Policejní odznak

• USA The Shield (více)
USA, (2002–2008), 87 h 14 min (Minutáž: 44–72 min)

Tvůrci:

Shawn Ryan

Kamera:

Rohn Schmidt

Michael Chiklis, Walton Goggins, CCH Pounder, Catherine Dent, Jay Karnes, Benito Martinez, Michael Jace, Kenny Johnson, David Rees Snell, Cathy Cahlin Ryan (více)

Série(7) / Epizody(88)

V nejhorším policejním okrsku v L. A. šéfuje drsný Vic Mackey, velitel jednotky proti gangům. Ve světě, kde neplatí hranice mezi dobrem a zlem, se řídí vlastními pravidly a neváhá se zločinci obchodovat a zároveň je podrazit. Nový kapitán Aceveda chce situaci změnit, ale brzy zjistí, že proti němu stojí skupina zkorumpovaných, ale výkonných policistů, bez jejichž pomoci se neobejde. (oficiální text distributora)

Bane_Boss

Taky nesnášíte ty zkurvené Krimálky Vegas, Miami, Hovna, Lidečko a kdo ví jaké ještě, kde kurva ze vzduchu na místě činu určí aktuální pozici pachatele s přesností na 1 metr? (Zdechni Horácio, ty zmrde zasraný vole!) Tak pro Vás genstrz(a pro mě genstrz) je tu právě SHIELD! Znáte ten pocit, když se tak hecnete na nový seriál a pilot vám vyrazí dech? Já si už ani nepamatuji, jestli mě vůbec pilot nějakého seriálu opravdu tak srazil jako pilot Shieldu. Tož hubisko mi spadlo až na zem a vlasy se mi sami olépaly. ŠOKING! Ale pochopil jsem proč je tento policejní seriál tak jiný, než ty ostatní hovna. Jak popsat anti-hrdinu tohoto seriálu? Byly věci, jež udělal. Byly místa, kam šel. Byla to hra, kterou hrál. Byly to pravidla, které musel zlomit. Byly to chyby, které učinil. Bylo v něm monstrum a on jej nechal běsnit, avšak ke konci se otočilo proti němu. Vic Mackey je prostě pěkně mazanej šíbr. Některé věci ve finále byly tak katarzní a strašné(v dobrém slova smyslu pro diváky), že se moje duše pozvracela a nemohl jsem se mu ani dívat do jeho zaslouženě zlomených očí. Do pěti hvězd chybí jen kapánek.... nedokážu si prostě ujasnit mou neklidnou mysl. Jsem jak opulentní, vnitřně rozervaný děda lebeda. ()

zorro

Tak trochu jiný krimi seriál. V tomto seriálu se neřeší každý díl nějaký případy, ale jede tam zároveň druhá příběhová linie, v které příběh po díle navazuje a tím se stává návykoví. Seriál se díky obrazovému podání stává syroví a realistický. Nejedná se v žádném případě o uhlazené CSI, a když k tomu připočteme netradičního hrdinu Vica tak se jedná o kriminální lahůdku. 1. Sezóna 80% ()

Radiq

Policejní stanice v přestavěným kostele, ve které fungujou jenom ženský hajzly a to jenom někdy. Korupce, zločin. A mezi tím policajti, kteří se snažej udržet pořádek svým způsobem, kterej taky není zrovna růžovej a čistej jako lilie, spíš krvavej a špinavej jak zemová hadra vymáchaná v bahně. A komu se to nelíbí, tomu se asi ani takovejhle seriál nelíbí. A mě se líbí. Skvělá první série mě nakopla jak čára koksu a doufám, že to tak bude i pokračovat. Asi na tomhle budu závislej... Druhá sérka, třetí a pořád su z toho nadšenej jak pes hrající si s ocasem (svým) (a fakt s ocasem, né s vocasem). Pravda, v té třetí mi to už trošičku maličko malilinko něco sem tam nesedí, ale to i v Dexterovi (kterej mi tohle dost připomíná) a přesto je to skvělej seriál. S příchodem nové kapitánky mě to trošku naštvalo, ale i tak to má pořád svou hladinu kvality. Pátá, šestá série už není tak drsná, ale nejde o drsnost, ale o to, jak si s tím kdo umí poradit. Pár věcí mě tam naštvalo, ale asi to tak muselo být. Sedmá sérka mě zamrzela tím, co se v ní odehrálo, ne tím, jak to bylo odehráto. Každopádně poslední díly jsou krásným vyvrcholením všeho, k čemu se už dlouho schylovalo... Jakožto celej je tento seriál skvěle rozpitván do jednotlivejch dílů, působí reálně, i když někdy trochu uspěchaně (Vic je pořád všude). Brutalita je tam nejen policejní. Podobnou radost ze seriálu jsem měl na posledy u vězeňskýho Oz. ()

flyboyeda

Je spousta kriminalek... No a pek je Shield. Zadny blbiny, cisty az destilovany cop-hardcore! Na oralni scenu jen tak clovek nezapomene... Top sveho zanru. ()

maxxxim

Jediný seriál americkej produkcie z policajného prostredia, ktorý si ma dokázal získať. Jednak tomu bolo netradičnou kamerou, vynikajúcim slovenským dabingom (slovo vynikajúci v spojitosti so slovenským dabingom používam po prvýkrát a je to celkom zvláštny pocit, ktorý už asi v blízkej budúcnosti len tak ľahko nezažijem), výbornými hereckými výkonmi (tak presvedčivo zahraté postavy v seriáli som dlho nevidel, uveríte im proste všetko na čo siahnu a nie ako v seriáloch typu Panelák, či Rádio, kde potrebujú aktéri na vyjadrenie pocitu kurz pantomími, či elktrický šok do panvy, aby to bolo ako tak stráviteľné) a v neposlednom rade tomu bolo kvôli realite stvárnenej tou najdrsnejšou formou. Dôkazom sú scény kde Vic presviedča neveriaceho mexického gringa, že na tú školu má, keď sa mu snaží naliať do hlavy celý telefónny zoznam na jeden raz. Rozumej rečou seriálu proste mu rozmasíroval hlavu, čoho dôsledkom bola rigor mortis asi po pol minúte výučby. Alebo, kde inde by ste videli scénu, ako visí zloduch zo stropu, hojdajúc sa na reťazi a prosiac Vica o život, ale ten nie, najprv sa pohrá s oným zloduchom do krve a potom ho nemilosrdne odpraví, aj keď vedľa neho piští jeho kolega policajt, aby ho nechal odplaziť sa do Mexika, že on si je istý, že je nevinný. Vic je ale tvrdohlavá hlava. Spory s vedením oddelenia, paranoidný kolega neprajník, či kšefty s mafiou, to je iba zlomok tohto podareného projektu. ()

Cedr

The Shield je kriminální seriál z drsného prostředí Los Angeles. Gangy, drogy... nic pozitivního. The Shield je seriálem o policistech, resp. celém policejním okrsku. To co tento seriál dělá poměrně výjimečným je úhel pohledu na celou situaci. Hlavní hrdina - velitel speciálního "strike teamu" si zákon totiž vykládá podle svého. Málokde je k vidění měně sympatický a zkorumpovanější "ochránce" zákona. Vic Mackey a jeho parťáci jsou prostě vše, jen ne sympaťáci. Věřte tomu nebo ne, někdy budete celkem šokováni, kam až tvůrci seriálu zašli. Nakonec si ale celý strike team a i některé ostatní (už morálně správné) kolegy z okrsku přeze všechno oblíbíte. Seriál má pár slabších - dějově trochu prázdných dílů, ale to jsou spíš výjimky. Rozhodně jde o seriál spíš pro ty zvrácenější z nás, kteří nepotřebují za každou cenu usměvavý a po všech stránkách korektní seriál. The Shield je depresivní. V dobrém slova smyslu. ()

Vecko99

Absolutní špička mezi kriminálními seriály. Každá postava má něco do sebe, není to samý Mirek Dušín, ale často se pohybují na hraně zákona, občas i za ní. Není to o tom, že 20 sérii vyšetřují ty samé případy do kola a vůbec se díly neprolínají. Naopak tady se řeší práce a život a policistů a k tomu řeší případy. Kéž by bylo víc takových seriálů a méně LA, Miami, NY, atd.... ()

Sonnik

Conscience is a killer. Kultovní. Jedním slovem. CSI se můžou jít bodnout. Málo co mě sestřelilo takovým způsobem jako Vic Mackey a jeho striketeam a vlastně celý Farmington, který působí jako stát ve státě. Někdy mi přislo, že si něco bokem ten Vic i zaslouží. Kdo má rád krimidrama seriál, tohle je jasná jednička (spolu s Wire). Všechny hlavní postavy od Vica, Shana přes Juliena až k Acevedovi, prošly za 88 dílu7 řad opravdu syrovým a reálným vývojem, který by záviděl každý scénarista. I přes úctu k Dexterovi, Striketeam mám radši. Kvalitu seriálu dokazují také účast např. Foresta Whitakera, Glen Close nebo Michaela Peňi v nemalých rolích. "Good cop and bad cop have left for the day. I'm a different kind of cop. " S01 - S07 -100% ()

markuc

Tak tohle je opravdu suprovy serial - naturalisticky pohled do sveta policie (uz dosluhujici sluzebna s pokazenymi zachody). Velmi prirozene podana prace policie v terenu, mate z toho pocit, ze takhle to opravdu funguje - to vse je ale velmi dobre zahrano, hlavne uveritelne. Podobny pripad jako The Wire, je mi lito, ze v techto dvou pripadech je max u CSFD 5* :-/. Skvele serialy, vyborna atmosfera, clovek se podiva do taju zivota policistu (ale do detailu, zadna omacka okolo). A krome vseho jeste skvele odvedena filmarska prace, i herecka, fakt lahudka se divat na takto dobre udelany a propracovany serial. ()

pnboss

Průměrná televizní kriminálka o zkorumpovaném poldovi s vlastním smyslem pro spravedlnost. Závislost se začíná objevovat při sledování třetí série. Od páté série se nedokážete odtrhnout. V sedmé řadě děj vrcholí a vy pociťujete lítost nad tím, že vše končí... Každopádně slovo, které je pro seriál nejvýstižnější - průměr. ()

neoBlast

[Po všech sedmi sériích] Možné SPOILERY. Nebudu natahovat a řeknu to rovnou: The Shield je nejlepší hraný dramatický seriál co jsem viděl. Hned od prvního dílu nasadí neskutečné tempo, často jsem nestíhal orientovat se plně v ději a nechal jsem se vodit jak oblbnutá ovce. Zde to ale nevadilo, protože jízda to byla po celých 89 epizod až do úplného závěru. Sezóny jsou nejednoznačně odděleny a kdybych sledoval seriál v TV, tak bych snad umřel nedočkavostí a napětím. Přesto jsou jednotlivé série dostatečně zapamatovatelné a táhne se jimi jemná charakteristická dějová linka. Největší silou seriálu jsou vedle příběhu určitě postavy. Každá žije svým vlastním životem (ne to není kýčovitá fráze), ale zároveň jejich soukromý život nezdržuje - ať už se jedná o hlavní členy zásahovky, detektivy či řadové strážníky. Všechny postavy jsou skvěle napsané, dobře zahrané a hlavně jejich činy dávají plný smysl. I charaktery, které nevydrží na scéně dlouho jsou extrémním zážitkem - Tavon, Kavanaugh, Armadillo (můj osobní favorit, nekompromisní hajzl z druhé série). I když hlavním tahákem jsou postavy a strhující děj (viz výše), tak Shield přesahuje i do hlubších a složitějších témat. Např. obligátní těžká morální dilemata lidí, problémy s přistěhovalci, prostitutkami, gangstery a drogovými dealery či zamyšlení nad konfiskacemi majetku zločinců ve 4. sezóně. Vizuální kabátek se nese na "Bourne" vlně realismu (extrémního - což způsobilo i problémy s LAPD a tvůrci museli z věrohodnosti trochu ubrat), ruční kamera nepřekvapí, plus technici přidávají do obrazu výrazné hrubé zrno. Atmosféra ulice je dokonána rockovým a hip-hopovým soundtrackem. Některé dějové větve připomínají třeba takové GTA: San Andreas. Vic a jeho zásahovka dojede do místa A, dostanou úkol, přejedou do místa B a zde se stiskne nějaké to "akční tlačítko". Ne, není to vůbec tak nudné jak tento popis zní. Na GTA The Shield Edition by se mohlo začít u Rockstarů rychle dělat (i když nepříliš kvalitní oficiální hra z roku 2007 existuje). Prožil jsem si plných sedm let ve smyšleném LA okrsku Farmingtonu. Část mě chce brečet, že už to celé skončilo. Ale druhá půlka srdce plesá, protože finišovat se má vždy v nejlepším. Všech sedm sezón 95 % ()

drederik

Tak podobné s The Wire a přitom tak rozdílné. Opět dsný pohled do policejního světa. Ale narozdíl od prvně jmenovaného s mnohem dynamičtější pojetím. L.A. není jen město snů pro bohaté a úžasné, ale hlavně obrovské smetiště, které nikdy nebude uklizeno. ()

kurcatovium

Netřeba si nic nalhávat - The Shield určitě není nějaký seriálový zázrak. Přesto je to podívaná víc než zajímavá, napínavá a nijak výrazně neztrácí na kvalitě, spíš naopak - zejména poslední série je pak opravdu "síla". To, jak se po celý seriál postupně budovaný domeček z karet bortí a vše se postupně rozpadá, aby pak zbylo pár mrtvých a jedna lidská troska, to jsem opravdu jako závěr seriálu nečekal. Palec nahoru! ()

geklon

Rozhodně klasika žánru, zvykat si na oldschoolový look se dá. Otázkou je jestli mě to bude bavit natolik abych to sledoval díl po dílu....až dokonce. 7 sérií, přes devadesát dílů, zkouknuto za dvacet dní. To jen deklaruje jakou kvalitu a sílu, tenhle skvost má. Postavy jsou vykresleny, tak, že je všechny jakoby znáte. A působí tak uvěřitelně, že Vám vlastně nedochází, že se jedná jen o postavy. ()

Zek

Už hodně dlouho se mi nestalo, aby mě nějaký seriál dokázal bavit všechny série. Hned od začátku jsem si oblíbil všechny postavy, které jsou výborně zahrané a nejsou tu jen do počtu. Hlavně postava Vic Mackey, je prostě ten badass polda, který se s ničím a nikým nesere a i když jeho styl hraničí hodně s extrémem, tak má svůj smysl. Wagenbach zase dokáže dostat každého vraha za mříže, kterého nedokáže žádný podežřelí tahat za fusekli a jak řekl v jednom díle(Dej mi sériového vraha a budu v pořádku). Dokonce bych dokázal říct, že tento seriál, by dokázal silně konkurovat Wiru a i v některých momentech ho trumfnout. Vůbec bych se nezlobil, kdyby po x letech někdo natočil ještě pokračovní. ()

KasparekZabijak

Hodnoceni na konci ctvrte serie - jednim slovem parada, nikdy bych si nemyslel ze me serial o fizlech bude takhle bavit - z kamery mate pocit ze jste primo v akci, zadny cistoskvouci boys in blue, ale namakana particka frajeru, ktery se nebojej kvuli velkejm pripadu srat na ty maly, pripadne si pomoct k vlastnimu zisku. Skvelej Michael Ciklis v roli vidce Vica, muj velkej oblibenec ze Sons Of Anarchy ( ktery jsem paradoxne videl drive, i kdyz jsou o 6 let mladsi ) Kenny Johnson a takhle bych mohl pokracovat se vsema postavam, nebudu se rozepisovat o detailech a narazkach na americkou popkulturu, kterejma je serial doslova presycenej, ani na Anglii se nezapomina ( scena ve ktery si Dutch notuje hit od Duran Duran Hungry like a wolf je neskutecna ) 1 serie - 90%, 2 serie 95% 3 serie 100% 4 serie 85% 5 serie 80% 6 serie 100% 7 serie 100% ()

VasaX

Dnes jsem shlédl poslední díl a musím říct, že The Shield se pro mě stává legendou v krimi seriálech. Tak jako legendární The Sopranos ukazují celý svět "tradiční" kriminální organizace s nebývalou hloubkou a syrovostí, tak The Shield dělá to samé pro jeden policejní okrsek a jednu speciální jednotku v něm sídlící. Skvělí herci (někteří nyní mnohem známější jak tehdy), skvělé postavy, obrovská dávka napětí a konstantně vysoká kvalita příběhu a celého seriálu napříč všemi sériemi. The Shield ukazuje všechny odstíny od bílé k černé, dostane se vám pod kůži, mnohé postavy si oblíbíte, pak je začnete nenávidět a pak je zase vezmete na milost, aby si vás pak mohly znepřátelit. Spirála zkorumpované party zásahového týmu se postupně s pokračujícími sériemi stahuje a zamotává a seriál skvěle postupně eskaluje svým hlavnímpříběhem napříč sezónami. Do toho spousta malých ale neméně zajímavých vedlejších linek, postav a příběhů. Mrzí mě, že už jsem vše viděl a nic dalšího není, ale bylo toho dost a bylo toho hodně a kdo žije věčně, nemůže být legendou. ()

drackula

Vic Mackey nemá chybu. Je to parchant, ktorého si určite zamilujete. I. season - seriál ma valcoval prakticky od začiatku najmä vďaka úžasnému scenáru v ktorom sa každá postava vyvíja a sleduje svoje osobné, niekedy kruto sebecké záumy. Kapitola sama o sebe je Vic. Napriek tomu čo robí a ako to robí, mu budete určite držať palce. Záver série je úžasne vygradovaný a strhujúci. 95 % ()

Ichabod

Ani po třech sezónách neztrácí seriál nic ze svého kouzla, postavy jsou všechny správně nedokonalé a dělají špatná rozhodnutí, za které časem nesou odpovědnost. Seriál vyniká v realističnosti a násilí, kterého je opravdu hodně a baví. Styl vyprávění je správně drsný a handy kamera atmosféře jedině pomáhá a zásahy vypadají lépe jak "Cops". Ačkoliv točená je jedna epizoda stejně jako druhá některé zápletky a zejména ty co se odehrávají na poli celé sezóny jsou poměrně strhující a často se vracíme po delší době zpět k nedořešenému případu. Seriál působí velmi uceleně a herci jsou do jednoho výborní.### Sedm sezón absolutního adrenalinu se s výborně uvěřitelnými postavami dostane pod kůži až divák doufá, že to nikdy neskončí. Celá parta "strike teamu" má charismatu na rozdávání a Chiklis je tahounem, který si rozhodně zaslouží ceny, které posbíral. Walton Goggins (Predators) není o nic horší, z něho skutečně emoce vystupují z obrazovky a je snad nejlepším seriálovým hercem poslední dekády, čím je seriál dál, tím více je cítit utrpení, stres a strach postav zdaleka nejen o odznak. ### Poslední sezóna a zejména poslední epizody jsou neskutečně procítěné, osobní a místy až nepříjemně realisticky přímé v detailech. Poslední telefonát mezi Chiklisem a Googinsem je příkladovým vyústěním seriálového dramatu a The Shield je navzdory na první pohled akčnějšímu žánru hereckým festivalem, který se nezapomene. ()

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí