Čarodějky

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, (1998–2006), 124 h 36 min (Minutáž: 42 min)

Série(8) / Epizody(178)

KeiGe

Každý říká, že všechny díly jsou o jednom a tom samém. V každém díle je démon, který někoho zabije, něco šlohne, sem tam někoho posedne nebo prokleje. Pak přijdou na řadu ty tři slepice, které ho samozřejmě zničí a zas je všechno fajn... Ale mě to prostě tak baví :) ()

Horác

Hodnotím se stále živou vzpomínkou na to, jak mě seriál díky dívkám kdysi bavil. Časem se mi poněkud zajedlo stále se opakující banální schéma, kdy pokaždé nějaký zloduch pěkně digitálně shoří nebo vybouchne. Dneska už je to pro mě nekoukatelná blbost, ale...viz začátek. ()

Ghely odpad!

Nepochopila jsem, na které publikum je cíleno. Povrchní a předvídatelný scénář je vhodný pro děti do 12 let, ale stále omílaná smrt a intrikářství by pro ně vhodná asi nebyla. Nemluvě ani o příšerných dialozích, takže zapomeňte na to, že si Čarodějky pustíte jako kulisu. ()

Lucibuska

Jako dítě jsem tento seriál sledovala pravidelně a velmi mě bavil. Teď, po delší době jsem viděla jeden díl v TV jako dospělá a kupodivu mě tento seriál baví dále. Velmi se mi na seriálu líbí, že se v dílech neopakují scény a není vše ohrané. ()

endrix

Potom co jsme s manželkou sjížděli už minimálně počtvrté Simpsonovi, padlo rozhodnutí začít se dívat na něco jiného. Mé návrhy typu Hra o trůny a How i met your mother byly nekompromisně smeteny ze stolu a nahrazeny manželčiným dětským seriálem Čarodějky. A světe div se, ono se na to koukat dá. Jistě, zápletky jsou často hloupé, finále odfláknuté, použitá mytologie poslepovaná jak vyděračský dopis, hrdinky poněkud ploché (osobnostně, nikoliv fyzicky) a občasné dějové skoky z dílu na díl (Leo se vrátil?) k naštvání. Ale na druhou stranu má většina dílů originální zápletky (neopakuje se do nekonečna: přijde démon, najdeme kouzlo, zničíme ho - no na vás koukám, Strážci vesmíru), postavy se celkem obstojně vyvíjejí, triky (až na první díly) nejsou až tak zoufalé a zvyk čarodějek nenosit podprsenky potěší oko mužského diváka (či lesbické divačky). Na čistě oddechový seriál k večeři až až. Hodnoceno v polovině druhé série. ()

v.indruchova odpad!

Jako holka jsem to fakt žrala, škoda, že se vše změnilo. S každou další serií šla kvalita dolů, jak to tak bývá. Vzpomímám si, jak jedna ze sester zmizela(Pru") a další jí nahradila (Zrzka), štvalo mě to, pak jsem si zvykla.. Myslím si, že dost táhl románek mezi Coulem a Feebe, a nejstarší ze sester a andělem. Zakázaná láska nejvíc táhne? Nelze nadále podporovat tématiku, která je hudbou minulosti. ()

Jenn

První tři série výborný, hlavně díky Coulovi, kterýmu prostě nemůžu odolat. Zbytek šel do háje po smrti Prue. ()

luciasce

Viděla jsem to dřív než Buffy, takže to mám o trochu víc radši ale jinak je to prašt jako uhod správná devadesátková spooky komedie. Díly s Shannen byly nej, když to člověk sleduje o dvacet let později a vidí, kam se ty herečky posunuly a co se s nima děje a jak moc jsou vlastně odrazem své role v tomto seriálu, je to zajímavé a zvláštní. Jinak je to seriál své doby, girl power a vzestup emancipace, přesto je to prošpikovaný skrz na skrz patriarchálním uvažováním o ženách. Velké výstřihy, běhání, kopání na podpatcích, směšnými dialogy a citovými výlevy. ()

X_B_D

Tento seriál bezesporu patří mezi ty povedené. Seriál sice pracuje s klasickým klišé dobro vs. zlo, ale nepostrádá humor a nadsázku. Hlavní je, že se nebere moc vážně. Je to klasická odpočinková záležitost, která si v zahraničí udržuje vysokou sledovanost. WB v současnosti odsouhlasili 7 sérii, což hovoří samo za sebe. ()

Belerofonu

Vtipně a jednoduše udělaný seriálek o čarodejnicích, černokněžnících a démonech..prostě o všem co je z pekla. První tři série jsou dobré pak někoho napadlo vypráskat Shannen Doherty a seriál skončil na spodní příčce potravního řetězce. Každý díl byl kopií toho předešlého obalen klasickou Love Story. Na slibný seriál bylo zaděláno..ale jen bylo.... ()