Zabil jsem Einsteina, pánové...

Sci-Fi / Komedie

Československo, 1969, 95 min

Předloha:

Josef Nesvadba (kniha)

Ivan Šlapeta

Jiří Sovák, Jana Brejchová, Lubomír Lipský st., Iva Janžurová, Petr Čepek, Radoslav Brzobohatý, Svatopluk Beneš, Jan Libíček, Viktor Maurer, Miloš Kopecký, Stella Zázvorková, Oldřich Musil, Josef Hlinomaz, Karel Effa, Josef Bláha, Josef Kemr, Vladimír Hlavatý, Josef Beyvl, Zdeněk Dítě, Andrea Čunderlíková, Vlastimil Hašek, Ivo Gübel, Václav Vydra ml., Helena Růžičková, Josefa Pechlátová, Karel Pavlík, Regina Rázlová, Jaroslav Štercl, Jarmila Gerlová, Zdeněk Braunschläger, Marta Richterová, Jiří Hálek, Vladimír Zátka, Jindřich Narenta, Antonín Jedlička, Jan Pohan, Oldřich Velen, Vladimír Hrubý, Dana Hlaváčová, Jiří Lír, Luba Skořepová, Josef Hajdučík, Stanislav Litera, Mirko Musil, Jitka Cerhová, Stella Májová, Marcela Nohýnková, Jana Fořtová-Krampolová, Petra Černocká, Lorna Vančurová, Oldřich Dědek, Karel Engel, Jiří Plachý, Jaroslav Tomsa, Karel Vítek st., Ladislav Dražan, Jana Sedlmajerová, Karel Hejsek, Rudolf Jokl, Jaroslav Kupšík, Václav Štekl, Hana Houbová, Vlastimil Chejn, Oldřich Lukeš, Jan Maška, Vladimír Navrátil, Robert Morávek, Pavel Navara, Otakar Rademacher, Josef Mojžíš, Jarmila Orlová, Jiří Krampol, Otto Lackovič, Ivo Palec, Jan Víšek, Zuzana Talpová, Eva Rubínová, Svatopluk Skládal, Václav Halama, Miroslav Smrček, Antonín Soukup, Pavel Jareš, Vilém Lipský, František Šeba, Adolf Široký, Josef Puffler, Alois Zouhar, Alena Kreuzmannová, Slávka Hamouzová

Vtipná cesta časem s originálním námětem, bohužel příliš komplikovaná. Takže průměr.(4.3.2003)

Zdaleka to není to nejlepší co Oldřich Lipský natočil, ale vše zachraňuje celá plejáda skvělých herců v čele s Jiřím Sovákem.(21.12.2007)

• lena60

Věta "Kdy už vlastně začne ta zábava?" zazněla ve filmu několikrát. Stejnou otázku jsem si pokládala taky. Chtěla jsem se u "komedie" pobavit a odreagovat, ale odcházela jsem od monitoru totálně znechucená. Hrůza!!! Potřeštěný crazy humor mi vtipný ani trochu nepřipadal.(17.5.2009)

Vtipná sci-fi , která si hraje s cestováním v čase. Taková česká variace na Návrat do Budoucnosti , ale 20 let dříve.(8.5.2003)

• Enšpígl

Trošku mě rozhodila ta genová anomálie, ještě aby měly ženský fousy a může jít tahle planeta definitivně doprdele. Musím však konstatovat, že i přes přitomnost vynikajích komediálních herců má tento film k zábavě hodně daleko. Nepopírám, že striptýz Jany Brejchové jsem si skutečně vychutnal a vlastně vůbec jsem z ní nespoustěl oči, fakt nádherná ženská. Sovák měl nějaký záblesky humoru,ale jinak....zabil jsem 95 minut, pánové, ale i dámy.(27.9.2007)