Obchoďák (TV seriál)

Drama / Komedie

Česko, 2012, 32x55 min

Tereza Kostková, Marika Procházková, Pavel Kříž, Danica Jurčová, David Matásek, Alena Vránová, Martin Trnavský, Ondřej Sokol, Pavel Řezníček, Anna Kotlíková, Petr Kostka, Taťjana Medvecká, Vlasta Žehrová, Pavel Batěk, Barbora Mudrová, Marie Doležalová, Markéta Frösslová, Jan Komínek, Oldřich Navrátil, Olga Lounová, Igor Chmela, Vilém Udatný, Lenka Zahradnická, Martin Zahálka, Nela Boudová, Jiří Štěpnička, Barbora Mottlová, Alena Mudrová, Jan Maxián, Roman Zach, Jiří Bábek, Agáta Prachařová, Jitka Ježková, Lukáš Jůza, Michal Kern, Daniel Rous, Anna Císařovská, David Šír, Radka Stupková, Libor Baselides, Petra Ben Messaoud, Charlotte Doubravová, Jan Antonín Duchoslav, Petr Florián, Ladislav Gerendáš, Jan Hraběta, Aneta Krejčíková, Veronika Poláčková, Simona Prasková, René Přibil, Jitka Sedláčková, Jiří Maria Sieber, Lilly Spieglová, Jan Frejlach, Petr Vladyka, Luděk Zelenka, Viktor Dyk, Alexander Hemala, Anna Jiřina Daňhelová
  • Segrestor

Příště bych prosil rodinný seriál z prostředí pošty - něco dramatického o celé dynastii pošťáků, vše s podkresem kouzelné hudby Karla Svobody. Dále bych prosil mysteriózní seriál z prostředí záchytné stanice, nějaký sitkom ze života hovnocucářů, krátké skeče z kafilérie, několik televizních inscenací na téma pracák (třikrát s Miroslavem Donutilem by stačilo), nějaké etudy z prostředí malé večerky (drama mezi starou cikánkou a prodavačkou z večerky s full kontaktem tří bezďáků si prostě o to říká), a konečně telenovelu z prostředí jedné nejmenované arcidiecéze. Vidím to v barvách: Naďa přijela z křesťanského tábora a setkává se s Milošem, čtyřicátníkem, který žije se svou matkou v jednom z žižkovských činžáků. Miloš byl dříve trestán za frotérství. O Naďu projeví zájem také místní farář Hakunďěk, který přitom chodí s Josífkem, farním kuchařem v invalidním důchodu. Rozehraje se milostný čtyřúhelník pod taktovkou zkušených tvůrců, kteří mají na svědomí takové sqosty jako jsou seriály Periférie, Čekárna, Nádraží a další.(31.10.2012)

• GeusX

Je smutné vidět, jak se spousta lidí chce "zviditelnit" tím, že hodnotí filmy či seriály dříve než je začnou vysílat (nebo dokonce filmy, které ještě ani nevznikly) a stačí jim, že to vysílá jejich (ne)oblíbená televizní stanice... Ubohé! ### Po několika dílech: 20% stačilo ochutnat, netřeba se přejídat...(31.8.2012)

• bourec

Další debilitka.0%.(25.9.2012)

• ArsenalEagle

Ne, ne, ne.. Mě tyhle český seriály nebavěj, a jak to tak vypadá, tak mě bavit asi nezačnou. Nemám co dodat, vše co jsem měl na srdci již ve svém komentu napsal Djoker(26.10.2012)

• Djoker

Pro mnohé geniální kalkul s obchodním centrem mě opravdu neoslovil. Jen kvůli tomu, že tam polovina z vás pracuje a zbytek tam tráví svůj volný čas, to přece nebude televizní hit. Prakticky při každé scéně se chytám za hlavu a je jedno, jestli jde o mého oblíbence nebo zoufalce, který to dělá jen kvůli nájmu. Ředitelka poskakuje po dětském hřišti, aby bylo jasně vidět, jakou sílu má láska. Fotbalista musí strčit své píchačce dva Masaryky, abychom i my vidláci pochopili, jakou ligu hrají v Praze i ti nejtragičtější majitelé kaváren. No a k právníkovi z 30. let, který sedí mezi eskalátory a hajzly ani nemám co dodat. Pokud opravdu existují tak tupý a jednoduchý lidi, tak se ani nemůžu divit, že i nadále vznikají seriály sesmolený na koleni. Speciální aplaus si zaslouží i stopka, kterou seriál dostal už po druhém měsíci. Fakt skvělá práce, lidi!(21.9.2012)

• - V seriálu si zahrál i bývalý hlasatel České televize Alexander Hemala, který není uveden v závěrečných titulcích. (M.B)

• - Tereze Kostkové hraje v seriálu otce její skutečný otec Petr Kostka. (wictoria)

• - Natáčení probíhalo v pražském obchodním centru Arkády Pankrác. Mateřská stanice Prima přitom zveřejnit název centra nechtěla. (kohout08)