Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

Torpid

Digitální orgie v kombinaci se starosvětsky komponovanou hudbou a některými scénami, připomínající 80 let stará filmová dobrodružství. Slušně vystavěný příběh, napsané dialogy a dobří herci. Nejhůře asi dopadnul střih, občas to moc nenavazuje, což u epického vyprávění ruší. V rámci žánru velkovýpravné dobrodružné podívané - nadprůměr. 3,5 hvězdy , zaokrouhleno nahoru. ()

Paulusek odpad!

Hollywood opět dokázal své umění jak lehce umí znásilnit jednu ze starověkých kolébek civilizace a jak krásně ničí mytologii a božstva. ()

bararich8

Dobrá ptákovina. Pro puberťáky dobrý. Barvičky a (místy dost laciné) digitální efekty, kam se podíváš, až to občas chvílemi připomínalo počítačovou hru. A dialogy? Takhle si mluvu bohů rozhodně nepředstavuji. Kladné body za obstojnou chemii mezi Horem a Bekem a sem tam fungující rozumná dávka humoru na odlehčení. Celkově ale zklamání, ač už předem očekávané, 2* ()

Johny M.

Tentokrát si Proyas ukousl opravdu velký sousto. Epický bitvy a parádní monstra střídaj příšerný dialogy, často i s (marnými!) pokusy o nějakej ten humor. Přitom si Bohové Egypta přímo říkaj o daleko temnější pojetí; místo všeho toho zlata krev, nařvaný borci s drsnym výrazem a pořádný hlášky... ač jsem první půlku docela trpěl, nakonec jsem to tomu Alexovi stejně sežral: 3,5* ()

Kingjiri

Je hezký, že se pořád něco děje. Ať už jde o bitky s různejma monstrama / mezi bohama nebo promenádu souložitelný (tj. ženský) části castingu v úspornejch dobovejch kostýmech. Ale vedle Hora by měli svoje oči začít hledat taky mistři vizuálních efektů, protože takhle předigitalizovanej biják už jsem dlouho neviděl (snad i ta blbá voda byla dělaná na compu). Scénáristi tomu taky moc nedali, takže vytvořili solidní slátaninu. Nějaký vyobrazení bohů je navíc dost ujetý (viz Re kroužící kolem země na prapodivnym vesmírnym korábu ... a když se ještě k tomu Re rozohní, vypadá s tou sluneční září kolem sebe fakt trapně). Kdyby šlo o akční béčko za čtvrtinu rozpočtu bez (větších) ambicí, s klidnym svědomim bych dal tři hvězdy. Jenže splodit něco takovýho za 140 mega a cpát to do kin jako blockbuster fakt neni výsledek hodnej obdivu. ()

HenryIvan

Trailer lepší než film. Nápad dobrý, prevedenie uspokojujúce. Coster-Waldau sa do roly Horusa vôbec nehodil. Naopak Butlerovi to sedelo náramne. Páčil sa mi aj Geoffrey Rush. Efekty boli síce dobré, ale nevykompenzovalo to, že film postráda istý spád. Tento film je ukážkou, že len dobrí herci, skvelé efekty a honosný rozpočet vám pecku nezaručia. Určite to nie je prepadák, no čakal som o mnoho viac. ()

Torgal

Hrozný maglajz - ako dejový, tak vizuálny. Všadeprítomný greenscreen tryská z každého políčka filmu, hoci triky väčšinou nie sú úplne hrozné (miestami sú ale priam príšerné a aj vo svojich najlepších okamihoch dosahujú ledva priemer). Navyše mi to príde nezvládnuté aj z režijnej stránky, napr. súboje vyzerajú veľmi čudne, ostatne ako väčšina filmu. Príbeh je prekomplikovaná zlátanina, herci nemajú čo hrať. Je to tak tuctové béčko, že sa človek nedokáže baviť ani nad tým, aké je to celé blbé. Proyas sklamal na celej čiare. 4-/10 ()

tomik99

Od filmu jsem po rozpačitých recenzích a zdejším hodnocení nečekal nic, takže ve finále jsem byl vcelku překvapený. Jedná se o příjemnou pohádkovou výpravu do barevného světa, který se opírá o bohatou egyptskou mytologii. Film je po celou dobu vyrovnaný a nemůžu říct, že bych byl z některé pasáže zklamaný či by mě nudila. Film odsýpal tak, jak měl. Navíc soundtrack se velice povedl, i když hlavní motiv mi dost připomínal Zorra: Tajemnou tvář. Akce také byla slušná, asi nejvíce budu vzpomínat na souboj s písečnými hady. Digitální triky jsou rozhodně nedodělané a z filmu je vidět, že do některých scén tvůrci investovali více (např. zmínění píseční hadi) a do některých zase méně. I kulisy, kostýmy a make-up mohl dopadnout lépe, ale celý film je koncipován tak barevně a neustále hrála ta dobře zapamatovatelná aladinovská hudba, že vše jde snímku odpustit. Pokud někdo čekal věrohodnou adaptaci egyptské historie s velkou porcí vážnosti, nejspíše bude zklamaný. Já to ale nečekal, takže jsem ve finále poměrně spokojený. ()

dalziel

Mne srdcu blízka tématika v dosť slušnom prevedení.Možno trochu horšia estetika statických trikových záberov, ale akčným trikovým scénam nie je čo vytknúť.Super zábava pri ktorej čas uletel ani neviem ako.Relax nastal ,takže film splnil svoj účel a moje očakávania. ()

katmandzoo

Tak ako premakaný bol trailer, tak veľké sklamanie bol samotný film. Potešili Butler a Waldau v sympatických výkonoch a súboj na púšti. Za tieto dva faktory dávam filmu 2*. ()

Cruchot

Škoda promrhaného potenciálu. Bohatá egyptská mytologie nabízí spoustu možností a samotný příběh filmu není vymyšlen špatně. Základní problémem pro mě je až příliš digitalizovaný vizuál, místy podivná kamera a (vzhledem k tomu, že se jedná o takový blockbuster) i chabé vizuální efekty a triky (i když třeba takoví píseční hadi nebo sfinga jsou supr). Příběh semtam hodně klopýtá až pokulhává a charaktery postav nabízely určitě vybroušenější a ostřejší dialogy. Nikolaj "Jamie" Coster-Waldau byla dobrá volba, na obě ženské hlavní hrdinky byly pěkné pokoukání, Butler si padoucha užil s chutí a Geoffrey Rush má neoddiskutovatelné charisma otce všech bohů. Iritoval mě snad jen krajně protivný Brenton Thwaites. Film není žádný průšvih a s přehledem strčí do kapsy hrůzy typu novodobého Souboje Titánů a Hněvu Titánů či Válku Bohů, ale mohlo to dopadnout mnohem líp. ()

Kadas97 odpad!

Takto lacnú zlátaninu som už dlho nevidel. Egyptský IronMan vs. Egypt gods Power Rangers. Najviac ma štvalo, že celú dobu film vykráda hudbu z Indiana Jonesa. Aj tá stará počítačová hra Luxor mala lepší príbeh a tomuto filmu nedám ani tú jednu upotenú hviezdičku, ktorú mnohí pridali za obsadenie kráľa Sparty a Lannistera. 0 z 10 P.S. Keby sa so mnou takto bavia smrteľníci tak to by videli katastrofu. ()

Whitebeard

Místy skutečně hodně dobrý, ale je jich jako šafránu. Převládají mizerný pokusy o vtipnější provedení filmu a wtf scény. Vlastně jsem měl ke konci co dělat to dokoukat. CGI někdy povedený, někdy vůbec ne. Casting byl skutečně slabej, až na Nikolaje, o kterém snad ještě uslyšíme, to byla mizérie a tuna nesympatických herců. Lepší 2* ()

Jakubik

Že to bude béčková srajda se dalo čekat, ale takovou ránu podpás čekal asi málokdo. Egyptská mytologie je tak bohatá a zajímavá a vznikne toto utrpení. Od režiséra skvělého Já, robot nebo slušného Proroctví bych takový brak nečekal. Kdyby to digiutrpení netrvalo déle než 90 minut tak by to šlo. Scénář ale nemá do dvouhodinové stopáže co nabídnout. Jak po vizuální stránce tak po stránce dějové… ()

geek.ondra

V jednu chvíli vskutku epické a vysoko vyhlížející fantasy a v jednu chvíli zase odporný digitální bordel připomínající libovolný trhák studia Asylum. Proyas zahodil veškeré ambice a natočil dobré blockbusterové béčko kde z příšerných herců asi nejvíce vyčnívá uvolněný Gerard Butler který mě tak poprvé v nějakém filmu dokázal nenasrat ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)