Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života

• USA Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life (více)

Neohrožená britská archeoložka Lara Croft (Angelina Jolieová) učinila snad nejdůležitější archeologický objev v historii – kouli, která vede k bájné Pandořině skříňce. Koule však naneštěstí padne do rukou zlotřilého vědce Jonathana Reisse (Ciarán Hinds), který se zabývá smrtícími viry a doufá, že se mu podaří prodat tajemství skříňky jako dokonalou zbraň. Lara, pověřená britskou tajnou službou, aby Reissovi kouli sebrala, požádá o pomoc bývalého britského mariňáka (a svého expřítele) Terryho Sheridana (Gerard Butler), z něhož se mezitím stal žoldák. Společně se vrhnou vstříc dobrodružství napříč kontinenty, aby získali kouli zpět. (Cinemax)

eraserhead666

Přepálené takřka ve všem - od stopáže, přes digitální triky až po Angelininu snahu "hrát" (proč jí neřekli, že to tahle role nepotřebuje?). Ke konci jsem už pospával. ()

Ilicka

No, tak na to, že jsem od toho filmu nečekala vůbec nic, a trochu kvůli tomu, že jsem četla jakousi knižku, která vznikla podle filmu, kde byly postavy lépe vykreslené a veškeré scény třikrát líp popsané než ve filmu, přesto jsem byla celkem spokojená... Pozorovala jsem afričana bez předního zubu, přemýšlela, jestli je povolené jezdit po Velké čínské zdi na motorce a jestli se dá odehrát tento film bez jiné ženy než Lary na obrazovce... Hudba mi přišla celkem v pohodě, ale hodně mě naštvalo, jak rychle se odbývalo vše důležité. Pif paf a konec. Divák má štěstí, pokud se mu to podaří vůbec zaregistrovat... Přesto lepší než koukat do zdi. ()

ARI50

Pokračování Tomb Raider který v mých očích nese úplně stejné kouzlo jako jednička a nezlobím se že se to natočilo protože jsem nic nečekal a tak nemůžu být ani zklamaný. ()

becki_tu

Myslím si, že jsem tolerantní člověk, ale tohle bylo už i na mě moc. Slabé, podprůměrné béčko, které si hraje na velkolepou výpravnou dobrodružnou podívanou, ale bohužel se k této metě za celou stopáž ani zdaleka nepřiblíží. Nuda, nuda a pořád jenom nuda, ze které mě nevytrhl ani přiléhavý obleček Angeliny Jolie. Druhý Tomb Raider je bohužel hodně lacinou imitací dobrodružného filmu, znevážení herní klasiky a jeden velký trapas. ()

JASON_X

Oproti výborné jedničce, která mě svou atmosférou "Dobyvatelů ztracené archy" vrátila do klukovských let, je druhý díl ve všech směrech slabší. Impozantní kamerový nálet na Théru v první scéně mě namlsal, ale pak už jsem postupně víc a víc propadal nudě. Žádná scénáristická hravost a lehkost se nekoná, naopak je to těžkopádné, křečovité a dře to. Laře navíc scénář přidělil partnera, což znamená spoustu plytkých a naprosto zbytečných scén a rozhovorů navíc. Rozblikaný konec filmu v jeskyni pod Kilimandžárem už je jen hřebíček do rakve scénáristovy bezradnosti. Průměrnost, nenápaditost, bezduchost. S odřenýma ušima tři za opět krásné exteriéry, ale to si příště radši pustím nějaký hezký cestopis. ()

Lucasion

Kamera přeletí moře a jsme na svatbě v Řecku. Malé zemětřesení a už se k nám na člunu blíží sexy Jolie a její Lara Croft. Pokračování jedničky na sebe nedalo dlouho čekat a tak tu máme Kolébku života a honbu za Pandořinou skřínkou. Opět je to ten stejný Tomb Raider jako předtím. Pro někoho stejně špatné, pro mě stejné dobré. Daniel Craig má volno a tak ho střída Gerard Butler, což je vynikající náhrada. Croft tentokrát vystřídá víc míst. Podívá se do Číny, projede se na Čínské zdi na motorce a pak ještě stihne zaletět do Afriky. Nemluvě o nádherném Řecku a Alexandrově podvodním chrámu v úvodní sekvenci. Pro mě je Kolébka života parádním pokračováním, kterého se tato filmová série dočkala. Spolu s dynamičtějším soundtrackem je to prostě další skvělý akční dobrodružný snímek. Těm, co se líbil první film, tak je Kolébka života nemůže zklamat. (80 %) ()

Mordenroth

Film je síce nehorázna hlúposť, ale na Angelinu sa tak dobre pozerá... Jak ta je nádherná! Mimochodom, vždy úprimne ľutujem hercov ako je v tomto prípade výborný Til Schweiger. V takomto filme je ho rozhodne škoda, pretože má určite na viac. ()

JohnCZ

V něčem lepší, v něčem horší jak první díl. Akce je režijně nepovedená, ale film je zase o dost výpravnější a vizuál výživnější. I hudebně to konečně stojí za řeč, protože Alan Silvestri. Hnusná elektronická hudba z jedničky je z drtivé většiny fuč. Angelina je pořád stejně toporná, Butler jako parťák je ovšem super. Pořád je to ale jen průměrné béčko, byť oproti jedničce o kousek zábavnější. Ale kvůli pravému háku, který dá Angelina do zubů nasranýmu žralokovi, to stojí za to vidět! ()

M.Macho

Jak už je zvykem, bohužel častějším než opak, že dvojky bývají horší než jedničky - v případě Tomb raideru to není jinak. Jednička držela a byla zábavná, občas i vtipná, ale dvojka je podstatně zoufalejší. Příběh splítající věci vcelku nespletitelné se zaplítá sám do sebe a čím víc je přitažený za vlasy, tím hůř se mu drží pohromadě. Melodická koule ještě ujde, ale jakmile do toho vtrhne antigravitační jeskyně a směska řecké a africké mytologie -dojde k totálnímu kolapsu... Pan Bont je evidentně optimista... ()

corpsy

Opäť som dúfal ( hlavne kvôli tomu, že Jan de Bont je kvalitnejší akčný režisér ako Simon West - s výnimkou CON AIR ). A opäť nič. Rovnako suché ako časť prvá. Nič viac, nič menej. ()

Paxxx.cz

Herní hrdinové či hrdinky to mají na filmovém plátně těžké. První díl Lary byl na poměry docela dobrý, ale dělat dvojku nebyl nejšťastnější nápad. Některé scény byly vyloženě tupé, takže nebýt pár známých herců, co se zde objevili a několika momentu kdy byla Angelina vyloženě k nakousnutí tak bych minimálně jednu hvězdu ubral- 40%... ()

mustafa

Pěkná slátanina, nesouhlasím, že je to lepší než jednička, která sice neměla absolutně žádný příběh, ale alespoň tam bylo pár dobrých akčních akcí a Lara (Angelina Jolie) tam vypadala fakt skvěle. Ve dvojce se chová jako nějaká abatyše a snaha o příběh, který v jedničce nebyl, je doslava strašný a trapný. Bohužel jsem zde marně hledal i nějaké ty akční scény. Jan de Bont je asi za zenitem a tohle je určitě nejzbytečnější film roku, který je zbtečně dlouhý a celkem nudný. jednou jedinou větou by se tento film dal shrnout: "Cesta kolem světa za dvě hodiny." ()

Praxis

Dementní podívaná plná bláznivých klišé a super hyper mega techno hračičkama, kterými disponuje Lara. Zápletka je opravdu divná a padouši jakbysmet. Ještě že je tam Angelina a jeji sexozní tělo:-) ()

Tomb Raider si našel záporáka

Tomb Raider si našel záporáka

08.12.2016

Od posledního filmového Tomb Raidera uplynulo 13 let, takže není divu, že Hollywood zkouší reboot. Novou Larou Croft bude Alicia Vikander (Dánská dívka), jíž čerstvě přistál v náruči Oscar, a režie… (více)