Hannibal

Krimi / Thriller / Drama / Horor / Mysteriózní
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (více)

Série(3) / Epizody(39)

Dr. Hannibal Lecter se po letech vrací na seznam nejhledanějších zločinců a rozehrává další rafinovanou smrtící hru. Po útěku z vězení se uchyluje do Itálie, kde se vydává za znalce umění. Jediná přeživší oběť ale prahne po pomstě... Dr. Hannibal Lecter, rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl během pátrání po sériovém vrahovi Buffalo Billovi ze svého ostře sledovaného, nicméně improvizovaného vězení v Memphisu. Nejprve trochu „cestoval", pak se přemístil do italské Florencie. A nepřestává být sám sebou.
Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a s noblesou si užívá své choutky. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová. Ta se už této noční můry nikdy nezbaví, fascinující tón hlasu dr. Lectera si stále vybavuje. A je tu též perverzní Mason Verger, který se dříve měl stát jednou z Hannibalových obětí.
Přežil, ale je v zuboženém stavu, závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší... (TV Prima)

Recenze uživatele Trevor k tomuto seriálu (43)

Mukozuke (2014) (S02E05)

Novinárka Freddy po obdržaní anonymného tipu prichádza do observatória, kde nájde telo Beverly. Neskôr Will požiada Jacka Crawforda, aby sa mohol pozrieť na miesto činu. Strata Beverly ním veľmi otrasie, preto, keď sa mu prihovorí ošetrovateľ v nemocnici, ktorý je jeho tajným obdivovateľom a vraždou muža z ochranky súdu sa počas procesy snažil poskytnúť dôkaz o Willovej nevine a ku všetkému sa mu prizná, Will ho požiada aby zabil Hannibala Lectera. Doteraz najslabšia epizóda seriálu v ktorom zaujalo zhruba úvodných 5 a záverečných 5 minút. Pokazila to aj hudba, ktorá sa v tejto časti k rozhovorom vôbec nehodila. ()

Futamono (2014) (S02E06)

Will Graham a Jack Crawford preberajú pokus o vraždu Hannibala Lectera, ktorú sa pokúsil spáchať zamestnanec psychiatrickej liečebne. Pátranie sa rozširuje a Ábel Gideon, ktorý príliš dobre pozná okolnosti prípadu vyprovokuje zriadencov psychiatrickej liečebne opisom vraždy zdravotnej sestry, ktorá tam pracovala a po zákroku ochranky skončí v nemocnici. Odtiaľ ho unesie Hannibal Lecter a vo dvojici absolvujú večeru so zaujímavým hlavným chodom. Okrem tejto večere usporiadá Lecter ďalľiu, ktorej sa účastní aj Jack Crawford a vezme si vzorky jednotlivých chodov so sebou, lebo už aj uňho silnie podozrenie, že trhačom je doktor Lecter. A pátrabie ho privedia aj k ďalšiemu prekvapivému nálezu. Opäť skvelá časť s minimom rušivých momentov. ()

Yakimono (2014) (S02E07)

Miriam, agentka študujúca na akadémii FBI, ktorá zmizla počas hľadania rozparovača, bola Jackom Crawfordom objavená a teraz sa za jej pomoci snaží zistiťm či je Hannibal Lecter skutočne trhačom. Ona si však na nič nespomína, iba na páchateľov hlas. Doktor Chilton vysvetli Grahamovi, ako je možné že si on ani Miriam nič nepamätajú a oznámi mu,že bude prepustený, pretože všetky obvineia proti nemu boli už vyvrátené. Počas ďalšieho pátrania sa rozhodne Jack Crawford zatknúť Chiltona aj Lectera, lebo si je istý,že rozparovačom je jeden z nich. Lecter je však ako zvyčajne o krok vpred a všetko nastraží tak, že ako páchateľ vyzerá Chilton a v jeho dome naaranžuje ako obeť aj Ábela Gideona. Pri Chiltonovom vypočúvaní spozná jeho hlas aj Miriam a počas vyšetrovania ho zastrelí. Odmysliac fakt, že Hannibal bez problémov zvládne zabiť agentov FBI, ktorý prišli zatknút Chiltona a prestrelenie okna vo vyšetrovacej miestnosti Miriam sa jedná o jednu z najlepších častí, aj keď ťažko by regresnú hypnózu podstúpila pod dohľadom Lectera, ktorý je už tak dlho podozrivým. ()

Su-zakana (2014) (S02E08)

