Policejní odznak

• USA The Shield (více)
USA, (2002–2008), 87 h 14 min (Minutáž: 44–72 min)

Tvůrci:

Shawn Ryan

Kamera:

Rohn Schmidt

Michael Chiklis, Walton Goggins, CCH Pounder, Catherine Dent, Jay Karnes, Benito Martinez, Michael Jace, Kenny Johnson, David Rees Snell, Cathy Cahlin Ryan (více)

Série(7) / Epizody(88)

V nejhorším policejním okrsku v L. A. šéfuje drsný Vic Mackey, velitel jednotky proti gangům. Ve světě, kde neplatí hranice mezi dobrem a zlem, se řídí vlastními pravidly a neváhá se zločinci obchodovat a zároveň je podrazit. Nový kapitán Aceveda chce situaci změnit, ale brzy zjistí, že proti němu stojí skupina zkorumpovaných, ale výkonných policistů, bez jejichž pomoci se neobejde. (oficiální text distributora)

golfKana

Po The Wire další sonda do policejní jednotky, kde většina borců jede tak nějak podle svých nastavených pravidel. Aniž by to divák plánoval, tak začne těmto zkorumpovaným poldům fandit a těšit se na to koho dalšího podělají. Každou sérií se člověk těší co nového přijde. Pro mne seriál do TOP 5. Ten kdo ztrácí čas seriály jako CSI a mu podobnými a neviděl tuto bombu tak toho lituji, naopak vždy závidím těm, kterým tento celý spektákl předám na flešce a oni mají celou tuto lahůdku před sebou :) ()

redme

Tak sympatického hajzlíka jsem už dlouho neviděl. Má to spád, který mě naprosto pohltil. Stáhl jsem si celý komplet a čumím, a čumím, a čumím .... A nemůžu se nabažit . ()

PATROS

Človek by nečakal, že ho dokáže seriál takto chytiť, Odznak sme sledovali i na prenosnom tv v noci v práci. Kriváci v radoch polície stále už už ich majú a kĺžu sa ako hadi. Vick - Micha&el Chikils je od tohto momentu mojím obľúbeným hercom. Seriál udrží diváka v napätí až do konca. ()

failik

Drsná krimi podívaná s ještě víc drsným postavama. Celých sedm sérií si drží kvalitu hodně vysoko a pro mě zatim neporazen na poli seriálů. Vic Mackey je vyloženě ďábelský a i když je to vlastně grazl až do morku kostí, tak mu prostě nejde nefandit. 1.série: 100%, 2.série: 90%, 3.série: 90%, 4.série: 90%, 5.série: 100%, 6.série: 90%, 7.série: 100% ()

sonB

skvěle napsané a zahrané drama, úplně ukázková gradace motivací a dějů v každé sérii. Vůbec nechápu, že mi to tak dlouho unikalo. must see! ta kvazidokumentární forma mě občas štve, ale myslím, že i díky ní je tenhle projekt fakt jedinečný. ()

Hed94

Podle mého názoru nejlépe natočený policejní seriál který jsem kdy viděl. Kam se hrabou naše ubohé kriminálky Anděl a kdo ví co ještě vymyslí... Krásný na tom je, že tady je opravdu vidět ta podstivá i nepodstivá policejní práce v reálném prostředí a dopad kterej to na ty lidi které nás střeží má. Konec bych si sice přál jiný, ale vůbec to nevadí, dává to smysl a vzalo mě to i tak. Rozhodně doporučuju. ()

hypnos11

Nemyslel jsem si, že by The Wire mohlo někdy mezi seriózními kriminálními seriály cokoliv překonat, ale pokud ano, tak to je právě The Shield. Skvěle napsaný a dobře zahraný seriál, v němž snad není slabšího dílu. Jízda od začátku do konce. Dokonce bych se odvážil tvrdit, že na konci to nejenomže neztrácí dech, ale naopak to ještě nabírá na obrátkách. Pecka. Hlavními hrdiny jsou zkorumpovaní policisté, jenže jsou to takoví frajeři, že jim stejně člověk musí držet palce. Jediným mínusem je ta zpropadená pseudodoku kamera. ()

BigFoot

Celkové hodnocení: 85/100; Herecké výkony: 80/100; Scénář a dramaturgie: 75/100; Kvalita akčních scén: 80/100; Přiměřená délka: ano; Chci to ještě vidět: ano ()

Norrek

Další seriálový poklad. V mém okolí o něm mnoho lidí neslyšelo, avšak já se při každé vzpomínce na Vica a jeho farmingtonskou bandu rozplývám blahem. Rozhodně to někdy sjedu znovu. ()

JohnnyCinema

Hned na počátku se ukáže, že zkorumpovaná jednotka v čele s drsňákem Vicem se nebojí zabít každého, kdo by ji ohrozil, ať už je to třeba i policajt. V průběhu dalších epizod však divák velice nenápadně začne upadat do přesvědčení, že Vic vlastně není tak špatnej a dělá tu práci jen trochu jinak, možná i efektivnějí a asi není zas takový gauner. Ke konci však sled gradujících událostí vrátí diváka zpět do reality! Velice kvalitní seriál, kde nic není černé nebo bílé, a to včetně postav, které se v průběhu příběhu vyvíjejí. Dávam plný počet hvězdiček! ()

DoctorVisual

Sorry ale priemer. Okrem prvej časti a záveru to bolo dosť monotónne. Hlavná postava ma nejako neoslovila, zato vývoj vedľajších charakterov bol zaujímavý. Príjemným prekvapením bol F. Whitaker, ktorý sa zdržal dlhšie ako som čakal. Príbehovo to ušlo ale keďže sa jedná a o tému "dirty cops", tým je už televízia presýtená. Celkovo som z toho mal taký tuctový dojem. ()

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí