Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

BranuliQ

Áno, pár momentov bolo naozaj výborných, no nič viac ani nič menej. Celkovo to bolo akési nemastné, neslané. Je to síce výborne zahrané, natočené aj naozaj skvelo napísané, no horor je jediný žáner, kde nepozerám hlavne na kvalitu filmu, ale predovšetkým na to, či ma dokáže vystrašiť a bohužiaľ, Kruhu sa to akosi nedarilo. ()

BarneyJ

Horor ako sa patrí.Film s divákom kvalitne zamáva.Darmo,je to natočené v rokoch keď sa netočili ešte plytké horory u ktorých zjem balík čipsov a prosím aby to už skončilo pretože je to totálne na hovno.Kruh podáva skvelú atmosféru,ktorá neuveriteľne mrazí a dodáva divákovi ťažké hororové stavy.Uberám hviezdu sa miestami(pre mňa) slabšiu kameru.4* ()

doMchek

Postmoderná balada s vystupujúcimi symbolmi a s lyrickými prvkami o strachu zasiatom do mysle človeka. A snaha o jeho integráciu zo strany matky akousi inštinktívnou geštalt terapiou uzavretia kruhu ukrivdeného dieťaťa. Chvíľami a hlavne spočiatku to vo mne budilo autentický dojem, potom, smerom ku koncu, pôsobilo v niektorých kľúčových scénach nánovito/zle inscenované. V niečom sa mi to páčilo viac ako japonský originál, v niečom menej. ()

Oxytocin

Na obálce DVD mám napsáno "Děsivý a napínavý film" zahraničním kritikem z jednoho časopisu. Souhlasil bych s druhou polovinou výroku. Pod slovem děsivý si představuji zcela něco jiného a to jsem docela slabé povahy. Hororu se mi nejvíce přibližoval úvod, kdy ve vzduchu visí ta nejistota, co se stane a jak budete překvapeni leknutím. Naštěstí zde nejsou takové ty typické klišé za rameno chytnutí, odrazy v zrcadle, zavření dveří od lednice, kde se náhle někdo zjeví... Tenhle film je jiného ražení a to vůbec není na škodu.. ()

pekkanik

Asi za to môže zhoda okolností, počasie, aktuálny psychický stav a škvrny na slnku, ale takto som sa pri žiadnom horore ešte nebál. Tie nepríjemné pocity sa nedajú ani opísať, aj teraz, keď to píšem, čo už je poriadne dávno od zhliadnutia, sa necítim v pohode. Čo však nič nemení na veci, že je to úžasný film. A to som už mal (omylom) pozretú dvojku. Skrátka a dobre, kto umí, ten umí ()

MisaP3

Horory už delší dobu nesleduji, ovšem tenhle se mi z mladých bláznivých let, kdy jsem na nic jiného nekoukala, neustále vrací na mysl. Děsivý, plíživý, prostě horor. ()

pupopony

Pro mě jeden z nejlepších film-horor. Atmosféra by se dala krájet!! A dobré herecké výkony!! A miluju podobenství !! ()

Scoobys

Bál sem se. Jo bál sem se a o tom horory jsou aby člověkovi proudil adrenalin krví. Aby se večer bál jít si udělat popcorn. A to tenhle film splňil. Film má úžasný pocitový filtr hororu. I když je pravda že druhý díl nebyl nucen, osobně nemám rád když mají horory druhý díl, jinak parodie na kruh jsou geniální! :) 4/5. ()

andydufrsn

Solidní lekačka, ale jinak asi nic. Neznám japonský originál tak nejsem schopen posoudit nakolik je tenhle film zamerikanizovanej (=zjednodušenej) ()

Duffman 97

Atmosférická hororová lahůtka,která setře všechny Annabelle a Conjuring filmy na celé čáře.100% pro hererké výkony Naomi Wats a Davida Dorfmana. ()

Salsecnew

VELICE NAPÍNAVÝ A PŮSOBIVÝ HOROR!!!!! Velice napínavý a působivý horor, píšu podruhé pro ty, kteří jej ještě neviděli, protože kolikrát je nejlepší zážitek ten první než když víte, jak to dopadne a tak dále. V zápletce se objevuje postava Samary v rodině Morganových, jí podobnou postavu Esther v rodině Colemanových se dá shlédnout ve filmu ORPHANT (SIROTEK), tento film bych doporučil shlédnout hned jako následující. Ale můžu vám říci jednu věc, pokud si film Kruh pustíte v noci, a pak jdete třeba sami ve tmě na záchod... nevím, jestli bych to doporučil :-D Ale jako filmový zážitek je hodně, hodně intenzivní :-) ()