Will Graham, Jack Crawford a Hannibal Lecter spolu večerajú a pracujú na ďalšom prípade, akoby sa nič nestalo. Ktosi zašil mŕtvolu mladej ženy do tela koňa. Podozrivým je sociálny pracovník ale aj pacient a Will s Hannibalom sa na miesto činu vrátia aj na konci časti, kde sú svedkami zopakovania tohto činu v podaní oboch podozrivých, pri ktorých je však ťažko určiť, kto je páchateľ a kto obeť. Nič výnimočné na tejto časti nie je, iba nepochopiteľná spolupráca dvojice Will a Jack s Hannibalom. Ale bez toho by nebol seriál taký, aký ho tvorcovia spravili. ()

Shiizakana (2014) (S02E09)

V tejto časti sa dočkáme postupného úpadku série. Na scénu prichádza nový vrah, Jack je naďalej černošský najstúpidnejší policajný vyšetrovateľ, aký kedy bol do funkcie ustanovený, manipulovanie ľudí Hannibalom Lectrom začína unavovať. Ak by vôbec takýto človek existoval, využil by svoje schopnosti na manipulovanie oveľa väčšieho počtu ľudí a neuspokojil by sa z ničením niekoľkých ľudských životov. Celé to ide niekam do preč... ()

Naka-Choko (2014) (S02E10)

Aj v tejto časti sme svedkami úpadku deja, dúfajme že to bude ticho pred búrkou a pred dobrým záverom celej série. Dalo by sa povedať, že dej tohto filmu mi pripadal ako dnešný zápas druhej futbalovej ligy medzi Spišskou Novou Vsou a Pohroním. Výsledok zaujal, ale priebeh bol nudný. Došlo aj na novinársku kravu Freddie, ktorej pomoc využijú pri klamstve, ktorým chú chytiť Hannibala. Nepochopiteľným ostáva zvrat v správaní Willa Grahama, ktorý by inak bezchybný analytik ľudského správania Hannibal určite odhalil. ()

Ko No Mono (2014) (S02E11)

Postupné zapracovanie súrodencov Masona a Margot predsa len prinieslo ovocie a do príbehu vrátilo trochu napätia. Najlepším momentom je nepochybne jazda mŕtvoly novinárky Freddie na invalidnom vozíku a samotný záver, v ktorom Will nabáda Masona, aby prasatám predhodil ako chod Hannibala Lectera. Nie je to síce originálne, ale k Hannibalovi to patrí. ()

Tome-wan (2014) (S02E12)

Mason unesie Hannibala a chce ho hodiť prasatám, avšak Will Hannibalovi pomôže. V podstate sme svedkami prepracovanej časti, ktorá podrobnejšie rozoberá pasáž z filmu Hannibal a zrejme aj knihy (akosi sa neviem dostať k iným knižným vydaniam okrem Mlčania jahniat). Omámený Mason si sám, kúsok po kúsku, odrezáva mäso z vlastnej tváre a hádže ho Willoým psom, pretože práve do jeho domu Hannibal Masona preniesol. Potom sa s Masonom zhovára Jack Crawford, scéna takmer verne kopíruje rozhovor Sterlingovej s Masonom vo filme Hannibal.Aj napriek tomu, ale možno práve vďaka tomu, že to kopíruje najlepšie pasáže spomínaného filmu to má dvanásta časť druhej série za päť. ()

Mizumono (2014) (S02E13)

Toho, čo sľuboval už úvodný diel série sme sa dočkali v jej záverečnej časti, ale nebolo tam iba to, bolo tam aj pár prekvapení navyše. Úvodných 15 minút, ktoré sa Vás snažia držať v napätí je síce trochu slabších, ale nasledujúca polhodina to divákovi plne vynahradí. Aj s bonusom po záverečných titulkoch ide o jednu z najlepších častí seriálu, ktorá ho navnadí aj na ďalšiu sériu, aj keď pár častí druhej bolo tak zlých, až som si myslel že tretiu pozerať nebudem. ()

Série 3 (2015) (S03)

Seriál Hannibal bude v porovnaní s inými vždy v nevýhode, kedže bude porovnávaný s filmovou sériou o Hannibalovi kanibalovi. Buďme úprimný, vyrovnať sa hereckými výkonmi, scénarom či dialógmi tým, ktoré predviedli Lecter a Sterlingová v mlčaní jahniat je takmer nemožné. Napriek tomu sa to v seriáli podarilo veľmi dobre. Will Graham nie je zaleka tak dobrý ako Sterlingová. Hannibal v podaní Mikkelsena v niektorých momentoch Anthonyho Hopkinsa pripomína. Ak k tomu pridáme pár lepšie zvládnutých postáv, hlavne Masona Vergera, celkovo možno hodnotiť seriál ako veľmi dobrý. Tretia séria síce v niektorých momentoch zaostáva za tou druhou, vykompenzuje to však skvelým záverom, takže výsledkom je dôstojná tretia séria. ()

