Policejní odznak

• USA The Shield (více)
USA, (2002–2008), 87 h 14 min (Minutáž: 44–72 min)

Tvůrci:

Shawn Ryan

Kamera:

Rohn Schmidt

Michael Chiklis, Walton Goggins, CCH Pounder, Catherine Dent, Jay Karnes, Benito Martinez, Michael Jace, Kenny Johnson, David Rees Snell, Cathy Cahlin Ryan (více)

Série(7) / Epizody(88)

V nejhorším policejním okrsku v L. A. šéfuje drsný Vic Mackey, velitel jednotky proti gangům. Ve světě, kde neplatí hranice mezi dobrem a zlem, se řídí vlastními pravidly a neváhá se zločinci obchodovat a zároveň je podrazit. Nový kapitán Aceveda chce situaci změnit, ale brzy zjistí, že proti němu stojí skupina zkorumpovaných, ale výkonných policistů, bez jejichž pomoci se neobejde. (oficiální text distributora)

MaideN-SK

Asi najlepší akčný seriál, aký som doteraz videl. Nič nieje ako sa zdá, dej je originálny, nelineárny, postavy sa vyvýjajú, vzťahy sa menia... a čo je najhlavnejšie dej pokračuje (nie všetko sa začne aj skončí v jednej epizóde). Vynikajúci seriál. ()

stooper

První serie byla za pět, to bez pochyby....ale jak mám ohodnotit druhou, když byla SAKRA lepší, a o moc. Ve druhým dílu se to rozjede způsobem nezastavitelnýho vlaku, kdy cíl je zatracení:-). Welcome to the Farmington for the second time. Just watch and enjoy ()

veere

Známá pravda, že ten Modrej Gang je největším na ulici, a v podstatě pouze likviduje konkurenci... I. serie ***** II. serie ***** III. serie **** IV. serie ***** ()

Thug_Leo

Po shlédnutí všech 7-mi řad musím říci, že ačkoli jsem od tohoto seriálu nic nečekal opak byl pravdou. Práce zasahové jednotky v čele s Vicem Mackeym včetně jejich práce byly více než nevšední :) Ve většině seriálů se americké policisty snaží zobrazit v co nejlepším světle, nikoli jako zkorumpované, ulhané bastardy kteří jsou mnohdy horší než sami zločinci. Nejslabší část byla 6série, která dle mého názoru fungovala jako prolog k poslední sérii kde diváka napinají od každého dalšího dílu více. Dokázal bych si představit i kratší minisérii odehravající se po finalním díle. Některé věci mohli být více "vyřešené". Celkově mi nezbývá nic jiného než hodnotit seriál plným hodnocením, mohu pouze doporučit pokud vás již klasické rutinni CSI omrzely :) ()

agent00074

je libo brutalitu, znásilňování, mnohonásobné vraždy, vydírání, podvody, krádeže, zradu (popř. kombinaci všeho najednou)? pak jste na správném místě... seriál je podle mě skvělý... nedovedu si sice představit, že by tolik takovych "prasáren" mohlo nekomu projít ale dejme tomu. Příběh má hloubku a časem graduje až do nevyhnutelného finále, které je dle mě opravdový skvost. Řekl bych, že Michael Chiklis předvedl (stejně jako i jiní herci) výborný výkon. Byla radost seriál sledovat, ale jen tak si to nezopakuju... dávám 5* ()

zekon

Nevím co je na tomto seriálu až tak výjimečné, ale kdyby to nemělo tak vysoké hodnocení asi bych o něj nezavadil a až tak by to nevadilo. 1. řada je naprosto otřesná, nemastná neslaná, prostě dlouhý rozjezd. Pak to nastartuje, zaujme syrovostí a zpočítku reálností která je ale maskovaná. Jenže ten seriál má problém v tom, že jsou defakto všechny postavy spíš záporné, policajti stejní jako kriminálníci a hlavně, hlavně je to pořád dokola to samé jen se mění barva z modré na červenou. Kamera je občas amatérsky stupidní, některé herecké projevy jsou tristní. Co tomu nepřidává, je pofidérnost některých zákroků, nelogičnost některých kroků a až do očí bijící volnosti e nezodpovědnosti policajtů. Nikomu se nikdy nic nestane, jedeme dál i když jsou důkazy že jsem porušil zákon. Mezi díly jsou propastné rozdíly v kvalitě a není tam nic co by nutilo diváka chtít vidět další díly. Něvěřím, že to není na hranici sci-fi. Přijde mi to jako Jacksonovi prvotiny co dělal na filmové škole. Vidět se to dalo, ale je to nastavovaná kaše a 7 sérií se zvládnout nedá. Velmi dobře to napsal arachneuss. ()

ProchY01

Hodnotím po 2 a 1/2 sezonách. Seriál, který hodně stojí na Vicovi - excelentní antihrdina. Začátek seriálu bych hodnotil jasně 5*, ale postupem času se zdá, že se hlavní postava mění (snad aby byl charakter stravitelnější pro většinu diváků?) a Vic jako by ztrácel koule - rozhdoně ale dokoukám. Líbí se. UPDATE: Tak dokoukáno. Je to vážně dobré. Zasloužené 4*. ()

Palizer

Ak sa mám priznať, prvá seria ma až tak nebavila. Čo sa vôbec nedá povedať o druhej. Tak ako to skončilo v prvej sezone, tak to pekne pokračuje v dvojke, ale oveľa brutalnejšie. Skvelí seriál, len odporúčam !!! ()

Peenugirl

Konečne Michael Chiklis v roli, ktorá sa mu hodí. Grázel v koži policajta. Páči sa mi tiež systém gradovania deja. No tolkoto špiny musí raz vyplávať na povrch.... čakám na ten moment. Dovtedy si užívam tanec na hrane zákona a zločinu zo strany strážcov zákona, ktorý má medzery.80% ()

Mort09

Podle mého se jedná o nejlepší policejní seriál současnosti a dost možná i všech dob. Skvělý scénář je podtržen bezchybnými hereckými výkony a zajímavou kamerou. Příběhy jednotlivých postav jsou natolik dramatické, že ani po několika sériích neztrácí svou napínavou atmosféru. Je politováníhodné, že tento seriál neběží i v českých televizích (kromě krátkého pokusu AXN), které nás krmí jen masové produkovanými seriály typu CSI a Zákon a pořádek. ()

w.w.

ma to svoje chybicky, ale po dlhej dobe naozaj zaujimava a skvela krimi seria...iba dilino by toto porovnaval s CSI, toto je o niecom inom - skor na styl N.Y.P.D Blue kde okrem pripadov sa riesi aj dejova linia hlavnych hrdinov. Odporucam 5 seriu - to bolo fantasticke !!! ()

u.mojitko

Taková LA kovbojka. A z čuráčí černé bukvice Foresta se mi neskutečně zvedal kufr (nemůžu jinak, dlouho jsem neviděl tak nechutnou postavu). ()

blackperseus

Prvá sezóna: Od Sons of Anarchy k tomuto kúsku nebolo ďaleko. Neostal som z neho prikovaný v stoličke po piatich epizódach, ale bolo mi to dosť, dosť po chuti. Všetko ostatné už tu v komentároch je. Teším sa na tú avizovanú stúpajúcu krivku kvality. Štyri hviezdy sú zatím tak akurát. Druhá sezóna: BACHA NA SPOILERY!!! Rozjazd slušný, problém nastal niekde po polovici série, keď sa vytratil hlavný padouch a okrajové omáčky s civilným audítorom a málo záživné vnútorné a osobné problémy... Shield to ustál, ale bolo to len tak-tak. Na druhej strane je mi jasné, že to asi nebol veľmi autorský zámer, skôr nejaké vonkajšie príčiny pri nakrúcaní, vieboh... Ideme do trojky s nezmeneným hodnotením. Tretia sezóna: No takto: jediný, aj keď dosť výrazný nedostatok vidím v absencii hlavného "padoucha". Armadillo naháňal hrôzu, táto arménska mafia by len chcela. Spojovací motív "money trainu" nestmeľoval jednotlivé epizódy ako by sa patrilo, navyše Mackey mi prišiel akýsi zvláštne "ukázněný". Kvalita síce nekolíše, ale rozhodne teda ani nestúpa. Ostávam s jemne prižmúreným okom na štyroch. Štvrtá sezóna: No tak toto mohlo byť. :-) Máme padoucha, ktorým je zo začiatku síce nejednoznačný, ale neskôr "úplne že hajzel" Antwon Mitchell, ktorého dostať je oriešok aj pre Mackeyho partu. Navyše hlboko smekám pred postavou kapitánky Rawlingovej a aj výkonmi herečky Glenn Close, popičovka, jak má byť. Táto sérka je už jasných päť, ale na celkové zvyšovanie si ešte nechám priestor.... Piata sezóna: Ďalších päť, nervy a nervičky s IAD hajzlíkom Kavanaughom (skvelý Forest Whitaker, opravdu miestami nie je jasné, komu vlastne máte fandiť!), vybičované okrajovky a parádny, aj keď očakávaný záver! Napriek tomu si ešte, ešte s tou piatou hviezdou počkám... ;-) Šiesta & siedma sezóna: Takže takto: posledné dve sezóny som zhltol skoro bez medzier, takže nemôžem ich úplne zodpovedne hodnotiť každú osve. Po istých seriálových udalostiach sa rozpútalo čisté peklo, v ktorom som sa, priznám farbu, najmä v prvej polovici siedmej sezóny pomerne dosť strácal. Ale takéto drobné odchýlky od dokonalosti sa viac-menej dajú prepáčiť, pretože Shield bičoval každú zápletku do extrému a zavŕšil ich skvelým, aj keď očakávaným záverom. Dvíham na päť a ostávam s poďakovaním a pozdravom. :-) ()

Antiquus

Epizodní pohádky typu Kriminálka Mami, Zákon a pořádek a spol., kde hrajou detektivy modelky a manekýni s přístupem Mirka Dušína, jsou spíš reklamy na policii s poselstvím pozitivní diskriminace, multikulti, politický korektnosti a sterilnosti; s příměsí neustálýho poučování a snahy ohromit co nejkurioziózním případem, sci-fi, co nejdetailnějším záběrem z márnice, pěti zvraty za díl, neomylností místní policie a 100% objasněností ve městě, kde je skutečná objasněnost 20%. Realitu ovšem uvidíte teprve v seriálu jako je tenhle. The Wire a The Shield jsou totiž pravý opak, sice jsou dost odlišné, ale mají společný základ - jsou to příběhy o skutečnosti, i když to má taky menší mouchy. The Shield je oproti The Wire dost urychlený, což zase tak nevadí, má to tempo. I když to pak vypadá, že za týden toho tam zvládnou udělat víc než jinde za rok. Vyšetřování vražd mimo gangy tady působí docela rušivě, stejně tak některé soukromý záležitosti. Podle tohohle seriálu bych si mohl myslet, že většina bílých Američanek jsou afektovaný hysterky. Tím nevylučuju, že to ve skutečnosti tak opravdu je, ale já tam nebyl, tak nevím. Postavy manželek mi tam přijdou ze všech nejzápornější, ještě víc než většina gangsterů - u těch zločinců vidím aspoň nějakou logiku jednání. Snad krom gangsterů z poslední série jako Rezian a ten Mexičan a u nich bych čekal, že budou o něco chytřejší. A ještě jeden dodatek: někdo by měl Američanům říct, že Arménie není na Balkáně. ()

RadushM

The Shield… Časová dotace seriálu si zaslouží i komentář, nikoliv jen bodové ohodnocení. Seriál, kde se tvůrci odprostili od ohraných klišé. Nutno dodat, že některé situace ale nekorespondují s realitou, jako častý příklad bych zmínila to, že některé akce byly až moc průhledné na to, že bych se sotva divila, že by se nepřišlo na to, kdopak je asi spáchal (zkoušky na stopy střelného prachu, které ani jednou neproběhly apod.) Každopádně tenhle seroš má vzestupnou tendenci, první díly první série zaujali, ale ne nějak extra, abych si mohla říct „u toho vydržím až do konce“. Každopádně druhá série začala nabírat na obrátkách a krom pár dílů, ve kterých se celkem nic nedělo, bylo skutečně na co koukat. Korunu tomu nasadili v posledním díle páté série. Situace, která se v něm odehrála, přímo vyrazila dech. V tu chvíli již nešlo couvnout a od té doby bych zbytek dílů nejraději shlédla na jeden zátah. Co se týče osob, první série sloužila k vyprofilování kladných a záporných hrdinů, další díly k upřesnění hlavních aktérů celé události. Velmi oceňuji to, že jen o hrstce aktérů se dá najisto říct, že je jen na 100 % klaďas a nebo na 100 % jen záporňák, celým seriálem mě doprovázel pocit ambivalence nad přímou kategorizací a zařazení jen do jedné škatule. Seriál je inspirován skutečnými událostmi, seriálový okrsek je smyšlený. Celoseriálový děj pojednává o jednom velkém příběhu, ve kterém se prolíná profesní a osobní život hlavních aktérů, kombinace oficiálního přístupu se zákulisním jednáním. Každý díl je vycpávkově doplněn vedlejšími jednoepizodiálními příběhy, ve kterých má hlavní slovo detektiv Dutch. K úplné spokojenosti mi chybělo celkové shrnutí na konci poslední epizody. Velmi bych ocenila zmínku o tom, jaké události byly inspirovány skutečností a jaké byly smyšlené, charakteristiku skutečné postavy, kterou ztvárňoval Victor Samuel Mackey. Každopádně poslední dva díly, které poté doprovázela nezbytná katarze, byly naprosto mrazivě famózní. Hodně, ale hodně zasloužená 4 * ()

kotrlak

Snad jediný co tomu lze vytknout je ta rozhrkaná kamera, kterou tam nějakej pičus použil se záměrem asi aby to dodalo seriálu dramatičnosti. Výsledek je spíš béčkovej nádech. Ale béčko to vůbec není, a podhoubí přátelskýho nejbrhůdu plnýho gangů niggers, spiks, chinks, arménců a dalšího světovýho póvlu nabízí nepřeberný materiál lidskýho svinstva, který je v The Shield bohatě využit. ()

rengers

Je to svižné, akční a rychlé. První série mě zaujala, tak jsem se pustil do druhé. Bohužel mi to přišlo pořád to samé co v první sérii?! Dějová linie se zastavila na mrtvém bodě. ()

Luboss7

Dnes už pre mňa kultovny seriál, po pozretí 5 sérií, ktorému seriály typu CSI nesiahajú ani po členky, občas brutálnejší a reálnejší ako by človek očakával, pokojne a bez hanby si môže podať ruku s Dexterom :- )) ()

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí