Texaský masakr motorovou pilou 2

(festivalový název)
  • USA The Texas Chainsaw Massacre 2 (více)

Dva kluci se vydávají na největší pařbu svého života, když jim cestu zkříží neznámá postava s motorovou pilou. Stretch, které zavolají do rádia vyslechne jejich vraždu v přímém přenosu. Netuší tím, že se dostala sama na seznam mrtvých a zdá se že texaský masakr ani po 13ti letech neskončil... Po útoku v rádiu (kde přežije) se sama na vlastní pěst rozhodne vypátrat vrahy, ale končí v zajetí. Na pomoc přichází "Levák" (Dennis Hopper). (Rodriguez)

maldoror16 odpad!

Nečekal jsem samozřejmě nic ve stylu jedničky, neboť dokonalost té se v tomto žánru může jen máloco rovnat či alespoň blížit, takže chápu a oceňuji posun dvojky do zcela jiných sfér... ale tohle na mě prostě absolutně nezafungovalo, styl humoru (dá-li se to tak nazvat, protože ty trapnosti nebyly k smíchu, ale spíše k pláči) ve spojení s násilím mi připomínali jiný, mnou nepřijatý a dle mě naprosto nefunkční ryze 80kový počin příbuzného, byť ne temného, ražení - Toxic Avenger. Takže velmi špatný rádoby humor, zprznění postav, otřesná hudba, otravný děj a kecy + ultraotravné vřískání tý holky, nezáživní herci (možná Moseleyho bych vzal na milost) = fakt nuda k uzoufání. 20% ()

elanista1

Neviem co nam tymto chcel T.Hooper povedat, ale opat mi dokazal zmenit zivotne funkcie, tentokrat vsak inym sposobom.Kym v jednicke sa mu to podarilo pomocou najprirodzenejsieho strachu a hrozy, tak tu len masivnymi nechutnostami. Je to vlastne jedno ci chcel natocit parodiu, alebo hororovu komediu, ani jedno sa nepodarilo. Uz po prvej scene som tuzil aby to skoncilo. Z Leatherfaca sa stal masturbujuci romantik, co fanusikovia nemozu odpustit. Neviem ci ma vobec zmysel daco pisat, ale musim si vyliat srdce. A budem len kritizovat. Dostat kladivom minimalne dvadsat ran v plnej sile a stale byt pri vedomi je prinajmensom chore. Ale bola to pasaz jednej z dvoch scen, pri ktorych som sa zabaval, preto to mozem nejak odpustit. Ten kto si potrpi na zenske jacanie, tak sa tu pravdepodobne uplne vyzije, lebo od styridsiatej minuty filmu hlavna postava z ust nic ine ako vreskot nevyda. No a za zaverecny pohlad ako drzi motorovu pilu nad hlavou uz fakt nemam co povedat. Pochopim, ked druhy reziser znici original svojim blbym pokracovanim.Ale ze ho znici ten isty?To mi nejde do hlavy. Ostava len jedine, a to povazovat tento film za nepodareny vtip a nepasovat ho do role pokracovatela najlepsieho hororu vsetkych cias. Dam zlutujuce sa dve, ale formalne odpad. ()

my38k

Kdo s motorovou pilou zachází, motorovou pilou schází, aneb pokračování trochu jinak, místo drásajícího napětí trocha černého humoru, krve a pár lekaček, ale hlavně výborná směsice magorů všeho druhu. Pošuk s kůží na ksichtě se nemůže rozhodnou, zda víc miluje hlasatelku z rádia nebo svojí pilu a tak by je nejradši vzal do texaské trojky. Levák se třemi motorovkami si na stezce pomsty prořezává cestu doupětem rodinky kanibalů až k tanci s Koženou tváří, pěkně pila na pilu. Jestli se mi něco zařízlo do paměti, tak je to Denis Hopper nakupující motorovou pilu a pak jeho píseň o žních před závěrečným masakrem. Jen škoda že tu nebylo víc filozofických úvah na téma sex, pila a rodina. ()

VanBradley89

Tak z tíživou jedničkou to nemá skoro nic společného. Horor to není v žádném případě. Spíš hodně, a to musím zdůraznit, HODNĚ divná černá komedie. Není to špatný jen je mi jasný, že pro fanoušky jedničky to musel být šok. Záleží jak k tomu přistoupíte. Ze začátku jsem se snažil srovnávat, ale pak mi došlo, že bych byl jen sám proti sobě a prostě jsem přistoupil na Hooperovu hru. Je to film, který v některých momentech funguje perfektně, v jiných míň a v jiných vůbec. Když to, ale vemu kolem a kolem to pozitivní převládá. Skvělý Bill Moseley, Dennis Hooper, souboj na pily, hláška o sexu a pile. Takže nesrovnávat z originálem a možná se budete bavit. ()