Konev

Ne, že by to nebylo napínavé, to jo, ale byla to duchařina a po konci mi to připadá, jako by mě celý film někam myšlenkově vedl, a když přišel konec, tak jsem mu ale vůbec nerozuměl... ()

agent_R.M.

když jsem to viděl poprvé, tak jsem si myslel že to fakt nedám...člověk se po tomhle bál měsíc chodit okolo televize :D ()

Jirkacek

Horory obecně nejsou mým oblíbeným žánrem, nejvíce nesnáším ty, kde tečou potoky krve ze všeho možného, ale ty duchařské s pořádně napjatou atmosférou mám rád. Do této kategorie jsem si zařadil Kruh z roku 2002, který jsem si pustil už dvakrát, což je na horor v případě mé maličkosti docela hodně. I na podruhé jsem odcházel spát nadšen, i když je pravda, že mezi oběma shlédnutími uběhlo několik let. Na druhou stranu je vidět, že doba, která utekla od jeho natočení, neubrala tomuto temnému počinu nic na jeho kvalitě. A musím se přiznat, že po shlédnutí Kruhu jsem rád, že formát DVD vytlačil staré videokazety !!! Ne vážně, tenhle film dokázal udržet mou pozornost od začátku do konce a velkou zásluhu na tom měl režisér Gore Verbinski, který natočil opravdový děsivý snímek. Hned na začátku jsme byli seznámeni s tou nejdůležitější věcí : kdo shlédne videokazetu s tajemnou krátkou černobílou nahrávkou, tomu doma zazvoní telefon a děsný hlas mu sdělí, že za týden zemře. Po zástavě srdce a smrti děsem jedné středoškolačky se do pátrání po neuvěřitelných příčinách smrti pustila rozkošná Naomi Watts, která zde ztvárnila reportérku renomovaného deníku Rachel Kellerovou. Aby vše vůbec pochopila, musela onu videokazetu vypátrat a pak si ji pustit, za což se jí dostalo pochopitelně patřičného telefonátu na účet volaného. Do svého pátrání zasvětila i bývalého přítele a oba začali rozplétat důvod, proč lidé vždy za 7 dní zemřeli. Začali odhalovat místa, kde ukázka byla natočena a zjišťovat, kdo že je ona tajemná žena a dívka. Právě ono pátrání pro mne bylo největším přínosem celého snímku, i když nechyběly ani nezbytné hororové lekačky, houpačky a kolotoče. Toto klišé autoři vynahradili dokonale se zvyšujícím napětím, že mi z toho málem praskla gumička u trenek. Vše pak vyvrcholilo děsivým zjištěním a perfektní scénou, jejíž detaily nebudu prozrazovat, ale Studna s majorem Zemanem se může jít zahrabat pod jehličí z neopadaného modřínu. Jsem rád, že jsem tento horor viděl celý do konce a ani týden po jeho shlédnutí se mi nic nestalo. A tak jsem mohl napsat tento komentář a zároveň Kruh ohodnotit pěti kruhovými hvězdami *****. ()

lineker

Nic jiného, než kultovní biják mne nenapadá. Tady se psala část dějin hororového žánru. A pak samozřejmě Naomi. Velká škoda do ztracena vyšumělich pokračování. Jméno Samantha. Světelný kruh uzavírající studny. To vše bude s žánrem hororu definitivně spojeno. ()

MaleRipley

Dámy a pánové. Asi takto si představuju stoprocentní horor. Málokterý horor, byť jsem fanouškem tohoto žánru, ohodnotím pěti hvězdičkami. Kruh bych nejraději ohodnotil šesti. Když se mě někdo zeptá, s čím jsem věčně na těch všech hororech nespokojený, odkážu dotyčného na toto mistrovské dílo, pak možná pochopí. Dokonalá ukázka toho, jak se má děsit. A jde to dokonce i s poněkud laciným scénářem (co si budeme povídat, pár příběhových nelogičností by se tu našlo). Sázka na úzkost, nejistotu a strach z něčeho, co se postupně blíží a pokud nestihnete do týdne nějak zakročit, zaručeně vás to dostane. Rozpytvávání toho, proč Samara vraždí, zda ještě žije nebo ne, jaké měla vztahy s adoptivními rodiči, jak souvisí s tragédiemi, které se děly na ostrově jen po dobu, co tu pobývala. To vše je zpracováno takovým způsobem, že vám musí mrazit i při zdánlivě obyčejných dialozích. Film vám toho spoustu vysvětlí, ale řada otázek zůstane, což jen násobí celkovou hrůzu. Některé scény mám do dnes a budu mít asi navždy zafixované jako symbol hrůzy a strachu. Verbinski odvedl doslova mistrovskou práci a předvedl všem, jak se děsí publikum. Troufám si říct, že překonal všechno dosud viděné a zatím nikdo se mu nedokázal ani přiblížit (nejblíže byli asi Ti druzí). A nepotřeboval k tomu žádné proudy krve, ani milion vražd. Jen prostě věděl jak na to... ()

walsidal

Velice dobrý, obsahově propracovaný horor, je založen na existenci videokazety, po jejímž zhlédnutí dotyčný do sedmi dnů zemře… To je základní a zároveň dostatečně nosná výchozí zápletka pro hororový příběh, ve kterém se Rachel snaží vypátrat okolnosti tajuplné smrti své neteře, a přitom je krok za krokem vtahována do tajuplného, mysteriózního dramatu, jehož záhady začíná postupně odhalovat. Nemá na to ale moc času, jenom 7 dnů, během kterých se musí pokusit zachránit svého syna Noaha i sebe…. Na filmu oceňuji především jeho temně mystickou atmosféru spoluvytvářenou řadou symbolů pocházejících ze smrtící videokazety i napínavý děj s překvapivými zvraty, jehož síla je především v tom, jak Rachel krok po kroku odhaluje tajemství událostí, které se odehrály v minulosti. Jejich síla, závažnost i působivost gradují až ke zjištění o hrůze, kterou přestavoval onen kruh a kterou Rachel pochopí, teprve když ji sama zažije… Navíc v úplném závěru se film pokusí do dramatu „posledních sedmi dnů“ vtáhnout i diváka…. Ve filmu je řada scén, které mají svoji neopakovatelnost v „kouzlu hororového okamžiku“, někdy navozeného slovně („Jenže on to nakreslil minulý týden“), jindy dějovou akcí (splašený kůň na lodi) nebo dějovým momentem (Rachel najde Noaha sledujícího kazetu) a jindy třeba obrazově (pohled na zasunující se skruž studny). Nemalý podíl na působivém vyznění hororu má Naomi Watts, která je prostě pro takové role stvořena. Dokáže totiž do puntíku plnit to, co je základem dobrého hororu: Její postava reaguje na hororové situace naprosto adekvátně, tedy přesně tak, jak to cítí i divák. A nakonec se musím zmínit i o představiteli Noaha. Najít představitele pro dětskou hororovou postavu není určitě lehké a tady se to podařilo dokonale: Noah působí jako skutečně zvláštní dítě, u kterého cítíme, že vidí až někam, kam my nedohlédneme… ()

mp5991

Říká se, že v nejlepším se má přestat. A to je přesně to, co Kruh nedokázal. O co jde, někdo si dal tu práci hodinu a půl přibližovat divákovi příběh a motivaci hlavního záporáka a šlo mu to velice dobře až si člověk říkal, že to docela dává smysl. No a pak se ten někdo rozhodl, že to chce dalších 20 minut, ve kterých zničil úplně všechno a z tragické postavy udělal totální (zde dosaďte libovolný název pro dámské přirození, případně zvířátko dle uvážení), která vás zabije jen proto, že nemůže rovnou říct, co od vás chce. To fakt někomu dávalo smysl? Ale až na ten závěr to rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Kujava

Dost dlouho jsem se odhodlával si Kruh pustit, jelikož jako pětileté dítě jsem viděl kousek scény se Samarou a od té doby jsem občas míval noční můry. Až po zhlédnutí jsem zjistil, že děsivý to je, ale dá se to “přežít”:D Na rovinu říkám, že je to jeden z mála skvělých hororů s jestě lepší atmosférou. Soundtrack je kapitola sama o sobě, prostě topka. Vizuálních efektů je tak akorát a nevypadají lacině. Na závěr chci vyzdvihnout herecký výkon Naomi Watts. 9/10 ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006