Reklama

Reklama

Rychle a zběsile 7

  • USA Furious 7 (více)
Trailer 2

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

(více)

Diskuze

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Lacike

:D :D :D :D :D :D :D :D :D

pobavil jsem se, vychytal jsi to. ale já i DIE HARD 5 přehodnotím, na podruhé už mne to tolik nebavilo.

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

Wacoslav1

Kazdy ma tu svoju pravdu.

ywo a S.W.A.T nadalej miluju FF7.

vegetol a Ouwen nadalej miluju DH5.

Ty to mas vsetko na haku a ja neznasam obidva tie filmy.

Takze vsetko je ako ma byt :)))

na příspěvěk reagoval Ouwen

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

"A už končim, protože promiň tvoje jediná snaha je aby DH5 vypadala líp - to nikdy nebude. Hodnocení, tržby, spokojenost publika říká vlastně všechno, že DH5 je jenom kus nefungujícího hovna, které zničilo pověst akční série."

 

Mně akorát přijde vtipný, že sice řeší, jak kdo pracuje s postavama, ale to, že že FaF7 s postavama pracujeje telecím způsobem, tak to vůbec neřešíš.

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

S.W.A.T , ywo666

Ono záleží, co vám konkrétně přijde vtipné.

Já teda mám slabost pro dementníh humor, kupříkladu South Park a pak černej humor.

Ale pro co mám fakt cit je přirozenost. Gibson moc nemluvil v šestce, ale co řekl, tomu jsem se chechtal, scéna s automatem a drobákama je boží. Jenže když ten herec v dalším díle mele, ale furt mele do každý situaci se sere, to už vtipný není, to kazí dojem.

 

To je jakoby Ywo se Swatem o něčem mluvili a pak Waco tam vlítnul vtípkovat, protože to zřejmě vtipný je, ale ywo/swat budou čumět jak vrata. Prostě hlášky Gibsona nejsou vůbec přirozené. Je rozdíl, když někdo něco řekne za určitou dobu a stojí to za to, anebo někdo kdo mluví furt dokola, je to na sílu a není to vůbec vtipný, spíš to začíná šplhat na nervy.

 

Jinak kvalitní debata pánové, čte se to dobře :-)))

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Nemôžeš viniť z toho, že nemáš zmysel pre humor scénaristu :D :D "Double Alfa" sa smialo celé kino. A neboli tam len 15 ročný smradi.

na příspěvěk reagoval Ouwen

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

To tvrdí Woods, že to vykostili - jeho předchozí práce je důkaz, že neumí pracovat s postavama a jejich vztahama a slovo vývoj nikdy neslyšel.

 

A tohle už je hledání píčovin, jako sorry, ale Stathama na začátku popisou jako někoho co si dokáže poradit vždy a všude a někoho najít prostě pro něj není problém (a s Dieselem prohrál jen protože Diesel je už od jedničky ten neporazitelnej). A ano Rock točil jen 10 dní, protože točil Herkula. Sejmul jednoho chlapa a to ještě ten chlap nečekal. A ty pořád, že hlašky černochů jsou speciálně pro děti, ale kolikrát ti mám říkat, že ty černoši bavej všechny věkový kategorie a navíc lidem to příjde vtipný (a ano i těm dospělým) a ty pořád jak rozbitá deska. Černej terorista to asi odsral kvůli Walkerovi a přepisování scénáře (ale nehrát ho známej herec, tak se nikdo neptá). Je zajímavý, že tohle se řeší tady, ale jinde ne.

 

A už končim, protože promiň tvoje jediná snaha je aby DH5 vypadala líp - to nikdy nebude. Hodnocení, tržby, spokojenost publika říká vlastně všechno, že DH5 je jenom kus nefungujícího hovna, které zničilo pověst akční série.

na příspěvěk reagoval Ouwen, vegetol.mp

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

A jak může v DH5 vztah otec-syn fungovat, když tam vykostili jakejkoliv vývoj postrav??? A upřímně, dost rád bych si o tom, jak Morgan pracuje s postavama líp než Woods, ještě něco poslechnul. Protože pro mě je to novinka:-) Máš na mysli to, jak se Statham zjeví kde chce, aniž by to někdo vysvětlil? Přitom stačilo připsat něco o tom, že Torretovi, když spal, strčili do prdele tenisák, ve kterým je GPS. Nebo konkrétně to, jak je postava Rocka totálně hloupě jen na začátku a na konci? Ano vím, točil v tý době jinde. Nebo to, že se z komický postavy stane kung-fu hacker a ani jeden oneliner černýho komika není vtipnej? Double Alfa? Please, není mi 15 let. Nebo rozebereme to, že postava černýho teroristy není vůbec využitá?:)

na příspěvěk reagoval S.W.A.T, ywo666

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Tak bacha A-Team se mi libí a nemám s ním problém, když jde v televizi, tak se rád podívám i na Operaci Hacker. Hitman je sterilní nuda, Wolverine je jenom hloupej film, kde vůbec nepochopil postavu (stejně jako McClanea), ale i na toho se mrknu. Průmernej scénarista nic víc nic míň - až na ten detail, že zmrvil DH (podle hodnocení všude možně je to převládající názor a ne jenom můj). A opět u DH4 byl za kamerou možná ještě slabší tým, ale vylezla z toho parádní akční jízda s neblbým scénářem, takže ta chyba u toho Woddse (a Moora) prostě bude.

 

Morgan možná není o nic lepší, ale jeho scénáře mi příjdou zábavnější a hlavně mnohem líp pracuje s postavama a vztahama mezi nima (v Cellularu celkem dobře funguje budování mezi Evansem a Basinger atd.). A i ty vztahy v FF jsou úplně někde jinde než to co píše Woods (v DH5 otec-syn absolutně vůbec nefungue)

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

"A proč pořád někoho srovnáváš - to Woods je jeden z těch co zmrvili DH a protože od téhle série se očekává kvalita, tak je jasný že to schytá. Série FF si zdrží v tomhle svůj standard a diváci jsou spokojení."

 

Ale to nic nemění na faktu, že jsou si oba rovný. Jenže na jednoho celkově nadáváš, protože dle tvýho domrdal sérii DH. A jinej je vcajku jen proto, že napsal sračku jako FaF 7, která se ti líbí. Já jen poukazuju na to, že mi přijde legrační, jak si někdo někoho neoblíbí a pak celkově zatratí cokoliv ten člověk udělá a pak jinýho týpka se stejnýma schopnostma v pohodě akceptuje jen proto, že napsal jinou sračku, která se mu líbí.

na příspěvěk reagoval S.W.A.T

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Právě že nepřibejvali - Twilight měl skok tržeb jenom mezi 1 a 2, pak se drželi více méně na stejno (někde více, někde méně), čili diváci moc nepřibejvali. Fifty shades na tom bude podobně. FF naopak tržby každým dílem rostou a to výrazně = přibejvají diváci. A on někdo ještě bere FF vážně? Ne trailery upozorňují předem, že to bude blbý a přepálený - to že pak jsou lidi hrozně překvapený a nadávají je jejich problém.

 

A proč pořád někoho srovnáváš - to Woods je jeden z těch co zmrvili DH a protože od téhle série se očekává kvalita, tak je jasný že to schytá. Série FF si zdrží v tomhle svůj standard a diváci jsou spokojení.

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

S.W.A.T: 1) "Sice jsou megasračky navštěvovaný, ale ani těm nerostou tržby každým dílem o tolik jako právě FF a diváci přibývají a podle hodnocení jim právě tam přestřelenost vyhovuje. Megasračky mají jistý strop, protože fanoušci nepřibývají a z toho studio pak rejžuje dokud to jde."

Diváci přibývají. To je neoddiskutovatelnej fakt. Stejně jako přibejvali diváci Twilightu. A stejně jako budou přibejvat diváci Fifty shades. Je to prostě zábava pro masy. A megasračky žádnej strop nemají. Série FaF se blíží do bodu, kdy jí lidi přestanou brát vážně. A skončí jako parodie sebe sama.

2) "A Morgan zkurvil klenot akčního žánru? Ne to Woods a Moore za přispění Willise."

Hele, i kdyby Woods domrdal DH nejvíc na světě, nic to nemění na faktu, že on a Morgan jsou si v podstatě rovný. Oba odvedou svou práci. Woodse má radši, protože si napsal a natočil svůj vlastní výbornej film Thursday, zatímco Morgan nic takovýho zatím neudělal. Ale nevidím extra rozdíl, mezi Hitmanem a Wanted, nebo mezi např. pátým dílem FaF a A-týmem.

na příspěvěk reagoval S.W.A.T

Uživatel vegetol.mp smazal svůj příspěvek.

