Star Trek: Hluboký vesmír devět

• Česko Star Trek: Stanice Deep Space Nine (více)
USA, (1993–1999)

Avery Brooks, René Auberjonois, Alexander Siddig, Colm Meaney, Armin Shimerman, Nana Visitor, Terry Farrell, Cirroc Lofton, Michael Dorn, Nicole de Boer (více)

Série(7) / Epizody(173)

Star Trek: Hluboký vesmír devět, čtvrtý seriál z legendárního startrekovského univerza Gena Roddenberryho, je zasazen do poloviny 24. století, odkud přináší dobrodružství týmu důstojníků Spojené federace planet, jimž byla svěřena hvězdná stanice, vytvářející obranný val v blízkosti první stabilní červí díry vedoucí do tajemného kvadrantu Gama. Úkolem posádky Hlubokého vesmíru devět není nic menšího než chránit a zkoumat vesmír a vydávat se na místa, která ještě nikdo z Federace nikdy nenavštívil... (oficiální text distributora)

Recenze uživatele DocBrown k tomuto seriálu (100)

Slzy proroků (1998) (S06E26)

Zabili Jadziu, parchanti. A úplně zbytečně, protože Terry Farrell už nechtěla hrát na plný úvazek. Z pohledu 7. série byla výměna velmi nešťastná. ()

Série 7 (1998) (S07)

Nejhorší série ze všech čtyr ST seriálů a to včetně VOY. Ze sci-fi se stává spíše romantické fantasy. Nejodpornější moment je Kai Winn šukající s Dukatem. Obrovská chyba nahrazení Jadzii Ezri, která je tu prakticky jen jako milostný objekt Worfa a Bashira, její funkce "poradce" je prakticky k ničemu. Terry Farrell už nechtěla hrát ve všech epizodách, bylo by ale daleko lepší jí poslat na dovolenou než tohle. Výmysl o původu Siska je v rozporu s pilotem, halucinace, přeludy, návrat mystiky z pilotu i s úroky. Budování socialismu Ferengů. Hrůza. To jediné dobré na sedmé sérii je příchod Breenů a jejich rivalita s Cardassiany. Kdyby sloučili šestou a sedmou sérii, vyškrtali polovinu dílů, tak by to bývalo bylo slušné finále. Jak jsem měl DS9 rád, tak o to větší hořkost jsem cítíl po závěrečném díle, co se seriálem udělali. ()

Stíny a symboly (1998) (S07E02)

Definitivní konec naděje, že se DS9 ještě zvedne. Bude víc duchů, víc halucinací a Ezri se nikdy nedostane ze stínu Jadzii, která může do nebíčka jen když posádka vyhraje nějakou velkou bitvu. OMG ()

Život po životě (1998) (S07E03)

Kdepak, tohle nezachrání už ani Garak ()

Vezmi mě do simulátoru (1998) (S07E04)

Venku zuří válka, ale Vulkánci nemají nic lepšího na práci než hrát baseball v simulátoru kvůli své ješitnosti. Toto není logické. ()

Zrada, víra a velká řeka (1998) (S07E06)

Jeden nejlepších dílů špatné 7. série. Škoda, že Nog nezmínil i stůl plukovníka Blakea, ta podobnost je evidentní. ()

Úmluva (1998) (S07E09)

Pomatený Dukat vyvolává zlé duchy ()

Císařovo nové maskování (1999) (S07E12)

A zase paralelní vesmír, naštěstí už fakt naposled. V hlavní roli Ferengové. Vic promarnil jedinou (-ečnou) šanci udělat se zajímavým. ()

Pohled skrz (1999) (S07E13)

Jediná povedená epizoda s Ezri v hlavní roli. ()

Ratatabum (1999) (S07E15)

A zase simulátor. Docela zábavné když člověk pomine smysl, nebo spíše nesmysl té epizody. ()

Dokud nás smrt nerozdělí (1999) (S07E18) odpad!

Ezri miluje Bašíra, Worf miluje Jadziu, Bašír miluje Dax, Sisko miluje Kasidy, Brenda miluje Dylana, Kira miluje slizku, to je ale krásná telenovela. Ale když si to šla rozdat Kai Winn s Dukatem, tak už jsem nahlas řval ať to už co nejrychleji skončí. ()

Podivní spojenci (1999) (S07E19)

Breenové zachraňují nejen Dominium, ale i kvalitu celé poslední série. ()

Proměnlivá tvář zla (1999) (S07E20)

Damar konečně ukáže, že v něm něco je. Ale koukat na tu dějovou linii s Dukatem a Kai Winn je obrovské utrpení. ()

Proti větru (1999) (S07E22)

Konečně se něco začíná dít ()

Extrémní opatření (1999) (S07E23)

Aby to bylo více uvěřitelné, měli ten lék zakopat na zahradě jako Křeček v noční košili. ()

Váleční psi (1999) (S07E24)

Ferenginar zachvátí katastrofa. Socialismus. A zvolí si největšího blba v galaxii. To měla být parafráze na Francii nebo co? Proti tomu Cardassia ještě dopadne dobře. ()

Co po sobě zanecháš (1999) (S07E25)

Konečně konec. V průběhu páté série bych nikdy netušil, že si budu přát ať už to co nejrychleji skončí. Dobrá byla jen hlavní dějová linie s útokem Cardasii. Vyvolávání zlých duchů mileneckou dvojcí Dukatem a Kai Winn byla naprostá hrůza, úplně zbytečná, celé se to dalo vystřihnout a nikdo by to nepoznal. Místo aby se věnovali dopadům války na Cardasii a Breeny. Founderům najednou stačí k osvícení splynutím s Odem, zajímavé že to nefungovalo před tím. Závěrečný sestřih je sice dojemný, ale zoufale tam chybí Jadzia. ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

31.07.2010

CzechTREK convention - největší samostatná Star Trek akce v České republice – přichází už popáté. Tentokrát v nových prostorách Kulturního centra Novodvorská se koná v sobotu 4. 9. 2010. Akce už… (více)