Nikolas__

Průměrný film, který nikdy neměl vzniknout jako pokračování Hooperovi jedničky (ačkoliv si to ten blázen natočil sám) Tento film nemá absolutně tu atmosféru jedničky, a místo toho pokračování které by jsme si zasloužily, nám tvůrci nadělili komediální hororovou magořinu, která nemá s jedničkou snad nic společného. Pár scén je v rámci hororové komedie vtipných, pár scén je hrozných, bát se nebudete, ale aspoň to má pár momentů. Strašné postavy, hrozný scénář, divný film. Vizuál je ale pěkný. PS: nejlepší část filmu jsou prvních 4-5 minut (jízda v autě), a posledních pět minut v závěru :-) PSS: Viděn Directors cut ()

deathoccurs

Vysmech pre vsetkych fanusikov originalneho The Texas Chainsaw Massacre. Je az zalostne smutne co dokazali vytvorit pri tomto filme, kde som mala pocit ze pozeram nejaku staru slovensku rozpravku o certoch a nie horor. Bez napatia, kazda scena bola ocakavana, a aj ten maly potencial co ten film mal s cenou za najlepsiu masovu omacku, okolo ktoreho sa mohol pribeh tocit, bol uplne zabudnuty a preto nechapem preco to tam vobec bolo ked sa dalej vo filme tomu nekladla ziadna pozornost ako keby to paradoxne vsetci vedeli. Zalostne smiesny a zbytocny, tak by som zhrnula tento film. ()

DAJAAAA

Totální ujetost,ale pořád lepší než jednička.Pro mě je nejlepší třetí díl,ten se aspoň tváří normálně. ()

JesterKruger

Hmmm. Většinou hodnocením na ČSFD nevěřím, ale tady jsem nejspíš udělal chybu. Nebudu vám lhát. Nenudil jsem se. V tom filmu bylo i pár záběrů, které mě dostaly. Ale jinak to nechci vidět v životě po druhé. Příjde mi to kapku jako znesvěcení jedničky. To samé mi můžete namítat u Noční můry v Elm Street, ale Freddy byl takový černý humorista už od začátku. To jak tam Kožená Tvář mířila na.... Radši nic. I přesto, že dávám tomuto filmu 3* a to ještě slabší, tak vám ještě řeknu, že na tenhle film jsem zatraceně hodný. ()

F2003F

Tento zbytočný film ma od odpadu delí len svojími maskami a dvoma ako takými ľakačkami v rádiu. Inak je to nehorázny podraz od režiséra. Dejovo totálna 0, kde sa film stráca sám v sebe na každom rohu. Úrážka kompletne celej série aj v porovnaní s novšími remakami (a to je už naozaj čo povedať). Až nepochopiteľné ako to mohol vyplodiť Hooper, ale keď Schumacher môže mať svojho Robina tak prečo nie. ()

sibskyn

Další posrané hororové pokračování, které vsadilo na humor místo atmosféry. A tohle je oproti jedničce hodně velký sešup do béčkové kategorie, ale i přesto, že to dělá ostudu jedničce a je to totální sračka tak jsem se bavil, protože mám takové braky rád. ()

Honzissis odpad!

Proč vlastně? No tohle bylo tak debilní, u jiných hororových komedií tohoto typu se aspoň pousměju, ale tady? Toto se nedá už se na tento díl vícekrát nepodívám... Zlatá jednička tam má ten film tu pravou sílu, ale v tomhle díle celý smysl více méně ztrapnili.Proč zrovna komedie? Nedá se nic dělat... Verdikt 0% ()

Hannibal

Co to jako mělo bejt já jsem nevěděl jestli se nepo.... smíchy takovou hovadinu,už jsem dlouho neviděl žádna hudba ve filmu nic herecký výkony to bylo to neděsivější na tom filmu + režie hrozná slátanina ten posranej Dennis Hopper tam dělal randal jako kráva ten by se mi tak hodil do lesa na dříví a ta slepice co tam hrála celej film pořád řvala tak jsem si říkal kdy už ji konečně někdo sejme závěr je takový (píč....a). ()

dalver

Totálne popretie prvého dielu. Keby sa však názvy oboch filmov líšili a neriešili by sa nejaké historické nadväznosti je dvojka výborné 80. comedy/horror béčko, na ktoré by sa iste všetci pozerali inak. Výborné hlášky a zábavný Moseley ma stále nútili sledovať film inak ako prvý diel. ()

Jansuper

No tak tohle je hodně velkej bizár no fakt jako mega velkej bizár, bral bych to tak že je to spíše parodie na texaský masakr motorovou pilou, jako škoda že není český dabing protože by se tomu lépe porozumělo ale takhle to je taková nehorázná bizarní patlanina, jako lokace nevypadají tak špatně, ta kamera no jako taky není až tak špatná, a byly tu fakt dobré scény jako např souboj dvouma pilama a celkově ten konec ale jinak je to jeden velkej cirkus, leatherface mě spíše připadal jako nějaký klaun z hororového circusu a leatherface tu není nějaký šílený zvrhlý psychopatycký šílenec ale je tu vlastně jen takový příjemný mírumilovný legrační Řezník se kterým by ste se spíše i rádi kámošili. Ale byla tu jedna pěkná solidní lekačka ale jako nikdy v životě to už nechci vidět, jako je to fakt praštěný. Já prostě nikdy nepochopím proč nemůžou natočit nějaký slasher ve stylu pátku 13, proč nějaký díl texaskeho masakru motorovou pilou nemohli natočit tím způsobem že leatherface prostě bude někde tam na tom svým statku a tou svou pilou nezabije prostě 15 lidí spousty pestrými způsoby, nač místo toho točí takovéhle ptákoviny ()