Adéla ještě nevečeřela

Adela Has Not Had Her Supper Yet

Komedie / Krimi / Sci-Fi

Československo, 1977, 105 min

Luboš Fišer

Michal Dočolomanský, Rudolf Hrušínský, Miloš Kopecký, Ladislav Pešek, Naďa Konvalinková, Václav Lohniský, Květa Fialová, Olga Schoberová, Martin Růžek, Karel Effa, Zdeněk Dítě, Vladimír Hrabánek, Myrtil Frída, Jiří Brdečka, Vítězslav Černý, Petr Brukner, Milan Mach, Vladimír Hrubý, Milivoj Uzelac st., Jan Kotva, Ladislav Krečmer, Pavel Kudláček, Vilém Lipský, Václav Cihelka, Leoš Holan, Petr Hornych, Jiří Mach, Vladimír Navrátil, Zdeněk Růžička, Josef Vašátko, Miloš Vychtil, Vladislav Vychtil, Jiří Vančura, Jiřina Bílá, Lena Birková, Hana Brejchová, Lorna Vančurová, Běla Jurdová, Jiřina Koucká, Jarmila Orlová, Marie Popelková, Eva Přidalová, Jitka Zelenohorská, Jiří Kosek, Andrea Andreánská, Zdena Heřmanová, Milena Kaplická, Jana Sedlmajerová, Hana Šterclová, Isabella Tylínková, Marcela Vraná, Miroslav Chochola, Jiří Kraus, Antonín Kramerius, Jan Prokeš, Petr Popelák, Helena Růžičková, Miloš Rozhoň, Pavel Robin, Jiří Šašek, Míla Svoboda, Václav Štekl, Zdeněk Srstka, Václav Štercl, Karel Šott ml., Viktor Rindler, Miloslav Novák, Ivana Beranová, Dana Daňková, Dana Horáková, Elena Lindauerová, Jindřiška Šulcová, Marcela Šulcová, Eva Tichá, Jitka Vašutová, Jiří Bureš, Miloš Kuchyňka, Lubomír Přidal, Miroslav Dvořák, Josef Pechanec, Miroslav Polívka, Vojtěch Přidal, Gaston Šubert, Jaroslav Toms, Gustav Vondráček, Jiří Vyvadil, Miroslav Vydlák, Ivan Vorlíček, Bohumil Koška, Jaroslav Wagner-Klenka, Ota Žebrák, Emanuel Brejša, Josef Braun, Vlasta Ziegner, Pavel Stránský, Michael Tarant, Miloslava Dlhá, Jaroslav Engelhart, Karel Engel, František Jákl, Stanislav Benda, Gustav Jankovský, Vladimír Jelínek, Jiří Kalenský, Jiří Klenot, Jan Váňa, Jarmila Glosová, Miloslav Homola, Miroslav Jíra, Vilém Kratochvíl, Ladislav Havlák, František Kokta, Jana Fominová, Věra Laňková, Blažena Slavíčková, Ladislav Lahoda, Jindřich Sejk, Jaroslav Tomsa, Jiřina Zemanová, Milena Kudrnová, Jan Brokl, Miroslav Brokl, Petr Jákl st., Pavel Jiras, Bohuslav Kupšovský, Josef Maršík, Rudolf Pešek, Karel Kos, Mirko Musil, Vladimír Linka, Bohuslav Mládek, Ota Robek, Jarmila Schwarzová, Zorka Adamíková, Ivan Anthon, Vítězslav Bouchner, Hana Lamková, Jana Prachařová, Helena Veselá, Jaroslav Vidlář, Vlasta Weiselová, Jaroslava Zelenková, Marie Landová, Helena Postránecká, Arnošt Böhm, Jaroslav Klenot, Libuše Kosová, Karel Křiváček, Jiří Novák, Eduard Opočenský, Petr Pavlíček, Karel Vítek st., František Němec, Libuše Švormová

Krásně jeblá komedie! Dnes jsem se s ní setkala po velmi dlouhé době - naposledy jsem peripetie nejlepšího detektiva Spojených států Nicka Cartera viděla kdysi v dávném dětství. Jak jen trpěla má spolužačka Adéla, kdykoliv byl film reprízován - pak nemohla rozbalit svačinu, aby jí někdo (obvykle já) s úsměškem nepočastoval větou: "Papej, Adélko, papej! Už dlouho jsi nic nehamala. Ještě že ten hafík měl skoro metrák." Připomněla jsem si dávno zapomenuté hlášky, zasmála se, pobavila a dalších 15-20 let si od sebe zase můžeme dát s Adélkou pauzu. 79%(12.2.2011)

Výtečná parodie! ..a tohle je dárek od pana Messera..(22.1.2005)

Obrazovně nesmírně zajímavé. Scénáristicky vytříbené, režijně bravurní.(15.8.2008)

Tentokráte budu hodně stručný. GENIÁLNÍ Lipského parodie na laciné detektivky. * navíc přihazuji za fantastickou reklamu na Prahu, zejména potom na pražské útulné hospůdky. Jj naprosto souhlasím s Rudolfem Hrušínským... U Pinkasů, tam se s tou plzínkou vyloženě laskají :o) Při pohledu na pány Dočolomanského a Hrušínského jsem dostal nevýslovnou chuť na 1 orosené :o) ,ikdyž místo olomouckých tvarůžků bych já osobně dal přednost poctivě naloženému hermelínu . Ještěže na " tyto případy " je má lednice vybavena. Sice plzeň pouze lahvová, ale jako první pomoc naprosto dostačující, abych byl schopen filmek bez újmy dokoukat :o)(8.6.2010)

Parodie plná skvělého českého humoru navozuje hlavně díky Jiřímu Brdečkovi kouzelně "starou" atmosféru brakových šestákových románů. KVĚTUŠ SAMA VINULA!(9.8.2002)