Insidious 3: Počátek

Insidious: Chapter 3

Insidious: Kapitola 3

Horor / Thriller

USA / Kanada, 2015, 97 min

Insidious 3 se drží ve stejných kolejích jako předchozí díly a i díky tomuto dílu bylo naprosto zřejmé jaký je rozdíl když Whannell dělá s Wanem a když ne. Jelikož 1 díl byl přeci jen horor s motivem nahnat nám hrůzu, tak druhý byl o příběhu, který byl naprosto skvěle propracovaný. Trojka je něco jako hybrid mezi oběma díly a musím říct, že hlavní záporák mě bavil asi do chvíle než se přišlo na jeho příběh.. Vyvrcholení této série byl jednoznačně díl 2. Musím říct za sebe 70%...Scéna kde se objeví Wan mě osobně hodně rozesmála(23.8.2015)

• mzss1

|40%| Zklamání jak hovado. Asi jsem dítě štěstěny, alespoň v tom, že mi toto uniklo v kinech, stejně jako The Gunman, který mě podobně zklamal. Od tohoto třetího Insidiousu jsem očekával snad horor roku 2015. Tyhle podobné a moderní duchařiny mě prostě žerou. V zajetí démonů, Insidious 1,2 (Wanové pecky – u mě za 5*), Temné nebe a dokonce i Annabelle, Vzkříšení démonů a remake Poltegreistu (u mě slabší 4*) mě bavili. Spousta kritiků si stěžuje, jak je to už ohrané a tak dále. Mě to baví pořád, ale zde jsem teda tvrdě narazil. Jednak připouštím, že už tu jistá ohranost je, ale já bych tento snímek zkritizoval spíše jinak. Leigh Whannell si poprvé zkusil režii, a to zde. No a výsledek ? Dost mizerný. Rozhodně ho nechci nějak moc kritizovat, už není, asi co točit co se týče těhle duchařin. Přesto to mohl zvládnout lépe. Mohl si pohrát s kamerou, to Wan umí nejlíp. Mohl více vygradovat lekačky, kterých jednak moc nebylo a nebyly až tak intenzivní – párkrát jsem se lekl, ale nebylo to ono. Třeba 1/3 filmu (cca půl hodiny) – otřesná nuda, nic mě nezaujalo, ani hlavní herečka. Nudná nehoda a tak se to táhlo ještě hodně dlouho. Třeba, pak už mě zaujalo, jak ji neznámí démoni odhodili z postele, pochroumali krk,… - to bylo dobré. Atmosféra byla celkem zajímavá v pokoji mladé dívky – jinač, to za moc nestálo. Třeba odeklínačka démonů, která se 2x v tomto snímku objevila v temnotě mezi démony – tak ta mě bavila, bohužel v těhle dvou scénách mě opět nic moc nechytlo. Až závěr začal být teprve zajímavý, ale rychle skončil. Hudba od Bishara byla opět skvělá – alespoň to se zachovalo v dobré kvalitě. Herci zahráli tak nějak normálně. No, takže Whannell to natočil dost obyčejně, což je velká škoda. Jsem dost zklamaný, předchozí dva díly byly pětihvězdné pecky. Tohle uzavírá trilogii dost mizerně. Nezbývá mi než na tenhle brak zapomenout. Tot vše.(3.7.2015)

Tak jde určitě o nejslabší díl série, přesto své kvality má. Solidní atmosféra a hlavně pár povedených lekaček. Čekal jsem to o mnoho horší, takže jsem spíš překvapený, že Insidious 3 aspoň nějakých kvalit dosahuje. Jsem rád, že dostala prostor Lin Shaye, protože ta do hororů sedí a tady to není žádný výjimka. Hodnocení je hodně na hraně 4* .. 7/10 = 70%(27.9.2015)

• - Producent Jason Blum uvedl, že přípravy na natáčení začaly již během  "promotion" akcí pro Insidious 2 (2013). (oje)

• - Spoiler: Ďábla, který se objeví na konci filmu, ztvárnil hudební skladatel Joseph Bishara. (MikeeTheory)

• - Dej filmu sa odohráva v roku 2008. Predchádzajúce diely sa odohrávali v roku 2010. (Marceloo)

• Lin Shaye