Obchoďák (TV seriál)

Drama / Komedie

Česko, 2012, 32x55 min

Tereza Kostková, Marika Procházková, Pavel Kříž, Danica Jurčová, David Matásek, Alena Vránová, Martin Trnavský, Ondřej Sokol, Pavel Řezníček, Anna Kotlíková, Petr Kostka, Taťjana Medvecká, Vlasta Žehrová, Pavel Batěk, Barbora Mudrová, Marie Doležalová, Markéta Frösslová, Jan Komínek, Oldřich Navrátil, Olga Lounová, Igor Chmela, Vilém Udatný, Lenka Zahradnická, Martin Zahálka, Nela Boudová, Jiří Štěpnička, Barbora Mottlová, Alena Mudrová, Jan Maxián, Roman Zach, Jiří Bábek, Agáta Prachařová, Jitka Ježková, Lukáš Jůza, Michal Kern, Daniel Rous, Anna Císařovská, David Šír, Radka Stupková, Libor Baselides, Petra Ben Messaoud, Charlotte Doubravová, Jan Antonín Duchoslav, Petr Florián, Ladislav Gerendáš, Jan Hraběta, Aneta Krejčíková, Veronika Poláčková, Simona Prasková, René Přibil, Jitka Sedláčková, Jiří Maria Sieber, Lilly Spieglová, Jan Frejlach, Petr Vladyka, Luděk Zelenka, Viktor Dyk, Alexander Hemala
  • Segrestor

Příště bych prosil rodinný seriál z prostředí pošty - něco dramatického o celé dynastii pošťáků, vše s podkresem kouzelné hudby Karla Svobody. Dále bych prosil mysteriózní seriál z prostředí záchytné stanice, nějaký sitkom ze života hovnocucářů, krátké skeče z kafilérie, několik televizních inscenací na téma pracák (třikrát s Miroslavem Donutilem by stačilo), nějaké etudy z prostředí malé večerky (drama mezi starou cikánkou a prodavačkou z večerky s full kontaktem tří bezďáků si prostě o to říká), a konečně telenovelu z prostředí jedné nejmenované arcidiecéze. Vidím to v barvách: Naďa přijela z křesťanského tábora a setkává se s Milošem, čtyřicátníkem, který žije se svou matkou v jednom z žižkovských činžáků. Miloš byl dříve trestán za frotérství. O Naďu projeví zájem také místní farář Hakunďěk, který přitom chodí s Josífkem, farním kuchařem v invalidním důchodu. Rozehraje se milostný čtyřúhelník pod taktovkou zkušených tvůrců, kteří mají na svědomí takové sqosty jako jsou seriály Periférie, Čekárna, Nádraží a další.(31.10.2012)

• Zemi11

Pobaví Pavel Kříž jako češtinář, Alena Vránová ve schizofrenní roli přímo válí. Jinak kýčovité. Nepomůžou ani kvalitní dudy protekční Kostkové, která se svými sykavkami neskutečně irituje nejen v Cestách Domů, ale teď už i tady. To je děs! Matásek je herec par excelence, ale z role oldschoolově načesaného imbecila prostě víc nevytáhne ani kdyby nevim co. Ani takový konzument českých seriálu jako já tohle prostě nezvládne přežvýkat. Díly sice budu sledovat, ale s velkým odporem a studem před sebou samým.(9.9.2012)

• ivishka

Křišťálově čirá d*mence naprosto neprůstřelná a očividná. D*bilní dialogy, k**ténský scénář, trapná a děsná úvodní znělka, nereálné a teatrální "životní" situace. Z televizní obrazovky na mě teče hnis a sr*čky. Jinak než vulgárně to prostě nepopíšu, protože ta slušná slova jsou na tohle prostě až moc dobrá.(10.9.2012)

• triatlet

Hvězdička za češtináře Kříže, který rozlišuje pikslu od plechovky. Jinak po 1. dílu jednoznačně selekce...(8.9.2012)

• Falconica

V jeden den jsem viděla díl Obchoďáku a díl Základky...v porovnání se základkou prostě nemůžu jinak a musim tomu obchoďáku aspoň něco dát, protože stavit ho na roveň tamtý p****** by bylo zase strašně nefér...(13.10.2012)

• - Tereze Kostkové hraje v seriálu otce její skutečný otec Petr Kostka. (wictoria)

• - I přes stížnosti diváku a skutečnost, že poslední dvě epizody dosáhly vyšší sledovanosti než pilotní díl, byla produkce seriálu kvůli nízké sledovanosti ukončena. (Boucek)

• - Při natáčení trávila Tereza Kostková až dvanáct hodin denně v nákupním centru. (hippyman)