Kovboj Frank Hopkins, jehož matka byla indiánka, se pokouší utopit v alkoholu výčitky svědomí. Před půl rokem totiž jako nic netušící kurýr Pony Expresu osobně doručil majoru Whitsideovi rozkaz k masakru indiánské vesnice. Jednoho dne ho osloví rádce arabského šejka a vyzve ho k účasti v legendárním vytrvalostním závodu, nazvaném Ohnivý oceán. Závod dlouhý přes tři tisíce mil vede přes Irák a Syrskou poušť až do Damašku a šejk chce, aby Frank poměřil síly především s jeho šampiónem, hřebcem Al-Hatalem. Přátelé Franka přesvědčí, aby výzvu přijal. Od příjezdu do tábora, kde Arabové více či méně skrytě vyjadřují pohrdání nad ním i jeho koněm, je Frankovi jasné, že to nebudou mít snadné. Největším soupeřem bude pyšný princ Al Ríh, který pojede na Al-Hatalovi. Cenou za vítězství má být šejkova dcera Džazíra. Po startu Frank na rozdíl od ostatních šetří síly. Brzy ale musí čelit rozpálené poušti i lidským úkladům, ať už je to odepření vody v oáze, různé pasti na trase nebo zákeřné pokusy zastřelit ho ze zálohy. (TV Nova)

JoKKeR

Joe Johnson umí točit pěkné filmy (jurský park 3, Jumanji)proto i tenhle nebyl vubec špatný ale něco tomu prostě chybělo,Viggo byl v pohodě ale taky uplně nezazařil..ale i tak jsem rád že někdo natočil film s Arabie ()

pcarogers

Krásných tři a půl. Příběh snad i založen na skutečné osobě závodníka a milovníka mustangů neprudil žádnými divočinami, ale ani nezářil v žádném ohledu. Příjemný film, který moc nenadchl, ale ani neurazil. ()

CabelkaB

Z filmu cítím dobrodružství a pro mě něco nového a oživujícího ve světě filmů. Miluju jeho koně Hidalga. Film měl hlavu a patu. Někdy jsou scény až moc táhlé a dlouhé, ale to se dá přehlédnout když hodnotím film jako celek :) ()

blezg

Je to milá pohádka a pro mě první role zpitého dána, kde mi vůbec nevadil. To asi, že první půlku filmu pil jak dán :-) ()

PTuranyi

Výborne vyrozprávaný dobrodružný príbeh na pozadí konských vytrvalostných pretekov, v ktorom sa mieša duch divokého západu so svetom blízkeho východu. Výsledkom je perfektne vyprodukovaný mix západnej tvrdosti a priamočiarosti s orientálnou noblesou. Frank Hopkins je taký malý Indiana Jones. Jeho doménou však nie sú archeologické nálezy, ale láska ku koňom. Prijatím výzvy na preteky "ohnivým oceánom" sa vydáva na dobrodružstvo nie len do neznámeho prostredia, ale aj neľútostného súboja záujmov. Scenáristovi sa podarilo vytvoriť silné vyhranené charaktery, ktoré sú herecky skvele stvárnené. A hoci od začiatku tušíte kto závod vyhrá, držíte Modrému chlapcovi a Hidalgovi palce. Po Hidalgovom zranení síce už scenár tak trocha čaruje, no pokiaľ podľahnete dobrodružnému kúzlu, odpustíte tvorcom túto chybičku a vychutnáte si emotívny záver. ()

goelr

z filmu dýchá, čpí, srší kýčovost...odporné! naštěstí viděno v polštině, ubránil jsem se tak aspoň 50% dementních dialogů... ()

Camp_nou

Příjemná podívaná o muži snažícím se prorazit v tu dobu se zřejmě odepsanou rasou amerického mustanga v nejprestižnějším koňském vytrvalostním závodě planety. Občas nudné, občas akční, občas nicotné. Celkově ale příběh působí uvolněně a možná i stylově co se týče hudby. a Viggo ? V Lord of the ring mi k srdci přirostl víc, ovšem to se nedá srovnávat. I tady je Viggo prostě koukatelný. ()

epsyn5

Celkem pohodový film, na jednoduchem principu a peknymi zabery pouste, napeti neni moc, ale o to tolik v tomto filmu nejde. Konec je taky standard. ()

aronofsky

Jediné, co se dá na tomhle filmu vychválit je Mortensen a záběry „krásné” krajiny. Jinak je ten film sušší, než poušť, na které se natáčelo. Není v něm nic, absolutně nic, co by mě překvapilo. Všechno se to natáčelo podle nějaké šablony „jak má vypadat hollywoodskej trhák pro celou rodinu”. No, a když se podíváte na Johnstonovu filmografii, není se čemu divit. Tomu chlapov(i/y) schází něco, čemu se myslím říká „osobitý styl”. Ale i tak celkem pěkný a pohodový snímek. 60% ()

chosan

Po pánovi prstenů nejlepší film z Viggem naprostá klasika pro ty kdo maj rádi koně a přírodu což já jsem. Tento film hlavně o koních nemůžu ohodnotit jinak než 90%. ()

TAURUS

Mě se to prostě líbí a souhlas s Cervenak - líbí se mi to čím dál víc. A při posledním shlédnutí (Vánoce) je to i zjev. ()

Superhrdinové se šikují

Superhrdinové se šikují

13.11.2008

Captain America, Wonder Woman a Black Panther na vás útočí v dnešní novince. Marvel Studios už našli režiséra pro First Avenger: Captain America. Svalnatý patriot v kostýmu z pruhů a hvězd by měl… (více)

Problémové filmy

Problémové filmy