Adéla ještě nevečeřela

Nick Carter in Prague

Komedie / Krimi / Sci-Fi

Československo, 1977, 105 min

Luboš Fišer

Michal Dočolomanský, Rudolf Hrušínský, Miloš Kopecký, Ladislav Pešek, Naďa Konvalinková, Václav Lohniský, Květa Fialová, Olga Schoberová, Martin Růžek, Karel Effa, Zdeněk Dítě, Vladimír Hrabánek, Myrtil Frída, Jiří Brdečka, Vítězslav Černý, Petr Brukner, Milan Mach, Vladimír Hrubý, Milivoj Uzelac st., Jan Kotva, Ladislav Krečmer, Pavel Kudláček, Vilém Lipský, Václav Cihelka, Leoš Holan, Petr Hornych, Jiří Mach, Vladimír Navrátil, Zdeněk Růžička, Josef Vašátko, Miloš Vychtil, Vladislav Vychtil, Jiří Vančura, Jiřina Bílá, Lena Birková, Hana Brejchová, Lorna Vančurová, Běla Jurdová, Jiřina Koucká, Jarmila Orlová, Marie Popelková, Eva Přidalová, Jitka Zelenohorská, Jiří Kosek, Andrea Andreánská, Zdena Heřmanová, Milena Kaplická, Jana Sedlmajerová, Hana Šterclová, Isabella Tylínková, Marcela Vraná, Miroslav Chochola, Jiří Kraus, Antonín Kramerius, Jan Prokeš, Petr Popelák, Helena Růžičková, Miloš Rozhoň, Pavel Robin, Jiří Šašek, Míla Svoboda, Václav Štekl, Zdeněk Srstka, Václav Štercl, Karel Šott ml., Viktor Rindler, Miloslav Novák, Ivana Beranová, Dana Daňková, Dana Horáková, Elena Lindauerová, Jindřiška Šulcová, Marcela Šulcová, Eva Tichá, Jitka Vašutová, Jiří Bureš, Miloš Kuchyňka, Lubomír Přidal, Miroslav Dvořák, Josef Pechanec, Miroslav Polívka, Vojtěch Přidal, Gaston Šubert, Jaroslav Toms, Gustav Vondráček, Jiří Vyvadil, Miroslav Vydlák, Ivan Vorlíček, Bohumil Koška, Jaroslav Wagner-Klenka, Ota Žebrák, Emanuel Brejša, Josef Braun, Vlasta Ziegner, Pavel Stránský, Michael Tarant, Miloslava Dlhá, Jaroslav Engelhart, Karel Engel, František Jákl, Stanislav Benda, Gustav Jankovský, Vladimír Jelínek, Jiří Kalenský, Jiří Klenot, Jan Váňa, Jarmila Glosová, Miloslav Homola, Miroslav Jíra, Vilém Kratochvíl, Ladislav Havlák, František Kokta, Jana Fominová, Věra Laňková, Blažena Slavíčková, Ladislav Lahoda, Jindřich Sejk, Jaroslav Tomsa, Jiřina Zemanová, Milena Kudrnová, Jan Brokl, Miroslav Brokl, Petr Jákl st., Pavel Jiras, Bohuslav Kupšovský, Josef Maršík, Rudolf Pešek, Karel Kos, Mirko Musil, Vladimír Linka, Bohuslav Mládek, Ota Robek, Jarmila Schwarzová, Zorka Adamíková, Ivan Anthon, Vítězslav Bouchner, Hana Lamková, Jana Prachařová, Helena Veselá, Jaroslav Vidlář, Vlasta Weiselová, Jaroslava Zelenková, Marie Landová, Helena Postránecká, Arnošt Böhm, Jaroslav Klenot, Libuše Kosová, Karel Křiváček, Jiří Novák, Eduard Opočenský, Petr Pavlíček, Karel Vítek st., František Němec, Libuše Švormová

Geniální botanik Kráčmera se dal na stranu TEMNA a výsledkem jeho řádění je (zatím) jeden "zblajznutý čokl". Zloduch má však smůlu, protože tento případ si vylosoval k objasnění nejlepší světový detektiv a karatista Nick Carter. Jeho inkognito bylo sice prolomeno již před příjezdem, protože "U nás se všechno vykecá", ale za uplatnění nejnovějších poznatků světové fyziky a za pomoci pražskými krčmami provozně naladěného komisaře Ledviny nelze být neúspěšný.(17.12.2008)

