bourec

Třetí dílek je dalece vzdálen prvním dvěma,a jasně se potvrzuje,že Wan má hodně velkej talent na filmy podobnýho ražení.Neni tady jediná silná scénka,ani jediná pořádná lekačka,tenhle film zapadne do stovek podobnejch průměrnejch horůrků.50%. ()

Mefistofelle

Kouzlo prvního Insidious vyčichlo už někde v průběhu druhého filmu a na třetí díl už ho zbejvá jen velmi málo. Nejvíc mi asi vadil nedostatek invence, se kterým k tomu řežisér přistupoval. Z předchozích dílů si vzal to nejlepší - zejména vizuální stránku světa mrtvých a základní kostru příběhu. Avšak už jaksi poopomněl přidat něco nového. Takže vlastně znovu dostáváme trochu přepracovaný první díl a chytrej divák si toho všimne poměrně snadno. Finálním zklamáním pak bylo, že jsem se nic nedozvěděla o démonovi s dýchací maskou (taky vám zněl jako Darth Vader?), kterej za tu celou patálii vlastně mohl. Při srovnání s horory, které vyšly po roce 2010 sice slušně tento snímek obstojí, ale s prvními dvěma díly se nedá absolutně srovnávat. ()

dubinak

Whannell jde poctivě a snaživě ve Wanových šlépějích a nesmírně mu to prospívá. Byla jsem převelice překvapená, když Chapter 3 začala postupem času po premiéře stoupat až k červeným číslům a od srdce se modlila, ať tam dlouho vydrží. Zatím má ještě stále rezervu k poklesu, ale myslím, že vůbec nemá důvod, proč by měla procentuelně chabnout. Třetí díl je atmosférou stejně brilantní jako první dva předešlé, lekačky jsou grandiózní a ve většině až infarktové (a to myslím doslova) a příběh je i přes nepříznivý charakter prequelu absolutně výborně vybroušený do těch nejmenších detailů. Sice není tak atraktivní, jak jsem byli doposud zvyklí, nemá možnost nabídnout zajímavější zápletku, ale i bez toho není přehnaný. Možná s výjimkou toho, že hlavní hrdinka dostává každých pět minut nakládačku ze všech stran a působí to zvláštně krutě. Škoda ještě, že nebyl vybrán lepší hrdinčin otec. Dermot Mulroney mi vadil hned od začátku. Jediná smůla je ta, že mi Chapter 3 nedokázala tak úplně přivodit tu vyloženě mrazivou husí kůži a mravenčení v zádech, jako to dokázal Wan. Každopádně se pro mě Whannell stává do budoucnosti velmi důležitým režisérem a posouvá se v mém žebříčku scénáristů směrem vzhůru. Už jen kvůli tomu, že mi poskytl tu nejděsivější, nejhrůznější, nejinfarktovější a nejnečekanější lekačku zatím za celý rok 2015. To bylo snad poprvé, co jsem se u hororu opravdu strachy rozbrečela. ()

Stallone

První díl Insidious bylo takové dětské hororové fantasy. Druhý díl se mi líbil a tak jsem se moc těšil na pokračování. Jako velký znalec hororů, možná jeden z největších zde v databázi CSFD jsem rád za každý nový horor uvedený v kině. Insidious: Počátek jsem si schovával na zvláštní příležitost. Tou se stal Svátek zesnulých či lidově Dušičky. Jako křesťan mám k tomu dni vztah. S mojí krásnou přítelkyní jsme si tedy DVD zapůjčili za 50 kč ve videopůjčově. Vše co miluji mohlo začít. Mám rád v hororech určitou logiku, pocit, že se to může skutečně stát a samozřejmě strach. Od toho je žánr horor. Vyvolat v divákovi strach, napětí, šok nebo takové to zkažené znechucení. Dostavilo se velké zklamání. Jedná se o zbytečné pokračování bez atmosféry, které postrádá nápad prvního dílu a akci druhého pokračování. Už v prvním díle jsem kritizoval bloudění s lucerničkou v jiné dimenzi. To se hodí do fantasy horůrku pro mládež. Nepochválím ani ztvárnění démonů. Herci byli sympaťáci, ale co od nich čekat, při špatném scénáři a nekvalitní režii. Tak snad se příště dočkám lepšího hororu. ()

PavelVanekArt

No, tak mám za sebou V Sidiusovi III (Homosexuální narážka na Darth Sidiuse, ano) a světe div se, mě se to celkem líbilo. Alespoň první polovina byla hezky nastavená na 4*. Dobře budované napětí, novej (a starej) bubák a takové to vyprávění z tuctového amerického bytu. Pak už se to ale začalo posunovat spíš k průměru a to zhruba od doby, co se bábrle exorcistka dostala poprvé do křížku s bábrlí z Insidious numero uno a due. Vlastně s tranďákem, jestli si druhý odpadní díl pamatuji. Sjelo to tak krásně do průměru, že už to mohl zvednout jen konec. Ten to bohužel nezvedl, ale, sakra nevím proč, líbil se mi strašně finální záběr, kdy pes štěkal na tvář ve tmě. Mám rád tváře ve tmě. Vy ne? Když si slepím oči letlampou, tak 4* a.k.a 75% ()

Juto

V žiadnom prípade to nie je strašný film, ale bohužiaľ sa ani zďaleka nepribližuje štandardu prvých dvoch filmov. Postavy mi prišli dosť ploché a nezaujímavé a príbeh bol menej nápaditý ako predchádzajúce diely. 5/10 ()

animaxis

Musím říct, že od třetího dílu Insidious jsem čekal o dost víc. Zaprvé od postu režiséra odešel James Wan, což je škoda, protože kdo jiný by se hodil pro Insidious? Ještě ke všemu šel režírovat 7. díl Fast and Furious... ale tak jeho volba. Tento díl ale režíroval Leigh Whanell, kterému jsem docela veřil, protože přeci jen dělal scénáře k předešlým dílům. No, nakonec je třetí díl zrežírovaný dobře, ale větší problém už vidím ve scénáři. Už po úvodu do filmu jsem tušil, že to bude oproti předešlým Insidious slabší a taky jsem se nemýlil. Což je podle mě hrozná škoda, protože po 2. dílu jsem byl nadšený a těšil jsem se na pokračování. Další špatná zpráva je, že na 2. díl to nijak nenavazuje a nejspíš si budeme muset počkat na 4. díl, protože 2. skončil docela otevřeně. Hlavně bychom se už konečně mohli dozvědět, co je TAMTEN démon vlastně zač. Musím říct, že během tohoto dílu jsem se několikrát docela vyděsil (jako u předešlých). Neděsily mě ani tak lekačky samotné, spíš vteřiny (někdy i minuty) před nima. Insidious se prostě musí nechat, že se budete bát a budete se lekat at' už to zrovna čekáte nebo ne. Nejděsivější tu pro mě byla scéna, kdy "hospitalizovaný" duch chodil kolem Quinn a shasínal všechno světlo. Musím říct, že to bylo i originální. Zaprvé to bylo za bílého dne (proto to zhasínání, zatahování atd.) a navíc nešel hned po ní, což bylo nakonec ještě děsivější. Co se týče samotné Quinn, tak byla charakterově docela fajn. Dost strašné pro ni muselo být už jen to, že se s tím zlem potýká se zlomenýma nohama. Elise tu byla stejně sympatická jako v každém díle a podává tu taky asi nejlepší herecký výkon. Ještě bych řekl, že tento díl v sobě až na tu jednu zmíněnou scénu nenese nic nového. Hlavně konec filmu (i když se mi líbil) se až moc podobal konci prvního dílu. Ale tak nic. Marný film to taky není a mně nezbývá tedy než čekat, co hodlají ve studiu ještě udělat se 4. dílem, jestli nějaký vznikne. Nejsem sice příznivec nekonečných hororů, ale Insidious by to i podle mě prospělo. ()

Nivenx

Třetí díl infarktového Insidious je tu! Film se dějem dostává před první díl a hlavním tahounem je zde bezesporu Elise. Při pohledu na dva předchozí díly jede ten třetí v zavedeném stylu a dodržuje všechna pravidla úspěšné Wanovi duchařiny. Je velice dobře čitelnýstyl první Whannelovi režie, kdy jede téměř jako Wan. Scénář oproti druhému dílu tedy mnohem jednoduší, ale za to povedené provedení, které dokáže opět vyděsit i ty nejotrlejší diváky. Při porovnání s Annabelle, které se chopil John R. Leonetti, jde o úplně jinou ligu a než o pomalé budování atmosféry a děsivosti nám Whannel připravil opět styl prvního dílu a lekačky nám háže před plátno neustále. Povedl se i démon, který je mnohem působivější, jak v prvním díle a tento díl se tím pádem dostává hravě na úroveň série! Z mého pohledu rozhodně spokojenost a rozhodně se nebudu bránit dalšímu dílu. Samozřejmě pod taktovkou Whannella nebo Wana. Viděl v kině: 90% ()

majo0007

Poriadne klesajúca kvalita oproti jednotke! Zatiaľ čo pri prvom dieli ste sa posrali už pri titulkách, tuná sa uzívate k smrti. Kde sa za prvú polhodinu nezomelie absolútne nič, je totálna strata času (či už ide o horror, comedy alebo action). Už len dodám, že film produkoval Oren Peli, ktorý už tento rok stihol natočiť najväčšiu sračku roka Area 51 - 20% na csfd)! Pomôžem si sloganom z BluRay coveru k tretej kapitole: The Darkest Chapter Goes... to SHIT! Vyhodiť za toto prachy do kina, by som to strieľal. ()