Antipasto (2015) (S03E01)

Hannibal Lecter sa cez Paríž dostane do Florencie, kde sa zamestná ako kurátor. Kedže však skutočný kurátor ešte žije, jeho osud je spečatený. Lecter sa však neubytuje sám, ale spolu s ním sú v dome aj jeho bývalá psychiatrička Victoria a Ábel Gideon. Avšak to, že Hannibal nie je kurátorom z Paríža, ktorý sa rozhodol presťahovať do Florencie a prijať miesto tam vie aj niekto iný, kedže bol jeho asistentom. Chce využiť to, že vie Hannibalovo tajomstvo. Netuší však, s kým má tú česť. Nato, že sa jedná o úvodnú epizódu série má film prekvapivo dobrú atmosféru. Vyzerá to tak, že budeme svedkami najlepšej série. ()

Primavera (2015) (S03E02)

Will Graham spolu s Abigail Hobbsovou prežili útok Hannibala z konca druhej série vaka tomu, že Hannibal im zámerne spôsobil síce vážne, nie však smrteľné zranenia. a tak, o osem mesiacov neskôr odchádzajú spoločne do Palerma, aby tam začali svoje pátranie po Hannibalovi. Will Graham poznáva aj talianskeho vyšetrovateľa Pazziho, ktorý pred zhruba dvadsiatimi rokmi vo Florencii prenasledoval páchateľa , ktorého označili ako Il Monstro a podľa fotografie, ktorú Pazzi Grahamovi ukáže Will zistí, že to nebol nik iný ako samotný doktor Hannibal Lecter. Podobne ako prvá časť, ktorá sa točila iba okolo Hannibala sa tentokrát dej sústreďuje takmer iba na Grahama, predstaví sa nám nový vyšetrovateľ a doplnia sa niektoré nejasnosti zo záveru predchádzajucej série. ()

Secondo (2015) (S03E03)

Will Graham sa vyberie tam, kam Hannibal Lecter nemôže - do jeho skutočného domova.Talianskeho vyšetrovateľa Pazziho navštívi Jack Crawford. Hannibal sa "rozbehne" aj vo Florencii a pri večeri zabije svojho hosťa, ktorý mu od začiatku tretej série ležal v žalúdku. Neskôr skončí v žalúdku jeho ďalších hostí. Victoria analyzuje Hannibalove správanie a čoraz častejšie spomína Hannibalove prvú obeť, jeho vlastnú sestru. Jedna z najnudnejších epizód, síce výborná vizuálna stránka, avšak časť vyzerá skôr ako Varím, varíš, varíme než ako seriál o geniálnom vrahovi. A ani návrat Jacka Crawforda nijako neprekvapil. ()

Aperitivo (2015) (S03E04)

Mason Verger , jedna z Hannibalových obetí, ktorá prežila si na návštevu pozve doktora Fredericka z psychiatrickej liečebne v Baltimore a potvrdí mu, že vypísal odmenu milión šejkodolárov za informácie o pobyte dr. Lectera. Jack Crawford vyhľadá willa Grahama a opýta sa ho na dôvod, prečo informoval Hannibala o tom, že vedia, že je páchateľom. Jack Crawford urobí dôležité rozhodnutie vo vzťahu so svojou manželkou. Mason Verger ponúkne svojmu ošetrovateľovi Cordellovi štedrú odmenu, ak bude spolupracovať pri chytení a zjedení Hannibala Lectera. Neudeje sa toho veľa a opäť sme svedkami viacerých scén, ktoré iba zobrazujú predstavy postáv, aby epizóda mala štandartných 40 minút, nakoľko dej tejto by sa bez problémov vošiel do dvadsiatich. ()

Contorno (2015) (S03E05)

Will Graham cestuje do Florencie, kedže predpokladá že tam nájde Hannibala Lectera. Mason Verger je čoraz bližšie na stope Hannibala Lectera. Jack crawford navštívi Rinalda Pazziho a dúfa, že spoločnými silami chytia Hannibala Lectera, ktorý teraz pôsobí ako kurátor vo Florencii od menom doktor Felle. Pazzi však má iné plány. Chce Hannibala predať Masonovi Vergerovi. Ten však od neho chce dôkaz. Odtlačok Hannibalovho prsta. Dobre zvládnutá časť a dovolím si tvrdiť, že spracovanie zúčtovania Hannibala s Pazzim je spracované ešte lepšie ako vo filme Hannibal. Potešila aj hudba v závere a pripomenula najlepšie momenty z Mechanického pomaranča. ()

Dolce (2015) (S03E06)

