Norino12

Možno som od Insidiousu čakal o kúsok viac ale aj tak išlo o solídny horor, ktorý patrí medzi TOP tento rok v tomto žánri. Nechýbala skvelá atmosféra aj keď momentov, pri ktorých sa naozaj zľaknete nie je až tak veľa ako by ste si priali. Ak aj sú tak sú príliš skoro prerušené inou scénou a mal som pocit, že by tá dusná atmosféra mohla gradovať aj dlhšie chvíľky. Samozrejme nemôžme čakať od tretej časti taký wow efekt ako tomu bolo pri jednotke no sklamaný nebudete. ()

Asmodin

Tohle je nejslabší Insidious. Očekávala jsem něco, co jsem vůbec nedostala. Na předešlých filmech jsem milovala nejenom soundtrack, ale i propracované masky plné fantazie, které vytvářely onu děsivou atmosféru (viz matka Petra Parkera aj.). Počátek se může pochlubit jen parádním obsazením a návazností na následující kapitoly. Ještěže tvůrci nezapomněli na Nevěstu v černém. Docela mě potěšilo vidět ve filmu i Jamese Wana :o) Vždycky to na mě působí neobvykle, stejně jako vidět Stephena Kinga ve filmu, ke kterému si sám napsal scénář :o) ()

t.mon

Jen by mě zajímalo, jestli si jeden jediný z vás myslel, že kvalita se třetím dílem nepůjde dolů. Jestli se někdo takový naskytne, tak se můžu opravdu jen zasmát:D. a teď vážně: Whannell odvedl řemeslně slušno práci, která ale naprosto neobstojí minulým dílům. Trojka si jede vlastní bomby, na jedničku a dvojku jako svý rodiče očividně chrchle zvysoka a stává se z toho naprosto průměrná záležitost, kterou vyzdvihuje hlavně skvělá "novodobá Jamie Lee Curtis" Lin Shaye, ostatní herci neprojevují moc snahy nějak ústřední postavu zachraňovat a tak jen přihlížejí, co se děje okolo. Další kapitolou je znatelný pokles atmosféry. Pryč jsou geniální pocity úzkosti při prvním objevováním the Further v jedničce či cestování časem a komunikování s mrtvými ve dvojce, tady sice pár odkazů najdeme, ale jinak se zde vlastně nikdo z originálních démonů neobjeví, což by ani na škodu nebylo, pokud by zdejší démon dostal více prostoru než v závěrečné dvacetiminutovce v perfektním souboji s Lin Shaye. Samotný démon vypadá dost děsivě, ale detailní záběry se nekonají, což atmosféru znatelně pohoršuje. Lekačky nefungují, ze sedadla jsem vyskočil pouze třikrát, z toho jednou se mi chtělo na záchod. V závěru jsme tedy dostali klasický, průměrný prequel, ale zklamán nejsem, věděl jsem do čeho jdu. A kdo ví, třeba se James jednou k Insidious vrátí a vše bude jako dřív. 50% ()

TERRORDROME

Dajte si Wana vypchať a zaveste na hambálok, lebo nejaký panák Whannel mu ští do huby na jeho vlastnom piesočku. Prvé dva Insidousy boli také polo horory z ktorých výlety do zeleno nasvietených astrálnych izieb robili českú inscenačnú rozprávku. Na trojku som aj vďaka vedomiu že pôjde o prequel ( znie to ako by si človek chcel ugrcnúť ) veľmi netešil, skúsenosť totiž hovorí že sa to dá jedine ešte viac dodžubať. Ten kujón to ale dokázal a pre mňa je Počiatok Insidácie lepší než jeho prdchodcovia, dosť elegantne uhratý, vygradovaný aj ukončený. Strašenie dolámanej tínedžerky chrčiacim mŕtvolným kriplom ktorého hnusné chmantavé kýpte sa z obľubou naťahujú zo stropu fungovalo v mojom prípade v podstate ukážkovo a chuderka dievča je po jeho "náletoch" stále viac zúbožená. Vďaka forme prequeeeelu sa môže na miesto činu vrátiť parakontaktérka Elise, ktorá inak exla už v jednotke a nechýba ani obľúbená dvojka paraťulpasov. Obzvlášť Organik z Mad Maxa s brutálnym čírom je tentoraz fakt hustý. Astrálne finále nechýba a konečne je ukočírované viac hororovo, takže nekazí dojem, ale podporuje vec. Naviac keď Elise so slovami "tak poď ty mrcha" vrazí jednu tej vyfúkanej bosorke, tak som ju musel začať uznávať. Whannel má u mňa pochvalu a Wan môže ísť fajčiť bambus. ()

woodsman

jo tak toto bolo tiez neprijemne ten chuj co nemohol dychat a nechaval po sebe niake asfaltove alebo naftove stopi trochu divne ()

Kejf.

I presto, ze se jedna o treti pokracovani, ktera vetsinou nejsou vubec valna, davam vysoke hodnoceni z prosteho duvodu - trojka neparazituje na dvou predchozich dilech a tim padem se nezesmesnuje. Trojka na me perfektne fungovala jako samostatny horor, ktery nepotrebuje pozlatko a slavu jednicky a dvojky. Trojka mela velice vysokou uroven, kterou podle me melo v posledni dobe zatim asi jen The Conjuring a v mensi mire Sinister. Je sice pravda, ze Lin Shaye a Bisharovy housle proste delaji Insidious, kdyby se tam oboje nevyskytovalo, asi by me to tolik neoslovilo, mela jsem obavy z absence Wana jakozto rezisera, nebylo to moc znat a jeho cameo me potesilo :) Jednicka a dvojka ma sice svoji atmosferu, kterou trojka nema, ale zato lekacky, tech tam bylo kopec. A Quinn je vcelku sympaticka a asi i nerozbitna :D Kazdopadne Leighu, tleskam ti, jsi borec! ()

Renfield

V rámci žánru určitě nadprůměr, ale v rámci série zřejmě nejslabší díl, který už nenabízí nic nového, jen to co už jsme viděli v dílech předchozích. Lekaček je tu opravdu spousta, i když mi tak děsivé nepřišly... snad až na tu první zde mnohokrát vzpomínanou, ta byla opravdu nečekaná. Škoda, že opět využívají především zvukových efektů, ale není tomu tak u všech, možná většina dělá film především napínavějším a to považuji za velký klad. Stefanie Scott mi bylo celkem líto, po nehodě už tak dost zničená a zasádrovaná musela snášet další postupnou destrukci od démona v masce. V druhé polovině filmu, před samotnou Dálavou, tu máme mírné zvolnění a snad lehkou komedii, to když se objeví "lovci duchů", ale jo, zasmál jsem se. Dálava je povedená, atmosféra hutná, duchové pěkně děsivě namaskovaní. Asi nejlepší část filmu a je škoda, že nedostala větší prostor, vůbec by to nebylo na škodu. To co se povedlo nejméně je jednoznačně scénář, čekal jsem, že Leigh Whannell odvede lepší práci. Naopak s jeho režií problém nemám, že nerežíroval James Wan bych snad ani nepoznal. 60% ()

Lovely.Bones

Velice příjemné překvapení na to, že se jedná o třetí díl v sérii :D Tento třetí díl jsem viděl ve stejný den, jako první. Na druhý ,bohužel, zatím nebyl čas. Z prvního dílu jsem byl upřímně nadšený. Mám takový pocit, že by se to mohlo stát novodobou klasikou. Třetí díl je jenom o trošku horší v každém směru. Herci jsou supr, ale nejsou na úrovni herců z prvního dílu. I přesto jsem znovu viděl Hayley Kyioko v nějakém filmu. Hvězdou a zároveň tahounem je ovšem Lin Shaye, která předvádí nadlidský výkon a díky ní tento film vystupuje z průměru. Mojí největší námitkou by bylo až absurdní množství lekaček, které nemají žádné odůvodnění a ději vůbec nepomáhají. S tím se táhnou i nějaké zbytečné scény, které kradou stopáž jiným a kvalitnějším. Film není moc dlouhý a velice příjemně uteče. Můžu vám v klidu doporučit ;-) ()

Ricky_CZ

Bohužel laťka byla nastavena velice dobře a třetí díl se jen snaží chytat osvědčeného, aniž by vnesl jen špetku invence. Což samo o sobě nemusí být špatné, kdyby se do toho nepletly pokusy o humor (wtf??) a naprosto zbytečně zbabraný konec. Jako celek to funguje s opravdu odřenýma ušima a moc si přeju, aby případné pokračování opět dokázalo, že moderní horor je zpět v plné parádě. 64% (kino) ()