Triple H

Pozerateľné, ale ale na prvé dva diely sa to nechytá. Chýba silná, mrazivá atmosféra, ktorá človeka drží v priebehu celého filmu v napätí. Whannell vie len jeden jediný trik - ľakačky a prepcháva nimi celý film tak, že na konci už sú len nudné. Sú samozrejme aj omnoho horšie horory, ale v rámci tejto konkrétnej série je Insidious 3 najslabší kus. ()

Motinski

Tretí Insidious stratil čaro, aké mali predošlé diely. Príbeh nie je tak zaujímavý, čo ma u Whannella dosť mrzelo, remeselne ale ide stále o fajn robotu. Atmosféra ako tak funguje (hlavne v scénach z ineho sveta), lakačiek je množstvo, len už nepôsobia výnimočne. Hlavný démon sa mi zo začiatku páčil, no nakoniec z neho tiež nevyšlo nič moc. A koniec bol už totálne zbabraný. Akčná hrdinka Elise vôbec nesadla, ani nasilu dojemný záver neberiem ako pozitívum. Odkazy na predchádzajúce časti potešili ale nemali veľké opodstatnenie v príbehu. Parker Crane skôr rozosmial a keď to nejak zhrniem, odporučil by som v prvom rade fanúšikom hororu ako takého. Pre tých čo mali radi Wana a jeho štýl film moc nepovie. Insidious stále technicky funguje, príbehovo ale zaostáva. ()

tatanapope

Při dnešní kvalitě hororů ala jednou baf a stačí , bych zhodnotila tenhle film zhruba na běžný průměr . Film neurazí , ani nepobaví , ani nepostraší . Děj spíš duchařina , celkem ušel , herci hráli slušně akorát ty démoni se jaksi nepovedli byli srovnatelní s běžným důchodcem z LDN . Co jsem nepochopila v ději bylo , že dceru honí bubák a furt jí nechávají samotnou v pokoji a člověk si říká , tak proč si jí sakra nevezme k sobě do pokoje taťka jeden a proč hledali strašidlo vždycky po tmě to mi nešlo do hlavy už vůbec , holt asi nešla elektřina nebo co . Jinak to bylo vcelku snesitelné dívání . FILMOVÁ VÝZVA 2015 od Modiwish ()

kinghome

Insidious nikdy nezklame, i když jsem se bál nového obsazení, tak můžu říct, že se jedná o nejlepší horor roku, tedy zatím, ale nemyslím si, že ho něco překoná, když kouknu na to, co má vyjít a kam směřují dnešní horory. Na Insidious je nejlepší zajít si do kina, protože jde o skvělý střih a zvuk, ale není to tak, že by byli lekačky založené jen na zvýšené hlasitosti, je to úžasně vytvořená kombinace obrazu i zvuku najednou. Bavil mě příběh a herecké výkony taky nebyli špatné, démon byl udělán skvěle a chvílemi jsem měl hodně divnej pocit a proběhl mi několikrát mráz po zádech. Nejlepší je, že většina lekaček nebyli předvídatelné, jednou jsem si s mladou zrovna dávali pauzu na hrabání v popcornu (kdo ví, co jste mysleli úchyláci) a jak jsme ho vytahovali, tak přišla lekačka, my oba nadskočili a popcorn vysypali na zem, tímto se omlouvám uklízečce, která tam přišla po filmu, nebylo to naschvál. Jsem hrozně spokojen, úžasnej horor, kterému do dokonalosti chybělo jen trochu lepší obsazení, jinak naprostá spokojenost. 85% ()

filmmovier

Slabší než předchozí dvě téměř bezchybné kapitoly, o tom samozřejmě žádná, ale pořád neuvěřitelně silná záležitost (na to, že je to třetí díl hororu). Jasně, už tam je docela dost těch typických, nevděčných klišé a ani jedna lekačka absolutně nefungovala, neboť byla extrémně předvídatelná a co se týče režie, ta vůbec nebyla špatná, stylem docela i ctila Jamese Wana, což je dobře, protože nějaká drastická změna stylu by téhle sérii spíše uškodila. I přesto Whannel dokazuje, že je celkem zručný režisér, což je samozřejmě jedině dobře. Co se týče zápletky, návrat mrtvé babky (média), která tady ještě není mrtvá a mrtvé babky, která se jí snaží zabít, se povedl na výbornou. Hlavní hrdinka byla poměrně sympatická, pěkná puberťačka, které prostě musíte fandit. Atmosféra také velmi, velmi příjemná a pořád docela propracovaná, ale už né tolik jako za Wana a celé je to poměrně slušnej origin, jak pro Elise, tak pro mrtvou ženskou, konečně jsme se dozvěděli, jak to všechno začalo a vlastně to do sebe i celkem pěkně zapadlo, takže za mě spokojenost, i co se týče Wanova skvělého camea. Scény z duchovní reality jsou už sice slabší, ale jako celek to pořád působí jako velice nadprůměrný, solidní horor. Letos už může být lepší jen Purpurový vrch a já doufám, že nikoho nenapadne točit čtyřku, protože takhle skvělá vyrovnaná hororová TRILOGIE! stoprocentně není, to mi můžete věřit. Za mě velmi silných 8%, fakt se mi to líbilo. ()

ecceHOMMO

Trojka je nepochybne najslabším dielom trilógie. Jediné čo stále zato stojí sú lakačky, podfarbené skvelým zvukom. Je zjavné, že trojka je len variácia na predchádzajúce dve časti, z ktorých čerpá určité hororové prvky, bez toho aby sa tu objavili aj dáke nové. ()

Lachtaan

Ždímání jedné a té samé látky stále dokola, s absencí sympaťáka Patricka Wilsona a jeho ustrašené, ale krásné manželky Rose Byrne. V porovnání s Wanovými předchozími zářezy jsem se tentokrát dočkal minima scén, pro které bych si tenhle horor do budoucna pamatoval. Ale pro cameo Josepha Bishary na samotném konci mé srdce zaplesalo. ()

BROKEN_

Po změně režiséra jsem se obával, i kvůli hodnocení, že film zklame, a bude z něho další zbytečné pokračování, které pojede na úspěchu prvních dvou dílech, který se pokusí vyždímat nějaké prachy. A výsledek? Není to vůbec tak špatný, jak se píše. Leigh Whannell se svojim prvním celovečerním snímkem nedělá žádnou ostudu prvním dvoum dílům. Samozřejmě Whannell není tak skvělý režisér jako Wan . Jenže to nevadí, třetí díl je po technické stránce opravdu kvalitně zpracovaný. Příběhově se to odehrává před událostmi jedničky, a není to opravdu na škodu, naopak, je to povedené. Máme tady opět postavu Elise, bez které si tuhle sérii nedovedu představit. Ta mě opravdu baví a herečka Lin Shaye předvádí opět jako v případě předchozích dílů kvalitní výkon, její pasáže jsou to nejlepší z filmu. Co se týče o ostatních postavách, není to žádný problém, ty postavy ničím nekazí dojem z filmu, a chovají se zcela v pořádku, což je za mě plus, ne vždy se stane, že v hororu nemáte ani jednu otravnou postavu. Atmosféra filmu je dobrá, cítíte ji tam, ale... není to to tak kvalitní jako od Wana. Ten to měl opravdu děsivý, intenzivní, že v některých momentech nemuselo být divákům dobře. Tady to je slabší. U žádné lekačky jsem se neleknul. Za to u jedničky a i dvojky jsem několikrát cukl. Každopádně atmosféra je ve finále fajn. Od druhé poloviny film začne brát na obrátkách a hrozně mě to bavilo. Důvod? Vrací se postavy z předešlých dílů, a skvěle se odkazuje a vlastně i navazuje na jedničku. A to se zkrátka cení. V poslední třetině filmu, se přiznám, emoce na mě zafungovali tak moc, že jsem v jedné chvíli málem začal plakat dojetím, a to je co říct. Samozřejmě film má klišoidní momenty, ale to už zkrátka k tomuhle žánru patří. A poslední věc, cameo Jamese Wana mega potěšilo. Těším se na čtvrtý díl, jsem zvědavý jakým dalším zajímavým příběhem přijdou tentokrát tvůrci téhle série, která má ještě hodně co nabídnout. Jen tak dál. :) ()

Pajkenzi

Trošku jsem zklamaná, asi jsem čekala něco mnohem víc, jak jsem viděla trailer tak sem se moc těšila jak to bude v kinech.... jediné co mě nezklamalo byla hudba která mi vytvařela husí kůži, a lekačky tam jich bylo celkem dost za to jsem moc ráda... trošku ten děj mohl být lepší.. ()

Infarktové Insidious dostane třetí kapitolu

Infarktové Insidious dostane třetí kapitolu