Skip

Především skvělé herecké výkony od hlavních až po ty nejmenší role dělají z tohoto Scorseseho filmu jedinečnou podívanou. Na začátku je divák chycen a pak už ho režisér nepustí až do závěrečných titulků. Svět kasin, gangsterů a velkých bossů je podán s barvitostí a syrovostí, která se možná tomu skutečnému světu podobá a možná ne, ale jako film to celé funguje naprosto skvěle. ()

higuain

3 hodiny dlouhej film, to bude těžký sousto, říkal jsem si. V půlce si dám večeři, abych zabránil zavírání očí, zívání a podobným věcem, obvykle spojeným se sáhodlouhou projekcí. Večeři jsem si v půlce nakonec i dal, ale popravdě jí nebylo třeba. Scorsese mě usadil a jeho tříhodinovou rozprávku jsem zdolal, jak nic. Se zatajeným dechem jsem sledoval kulervoucí a nemilosrdný příběh, točící se kolem De Nira, jeho ženy, Pesciho a všech ostatních zlodějů, podvodníků, mafiánů, karbaníků, feťáků, zlatokopek a dalších super existencí, se kterými to Scorsese tak umí. Skvělej film. ()

Aleee89

Scorseseho Mafiány jsem viděla před nějakým tím měsícem, ale nepamatuju si na ně úplně dokonale, proto nebudu srovnávat. Casino je podobného ražení, dokonce jsem zhlédla spoustu dalších snímků jako je tento. Už si na tenhle styl pomalu zvykám a také Scorsese mě začíná bavit. Casino stojí na skvělém De Nirovi a tradičně úžasném Joe Pescim, který mě zajímá čím dál tím více. I když mě z tříhodinové stopáže braly mrákoty, Casino plynulo rychle. Nikde moc nedrhlo, pořád nabízelo akci, mělo spád, přineslo zajímavý a v dobrém slova smyslu komplikovaný příběh. Momentálně si nevybavuji film, který by měl dva ústřední vypravěče, takže tohle hodnotím jako zajímavý nápad. Klasická gangsterka, která odsýpá a možná přinese i něco více. Málem bych zapomněla - Casino má parádní soundtrack. ()

Dont

Několik skutečně vynikajících scén doprovázených i výborným hudebním doprovodem, ale mezi nimi také pořádně dlouhá hluchá místa. Mělo to být klidně o hodinu kratší a hodnotil bych určitě lépe. Takhle to stačilo tak tak na čtyři hvězdy. Po pár desítkách minut mi začaly vadit časté monology vypravěčů, byť ti se poctivě střídali. Mám radši, když si dění a související okolnosti "skládám" z filmu sám. Casinu ke slávě vydatně pomohlo herecké obsazení. Robert De Niro obvykle nezklame, Joe Pesci září v roli padoucha Nickyho Santora a líbil se mi i výkon Sharon Stone. Co úplně nemusím, je takovým způsobem vyjádřené násilí, baseballky a svěráky mě moc neberou. ()

marleyy

100% Casino. Jak to chodí v Las Vegas v nejlepším Casinu podívejte se na Casino. Scorsese, De Niro a hlavně Joe Pesci válí jako králové. Obdivuhodný kousek, který jsem dlouho opomíjel. ()

Anglie

Brilantní mafiánská historka. Stone dokazuje, že je dobrá herečka. De Niro opět skvělý. Rozhodně neuškodí dozvědět se, jak to v kasinu chodí. Akorát se mi ke konci chtělo spát, řekl bych, že je film příliš dlouhý. ()

Fanucci

Parádní mafiánský film. Zdaleka nedosahuje kvalit díla Maria Puzza a Coppoly, ale nejde srovnávat všechny mafiánské filmy s Kmotrem. Všechny totiž z tohoto souboje vycházejí poražení. A když se na tento film podívám bez "kmotrovských" paralel, vychází mi, že Scorsese natočil další výtečný film a výrazně překonal své Mafiány. ()

kalap

Výborný film , kde všetci herci v casine odviedli vynikajúce výkony , ale zvlášť Sharon Stone ukázala ,že jej herectvo nie je založené len na základnom inštinkte správne prehodiť nohu cez nohu,ale vie aj skutočne hrať a za túto rolu si oscara zaslúžila. Keď niekoho skutočne milujeme, tak mu aj veríme a odovzdáme mu kľúče od všetkého, čo máte a vlastníte, lebo ináč to ani nejde. ()

Frenegonda

Znáte requiem od Mozarta? Ano? Znáte skladbu Confutatis? Věčné zatracení a spalující oheň? Confutatis je velice zvláštní skladba. Rozeberte ji na hlasy a jednotlivé nastroje. Nástroje a hlasy se v podstatě shodují a přitom si odpodují. Rozebráno na jednotlivé kusy to zní jako ošoupaná melodie. Spojte to! Cha roztrhne vám to duší. Gradací a souznění v unisonu se dostává mysl až nad věčné zatracení. Chtějte nebo ne i tenhle film je takový. Jednotlivosti jsou jako ty hlas a nástroje v Confutatis. Spojením se dosahuje dokonalého. ()

