Assassin’s Creed

• Velká Británie Assassin's Creed (více)

Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými inkvizitory. Jeho novým vězením se stává tajné zařízení Abstergo vybavené revoluční technologií Animus, která odhaluje v lidské DNA genetické vzpomínky a tím umožňuje vrátit se a prožít vzpomínky předků, které byly dosud ztracené v minulosti. Callum se díky Animusu propojí se svým prapředkem žijícím v Granadě a Seville v období španělské inkvizice v 15. století. Jmenuje se Aguilar de Nerha a je členem bratrstva asasínů, které už několik století vede skrytou válku s řádem templářů, svým odvěkým nepřítelem. Tajná organizace asasínů se zavázala chránit svobodnou vůli lidstva a snaží se zabránit tomu, aby se templáři s pomocí inkvizice zmocnili mocného artefaktu nazývaného Jablko Ráje. A právě tento artefakt je podle přesvědčení templářů nástrojem k ovládnutí celého světa. (CinemArt)

gagun

Když oznámili, že budou dělat adaptaci na AC, věděl jsem že to bude stát za houno. Když unikly první fotky, doufal jsem, že to bude aspoň trochu dobré. Když vyšel první trailer, věděl jsem, že to bude stát za pořádnou kupu sraček. A vono jo. Je to nudná slátanina vykusující flaksy z chutného steaku her. Příběh nestojí za zapamatování, hrdinové jsou mimo Fassbendera nudnější a celkově to působí nudně a nekoncepčně. ()

trotlicek odpad!

Assassin's Creed je vzhledově povedená gamesa (já sám jsem ji herně nikdy neokusil, neboť můj starý a propocený počítač by si na tak "náročnou" grafiku prostě netroufl). Nevěděl jsem, o čem ta hra vlastně je, kdo je Assassin apod. Film mi poskytl know how, jenže jen to osekané know how. Nadstavba jestli tam byla, tak jsem ji buď přehlédl nebo jo. Na můj vkus se filmaři až moc ponořili do vizuální stránky věci, která leckdy taky byla přeplácaná. Co jsem tak pochopil, obsahově se z toh dalo kurva vytřískat víc a třeba to i natáhnout do delší stopáže. Spousta věcí mi byla nezodpovězena. Nemluvě o finiši, který nebyl tak brutálním bijákem, jak by se dalo čekat, ale ani po stránce významové a smyslové nezískal kladné body. Všehovšudy - filmování PC her kvituju, ale musí se prostě ten štáb odprostit od toho, že je to film a ne další pokračování hry! ()

kepejo

Jako fanoušek herní série nemohu hodnotit jinak než 5*, od vydání prvního dílu hry v roce 2007 jsem si říkal jaký by byl asi film na jeho motivy a konečně jsem se dočkal a v žádném případě nezklamal. Pro nezasvěcené to může být trochu zklamáním a mohou v ději tápat ba se úplně ztratit, vše co a proč se ve filmu děje má svůj důvod. Ale ne každý to prohlédne. Akční scény jsou moc povedené a nápadité, asi jsem neviděl nic lepšího, snad jen méně střihu, by mohlo pomoci k přehlednosti. Jinak je film je precizně natočený. Zatím suverénně nejlepší film na herní motivy (ale WoW byl také dobrý).Těším se na pokračování. ()

Judovik

Trochu mě unudil začátek, kde jsem furt na něco čekal, ale nic se nedělo. Po asi 30 minutách, to začalo být konečně akční až do konce. Pro herní nadšence stejnojmenné hry je to prostě bomba (řadím se mezi ně). Užil jsem si to, až na ten začátek 7/10 ()

Fu_Ki

Nevím co dodat, není to ten Ezio z hry, ale dá sa povedať že pekny průmeř to má.. V kine bavilo, nezaspala som. Hudba**, Akcia****, Násilie***. ()

ArmJohn

Opravdu zbytečný film k herní sérii, který sice plní funkci her ale trapný Animus (autoři zde chtěli nejspíš zapůsobit ale nepovedlo se jim to), zbytečně moc scén ze ''současnosti'' za to mělo být více vzpomínek předka ze středověkého Španělska. Doufám že zůstane jenom u her a o filmy se už nebudou pokoušet. ()

Sejkorka

Tak nevím, byly k těm španělským pasážím potřeba titulky, nebo ne ? Pomohlo by to k lepšímu hodnocení ? Nevím. Asi ne. Film je nabitý hvězdami, ale ty nijak nezáří. Naopak, mnohé jsou vybledlé, včetně Marion Cotillard. Co ta holka chce, že ? ()

SalvorHardin odpad!

Nuda, nezazivne a totalny scenaristicky bordel. Mam pocit, ze toto bola len pracka na peniaze, alebo si producenti chceli len nieco odpisat z dani ()

T.E.Elf odpad!

No to je teda slátanina. A samozřejmě piráti a zabijáci jsou cool, kdežto křižáci či cokoli křesťanského jsou hajzli. Vydržel jsem asi půl hodinky a neslovilo mne nic. To už snad milionšestý remake spidermana je originálnější. ()

Horn odpad!

PC hry nejsou můj obor, takže k filmu jsem přistupoval jako k filmu. Nelogické, zkratkovité, hloupé. A výborný nápad - půlka filmu bez překladu ve španělštině, takže pokud by se něco dalo vysvětlit či pochopit tak bohužel. ()

Marky__

Nemám ráda filmy, které jsou z půlky v origininálním znění (ať už angličtina, španělština nebo latina) bez jakýchkoliv titulků a z půlky nadabované. ()

Updated_Cake

Musím uznat, že když jsem tenhle film viděl, tak k jeho hodnocení dost přispěl Michael Fassbender, efekty a triky s kamerou. Film ze sebe udělal víc než byl a docela dobře prodal sám sebe. Příběh je ovšem chvílemi na klimbání, v druhé chvíli je tam zase úžasná akce. Mám z toho filmu takové smíšené pocity a asi jeho největší chybou je to, že tu není (a asi ani nebude) pokračování. Vzhledem k tomu, že příběh AC dost dobře znám a hry jsou takovou mojí malou neřestí, tenhle film oproti tomu působí trochu divně. Ale ne nutně v negativním slova smyslu. ()

homoaquarius odpad!

I když to byl možná záměr, barevné podání, kontrast a ostrost příšerné. Jako bych se díva na VHS v roce 88. Na můj vkus megalomanské nájezdy kamery na rozostřené scény, hereské výkony i obsazení slabota. Námět by jistý potenciál měl, ale byl potopen scénáriskou i režisérem. A lepší hnědou barvu jsem viděl dnes ráno kdy jsem juknul do WC. 4/100 ()

K1NGSLAY3R

No nevím.. jakožto velký fanoušek celé assasins creed série jsem od filmu asi čekal víc. Dlouhou dobu jsem odkládal jeho sledování a jak vidím, o nic moc jsem nepřišel. Dávám 3 hvězdičky z 5 už jen za těch pár cool momentů. ()

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

27.10.2020

Po Borderlands, The Last of Us, The Division, Just Cause a mnoha dalších videoherních adaptací oznámených v posledních měsících a letech se teď nově dočká již druhého pokusu o adaptaci také populární… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Margot Robbie na lovu nacistů

Margot Robbie na lovu nacistů

06.09.2018

Australská herečka Margot Robbie (Sebevražedný oddíl) a v posledních letech čím dál populárnější belgický herec Matthias Schoenaerts (Rudá volavka) si zahrají hlavní role v novém drsném thrilleru z… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?