Assassin’s Creed

• Velká Británie Assassin's Creed (více)

Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými inkvizitory. Jeho novým vězením se stává tajné zařízení Abstergo vybavené revoluční technologií Animus, která odhaluje v lidské DNA genetické vzpomínky a tím umožňuje vrátit se a prožít vzpomínky předků, které byly dosud ztracené v minulosti. Callum se díky Animusu propojí se svým prapředkem žijícím v Granadě a Seville v období španělské inkvizice v 15. století. Jmenuje se Aguilar de Nerha a je členem bratrstva asasínů, které už několik století vede skrytou válku s řádem templářů, svým odvěkým nepřítelem. Tajná organizace asasínů se zavázala chránit svobodnou vůli lidstva a snaží se zabránit tomu, aby se templáři s pomocí inkvizice zmocnili mocného artefaktu nazývaného Jablko Ráje. A právě tento artefakt je podle přesvědčení templářů nástrojem k ovládnutí celého světa. (CinemArt)

Pavlo

Čím to je, že poslednú dobu filmy tak parádne začnú, zaujmú a od polovice strácajú dych a tempo. Ďalší film, ktorý sa neoplatí vidieť viac nez raz a pri tom predloha je tak parádna. Začínam mať pocit, že hry a filmy by sa nemali miešať. ()

ardeas

Velkolepá výprava, nádherné kulisy a kostými, zápletka pri najmenšom obstojná, ale podľa toho ako sa to rozbiehalo, na konci už scenár lapal po dychu. Čakala som okázalejšie finále, ktoré viac sa otvorí a vyhrotí, čo sa nestalo. Proste mi tam chýbala čerešnička na torte. Škoda, ale i tak myslím, že sa to obstojne obhájilo, lebo mohlo to byť aj horšie, ako pri drvivej väčšine filmov podľa hier :) ()

michalkop

U Assassin's Creeda je zřetelně vidět, že při psaní scénáře nějaký hasišák (ne)používal dost kvalitní (u)heráka a vznikly z toho tyto nicneříkající digitální orgie, kde snad nejpravdivější záběry jsou ty čistě digitální. Pár mínut AC jsem odehrál a jaksi mě nikdy nepotkal tento matrixový scénář, ale pravda, dost často přeskakuji intra a do toho druhého levelu se to nemuselo objevit. Zmatený příběh, nemastné herecké výkony, tragický střih, moře přeplácených efektů, kde snad jsou i někteří herci animovaní. Za mě to už nemusím nikdy vidět (kéž by to české televize nedávaly ani do upoutávek) a zítra si z toho budu pamatovat akorát toho mechanického krokodýla bez ocasu. 20% ()

SteewCZ

Nejsem masturbující fanoušek herního Assassin's Creed, byť jsem pár dílů hrál. Je mi jasné, že celou premisu do jednoho filmu se nedá dát. Ovšem, aby vymýšleli nějaké nesmysly, včetně té robotické ruky, ten týpek hned věděl co má dělat, všechno hrozně urychlené, pramálo vysvětleno... Je to veliká škoda. Celkově to ale zas tak blbý není. Rozhodoval jsem se mezi 3* a 4*. Dám 3* a to z důvodů výše. Uvidíme jak se to bude vyvíjet následovně. ()

Mark1983

Drtivá většina filmů, jenž inspirovány videohrou, mě zklamala bez ohledu na jejich úspěšnost. Jejich zpracování je dosti rozdílné od jiných žánrů, ale tenhle se díky nemalému počtu akčních scén jakž takž dá. Dokáže zaujmout, i když se to místy zdá jako fantasmagorie. Ty tři hvězdičky si určitě zaslouží. ()

zekon

Velmi jsem váhal jestli se podívat a nečekal zázrak. Poslechl jsem ale mé oblíbené komentátory zde. Jsem fanda herních dílů I-II vč. Br. a Rev a odpůrce následujících sraček co těžili už jen z hopsačky, jména a byly vyzvráceny bez příběhů jako další díly. Film překvapil zaujal a hodnotím velmi kladně! Ano, konec trošku ujetý a hlavně film mohl mít 4h kde 80% měla tvořit historická část, nicméně nakonec předčil očekávání a nesouhlasím s bandou co patrně ujížděli na zvratkách Black Flag, Liberation apod. ()

Morely

Budu upřímná. Nechápu jak tomu někdo může dát víc než tři hvězdy. Proč? Protože: *Scénář je zmatečný, plný logických děr a hlavně závěr je jeden velký chaos plný klišé. *Postavy jednají zcela nelogicky a s nějakým vžitím do pocitů postav taky nepočítejte, vše je zde zcela ploché. *Scény jsou přehnaně natahované, kratší stopáž by filmu jen prospěla a dodala mu dynamiku. *Scény z minulosti působí hrozně počítačově, dle mého až lacině. *Při stíhání hlavních hrdinů záporáci Templáři vyskakují odevšad, i z míst kdy by bylo téměř nemožné být/hlavní hrdiny dostihnout. (Občas není úplně nejlepší nápad tak věrně se držet počítačové hry) Prostě jedno velké zklamání ()