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

vegetol.mp , vegetol.mp

Sice jsou megasračky navštěvovaný, ale ani těm nerostou tržby každým dílem o tolik jako právě FF a diváci přibývají a podle hodnocení jim právě tam přestřelenost vyhovuje. Megasračky mají jistý strop, protože fanoušci nepřibývají a z toho studio pak rejžuje dokud to jde.

 

A Morgan zkurvil klenot akčního žánru? Ne to Woods a Moore za přispění Willise. Morgan se drží toho co mu jde a co evidentně od něj chtějí. Woods posere DH, pak začne tvrdit jak za to může studio a přitom jeho předchozí práce jasně naznačuje, že nemá na to, aby psal scénář k DH (čili studio do toho možná kecalo aby zachranilo co se dá). Vylezlo z toho jedno velký hovno, který se líbí fakt minimu lidí - a kecy jako, že to lidi odsuzovali předem nepochodí, protože u čtyřky taky všichni posílali Wisemana do pekla (a to měl mnohem horší pozici než Moore, protože natočil jen dva Underworldy) a nakonec všichni čuměli.

na příspěvěk reagoval vegetol.mp, vegetol.mp

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

A jen tak mimochodem, pokud se podíváš na filmografii Chrise Morgana, scenáristy FaF, zjistíš, že je tý Woodsový dost podobná. Ani jeden z nich není žádnej umělec s širokým záběrem, ale jde spíš o solidní řemeslníky, který se specializujou na akční a dobrodružný filmy. Nevidím mezi nima extra rozdíl.

na příspěvěk reagoval S.W.A.T

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

"Nelze srovnávat adaptace knih - tam je předem jasné kolik dílů to bude mít (o jeden víc než knihy, protože poslední se bude dělit) a sérií, která nemá nic z čeho brát témata."

Ale my se nebavíme, kolik má co dílů.  My se bavíme o tom, že když je něco mega úspěšný, jako je Twilight, není rovnítko mezi tím, že jen kvalitní je úspěšný. I megasračky jsou navštěvovaný:)

 

Co se týče toho Woodse, já ho popravdě neumím zhodnotit, protože jsem od něj nic nečet. Viděl jsem ale několik filmů, který napsal a největší výhrady mám právě k DH5, kterou přepisovali za pochodu. Thursday, Sworfish nebo A-Team jsou cool filmy. Problém je v tom, že lidi mají tendenci přisuzovat zásluhy jen někomu. I když ty filmy budou v pohodě, vždycky se bude přisuzovat úspěch toho filmu někomu jinýmu. Když je film sračka, může za to Woods, když je dobrej, může za to samozřejmě režisér. Vtipný:)

na příspěvěk reagoval S.W.A.T

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Nelze srovnávat adaptace knih - tam je předem jasné kolik dílů to bude mít (o jeden víc než knihy, protože poslední se bude dělit) a sérií, která nemá nic z čeho brát témata. Je macho akční film a macho akční film - v FF1 jsou všichni namachrovaný až mě to sere.

 

Jeho filmy možná mají slušné hodnocení, ale u každého lze vysledovat, že někdo dával vyšší hodnocení kvůli něčemu jinému - např: A-Team třeba dost zachraňuje režisér (což Moore v DH5 nemohl, protože je to špatnej režisér), Wolverina zase Jackman (a je zajímavý, že takovej Wolverine tam působí jako kastrát původního Wolverina - podoba s McClanem čistě náhodná? Asi ne). Jinak ale v každém filmu je špatná práce s postavami, nefungujou vztahy atd. (vlastně všechno v čem série DH vynikala) - takže nebudu věřit, když tahle nicka někde něco prohlásí, protože nikdy nedokázal, že umí napsat scénář hodný DH.

na příspěvěk reagoval vegetol.mp, vegetol.mp

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

Zaujimava debata. Je väcsia sracka DH5 alebo FF7? U mna jednoznacne DH5. Tam nefunguje nic a pritom mali lepsie podmienky pre lepsi vysledok. Nizsi rozpocet, takze mali väcsiu volnost. Nemuseli tolko cielit na väcsinoveho divaka. Co sa odrazilo pri tvrdsom ratingu. A napriek tomu vysledok stoji za hovno. Scenar je katastrofa. Vrsi jeden nezmyselny zvrat za druhym. Zaporaci su trapny a McLane sa tam sprava uplne inak ako v predoslych dieloch. A potom tu mame hnusne akcne sceny, ktore su naviac debilne zostrihane. Stojim si zza tym, ze ten film nefunguje nech ho berieme ako sucast skvelej serie alebo nie.

A FF7? Mali megarozpocet a tam museli cielit na kazdeho divaka, siedmi diel sa zacal tocit dost narychlo, takze neprekvapi, ze scenar je este debilnjsi ako v minulych dieloch dokopy. A k tomu ta Walkerova nehoda, takze museli pozliepat natoceny material. A napriek tomu je vysledok lepsi ako DH5. V prvom rade postavy z minulych dielov funguju ako doteraz a dej sa znova posunul zmysluplne dalej (linia s pamätou Letty). Vseky Rockove hlasky su vtipne, su tu aj par vydarene akcne sceny, prepad konvoja, bitka Statham vs. Rock.

U zvysku FF7 suhlasim s vegetolom. Je to prehnane do takej miery, ze to je nerealne. Keby nejakej postave zrazu narastli tikadla a vrtula zo zadku, tak by to bolo na rovnakej absurdnej urovni a preto ma cela cast od Abu Dhabi vôbec nebavila. Ale dovtedy to bol celkom zabavny slusny standard na ktory sa DH5 nedostala ani na sekundu.

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

Ouwen

Tak ja to mám inak. U mňa neexistuje ideálny hrdina. Môže to byť 170 cm veľký aziat ktorý ovláda bojové umenia alebo vysoký svalovec, čo vyhrá silou. Môže to byť strelec, ktorý všetkých postrieľa, alebo obyčajný típek, ktorý bol v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Alebo kľudne rytier z mečom. Môže to byť človek, stroj, mimozemšťan, upír, mág alebo démon. Ja sa pozerám na to, či sa postavy do úlohy hodí, či stvárni dobre a či je akcia dobre natočená. Nepotrebujem archetyp akčného hrdinu. Lebo by sa mi mohol rýchlo zunovať.

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

ywo666

Ty moderní jsou vesměs umělé. :))) Záleží na každém z nás.

 

Můj ideální hlavní hrdina: Nosí kabát, či oblek s kravatou, umí dokonale improvizovat, splynout s prostředím a musí si udržovat nadhled aj v pekelných momentech. Chci, aby se zašpinil během své práce, aby schytal bodné, či střelné rány a vyvázl sotva na nohou. Musí mít nějakou bojovou minulost, armáda, zabiják, policie, to je úplně jedno. Musí umět kvalitně odzbrojovat, používat nohy a využít jako zbraň všechno kolem (pánev, propiska, knížka, petlahev). Nejlépe aby mu bylo kolem 30/40ti, má vousy a překrucuje zákony. Za opaskem musí mít zbraň a po kapsách nože. 

 

Takhle nějak si představuji ideálního hlavního hrdinu.

na příspěvěk reagoval ywo666

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Ja nemám nič proti drsným hrdinom, ktorí chlastajú, hrešia, sú cynický a občas prekročia morálny prah. Ale to neznamená, že musím uznávať výhradne ich. Niekedy mám pocit, že keď má človek rád old school musí nutne nenávidieť moderné. A naopak. Mňa baví oboje.

na příspěvěk reagoval Ouwen

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

Na to že je Wood průměrnej scenárista, a možná i je, mají jeho filmy slušný hodnocení:) A DH 5 trpí přesně tím, že ji vystřihali. Tedy samá akce, ale žádnej příběh. A že lidi něco chtějí? To není měřítko kvality. Kolik dílů má Twilight? A kolik jich bude mít Fiftty shades of Grey? A porovnávání velikostí péra?:)  Já naprosto nemám problém s macho akčními filmy. Mám problém s kinder-macho akčními filmy. A tedy i s FaF7.

na příspěvěk reagoval ywo666, S.W.A.T

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Tak ale od 4 po 7 (což je jeden velký příběh) je to ale debilní stejně, kecy o rodině taky všude, dialogy taky nic extra, jen se stupňuje přehnanost - a vzhledem k hodně slušnému hodnocení, výdělků to tak diváci na celém světě chtějí. A jednička má možná uvěřitelnější příběh, ale kecy o rodině jsou tam taky, ale skoro všechny dialogy jsou jenom variace na přetahování, kdo má větší péro.

Související novinky

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Sérii Rychle a zběsile není teasování velkých záporáků ke konci filmů nijak cizí. Šestý díl měl jako hlavního antagonistu Owena Shawa (Luke Evans), na konci filmu se ale představil jeho bratr Deckard… (více)

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)

Reklama

Reklama