Kovboj Frank Hopkins, jehož matka byla indiánka, se pokouší utopit v alkoholu výčitky svědomí. Před půl rokem totiž jako nic netušící kurýr Pony Expresu osobně doručil majoru Whitsideovi rozkaz k masakru indiánské vesnice. Jednoho dne ho osloví rádce arabského šejka a vyzve ho k účasti v legendárním vytrvalostním závodu, nazvaném Ohnivý oceán. Závod dlouhý přes tři tisíce mil vede přes Irák a Syrskou poušť až do Damašku a šejk chce, aby Frank poměřil síly především s jeho šampiónem, hřebcem Al-Hatalem. Přátelé Franka přesvědčí, aby výzvu přijal. Od příjezdu do tábora, kde Arabové více či méně skrytě vyjadřují pohrdání nad ním i jeho koněm, je Frankovi jasné, že to nebudou mít snadné. Největším soupeřem bude pyšný princ Al Ríh, který pojede na Al-Hatalovi. Cenou za vítězství má být šejkova dcera Džazíra. Po startu Frank na rozdíl od ostatních šetří síly. Brzy ale musí čelit rozpálené poušti i lidským úkladům, ať už je to odepření vody v oáze, různé pasti na trase nebo zákeřné pokusy zastřelit ho ze zálohy. (TV Nova)

-OverLord-

Film, kterej byl rád, že vydělal tolik, kolik stál. Ale na druhou stranu účel dobrodružný podívaný splnil nadmíru skvěle. Výbornej Mortensen ve strhující honbě přes duny na věrném koni. Takových filmů je málo a tohle je jeden z těch lepších. ()

S.Quentin QUALE

Až na slušnou originalitu zcela průměrný dobrobružňák o dostihovém závodu přes písečnou poušť, kde americký kovboj Viggo Mortensen čelí v tvrdém závodě jak posměchu mudžahidů kvůli svému strakatému mustangovi, tak jejích zlomyslným a smrtelným nástrahám. Kdyby to bylo kratší, dal bych o hvězdu navíc, takhle jsou to lepší 3*. 69% ()

kingik

Dobrodružná cesta, na které vám bude dělat průvodce charismatický Viggo Mortensen a pár digitálních pouštních šelem, mohla jít klidně ještě o stupínek nahoru. Jenže Joe Johnston se držel místy až moc při zdi a rozvláčnou cestu poctivě dávkoval na sled lepších, nudnějších a výborných scén, aby si každý divák mohl vybrat tu svou nej scénu. Postrádal jsem nějaké razantnější uchopení děje, abych si z filmu pamatoval po jeho skončení víc. Délka je trochu přepálená a rozumnější stopáž by dodala na větší kompaktnosti díla o přátelství muže a krásného koně, který zdolal stovky kilometrů v tak trochu méně reálném příběhu. ()

Snorlax

Na pohádku je to málo pohádkové, na dobrodružný film zase příliš. Koncept se zkrátka nepovedl. Zuleikha Robinson rozhodně není dívka, kvůli které má cenu se vydávat přes ulici, natož přes poušť. Za Candice Bergenovou to byla v 700 mil v sedle jiná. Mortensen už má za sebou mnohem zdařilejší výkony v mnohem lepších filmech. Jen nevím, jestli se mi více líbil již poněkud vypelichaný Omar Sharif, který však svým charismatem celý herecký ansábl převálcoval, nebo fešák v roli mustanga. ()

Anderton

Toto som v telke nikdy nebol schopný dopozerať, alebo som si vždy na chvilu odskočil, prípadne pozeral od pólky. Asi by som to nemal hodnotiť, ale keď tie časti, čo som postupne videl, spojím, tak som to vlastne videl celé. No a nič moc......Ešteže Mortensena odchytil Cronenberg, inak by už bol v péčku. ()

Sašenka165

Není to vůbec špatný příběh, ač hollywoodský a předvídatelný. Ale nakonec jsem byla docela napjatá a překvapená "některými" věcmi. No, na Vigga je pěkný pohled ať už je to jak chce :-). ()

Slarque

Mayovky vracejí úder! Film používá stejná klišé, je postavený na totožných principech a koneckonců má i podobné nedostatky. Jako kluk jsem hltal takovouhle literaturu po regálech (a později i filmy). Teď jsem se s Hidalgem do těchto časů bez problému vrátil. Ignorujte ohánění se „skutečnými událostmi“, odzívejte nudnější začátek a pak se bez obav bavte jako malí (v kině je tma, nikdo vás neuvidí). ()

zahadna

Pre mňa dosť zaujímavý a pekný film, Frank a jeho verný kôň vedia, že ich čaká najväčší zápas života. ()

klerik

Príjemný ľahký takmerwestern, ktorý chce len jediné - pobaviť. O koňa akosi nejde (prvý krát chápem zmenu slovenského distribučného názvu). Vzťah Hidalga k svojmu pánovi je nehorázne americký, bez štipky romantiky - presne ako v Lucky Lukovi (zabudnite na Hatatitlu :)). Krásne exteriéry, pár vynikajúcich akčných scén a skvelý Viggo ako drsný kovboj. Keďže sa film netvári príliš vážne, bavil som sa a keby nebolo toho STUPÍDNEHO finále, dal by som asi aj 4*. Príjemá spomienka na časy, keď "krása" filmu, bola rovnako dôležitá ako tržby... ()

Chrustyn

Film, který by chtěl být novým Lawrencem z Arábie, ale bohužel na to nemá. Obrazy nejsou dostatečně silné a ke konci už vyloženě nudí. ()

Jirka_Šč

Příjemný průměr. Viggo, kůň, princezna a poušť Rub' Al-Khali, která sice asi nebyla úplně originální, ale jako originální dostatečně vypadala :). ■ Po druhém vidění a dvou letech jsem kritičtější. Místy nerealistické. Plus, vypadá to, že celý tento příběh je vymyšlený. ()

Nancy

Film by to byl dobrý, kdyby se nemuselo pořád jen koukat na poušť, kde heká a vzdychá hlavní hrdina. Vigga mám ráda, ale tenhle film (nebo spíš ta jeho role) se mi fakt nelíbil. Byl zde takový až moc namyšlený a chvílema až trapný. Film hraničí s nudou, kdyby se to dostalo do rukou mě, hned by to bylo asi 30 minut dlouhý. ()

Ilicka

Příjemná pohádka o podceňovaném kovbojském ožralovi, který nakonec se svým malým mustangem dá na prdel všem plnokrevníkům a jejich urozeným jezdcům ve vytrvalostním závodu, zachrání princeznu a všechny mustangy:-) Nenáročná a milá oddychovka:-) ()

Bauer

Celkem originální film ale bohužel hodně nudný.Vidět sympaťáka Vigga Mortensena v jiné roli než Aragorna je hezký , a navíc tento herec je opravdu herec.Vím určitě ža až se na to budu chtít podívat , tak to bude až tak za rok.Dávám solidní 3*. ()

Beastmaster4

Průměrná odrhovačka těžící z obsazení Viggo Mortensena, který si v té době užíval slávy za roli Aragorna. Pár pěkných záběrů na krajinu a koně, ale jinak nic světoborného. Mohlo být lépe, ale na druhou stranu také hůř. ()

Superhrdinové se šikují

Superhrdinové se šikují

13.11.2008

Captain America, Wonder Woman a Black Panther na vás útočí v dnešní novince. Marvel Studios už našli režiséra pro First Avenger: Captain America. Svalnatý patriot v kostýmu z pruhů a hvězd by měl… (více)

Problémové filmy

Problémové filmy