Nechápu jak se mi tento film může líbit stále dokola. Je v něm nějaké neznámé kouzlo. Z každého záběru jde vůně zvláštní doby. Lehce smíchaná 20-30.léta a lehký postupný zásah "moderní" techniky. Geniální herci své doby Rudolf Hrušinský, Miloš Kopecký, Naďa Konvalinková a další .... Celé pod taktovkou Mistra mistrů Oldřicha Lipského. Úžasné dílo!!(6.11.2004)

Tentokráte budu hodně stručný. GENIÁLNÍ Lipského parodie na laciné detektivky. * navíc přihazuji za fantastickou reklamu na Prahu, zejména potom na pražské útulné hospůdky. Jj naprosto souhlasím s Rudolfem Hrušínským... U Pinkasů, tam se s tou plzínkou vyloženě laskají :o) Při pohledu na pány Dočolomanského a Hrušínského jsem dostal nevýslovnou chuť na 1 orosené :o) ,ikdyž místo olomouckých tvarůžků bych já osobně dal přednost poctivě naloženému hermelínu . Ještěže na " tyto případy " je má lednice vybavena. Sice plzeň pouze lahvová, ale jako první pomoc naprosto dostačující, abych byl schopen filmek bez újmy dokoukat :o)(8.6.2010)

"KDE JE TA PRAHA?" - "VE VÍDNI." Přiznám se že obecné nadšení z tohoto filmu nejen nesdílím, ale ani dost dobře nechápu. ADÉLA je velmi slabá, obzvlášť ve srovnání s LIMONÁDOVÝM JOEM. Nejsou tu ani písničky, ani tolik akce a těch pár rodokapsových ilustrací pod úvodními titulky nemůže konkurovat různým filtrům použitým u JOEA. Atmosféra rodokapsového dobrodružství je samozřejmě dokonalá, je tu pár dobrých gagů i hlášek, ale ani zdaleka se to neblíží JOEOVĚ kadenci. Michal Dočolomanský i Rudolf Hrušínský jsou samozřejmě skvělí, nezklamala mě ani moje milovaná Olga Schoberová (tradičně spoutána a mučena!), zato Naďa Konvalinková mě vždycky iritovala a ani tenhle film není výjimkou a kdo vyloženě zklamal byl Miloš Kopecký. Nejen že svým ráčkujícím padouchem nepřekonal svého geniálního Hoga Foga, ale ani se mu zdaleka nepřiblížil. Konkrétně jeho postavě jsem se nezasmál ani jednou. Většina lidí tu tvrdí, že si film kdykoliv ráda zopakuje. Obávám se, že já ne.(28.11.2005)

Tohle je naprosto dokonalej film, kterej uz sem videl sice asi desetkrat, ale da se na nej divat porad, tohle se Lipskymu fakt povedlo, ale kterej film se mu nepoved. Jinak pribeh je naprosto skvele napsanej, ale je samostatnej, neni to takovej ten typ, ze clovek musi znat original, aby se zasmal nejaky parodovany scene, tohle je spis pocta zanru. Jinak je tu taky perfektni hudba, na dobu vzniku slusny triky a hlavni trojka Hrusinsky, Kopecky, Docolomansky je naprosto perfektni, cimz ale nechci shazovat vedlejsi postavy, jako Pesek nebo Lohnisky, ty jsou taky skvely. Proste jasnejch 5*.(11.9.2007)

• - Ve scéně, kdy se v letenských sadech sejde Miloš Kopecký s Ladislavem Peškem, jsou v pozadí vidět auta jedoucí po mostě. (wazbic)

• - Původně se film jmenoval Už mě mají!. (alois_veliky)

• - Ve scéně dialogu mezi Ledvinou (Rudolf Hrušínský) a Nickem (Michal Dočolomanský) v restauraci nad Prahou je za nimi vidět Pražský hrad a katedrála Sv. Víta. Ta ale byla dostavěna do současné podoby až v roce 1929. (Chegi)