Zítra vstanu a opařím se čajem

• Velká Británie Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea
TV spot 2
Československo, 1977, 93 min

Kamera:

Jan Kališ

Hudba:

Karel Svoboda

Blazkowicz

Na starý český film to nebylo špatné. Místy vtipné, pěkné kulisy. Až na ten časový paradox. Jak známo, já bytostně nesnáším nějaké hrátky s časem, takže potom jsem se v tom docela ztratil. 3-* ()

Pitryx

Pro mne naprosto skvělá komedie a ještě k tomu sci-fi. Nemám co bych více napsal, snad jen to, že si ji pustím poměrně často. A navíc ty vzpomínky, když jsem ji poprvé viděl v kině, no to bylo něco. Ovšemže však nedávám body či procenta za ně, ale za snímek jako takový.  90 %  ()

DJ Kritik

Jindřich Polák bol bezpochyby nadšenec pre fantastické a nevšedné veci ako i priekopník sci-fi. Film Zítra vstanu a opařím se čajem, bol pre mňa jedným s prvých filmov, kde som sa stretol s cestovaním v čase. A bolo to pre mňa aj zaujímavé. ()

PlysovyMacko

Šibnuta komédia o zámene osôb, cestovaní do minulosti a nacistoch. Škoda, ze sa ta vodikova bomba nepouzila, bol to skvely napad. Páčila sa mi predstava sci fi v sedemdesiatych rokoch (raketa) a ako to celé hlavný hrdina vyriešil. ()

krivkin

jedna z nejvtipnějších českých komedií, plná bláznivých nápadů, absurdních situací a skvělých narážek na nácky :-) skvělé obsazení a František Vicena jako Hitler byl fakt boží ()

DooFooS

Díky tomuto filmu se mi nesmazatelně vryl pan Petr Kostka do paměti, protože hrál Honzu tak lidsky a rozdílně od Karla, až jsem chvíli vůbec nepochyboval , že jsou skutečná dvojčata :) ()

Lewaso

Na sedmdesátá léta jeden z nejlepších domácích počinů. (Když nepočítám legendárního pana Tau.) Režisér Polák je holt záruka kvality. ()

Toumyk

Smekám před tímto snímkem na dobu ze které je je poměrně hezky technicky zpracovaný. A zkrátka to je poctivá česká klasika s výbornou dvojrolí Petra Kostky. ()

Idealista

Zítra vstanu je pro mně hlavně prvotřídní Sci-fi , která se vyrovná světové produkci . A ten humor v ní je speciálním bonusem ( i bez něj by to byl skvělý film ). Řekl bych že je to má nejoblíbenější česká Sci-fi komedie . A to hlavně proto že je tam černý a né crasy humor ( vy jste s nás udělal sirotky - no není to tak hrozné , musím zabít sám sebe - vy máte ale nervy atd. ) . J.Polák byl prostě machr na Sci-fi a takový Vorlíček se mu nikdy nevyrovnal ! ()

infernet

"...chtěl jsem mu narovnat nohy, ale jedna se ulomila!" :-) Na plný počet to není, ale scény z Hitlerova hlavního stanu jsou kultovní. ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016