Magika82

První snímek, jsem považovala za zdařilý. Druhý jako doplňující - vysvětlující, ovšem nikoli příliš rozvíjející. Tento třetí snímek, subjektivně považuji za jakousi léčbu šokem v nevydařeném podání Leighe Whannella. Pominu-li slabé herecké výkony u hlavních představitelů, kteří měli snímek podržet, pak další ránu do slabin dostává v podání provádění čehosi, co ať už pro médium, či exorcistu, také očišťovatelky (skutečné čarodějnice), nevidělo ani z rychlíku. Ránu na Solar Plexus pak snímek utržil hned dvakrát. Pomstychtivý duch s rakovinou plic, z něhož padá černý sliz kam strčí hnátu, či kyslíkovou masku, z níž sice dýchá, ale poněkud jí chybí kyslíková bomba. Podruhé pak ve scéně ducha dívky stojící ve dveřích, na níž stále prší a výrazem je nejprve zcela mimo, aby následně dělala Lin Shaye průvodkyni až do bytu ducha s kyslíkovou maskou. Pravý hák pak dostává snímek - pro diváky trochu znalé duchovna - ve scéně s rozpolcenou duší Stefanie Scott. Ani jednou nenastal onen požehnaný okamžik, ve kterém bych netušila další krok děje. Efekt překvapení, či příjemného leknutí tedy nenastal.... Vlastně nastal, když jsem se potmě a tiše vplížila do ložnice, abych nevzbudila svého chotě, a poprvé jsem neodhadla okraj postele, a usedla tak naprudko na podlahu... Jen vsuvka, ač reálně událá, která odlehčuje závěrečné hodnocení. Mene, mene: 25% dává snímku Lin Shaye. Finální pasáž přidává 15%. Zváženo, sečteno - 40% snímek na 3 hvězdy nevytlačí. Tekel - shlédáno neuspokojivým a nedostatečným pro alespoň dosažení průměrnosti. 2 hvězdy a políček Whannellovi za zprznění celé série. ()

fredisek

Nesmysl, který ždíme už v prvním díle vyždímaný námět...Hromada nesrovnalostí ve spojení s nudným monstrem (u něhož nikdo nevysvětluje, proč tam vůbec je) dělá z třetího dílu ještě větší béčko, než byli jeho předchůdci... ()

bobstock

V prequelu o démonech se vše točí téměř totožně vedle známých postav Elise jasnovidky, jejího přízraku vraždícího babochlapa a dvojice televizních paravyšetřovatelů, kteří skáčou do mrtvolné řeky duchů a strašidel, aby vás zase jednou nechali pomočit v křesle. Už to ale znáte, takže krom mokrého textilu vám žádné jiné překvápko nehrozí. Bubu atmosféra funguje, ale omáčka kolem už tak nezaujme. 50% ()

Flopik

Doteraz som sa priklonil k horšiemu teraz musíme zase prihliadnuť a dať tam tú 5*... Jednoznačne asi najhoršia hudba akú som kedy počul , myslím v dobrom strašne naháňala husiu kožu.Konečne parádne veľa lakačiek na toto som čakal.Síce to neponúklo nič nové a keby sa chcelo tak sa pokračovaní môže točiť neúrekom ale mňa to bavilo.Naozaj ma aj myklo a koniec konečne ešte raz konečne sme videli strašidlo v plnej paráde.... Hlavne preto u mňa za plný a nejaké to pokraćovanie by som bez problému prijal. ()

Standic1

Nemůžu si pomoct, ale Insidious je a bude mojí srdcovou záležitostí a nedám na ní dopustit. Třetí díl se vydařil, a to hlavně díky perfektnímu záporákovi, který při dýchání naháněl hrůzu a nejednou mi přivodil solidní husí kůži a stažené půlky strachem. Herecké obsazení se také povedlo a časová osa nás zavedla na počátek, čímž si Insidious vytvořil další prostor pro případné pokračování. Já teda rozhodně nejsem proti. ()

cskomando

Výborně, 3 díl nezklamal ! Temné a tiché scény uprostřed tmy byly využity snad pokaždé, lekačky také na slušné úrovni (málokdy se člověk lekne při duchařinách v dnešní době)a ten konec s ďáblem co je v 1 díle taky krásně udělané. Snad bude pokračování do budoucna 4tého dílu :) ()

Infarktové Insidious dostane třetí kapitolu

Infarktové Insidious dostane třetí kapitolu