální, je to kompilát, ale v rámci žánru téměř bezchybně fungující... ()

DonQ

Po sté to samé téma a stále podle stejných šablon. Hlavní postava navíc více než protivná - je to smutné, ale skoro jsem mu přál aby to od někoho - něčeho schytal a byl od Ethana klid, takže mne film i z toho důvodu nevtáhl do atmosféry. U hororů se rád bojím i lekám, ale zde mne napadá jediný lekací moment dítěte v krabicim což je sakra málo! Konec (vlastně i průběh filmu) naprosto předvídatelný. Zívačka s nezajímavým a neoriginálním příběhem, špatné postavy, špatné ...skoro všechno - no ať nejsem hnidopich, kamera byla OK. O hudbě však radši nemluvím. Subžánrově bych to zařadil někam poblíž Insidious a Ozvěn mrtvých, ale ani jednomu to nemá čím konkurovat. Zase jedna nafouknutá popcornovka. ()

bari68

Formou pripomínajúci ,,Insidious,, , ktorý skvelo pracuje so zvukovou stopou, čo je v tomto prípade alfa a omega budovanie napätia. Žiaľ len tento aspekt nestačí a tak sa celé tajomstvo ukrýva kdesi pod povrchom, kde spomínaný fakt zostáva nad hladinou, do ktorej hĺbky sa neponorí. Na každý pád, jeden z tých lepších počinov poslednej doby. ()

ElizabethBay

Nejlepší horor roku? Bože, to si ze mě filmaři už asi dělají srandu. Kam se poděly staré dobré duchařiny? Dneska se už musí všechno příliš překombinovávat. Proč je film krimi, thriller, horor, mysteriózní v jednom? Proč nestačí mysteriózní krimi, nebo krimi horor? Proč se všechno musí strašně zbytečně komplikovat do takových výsledků, jakými je například Sinister. Film je jedním slovem hloupý. Nedává smysl, postrádá logiku a ono údajně strašlivě šokující vyústění filmu je známo nejpozději od poloviny snímku. A nechci slyšet nic o tom, že jsou to pravidla žánru, prdlajs! Jak řekla má sestra, je to výsledek lenosti jak filmařů, tak diváků. Takovéto horory já nechci, bojím se, že žánr hororu pomalu ale jistě vyhasíná a je nahrazován lekačkami v podobě videoklipu. Jak smutné. Kde jsi Šestý smysle, Vy Druzí nebo Sirotčinci a zejména Poltergeiste, otče všech duchařských filmů? ()

Michelle75

Pokud se zatoužíte opravdově bát, tak Sinister je to pravé. Hustá atmosféra,která vás donutí se zavrtat do sedačky co nejhlouběji a nutit občas přivřít oči. Hudba tady dělá divy,řekla bych ,že polovinu práce. Pan Bubák je podivný a ošklivý. Po celou dobu mě spousta věcí štvala-nejvíce asi ta,že hlavní hrdinu (ethan) v noci často něco budí a on si nikdy,ale nikdy nerozsvítí. Konec byl pro mě taky docela zklamáním,přesto je to něco co stojí za vidění,protože ty zápory vám budou vrtat hlavou až po zhlédnutí,během něho na to není čas. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení