Policejní odznak

• USA The Shield (více)
USA, (2002–2008), 87 h 14 min (Minutáž: 44–72 min)

Tvůrci:

Shawn Ryan

Kamera:

Rohn Schmidt

Michael Chiklis, Walton Goggins, CCH Pounder, Catherine Dent, Jay Karnes, Benito Martinez, Michael Jace, Kenny Johnson, David Rees Snell, Cathy Cahlin Ryan (více)

Série(7) / Epizody(88)

V nejhorším policejním okrsku v L. A. šéfuje drsný Vic Mackey, velitel jednotky proti gangům. Ve světě, kde neplatí hranice mezi dobrem a zlem, se řídí vlastními pravidly a neváhá se zločinci obchodovat a zároveň je podrazit. Nový kapitán Aceveda chce situaci změnit, ale brzy zjistí, že proti němu stojí skupina zkorumpovaných, ale výkonných policistů, bez jejichž pomoci se neobejde. (oficiální text distributora)

tranquill

Velice drsné ... téměř dokumentární kamera ... těžko najít čistě pozitivní nebo čistě negativní postavu a právě proto seriál vyznívá opravdu reálně ... jednoznačně plný počet. ()

Lmslaver

Vic Mackey je policajt, ale taky velký hajzl. První čtyři řady byl solidní seriál o policajtech, ale pátá série Policejního odznaku mě přikurtovala k obrazovce. Dokonce jsem tomuhle policejnímu zmetkovi začal fandit, když mu šlapal na paty vyšetřovatel z vnitřního Kavanaugh (Forest Whitaker). Moji zvýšenou pozornost si pak seriál udržel až do posledního dílu sedmé řady. A co dodat po závěrečných titulcích? Největší krysy vždycky přežijí a Vic Mackey je ultrahajzl. 85% ()

Jarome

Jeden z najlepsich kriminalnych serialov vobec, na Sopranovcov to vsak asi nema. V hlavnej ulohe hra Michael Chiklis (mohli ste ho vydiet vo Fantastic Four) ()

CliffLee

Táááák... objevil jsem zase téměř dokonalej seriál z policejního prostředí, tentokrát jde o skupinu speciální zásahové (a dosti zkorumpované) jednotky, vedené Vicem Mackeym (skvělý Michael Chiklis), který se něčeho jen tak nezalekne a není mu proti srtsi ani obchod s drogami či vražda kolegy... 10/10 ()

Jaxx84

Po zkouknutí dvou sérií dávám jednoznačně 5 stars, doufám že to nezakřiknu když už teď směle prohlásím, že The Shiled je rozhodně nejlepší krimi seriál co jsem kdy viděl. Co se týče atraktivnosti tak mu ještě sekunduje Dexter, ovšem co se týče náboje, spádu děje a celkově jeho vývojem a bohatostí je The Shield daleko před svými soupeři. Je zajímavé, že v obou v současnosti asi nejoblíbenějších krimi seriálech chybí ten typický ,,good guy" jak tomu bývalo rádo dříve. Dexter má trošku psychickou úchylku, Vic Mackey zase postrádá určité hranice. Přesto to jsou oba v zásadě dobří lidé, mají v sobě hluboko zakořeněný smysl pro spravedlnost a pro její naplnění jsou schopní a ochotní udělat cokoliv. Vic Mackey je sice zkorumpovaný polda a Dexter perverzák co řeže lidi, ale rozhodně bych tyhle dva chtěl mít ve svém městě u PČR =) PS: přidám se ještě k ostatním a vychválím originální a pro diváka realistickou kameru plus chytlavou gangsta adrenalinovou hudbu... ...A právě nastala ta dlouho očekávaná chvíle a já dokoukal poslední minutu sedmé série tohoto úžasného dílka. Hořkosladký konec pro Vica, přežil jsem, nesedím, ale co mi zbylo, co jsem to udělal lidem, na kterých mi záleželo a hlavně co jsem to udělal sobě. ()

Ajvngou

Po všech sedmi sériích - poslední záběr, vypnete televizi a vydejcháte ten masivní zážitek. Jednoduše bomba bomb a všechny ty první komentáře sedí, takže nemám, co bych dodal. Snad jenom to nemuselo být někdy tak drsný (co teprve ten konec), ale možná právě díky tomu se vám to zapíše pod kůži víc než tetování. V tomhle seriálu nečekejte zbytečný dlouhý nudný scény s vyznáváním lásky nebo tak něco, akce, napětí, krimi, jízda, nezastavíš se, jedeme, koukáme. ()

Slavomír

Na hodinu žurnalistických žánrov som napísal krátku úvahu o tom, ako by mal vyzrať ideálny seriál. Všetky atribúty sedia na Odznak, pretože je to najstrhujúcejší seriál aký som doposial videl. Zábavný, chytrý, nepredvídateľný, drsný, smutný, pekný... Pri záverečnej piesni finálneho dielu, som mal pocit, že s titulkami, odchádzajú aj moji priatelia, ktorými sa stali jeho hlavné postavy. ()

Henry Morgan

V prvních dílech mi přišlo, že se až tak moc neděje, pak se to začalo nějak přiostřovat, přivyknul jsem si na nekonvenční(realistické?-ilegální)řešení problémů a zjistil jsem, že mě to baví a v lec čem překvapí. Na pět * to není, protože mi tam zatím chybí zajímavý herec, nicméně o zajímavé postavy není nouze. Případy k řešení? .... hlavně způsob vyřešení-paráda! ()

zberatel

Nieje az tak vela policajnych serialov co by som sledoval a bavilo by ma to, no SHIELD sa mi zapacil od prveho dielu. Netvrdim ze v kazdom kosiku najdete "prohnile jabko" no korupcia a ine jej odrody su vo vsetkych sferach a policia je asi na prvom mieste - aspon to tak vypada v USA :) Chystam sa pozriet si vsetkych 7 serii :D takze ak by sa mi nieco zacalo nepacit upravim hodnotenie... :P - Tak a je to tu, po zhliadnuti vsetkych casti musim vzdat hold SHAUN RYANOVI za tento skvost medzi policajnymi serialmi a suhlasim s H34D o jeho komplexnosti atd. Nech si akokolvek chytry skor ci neskor zakopnes, zamotas sa do vlastnej siete a trest ta neminie. - "Provinili jsme se my s Vicem, Vic byl ve vedení, a já jsem ho následoval. Nemyslím, že jeden je horší než druhý, ale navzájem jsme se udělali horšími, než jsme opravdu byli. Přeju si, abych ho nikdy nepotkal... ". A za ten zaverecny diel by som pridal hviezdu naviac keby sa dalo a Michael Chiklis si tymto serialom vybojoval miesto v mojej topke :)) ()

kwaicheng

Strhující jízda ulicemi L.A. Vic mnohokrát spadne do průseru jako slepý hmátne po houslích, většinou nedokáže odmítnout pomoc, v zásadě je to správnej chlap. Jak najíždí v SUV na obrubníky chodníků, aby následně někoho zabásnul, to jsou silné okamžiky. Stejně tak, Shane, Lem a Ronnie... Po dodívání suše konstatuju, že jsem se shlédnutím této věci strávil téměř 70 hodin. Nehodlám brečet nad rozbitým krajáčem, ze kterého se mi vylil nějaký ten čas, nicméně musím říct, že to bylo mnohdy poučné podívání. Zde snad nejvíce vystrkuje ružky fakt, že ne všechno třeba dělat dle předpisů. Hoši ze StrikeTeamu dopadli tvrdě. Každý po svém, ale tvrdě. Shaneovo Mářa se projevila jako totální svině. To myslím stojí za zmínku. Dobrý seriál. ()

Karp

Seriál v podstatě začíná až třetí, čtrvtou řadou a pátá pak představuje vrchol. Nejslabší je dle mého jednička. Nejvíce zamrzí chyby jdoucí proti logice věci. I když se totiž seriál snaží tvářit věrohodně díky svému hlavnímu námětu (špinavý polda ) je právě tahle skutečnost nejvíce oslabující. Černá ovce policejního sboru je totiž tak trochu MacGyverem a Casanovou, která občas i mizerně hraje. To se týká především ztvárňování emocí. ()

Neuge

Komentář k Shieldu byl vlastně můj úplně první na ČSFD, už je to osm let. Od té doby jsem jej několikrát aktualizoval, přepisoval a myslím, že konečně mám finální podobu. Tentokrát to vezmu velmi stručně - The Shield je nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl. I po šesti letech od finální epizody si to stále myslím. Možná ze mě po tolika letech mluví sentiment, ale dokonce ani kvůli Breaking Bad nebo True Detective svůj názor neměním. Bez ohledu na žánr nebo jakékoliv jiné kritérium, pro mě je nepřekonatelný. ()

Railman

Sobecký Vic a jeho buranská partička, karieristický kapitán Aceveda, nerd Wagenbach. S kým mám, proboha, sympatizovat? :) edit: 7x13, naprosto skvělé finále seriálu. Ještě se musím omluvit Dutchboyovi, on je totiž jeden z mála sympatických a morálních postav. ()

Sollozzo

Den před shlédnutím posledního dílu The Shield, jsem dokoukal i jeho vzdáleného bratříčka The Wire. Porovnávat tyto seriály nebudu, to tu již udělali jiní. Chci jen říct, že The Shield ve mě po skončení zanechal silnější pocit. Je to možná tím, že v Los Angeles dopadlo vše daleko přímočařeji než v ulicích Baltimoru, ale také je to možná tím, že jsem dokázal shlédnout všech 7 sérií Shieldu během jednoho měsíce, zatímco Wire jsem sledoval přes rok. Musím říct, že pod The Wire se silně zatřásla židlička na stupínku nejoblíbenějšího krimi seriálu. Nicméně se nepřevrhla a The Shield se musí spokojit s druhým místem. I tak je to ale nekompromisních 5 hvězd. 95%. P.S. Strike Team forever. ()

Indyi

Podle mého soudu zcela bezkonkurenčně nejlepší krimi seriál všech dob. Nemá cenu se zde víc rozepisovat, kdybych mohl jednomu jedinému seriálu z čsfd dát 6* byl by to právě The Shield. Amen. ()

vince

1.séria - 95%, 2.séria - 85%, 3.séria - 90%, 4.séria - 85%, 5.séria - 95%, 6.séria - 95%, 7.séria - 90%, ()

satanjel

Parádna celoseriálová nespomaľujúca jazda Michaela Chiklisa ako Vica Mackeyho. Nie každý vie reagovať v hraničných situáciách, Vic sa tam ale cíti ako doma. Je to najlepší policajt, čo sa týka zatýkania grázlov a zároveň najhorší, lebo sám je grázel. Len on dokáže ťahať za nos gangy všetkých možných národností, policajtov určených na jeho dolapenie, vlastné policajné oddelenie, svoj tím a rodinu. Dokáže kľučkovať a preplietať sa pavučinou klamstiev, manipulácií a politických intríg, pretože je to jeho svet. Celý seriál sa zameriava na dianie okolo Vica, popri ktorom sa dostávajú do úzadia ostatné postavy a ich potenciál nie je plne využitý. A využiť bolo veru čo. Postavy sú dobre typovo zvládnuté, vyvíjajú sa, ale stáva sa, že dianie okolo nich sa v seriáli nenachádza, len je dodatočne spomenuté. Okrem Vica je najlepšie vykreslená postava Wagenbacha, ktorý je Vicov protiklad. Túto komplexnú postavu zvládol Jay Karnes vynikajúco. Trochu ma prekvapilo a sklamalo, že gay lobby si dokázala vydupať svoje dokonca aj v seriáli ako je tento. Napriek tomu mal vysokú úroveň a výbornú atmosféru, ktorá sa stále zlepšovala. Finále som síce predpokladal od prvej série, ale napriek tomu dokázalo predčiť moje očakávania. ()

newstedson

Seriál tak prepracovaný po všetkých stránkach, že vás doslova pohltí. Realistické spracovanie, skvelé herecké výkony a dramatické prostredie gangami preplneného L.A. dotiahli túto sedem sériovú lahôdku k úplnej dokonalosti. Jednoznačne najlepšie a najrealistickejšie filmové spracovanie z policajného prostredia, ktoré som doteraz videl. Vic Mackey v podaní geniálneho M.Chiklisa diváka jednoducho schmatne a nepustí, od začiatku až po poslednú časť. Sledovanie posledných dielov doslova bolí, no stojí za to. 100 % ()

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí