Reklama

Reklama

Rychle a zběsile 7

  • USA Furious 7 (více)
Trailer 1

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

(více)

Diskuze

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

A vzhledem k tomu, že Woods je jenom přinejlepším průměrný scénárista co nikdy neuměl psát pořádné postavy, vztahy mezi nima a hlavně všude musí být vrtulník, tak možná studio zachránilo co se dalo.

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

Tak o scénáři DH 5 jsem tu už psal. Nechci nějak extra kritizovat příběh FaF7, protože umřel hlavní herec a museli to pytlíkovat z natočenýho materiálu. Každopádně nesmyslný zjevení Stathama se mohli nějak lehce vysvětlit. A ty hrozný dialogy nemají s úmrtím Walkera nic společnýho. Scénáře FaF zdaleka tak debilní nebyli. Třeba první film je myslím velmi dobrej, realistickej a i když je ohranej až běda, má solidní postavy, který si divák oblíbí. A hraje v tom v podkresu Marylin Manson. Ne nějaká hip-hoperská nula:)

na příspěvěk reagoval S.W.A.T

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

ywo666

Tak rozdíl mezi DH5 a Taken 2 je zřejmě v tom, že zatímco Taken se na plátno dostal tak jak byl napsanej, scénář Skipa Woodse měl cca 130 stránek, což je na plátně 130 minut. Ale ten scénář přepsali a film vystříhali. To co mnoha (dle hodnocení ne všem:) lidem na FaF7 vadí, je dle mýho totálně nevěrohodná akce, která je sice řemeslně skvělá, ale tím, že nezná míru, se často posouvá na hranici parodie. A taky ten hip-hop teenie tón, se všema těma hrdinama, co mají značkový hadry a bejle RayBan. Co se kurva stalo s akčníma hrdinama, co jsou cynický, chlastají burbon a nosí ošuntělý noname hadry? Ještě že takhle nepostupovali starý akční filmy. I když představa, že John Matrix nebo Rambo likvidujou padouchy v tričku Lacoste za zvuků Willage People mi přijde úchylně zábavná:)

na příspěvěk reagoval S.W.A.T

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Tak netvrdíl, že celá série FF necílí na širší divácké spektrum, ale rozhodně ne jenom na mladý. Jenže tohle všechno prochází skrz celou sérii a nezjevilo se to z ničeho - ta série se prostě pořád drží svého a divákům to buď vyhovuje a nebo ne (soudě dle hodnocení jim tahle cesta vyhovuje).

 

A opět FF je pořád stejně scénaristicky stejně blbá pořád, ale DH4 krásně dokazuje, že film může mít logiku (a neblbej scénář jako předchozí díly), dělat čest sérii a ještě oslovit nové publikum (u DH5 na všechno srali).

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

Ouwen

To je blbosť, ten FF sériou žije. Je spoluproducent. Pridáva do scénara svoje nápady. Formuje postavy. V Taken 2 a Die Hard 5 sú Willis a Neeson iba najatý žoldáci, ktorý potrebovali ukrutný honorár aby sa uráčili objaviť. Diesel FF žije. Neeson napríklad sa od Taken snaží dištancovať. Nechcel hrať v dvojke. A verejne to vyhlásil. Preplatili ho. Nechcel hrať v trojke. A verejne to vyhlásil. Preplatili ho. Povedal že končí s akčnými filmami. Preplatia ho a bude v štvorke. Zober si už len koľko energie a času stojí natáčanie FF. A koľko trvá natáčanie Taken 2,3. A to Neeson bral 15 a 20 miliónov.

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

"Die Hard 5 mi príde rovnaké ako Taken 2. Proste pokračovanie aby zarobil, kde uplatili hlavnú hviezdu, ktorá tam hrať nechce."

 

Přesně takovej pocit jsem měl u ff7, protože Diesel mi přišel unavenej a otrávenej. A navíc, ff7 je sázka na jistotu (opakuji se) for the money!

na příspěvěk reagoval ywo666

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Áno je to tvoj argument, ktorý platí rovnako na to čo haníš ako na to čo zastávaš. To bol presne ten point. Inak ja som bol jedným z tých, čo Die Hard 5 kritizovali najmenej. Keby to má o 15 minút viac na rozvinutie niekotrých postáv a Willis by sa viac snažil, asi by som bol spokojný. Relatívne. Ale Die Hard 5 mi príde rovnaké ako Taken 2. Proste pokračovanie aby zarobil, kde uplatili hlavnú hviezdu, ktorá tam hrať nechce. A spravili to isté, len horšie. A predávanie žezla tiež neúspešné. Aj keď s postavou Courtneyho ani so záporákom z mrkvou som nemal problém. Nevadili mi, len nesplnili cieľ aký mali vo filme.

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

leze.

dokonce aj ta hip hopová muzika nemá s hip hopem nic společnýho, je to jen popík do klubů a proto mi to tak trhalo uši. díky bohu, že tam nehrál Pitbull, to bych bouchl vztekem.

je to sázka na jistotu, chce to bejt za každou cenu cool a podobně. kdo ví. třeba kdybych si teď pustil ff6, koukal bych se na to úplně jinak :)

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

Tak DH 5 a FaF7 trpí naprosto tou samou nemocí. V rámci větších atrakcí ustupuje logika. Jak už se tu psalo, kolik lidí pochcípalo v závěru FaF7? Což by nebyl takovej problém, kdyby Diesel furt neblábolil o rodině. Evidentně ho zajímá jen jeho rodina:) A co se týče tónu - možná na to chodí i starší lidi, ale chceš mi tvrdit, že FaF7 neleze svým tónem do prdele mladejm debílkům?

na příspěvěk reagoval Ouwen, S.W.A.T

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

ywo666

Tak to že je každej díl nějaký série, včetně FaF a DH, víc a víc neuvěřitelnější je vcelku logickej vývoj. To nikdo nekritizuje. S únavou materiálu přichází zahlecení první signální diváka jinýma a většíma atrakcema. Nikdo nějak extra nekritizuje to, že v Lethal weapon 4 proskakuje auto barákem. Protože je to podaný tak, že celej ten film stojí nohama na zemi. Ale v žádným ze jmenovanejch akčních filmů jsem nezaznamenal, že by někdo za letu v autě pověsil teroristům na kliku helikoptéry tašku s granátama. WTF? Je totiž rozdíl mezi akci nerealistickou (DH 4, 5) a nereálnou (FaF7). Co se týče tvých argumentů ala "Die Hard a Machete kill in space", tak to akorát přebíráš to, co se tu psalo o FaF7. Doporučuju najít si nějakej vlastní argument:))

na příspěvěk reagoval ywo666

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

Tak ale ta rozdílnost hodnocení u obou filmů se od někud brát musí. DH5 kurví pověst legendární sérii, která má vysoký standard a DH5 ho nemá, neviděla ani z rychlíku atd., záporáci jsou hrozně slabí, navíc jméno série má zajisti pořádné herecké jméno pro záporáka a ne nějakýho noname Bukvu (myslim toho s mrkví), vztah otec-syn nefunguje, McClane není ta samá postava co před tím - nehláškuje, nechá se seřvat. A pokud nikdo nevídí jak to Willise obtěžuje je bejt na place, tak je prostě slepej. Ten film je prostě špatnej jako celek a plive to na sérii.

 

FF1 má kultovní status jenom mezi fanouška aut, ale jinak je to hodně idividuální, ale jinak jsou ta pokračování tak nějak stejně kvalitní - i s těma výhodama a nevýhodama. V FF7 jsou ale ty postavy pořád stejné jako vždy (narozdíl od McClanea), Statham si dává záporáky z DH5 s přehledem, vztah Diesel-Walker jako vždy funguje a i když mě ty keci o rodině serou taky, tak ty postavy tak fakt působí. A současný mladý by neudělali miliardu a půl - ty černoši se líbí i dospělým (ne všem, ale většině ano), takže tenhle pořád se opakují důvod prostě nemá smysl.

 

Jednoduše nemá FF ten status a proto nikdy nebude tolik kritizovaná, ale od DH se už očekává jistá kvalita. A mimochodem se FF7 líbí i kritikům, kteří většinou takovéhle akčňáky většinou odstřelí.

na příspěvěk reagoval Ouwen, vegetol.mp

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

K FF7 sa už vyjadrovať nebudem, to je uzavretá kapitola. Ale Die Hard 5 je po scénaristickej stránke aj režijnej určite nižšie ako všetky 4 predošlé diely. Už to zaznelo veľa krát. Keby to je akčný film s Willisom, pohoda. Ale ako Die Hard séria to fakt neobstojí. A hlavne ten Willis tomu moc nedal. V predošlých dieloch bol oveľa zaujímavejší. Vtipné je, že to čo kritizuješ na vývoji FF je ok u Die hard. McLane najprv zachraňovak budovu, potom letisko, potom mesto, potom celý štát a nakoniec odvrátil globálnu nukleárnu katastrofu. V šestke bude zachraňovať galaxiu? Môže sa spraviť crossover Die Hard a Machete kill in space. PS: To že je Moore dobrý režisér si myslíš iba ty, producenti Die Hrd 5 a Maxa Paina a jeho babka.

na příspěvěk reagoval Ouwen, vegetol.mp

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

ywo666

Ale kulový je Moore špatnej režisér. To se jen tak stádně říká. A pokud budu vycházet z toho, co vidím na plátně, je FaF7 po scenáristický stránce hluboko pod DH 5. To že někdo hraje jen pro prachy a jeho výkon je znuděnej je samozřejmě subjektivní dojem. Jako ostatně všechno. Dle mýho je DH 5 mnohem blíž klasickejm akčním filmům, než FaF7. Můžu mít k DH5 milion výhrad, ale pořád se to snaží o takovej ten klasickej ačňák pro chlapský publikum. FaF s tím hip-hop soundrackem, kočkama v bikinách a debilníma komickejma černošskejma charakterama akorát tak leze do prdele současnej mladejm, který maj čepici s kšiltem nakřivo, pořád někomu tweetujou a poslouchají nějakýho stupidního rappera v drahej hadrech, jako je Kaney West.

na příspěvěk reagoval ywo666

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Die Hard 5 bola slabá lebo Moore je špatný režisér. Navyše je to zle napísané. Film skončí skôr ako sa stihne rozbehnúť. Záporáci stoja za hovno alebo nemajú priestor. Ale hlavne Willis je tam úplne na silu, scény točí z povinnosti a nemá k tomu žiaden vzťah. Málokedy je na hercovi tak strašne vidno, že hrá vo filme iba pre tučný šek.

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Pamatuju si, jak nikdo nenechal na Die Hard 5 nit suchou. Stupidní příběh, hlavní hrdina dřív lidi chránil, teď je po městě svým zhovadilým chováním zabíjí, je tam plno CGI, z McClana je superman, kterej likviduje teroristy levou zadní, atd.  A když úplně ty samý chyby zopakujou tady, najednou to nikomu nevadí:))

na příspěvěk reagoval ywo666

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

neříkal si že se sním spojíš aby jste mně odstranili ??? kde jsou ty časy 

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Lacike

Tak to ti závidím, protože mě tohle nedostalo absolutně v žádným díle. V sedmičce je toho jenom oproti ostatním dílům víc a je to ještě otravnější.

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

Wacoslav1

Vidiet ju jak v praci s kamerou a strihom, tak pri dramatickych scenach, ktore mi pripadaju bez emocii ako u vsetkych jeho filmov, ktore som doteraz videl. Proste, ked Dom spusti prejav o rodine, tak ma to v minulych dieloch absolutne dostalo a teraz mi to bolo u prdele.

na příspěvěk reagoval Wacoslav1

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Lacike

Sedmička je némlich to samý. Jenom ještě o dost přehnanější. Ty si napsal dobrej koment, ale v jedný věci z tebou nesouhlasím. Píšeš, že je vidět změna režiséra a já tam teda žádnou změnu režiséra nepostřehnul. Režisér je totiž jenom loutka na provázku za kterej tahá Vin Diesel řekl bych.

na příspěvěk reagoval Lacike

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

Ouwen

Tak toho fakt nemusím. Otravný hlavný hrdina najhoršieho dielu. Skôr by som si dal nejakú novú tvár. Ale záleží či pôjdu viac do komédie alebo do akčného thrilleru. Ak by chceli posilniť komediálnu rovinu, môžu vrátiť tých dvoch típkov čo poriadne nevedeli po anglicky. Ale osobne by som preferoval nejakého drsňáka/sexi ženskú.

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

ywo666

Ja dufam, ze si spomenu na postavu, ktoru v jednotke hral Johnny Strong. Neuveritelne charizmaticky chlapik.

na příspěvěk reagoval ywo666

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

Wacoslav1

To je ako tvrdit, ze vsetky telenovely su rovnake sracky, ale aj medzi nimi su lepsie a horsie kusky. :))

Rovnako aj bezmyslienkova autickova zabava moze byt natocena v rozdielnej kvalite. Sestka je dokonala zabava, ale sedmicka je nudna sracka.

na příspěvěk reagoval Wacoslav1

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

Ouwen

Už som sľúbil že sa k tomu nebudem vyjadrovať. To by sme sa naťahovali do nekonečna. Od dnes sa oficiálne teším na osmičku a som zvedavý, kto sa pripojí k obsadeniu. Ktoré povážlivo preriedlo.

na příspěvěk reagoval Ouwen, Lacike

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Ouwen

Takovej konstatní řekněme. Mě tahle série nikdy moc nebavila. Nejpodařenější je asi opravdu pátej díl, tam přišli z novým směrem, už to bylo přehnaný, ale ještě to ukočírovali. Mám teď někdy v plánu zase zkouknout pětku už si ji moc nepamatuji, ale vím, že mě celkem bavila.

Související novinky

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Sérii Rychle a zběsile není teasování velkých záporáků ke konci filmů nijak cizí. Šestý díl měl jako hlavního antagonistu Owena Shawa (Luke Evans), na konci filmu se ale představil jeho bratr Deckard… (více)

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)

Reklama

Reklama