Hannibal sa zotavuje zo zranení, ktoré mu spôsobil Jack Crawford. Masona Vergera nepoteší vývoj situácie a tak sa rozhodne podplatiť políciu vo Florencii, aby hľadanie Hannibala Lectera vyriešila tak, že obíde zákony a vydá ho jemu osobne. Will Graham, ktorý sa do mysle Hannibala dostal asi najbližšie zo všetkých ho nájde na vernisáži a pokúsi sa ho zabiť, v čom mu však zabráni Chloe. A tak sa Jack Crawford vyberie aj vďaka "pani Fellovej", Lecterovej psychiatričky Bedelie, hľadať Willa a Hannibala a dostaví sa v momente, keď sa Hannibal chystá servírovať Willov mozog. Avšak miesto pobytu Lectera je známe už aj Masonovým mužom. Nečakal som, že práve Will Graham bude tým, ktorý po vzore knižnej a filmovej predlohy bude mať ochutnať vlastný mozog, tipoval som skôr Jacka Crawforda. Aj vďaka skvelému záveru je táto časť jednou z najlepších v celom seriály. ()

Digestivo (2015) (S03E07)

Zúčtovanie na farme Masona Vergera v severnom Marylande. Cornell má za úlohu stiahnúť zaživa tvár Willa Grahama a transplantovať ju Masonovi. Rovnako tak pri večeri oznamuje Hannibalovi, na aké spôsoby budú podávané časti jeho tela a v akom poradí. Margot zistí, že náhradnou maternicou pre jej dieťa je prasa a tak jej nenávisť k bratovi ešte vzrastie. Preto spolu so svojou milenkou oslobodia Hannibala, ktorý zo statku odvedie aj Willa Grahama. Margot spolu so svojou milenkou premôžu Masona a tak sa ten stáva potravou pre svojho obľúbeného domáceho maznáčika, ktorý pláva v jeho akváriu. Will Graham a Hannibal Lecter sú spolu na Willovom pozemku, kam prichádza aj Jack Crawford so zásahovou skupinou, kde sa Hannibal Lecter vzdá. Opäť vynikajúca epizóda, aj keď to, že Hannibal opäť unikne naozaj trochu zamrzí. Mason Verger je hlavne v orginálnom dabingu napriek všetkému, čoho bol schopný sympatickou postavou. ()

The Great Red Dragon (2015) (S03E08)

Na scénu prichádza Červený drak, ktorý však je médiami zatiaľ označovaný ako "zúbková víla". Hannibal Lecter už roky trávi čas v ústave v Baltimore, kde je opäť pod dohľadom Fredericka. Trestu smrti unikol vďaka tomu, že ho obhajoba označila za človeka, ktorý nerozpoznával svoje konanie. Will Graham si nájde priateľku a spolu s jej synom žijú na opustenej chate s množstvom psov. Prichádza za ním Jak Crawford so žiadosťou o pomoc pri pátraní po "zúbkovej víle", vrahovi, ktorý si za obete vyberá dokonalé rodiny a všetkých členov zavraždí. Will jeho ponuku napriek váhaniu príjme a vracia sa do tímu. Nakoniec požiada o stretnutie s Hannibalom Lecterom, aby mu pomohol dostať sa na stopu vrahovi. Červený drak je v seriáli oveľa lepšie zvládnutou postavou ako v rovnomennom filme. ()

...And the Woman Clothed with the Sun (2015) (S03E09)

Will Graham opäť analyzuje miesto činu a konzultuje prípad s Hannibalom Lecterom. Červený drak spoznáva mladú ženu, ktorá je slepá a má pocit, že mu rozumie. Jack Crawford je ďalším členom tímu, ktorý sa postaví tvárou v tvár Hannibalovi so žiadosťou o pomoc. Na scénu sa vráti aj novinárska hyena, ktorá čmuchá a čmuchá a píše výmysly, čím sťažuje prácu policajným vyšetrovateľom.(presne ako na Slovensku). Červený drak zavolá do liečebne a zhovára sa s Hannibalom Lecterom, ktorého obdivuje. ()

...And the Woman Clothed in Sun (2015) (S03E10)

Červený drak so svojou slepou priateľkou navštíví ZOO a získa si jej dôveru.Hannibal zistí adresu Willa Grahama a plánuje ju dať Červenému drakovi, aby bola Willova rodina jeho obeťou. V závere navštíví v múzeu Červený drak vzácnu kresbu, na ktorej je zobrazený práve biblický červený drak, za ktorého sa on sám považuje. Snaží sa s ním splynúť tým, že kresbu zje a dojde aj k jeho priamej konfrontácii s Willom Grahamom, ktorý v tom čase tiež navštívi múzeum. V podstate zbytočne natiahnutá časť, ktorá má pomôcť tretej sérii dosiahnuť štandartných 13 častí. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)