Declen

Nehrál jsem, možná to kvůli tomu asi edokážu ocenit. Příběh trochu zmatený a to hlavně v rovině kdy nevíte komu vlastně fandit. ()

S.Fisher

Film držel tempo až do konce... scénař nic moc,zvlášť konec celkem ulítl.Ale jako celek povedené :-) jen tam mohli přidat více scén z minulosti ,přece jen série Assassin´s Creed se točila kolem Animu a vzpomínek z historie. 4* :-) PS: já si říkal,že je mi tvář Michaela Kennetha povědomá - ,,Irish" z hry Battlefield 4 :D ()

freshprince

"Není to špatný." - říkají možná lidé, kteří nikdy nehráli původní hru od Ubisoftu. Vizuálně super, herecké výkony taky celkem ušli, ale dvě hodiny je prostě málo na takovýto příběh. Za celou dobu nejde skoro stihnout poznat hlavní protagonistu Calluma natož jeho předka Aguilara, který si na plátně střihl jen asi tak 20 minut čistýho času. Prostě jim to nevěřím. Callum si parkrát zablbne v Animu a pak si myslí že stačí nosit kapucu a je to správný "Hašašín". Po technické stránce se mi film celkem líbil. Zaujalo mě, jak vyřešili Animus - ten filmovější mi přijde mnohem smysluplnější než ten herní. Pro nezasvěceného diváka do této herní série může být film zajímavým snímkem, ale řekl bych že pro hráče který např. s Desmondem strávil x desítek hodin to asi nebude úplně dostačující. Myslím si, že pro ztvárnění této hry by možná byl lepší nějaký high budgetový deseti dílný seriál. Dvě hodiny je prostě strašně málo. Škoda. ()

Naby

Celkem zajimavy efekty, snad prvni film za poslednich par let, kdy mi to pripadalo celkem kratky :-O. Nicmene zapletka super, herni cast mi neni moc znama. Jen ten konec mi prisel dost takovej otevrenej, takze celkem 4* ()

Conancon

Čekal jsem ještě méně. .hry nehraji tudíž by se zdálo že nejsem ovlivněn. .tak to skutecne nejsem, ovšem jedna dvě slusne scény je poměrného málo. Zbytek vcelku obstojne klišé viděno už stokrát. .no vydržel jsem do konce...tak za 3..je tak akorát ()

AmunRa

Překvapivě to není taková katastrofa, jak jsem čekal. Nečekaně boduje dobře vybudovaná atmosféra, výborné bojové scény a perfektní vizuál. Bohužel film postrádá smysluplný příběh a finále je úplně zmršený chaotický bordel. Představitelé hlavních postav Michael Fassbender, Marion Cotillard a Jeremy Irons na sebe strhávají pozornost až ostatní postavy zanikají v pozadí. Škoda zmateného scénáře, mohlo to být mnohem větší překvapení. ()

Dosty85

Kdo nehrál hru, bude velice těžko chápat tento film. Kdo hrál hru, bude velice zklamán promrhaným potenciálem... škoda. Co se ale musí nechat, tak jsou úžasné vizuální efekty. ()

Jarda68

Scény z minulosti jsou stylově parádní,bohužel podivná linka ze současnosti a chvílemi nelogický scénař shazují film do průměru....60% ()

Armat-M41A

Jako fanoušek herní série jsem se na tento film velice těšil a musím přiznat že při první projekci jsem byl možná i trochu zklamán. Po druhém zhlédnutí dávám za poctivé 4 hvězdy protože film je točený dost zvláštně a člověku se tento styl musí dostat pod kůži. Když se tam ale dostane, tak je to hluboko a na dlouho. Už dlouho jsem neviděl film s tak "svým" přístupem a to se cení. Určitě to mohlo dopadnout jako totálně přeplácaná akce nebo totálně nabušená akce. V závěru to není ani jedno a to se mi líbí. S odstupem času velmi milé překvapení. ()

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

27.10.2020

Po Borderlands, The Last of Us, The Division, Just Cause a mnoha dalších videoherních adaptací oznámených v posledních měsících a letech se teď nově dočká již druhého pokusu o adaptaci také populární… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Margot Robbie na lovu nacistů

Margot Robbie na lovu nacistů

06.09.2018

Australská herečka Margot Robbie (Sebevražedný oddíl) a v posledních letech čím dál populárnější belgický herec Matthias Schoenaerts (Rudá volavka) si zahrají hlavní role v novém drsném thrilleru z… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?