Zítra vstanu a opařím se čajem

• Velká Británie Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea
TV spot 1
Československo, 1977, 93 min

Kamera:

Jan Kališ

Hudba:

Karel Svoboda

moorks

Podařená komedie o hrátkách s časem a pokusu změnit dějiny. Dobře vystavěná zápletka a perfekní herecké výkonu dělájí z tohoto filmu parádní podívanou. Režisér Polák tímto filmem dokázal, že je všestraným režisérem, co si umí patřičné pohrát s látkou, kterou zpracovává. Skvělá herecká příležitost pro Petra Kostku. ()

DVCAM

České komedie jsou nej hlavně díky hercům jako Sovák, Menšík, Brodský a spol. V době normalizace se lidi chtěli smát a tohle je ta lepší komedie. ()

LOVE VOLE

Výborně zpracované téma cestování časem. Jiří Sovák mluvící se svým mladším já - nezapomenutelné! Menšík nemilosrdně likvidující nic netušící zdvojené kumpány, zmatečné vysvětlování Petra Kostky, kdo vlastně je, výborné! Já dávám pět hvězdiček bez váhání a rád se kouknu opakovaně, neokouká se mi tato komedie. ()

Lukkyn

Nad míru povedený film, který bravurně využívá tématu cestování v čase(jo kdyby tohle uměl Fisher nemusel krachnout :-) a navíc dal do kupy hromadu skvěle hrajících herců!!!!Film Vás donutí přemýšlet , zasmát se , i nevěřícně kroutit hlavou !!!!!!!!!!! Dávám pět hvězdiček "že Patrik"?? :-) ()

clemo

score, ktere hraje pri startu rakety, je jedno z nejlepsich, co znam. u me patri do kategorie "chlupy zvedajici" ()

MATH

Skvělá sci- Fi komedie, skvělé obsazení: Kostka- pilot, Sovák- nacista, Brodský- profesor, Peterka- žárlivý manžel, Vicena- Hitler a další. To se jim na barandově povedlo. ()

kiv

Slušná komedie, které se ne úplně daří vymanit z pachuti normalizačních oddychovek. Několik skvělých nápadů. Komu však patří zvláštní pochvala, to je práce T. Pištěka na kostýmech v rámci Vůdcova hlavního stanu (dotažené včetně vyznamenání apod.) a zejména představitelům nacistických pohlavárů samotným. Takhle dobrý Hitler (ale i Goebbels, Himmler, Göring a další) se v jen tak nějakém filmu nevidí. Skutečně vynikající. ()

antoninsesta

Vtipná a chytrá sci-fi komedie. Scéna, v níž Hitler vidí svůj vlastní konec, nemá chybu, stejně tak M.Rosůlková a O.Šimánek v roli amerických turistů. ()

Andy.222

Výborný film, který mohu jen doporučit. Sice mi (jako scifi poměrně znalému diváku) trochu vadili dvojníci, kteří si s časoprostorovým paradoxem nelámali hlavu (tzn. abych mohl žít v minulosti, musí moje minulé já do ní taky někdy odletět). Ovšem pominu-li tohle, nabízí film zajímavou zápletku, spoustu velmi vtipných momentů se špetkou černého humoru ("No, mohlo to dopadnout hůř." Jak to myslíte, nevidíte, že jsou všichni mrtví?) a samozřejmě kvalitní české herce. ()

Shallya

Opravdu VELMI dobry film,ktery podle meho nazoru za shlednuti opravdu stoji,protoze na tuto dobu se jim film velmi dobre povedl. ( i nektere vtipne hlasky napr. TO JSME ZASE NECO VYVINULI ! )Hlavni dvojroli,kterou si zahral Petr Kostka musela byt nejen tezka,ale taky velmi narocna i zabavna...ma muj obdiv :) ()

lapatata

Fantazii se meze nekladou. Výborná česká komedie, u níž člověk musí s politováním konstatovat, že je obrovská škoda, že za normalizace (!!!) šly točit i takové nesmrtelné filmy a dnes už to neumíme. ()

chlievik

Vynikajúce herecké obsadenie, trio Sovák, Menšík, Brodský, ale aj ďalší ako Lábus, Bláha, Nárožný, proste výkvet českej hereckej geniality, a film niekedy no...celkom úsmevný, príjemný, ale inokedy ma nudil až nebavil, a chcel som prepnúť na iný kanál, tie niektoré poslabšie detaily s Hitlerom a spol. boli nanič, niektoré vecičky ma vôbec nerozosmiali, dosť predvídateľný humor na mňa, a keďže som aj pacifista, zbytočné boli tie scény s prestrelkami medzi nacistami, možno to bolo akčné trošku nasilu, bolo by lepšie tam dať ten ich "špenátovský" humor, a nie toto. Dám len dve hviezdičky aj to najma kvôli hercom, ani samotný nápad nebol až taký dobrý, vodíková bomba in exchange pre Hitlera atď, no blbosť, mohli si vymyslieť aj lepší nápad. A herečky kupodivu krásne, typický koniec 70-tych rokov, jj, krása... prirodzenosť...nebudem menovať. ()

BarbieHunter

Česká filmová sci-fi klasika. Už jsem ho viděl asi tak bambilionkrát...naposledy dneska. Bolí mě při tom srdce, když si představím, že jsem odkázaný koukat na něj do konce života, protože nové nápady na české sci-fi asi nikdy nepříjdou. Pokud ovšem někoho nenapadne do Westernstory vložit přílet ufonů!! :) ()

giacobbe

Jenom ten dokonalý výběr herců a namaskování Hitlerových nohsledů, je to jen pár záběrů, ale úžasné,boží. Goebbels jako živý. ()

Ashok

Nadcasovy film, at uz scenarem nebo zpracovanim. O perfektnich hereckych vykonech nemluve. Myslim, ze pokud by to i dnes zpracoval nekdo v Hollywoodu jako remake, byl by uspech zarucen. ()

tommicek

Skvělá komedie o časovém paradoxu, dobrých 8 let před Návratem do budoucnosti. Výborná hudba Karla Svobody a úžasné herecké výkony. Nejlepší ovšem je maželský pár z Ameriky - Patri, to je Hitler! ()

mine.slayer

Totální nasazení Petra Kostky v dvojroli ukázal, jak je možné s lehkostí vyjádřit dva typy charakterů. A ta myšlenka cestování v čase, Česká kinematografie má vůbec se sci-fi žánrem opravdu skvěle fungující a hlavně perfektně natočené náměty. ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016