Star Trek: Hluboký vesmír devět

• Česko Star Trek: Stanice Deep Space Nine (více)
USA, (1993–1999)

Avery Brooks, René Auberjonois, Alexander Siddig, Colm Meaney, Armin Shimerman, Nana Visitor, Terry Farrell, Cirroc Lofton, Michael Dorn, Nicole de Boer (více)

Série(7) / Epizody(173)

Star Trek: Hluboký vesmír devět, čtvrtý seriál z legendárního startrekovského univerza Gena Roddenberryho, je zasazen do poloviny 24. století, odkud přináší dobrodružství týmu důstojníků Spojené federace planet, jimž byla svěřena hvězdná stanice, vytvářející obranný val v blízkosti první stabilní červí díry vedoucí do tajemného kvadrantu Gama. Úkolem posádky Hlubokého vesmíru devět není nic menšího než chránit a zkoumat vesmír a vydávat se na místa, která ještě nikdo z Federace nikdy nenavštívil... (oficiální text distributora)

Recenze uživatele DocBrown k tomuto seriálu (100)

Návrat na výsluní (1996) (S04E13)

Gul Dukat tak jak jsem ho měl vždycky rád. Poprvé po jeho boku Damar. ()

Dotek múzy (1996) (S04E20)

Příšerná epizoda, asi nejhorší z prvních 4 sérií, ještě horší než průzkumník Jake. Ta baba (nemyslím Lwaxanu, i když ...) si zasloužila phaserem za svou otravnost už po pár minutách. Jednu horko těžko za Oda, ačkoli tu částečně kopíruje Picarda. Bohužel, v páté sérii ta kvalita bude padat takhle hluboko ještě častěji. ()

Až do smrti (1996) (S04E22)

Iconianský portál byl poprvé v TNG:Contagion ()

Zanícení (1996) (S04E23)

Začátek je výborný, reklama dorazila i do Star Treku. ()

Tělo na prodej (1996) (S04E24)

Ty dáváš zaměstnancům dovolenou? Jsem znechucen! ()

Série 5 (1996) (S05)

Pátá série je takový zlom v celém seriálu. Na začátek výborné dokončení čtvrté série, pak pár vlažných dílů než přichází Trials and Tribble-ations, pro mě nejlepší díl celého Star Treku. Vrchol. Ale odtud je už jen strmý pád. Ačkoli je tu stále dost skělých epizod, začínají se dostávat do menšiny. Románek Worfa s Jadziou bych ještě překousl, to je ale jen začátek přeměny seriálu na romantickou telenovelu. Leeta s Romem a Zek s Iskhou je už totální tupost. Ještěže je tu ale stále Garak, bez něj a výše uvedených dílů by to bylo sotva na 50% ()

Úkol (1996) (S05E05)

Zajímavé, v epizodě TNG Power Play to měli Miles a Keiko přesně naopak ()

Další trable s Tribbly (1996) (S05E06)

Pro mě nejlepší epizoda celého Star Treku. Už tak skvělou epizodu Trouble with Tribbles dotáhli do naprosté dokonalosti. Když jsem to viděl poprvé, musel jsem u toho vypít třetinu flašky Whiskey a dostalo mě to do extáze. Jadzia je tu neskutečně sladká a zbytek vtipný. Nejlepší byla scéna na baru jak si O'Brien spletl Kirka a Worf vyprávěl o hrdinném tažení proti Tribblům. 110% Bohužel tahle epizoda je zlom a od téhle chvíle jde DS9 dolů ()

Kdo z vás je bez hříchu... (1996) (S05E07)

Jadzia, Leeta a nějaká černoška v plavkách, nic víc. Worf začíná být protivnější čím dál víc. Od odpadu dělí jen kousíček, příště už váhat nebudu. ()

Ozvěny minulosti (1996) (S05E08)

Zajímavý námět, ale hrozně zmatené. Vysvětlení proč se to stalo moc důveryhodně nezní. Dax si v krátké době přidala další zářez. ()

Kompromisy (1996) (S05E09)

Klasické klišé (tuhle epizodu jsem očekával už od první série) přerušeno až upřímným vyznáním na konci. ()

Blouznění (1996) (S05E10)

A halucinace začínají, časem zničí celý seriál. ()

Nový život (1997) (S05E12)

Ale nespíš s tím jako Ray? ()

Kvůli uniformě (1997) (S05E13)

Oblíbené téma vesmírného pokeru. Sisko má teda pořádný koule. Líbí se mi když se vzteká. ()

Před branami očistce (1997) (S05E14)

A zase Garak, kde by bez něj DS9 byla? A to strhne k vtipkování i Worfa. Ovšem z pohledu celé dvojepizody, to chování "doktora" na začátku bylo poněkud nelogické. ()

Pekelným žárem (1997) (S05E15)

Výborný zvrat v celém seriálu! Člověk by rychle zapomněl na těch několik mizerných epizod v první polovině série. ()

Doktor Bashir, předpokládám (1997) (S05E16)

Doktor dobrý, ale nelíbí se mi ten výmysl o Bashirovi, od téhle epizody se začne chovat jinak (tak trochu jak robot). A korunu tomu dává Rom, konec je otřesný. ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

31.07.2010

CzechTREK convention - největší samostatná Star Trek akce v České republice – přichází už popáté. Tentokrát v nových prostorách Kulturního centra Novodvorská se koná v sobotu 4. 9. 2010. Akce už… (více)