Lauri

WOW. Neuvěřitelný film. Už od prvních sekund jsem věděla, že koukám na jeden z nejepičtějších snímků, jaké kdy byly natočeny. Tolik nezapomenutelných scén v jednom nadupaném filmu se jen tak nevidí. Casino mi naprosto vzalo vítr z plachet.. Nejenom svou krásnou velkolepostí, GENIÁLNÍMI hereckými výkony hlavního tria (Sharon by si toho Oscara zasloužila) a mistrně propracovaným dějem, díky nemuž taková dlouhá stopáž jednoduše nenudí. Dokonalá kamera, trefné dialogy a soundtrack nedávají na film zapomenout. Scorsese je můj nový režisérský bůh! Doma na mě čeká jeho Taxikář a Zuřící býk, tak uvidíme, jestli nebylo Casino jen zatraceně povedená náhoda! ()

Chrysopras

Nemůžu si pomoct, ale dost přeceněná záležitost. Zase ty Scorseseho mafiánský pohádky, kde zaujme akorát prostředí vegaského casina a jeho zákulisí. Tady je ale navíc děj poměrně fádní a občas kostrbatě vyprávěný. Vůbec mi nesedla Sharon Stone, jejíž fatálnost se někde poztrácela a ani chemii s Bobem jsem žádnou neviděl. Za mě spíš na Malinu než Oscara. Navíc všechno pochybný figury, který byste v životě potkat nechtěli, kde trochu sympatií sbírá akorát Bob, který je "jen" podvodník. Odškrtnuto a znovu vidět to opravdu nepotřebuju. ()

Carlossss

Viděli jsme stejný film??? Většina komentářů zde opěvuje scénář a vynikající herecké výkony, ale já viděl jen tři hodiny vesměs nesmyslných dialogů a přehrávajícího Joe Pesciho! Scorseseho styl režie mi doopravdy nic neříká... ()

Katarine

No, nějak jsem ztratila řeč. Zvláště při posledních deseti minutách. Scorsese do nás nabušil pořádnou dávku mafiánských praktik a spolu s dalším géniem Coppolou si mohou hrdě podat ruce. Bohužel jsem však pár věcí úplně nepochopila, za což nemůže ani tak samotný film, jako spíše má neznalost. Jen za to snižuji plné hodnocení o 1 stupeň, avšak rozhodně souhlasím s tím, že Casino JE geniálním počinem a netradiční vyprávěcí monology hlavních postav považuji za přímo brilantní nápad. ()

/Pablo

Jak se tak dívám podle ostatních hodnocení a komentářů, budu tady nejspíš působit jako černá ovce, ale nemůžu si pomoci. Na třetí spolupráci Scorsese - De Niro - Pesci jsem se opravdu těšil, jenže nakonec jsem byl rozladěn. Začnu délkou snímku. Dlouhé stopáže u flmů mně nevadí za předpokladu, že se v příběhu něco děje. Podotýkám DĚJE! Nicméně tady Scorsese až příliš dlouho nechává prostor pouhému vyprávění, ve kterém je režisér sice zběhlý, bohužel zde to dle mého názoru ději a plynulosti filmu příliš škodí. Žádné převratné události se v Casinu neobjeví, když ano jsou to jen sporadické okamžiky, které přichází tak nějak z ničeho nic bez sebemenšího náznaku vysvětlení (např. závěrečné vyvražďování). Ústřední dvojice De Niro, Pesci je standartně skvělá, Sheron podává také slušný výkon, ale bohužel jenom výkony herců samotný děj nezachrání. Celkově mně Casino až moc připomíná Mafiány, jen s tím rozdílem, že se příběh odehrává v jiném prostředí a v jiném čase. V jinak velmi dobrých Mafiánech však Scorsese dokázal sladit složku vyprávěcí a dějovou, což právě, znovu podotýkám, u Casina postrádám. Co dodat vpodstatě zklamání a víc než na 3 hvězdičky jít nemůžu. Snad tomuhle filmu dám někdy v budoucnu šanci a znovu se na něj podívám... ()

Martin741

Opat dalsia skvela gangsterka, tentokrat od rezisera Martina Scorsese. Dejovo a atmosferou to sice nema na Kmotra, ale je to vyborny film s mimoriadne zaujimavym hereckym osadenstvom : De Niro, Pesci Sharon Stone este ked mala co svetu ukazovat. Vyborne dialogy a sposob zivota chlapcov zijucich zo spinavych penazi je proste uchvatny uz z principu. Jeden z najlepsich Scorseseho filmov. 100 % ()

johny89

Dobří herci, dobrá hudba, ale přijde mi to jako trochu předvídatelná mafiánská podívaná. Joe Pesci hraje ve filmu pěkného magora, což mu ale sedí. ()

M.i.k.e

tohle prostě Scorsese umí a já jsem rád,že se mi konečně podařilo smazat další z velkch restů...je strašně málo těch,kteří natočí 3 hodinový film a divák tu délku ani nezaznamená.De Niro tradičně výborný,ale tentokrát přeci jen lehce ve stínu Sharon Stone a Joea Pesciho...90% ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011