MikyAff

Jít na to do kina? Doooooost blbej nápad! Dámy a pánové, asi potřebuji odbornou pomoc, protože ten démon byl tak neuvěřitelně nechutnej, že hned po první lekačce s ním jsem regulérně stávkovala. Jakmile bylo jasný, že bude baf, schoulila jsem se do klubíčka a zavřela oči. Říkáte si, že jsem hroznej srábek? Jenže já nehodlala si do detailů pamatovat, čeho se to vlastně budu bát, až v noci uslyším sebemenší šustnutí a koho uvidím ve tmě, až půjdu na záchod. Už takhle tu sedím, píšu komentář a rozhlížím se všude kolem a mám ho před očima. Jsem zvědavá, jak přežiju dnešní noc, držte mi palce. Díky tomu, že jsem film vlastně viděla/neviděla, si nedovoluji ho zhodnotit, nebylo by to fér. Třeba jednou, až se pořádně napiju a budu psychicky obrněná, tak se podívám znovu a ohodnotím. Teď jdu najít někde plenky na dnešní noc. ()

uiu

Jednička a dvojka stála na herectví Patricka Wilsona a výtečném scénáři, který opět přinesl něco nového, což se v hororovém žánru velice cení. Trailery jedničky nás připravovali na další volovinku typu v domě straší bubák, aby se nakonec ukázalo, že syna straší bubák ve snech a Freddy Kruger to není. A tak si tvůrci řekli, že dvakrát jsme navštívili jednu rodinku a potřetí by to chtělo změnu. A tak dáváme Patricka Wilsona stranou a jdeme za nějakou puberťačkou a jejím tatíkem, kterým umřela maminka a dcera při vyvolávání vyvolala někoho jiného. A taky vyhrabeme vedlejší postavu z přechozích dvou filmů, vědmu, a ukážeme její příběh, jak začínala. Lin Shaye tato role sedne jako prdel na hrnec, ale hlavní postavu prostě neutáhne. Navíc je to jen nezajímavá stará babka, co umí mluvit s mrtvými, ducha porazí tím, že do něj ždrcne (?) a při návratu do "reality" se ani nepřesvědčí, že dívka jde za ní (!). Prostě typický třetí zbytečný díl. ()

venison

Vzpomínám si, že mne 1 a 2 hororové filmové série Insidious příliš nebavila, ale o čem předchozí díly byly si moc do detailů nevybavím.. Kupodivu (v pořadí 3, ale prequel) byl relativně koukatelný.. Lekačky zdařile postavené a hlavní hrdinka s omezenou schopností pohybu "děs" ještě umocňovala.. Partička amatérských "krotitelů duchů" v začátcích více méně pobavila.. Konec stál za prd, ale jinak se jednalo příjemný béčkový průměrný hororový příběh.. ()

Bobik9

Totální degradace celé série. První dva filmy byly velmi kvalitní a přesto, že s enejednalo o nic převratně originálního, tak si držely vysoký standart snad ve všech hororových aspektech. A najednou BUM! Je tu Počátek a všechno jde do kopru. Herci - naprosto o ničem! Příběh, vysvětlí asi 5% z následujícího. Nemělo by si to říkat Počátek. Lekačky naprosto tuctové, předvídatelné, narozdíl o jedničky nebo dvojky. Leigh Whannel by měl zůstat radši scénáristou a neplést se do režírování, protože mu to nejde. Doufám, že čtyřka vyskočí zpět o 3 stupně výš. Trojka byla průšvih! ()

LEGACY

Mnohonásobný progres oproti dvojce. Do kina sem šel s tím, že budu chtít tento film osolit, ale lekačky na mě vcelku zabíraly takže není důvod. Obsazení rovněž výborné. Být to první díl du možná na plné hodnoceni. 80% ()

