Zabil jsem Einsteina, pánové...

Sci-Fi / Komedie

Československo, 1969, 95 min

Předloha:

Josef Nesvadba (kniha)

Ivan Šlapeta

Jiří Sovák, Jana Brejchová, Lubomír Lipský st., Iva Janžurová, Petr Čepek, Radoslav Brzobohatý, Svatopluk Beneš, Jan Libíček, Viktor Maurer, Miloš Kopecký, Stella Zázvorková, Oldřich Musil, Josef Hlinomaz, Karel Effa, Josef Bláha, Josef Kemr, Vladimír Hlavatý, Josef Beyvl, Zdeněk Dítě, Andrea Čunderlíková, Vlastimil Hašek, Ivo Gübel, Václav Vydra ml., Helena Růžičková, Josefa Pechlátová, Karel Pavlík, Regina Rázlová, Jaroslav Štercl, Jarmila Gerlová, Zdeněk Braunschläger, Marta Richterová, Jiří Hálek, Vladimír Zátka, Jindřich Narenta, Antonín Jedlička, Jan Pohan, Oldřich Velen, Vladimír Hrubý, Dana Hlaváčová, Jiří Lír, Luba Skořepová, Josef Hajdučík, Stanislav Litera, Mirko Musil, Jitka Cerhová, Stella Májová, Marcela Nohýnková, Jana Fořtová-Krampolová, Petra Černocká, Lorna Vančurová, Oldřich Dědek, Karel Engel, Jiří Plachý, Jaroslav Tomsa, Karel Vítek st., Ladislav Dražan, Jana Sedlmajerová, Karel Hejsek, Rudolf Jokl, Jaroslav Kupšík, Václav Štekl, Hana Houbová, Vlastimil Chejn, Oldřich Lukeš, Jan Maška, Vladimír Navrátil, Robert Morávek, Pavel Navara, Otakar Rademacher, Josef Mojžíš, Jarmila Orlová, Jiří Krampol, Otto Lackovič, Ivo Palec, Jan Víšek, Zuzana Talpová, Eva Rubínová, Svatopluk Skládal, Václav Halama, Miroslav Smrček, Antonín Soukup, Pavel Jareš, Vilém Lipský, František Šeba, Adolf Široký, Josef Puffler, Alois Zouhar, Alena Kreuzmannová, Slávka Hamouzová

Macourek mal hlavu plnú naozaj bizarných a absurdných nápadov. Nie zo všetkých ale dokázali skúsení režiséri vyextrahovať naozaj zábavnú komédiu. To je aj tento prípad. Tri lustre aspoň za Brejchovej striptýz. Bože tá ženská bola fakt kus. (9.1.2016)(9.1.2016)

STŘEPY ZNAMENAJÍ ŠTĚSTÍ!(15.8.2002)

Nejlepší naše Sci-fi. A je na 100% jasný, že lepší už u nás nevznikne.(28.2.2015)

Klasický Oldřich Lipský. Co víc dodat?! Zabil jsem Einsteina, pánové ... nepatří mezi uplně nejlepší režiserovi filmy, ale to samozřejmě nevadí jelik Lipský prostě umí. Od natočení oběhlo téměř 40 let a přesto je Einstein hodně svižnou komedií. I na dobu vzniku snad docela odvážnou co se týče ukazování ženské nahoty. Co mi ale hodně nesedlo byla vousovatost žen a prsatost mužů v budoucnosti.(26.12.2007)

Část Lipského byla vždy geniální a část nudná. V tomto filmu je tato režisérská roztříštěnost nejcitelnější.(8.8.2010)