VanTom

I třetí kapitola Insidious má slušnou atmosféru (dotvořenou hlasitými lekačkami) a úplně se nevykašlala na postavy, dává jim čas na poznání, že tady něco záhrobního nehraje. Jenže závěrečný akt v Další (sic) dimenzi pokulhává, tne do vymítání i konfrontace s démonickým duchem zbrkle, často až trošku směšně, a na sílu napojuje předzvěsti předchozích nastávajících dílů. Plus za dojemné zakončení s matkou. ()

ghatos

Pohádkovější, uhlazenější, odstředěnější verze předcházejících Insidious. Má to své vyjeté koleje, které vás rychle dovezou do hororové americké fast foodové temnoty. 58%. ()

JohnSmith

Nebylo to špatný, ale ve srovnání s dvojkou to byla bída. Trochu matoucí je podtitul počátek. Čekal jsem rozšíření příběhu malého Joshe nebo ještě něco staršího. ()

stitch7

/// Strašně rutinní film, kterej se táhne, i když se v něm má něco dít. Strašidelné scény nemají atmosféru, soundtrack vůbec nedrásá nervy. Postava Elise to sice vytahuje nahoru, ale to Insidious nedělá. Sice se mi líbilo závěrečné zbližování s lovci duchů a varování dámy v černých svatebních šatech, scéna s Carlem ale byla chyba, protože ve dvojce říkal, že ji před smrtí dlouho neviděl, protože to odkládal. Za mě takových 55%. ()

zsn

Zklamání a ani se nedivím, že se do trojky už nechtěla původní režie pouštět. Koukám, že i hudební doprovod se změnil - Insidious byl Insidiousem právě především díky odporně skřípavým zvukům smyčců, které se postupně valily do prostoru jak rána z děla, čímž se postaraly o nechutnou husí kůži. A to dělalo horor hororem. ()

jefff

O poznání slabší než Wanovo první dva díly. Chybí tu ta typicky hororová atmosféra i skutečně zničující finále. Ale i tak je to velmi slušný horor, hlavně kvůli postavám s předchozích dílů. Jen jsem se už tolik nebál... ()

U.Tarare

Fujtajksl, takhle teda ne. Budu dělat, jako že Insidious má dva díly a tohle je omyl. Debilně napsaný, natočený tak nějak odfrkle a rádoby vtipný scény ať pro příště z hororu vyndaj a nacpou si je mezi půlky. ()

herr_carter

Takže nakonec velice příjemné překvapení poté, co mi většina známých a fanoušků série Insidious tvrdila, že se jedná o zbytečnou a naivní slátaninu. Já si totiž myslím, že vznikl hodně kvalitní prequel celé této série, navíc okořeněný výbornými hereckými výkony všech zúčastněných, především pak hlavní "vymítačky" Lin Shaye, která se prostě pro tuto trilogii narodila, věřil jsem jí každý pohyb a každičké slovo ! Příjemně překvapila taktéž mladičká S.Scott v hlavní roli dívky,kterou chce do onoho světa stáhnout démon. A obecně - lekačky se v tomto filmu povedly fakt na výbornou, byť většina z nich byla hodně předvídatelných. I tak mi ale 2/3 projekce stály chlupy permanentně v pozoru. Takže moje obavy z nerežírování mistra Wana zůstaly naštěstí neopodstatněné a já tak mohu s klidným srdcem udělit lepší 4*..................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Dromed

Insidious je podle mě nejlepší moderní hororová série současnosti. A jelikož je to prequel, tak nám tvurci dluží další díl který by navazoval na konec dvojky. ()

netahlo

Po vyborne dvojce az prilis velke vystrizliveni. Chvilemi mi bylo Lin Shaye uprimne lito, ze musela travit tolik casu na place s takovou partou ochotniku. Jedna hvezda navic specialne za ni. Jinak naprosto nedustojne a zbytecne pokracovani. ()

Infarktové Insidious dostane třetí kapitolu

Infarktové Insidious dostane třetí kapitolu