Sunny.69

Nikdo nenatočí lepší film o mafiánech než Scorsese. A tohle je dalším nepopiratelným důkazem. Skvělé herecké obsazení, skvělé herecké výkony. Ačkoli je film opravdu dlouhý, je propracovaný do nejmenších detailů a rozhodně se u něj nebudete ani chvíli nudit. (A konečně film, ve kterém má oblíbená postava dopadne nejlépe.) ()

bambusacek

Tento film nedoporučuji: 1) Kuřákům: tento film vám nepomůže s léčbou této závislosti, chcete-li si užit De Nira bez cigarety, podívejte se raději na Hvězdný prach (je tam sice divnej, ale alespoň vás to nebude lákat dát si další cígo. 2) Alkoholikům: v případě, že rádi a často pijete a máte s tím problém, vyhněte se tomuto dílu jako čert kříži. A chcete-li přesto vidět Sharon střízlivou, mrkněte raději na ... Kruci, nic mě nenapadá, alkoholikům nedoporučuji filmy se Sharon Stone. 3) Gamblerům: to je zřejmé už z názvu, netřeba to dále rozvádět. 4) starým lidem: je to tak dlouhé, že by jste se nemuseli dožít konce. Pro ty, kteří do těchto 4 kategorií nespadají je téměř povinnost tento skvost vidět. De Niro mě svým výkonem vážně uchvátil, chvíli jsem díky němu dokonce zvažoval změnu orientace, i když to vlastně i kvůli Sharon Stone, která zde potvrdila svoji pověst nejméně seKSi herečky 90. let v Hollywoodu. Ale co, jedna postava mi tam nezkazí plejádu dalších skvělých hereckých výkonu, hudby a zcela uvěřitelného charakteru postav, k čemu snad své herce dokáže dokopat jen Scorsese. 92 % PS: ve filmu je skvělý návod, jak si zabezpečit své auto proti totální destrukci z výbuchu bomby, proto vy paranoidní a vy, kteří máte oprávněný důvod se o svůj život bát, doporučuji Kasíno jako instruktážní video. ()

Santino7

Pohľad do hazardného sveta Las Vegas - kde vládnu peniaze - prepojeného s mafiou v osemdesiatych rokoch minulého storočia, navyše vychádzajúci zo skutočných udalostí. A pohľad je to vskutku elegantný, na úrovni. Presne taký, aký by sa od režiséra Scorseseho kvalít očakával. Herecké obsadenie na výbornú - De Niro v roli veľkého hazardného hráča a bývalého stávkara dohliadajúceho na celkový chod kasína (Listen to me very carefully. There are three ways of doing things around here: the right way, the wrong way, and the way that I do it. You understand?), Joe Pesci ako výbušný (a kurva štýlový!) mafián (Peek-a-boo, you fucks, you!) prichádzajúci do Vegas s cieľom rozbehnúť vlastné kšefty a popritom polámať všetky možné kosti/nosy/lebky, no a v neposlednom rade aj jedinečná Sharon Stone v úlohe nevyspytateľnej, no zároveň i čertovsky neodolateľnej polovičky. Scorseseho (zďaleka nie prvá) mafiánska klasika opisujúca vyberané spôsoby kasín, ľudí ťahajúcich v tomto odvetví za nitky, či napríklad praktické využitie pre rozľahlé púšte v Nevade. V tých je miesta dosť - na čokoľvek. Stačí si len vybrať. Avšak nezabúdajte, treba to mať pripravené už vopred! Výborný dojem umocňuje aj fantastický sprievodný komentár hlavných protagonistov Sama „Ace“ Rothsteina a Nickyho Santora, ktorí nám objasňujú dianie na plátne vo veľkom štýle. Treba k tomu snáď napísať niečo viac? Tento film je jednoducho absolútnou klasikou, v podstate povinnosťou pre filmových fajnšmekrov... A ozaj - kasíno vždy vyhrá! 100% ()

Nolanofil

Typický Scorsese, v typickej jemu blízkej mafiánskej tematike. Všetko tu má svoje miesto, všetko tu na oko sedí a nič tomu nechýba. Casino je majstrovský epos, veľkého režiséra, ktorý dotiahol, doladil každý detail do dokonalosti a oprávnene prekonal, už tak výborných Mafiánov. Masterpiece v pravom slova zmysle. ()

Emzet

Když jeden dělá totéž, není to vždy totéž… I přes zdánlivou podobnost až stejnost Mafiánů a Casina (stejný režisér, stejní herci v podobných rolích, obě jsou založeny na Pileggiho memoárech, mají podobný montážní přístup, prostředí organizovaného zločinu atd.) se mezi filmy nachází dost rozdílů na to, aby se daly posuzovat jako svébytná díla, která mám obě rád samostatně, ale ještě radši v jejich vzájemném porovnání. --------------- Vezměme si takového Pesciho – je to snad v obou dílech prožluklý taliánský skrček s nebezpečným temperamentem a potenciálem všechno pohnojit? Je. Ale zároveň je třeba si uvědomit, že obě postavy mají své reálné předobrazy, které Pesci ztvárnil dost přesně, a že mezi těmito dvěma postavami skutečně jsou výrazné rozdíly, byť to tak na první pohled nevypadá. --------------- Stejně tak struktury obou filmů – vzhledem k střihačským postupům a výraznému využití voiceoveru působí oba filmy velice podobně, ale opět jsou zde rozdíly: Casino je statičtějším a vrstevnatějším filmem. Mafiáni „utíkají“ po celou dobu, od začátku do konce jde vlastně jen o vývoj děje; Casino používá stejný postup pro úvodní expozici a následně se zastaví v určitém stavu a zkoumá své jednotlivé postavy. S tím souvisí i pozice protagonistovy přítelkyně/manželky – zatímco v Mafiánech byla Henryho manželka pouze další součástí příběhu, Casino klade daleko větší důraz na vztah hlavní dvojici a v konečném důsledku bych se možná ani nezdráhal označit snímek jako „romantické drama“. --------------- Vzato z hlediska filozofického je Casino vrcholem mafiánského filmu, a to především proto, že se asi nejvíc blíží dekonstrukci mafiánského života a ukazuje, jaký morální, vztahový i veškerý jiný sajrajt z tohoto "boje proti konvencím" vzniká (i Kmotr II je na toto trochu příliš epický a příliš "rodinný"). O to větší překvapení, že tak činí zkrze výše uvedenou "romantickou linku" - chce to rozhodně víc než rutinéra, aby ze vztahu glorifikovaného účetního a vyhořelé zlatokopky vykřesal drama na tři hodiny. Pokud někde Scorsese vytvořil komplexní a trojrozměrnou mozaiku lidské špíny, ze které se pomalu rýžuje umění (a já vím, že se o to snaží, zkrátka to vím), tak právě zde. --------------- Martin Scorsese zkrátka a dobře umí. A je úplně jedno, že se průměrná stopáž jeho filmů stále zvyšuje. ()

Atheas

Vidím Roberta De Nira a vidím život. Casino na mne velmi pozitivně zapůsobilo. Stejně jako poušť kolem Las Vegas :) Viděl jsem film s dabingem,takže doporučuji podívat se raději bez. ()

Danny

Tento snímek se odehrává, jak už název napovídá, v prostředí hazardu zářícího města Las Vegas. Na kvalitě zachycení každého detailu a představení tohoto prostředí se jistě podepsala práce Martina Scorsese, jehož režie vždy dodá filmu potřebnou jiskru originality, tentokrát podpořenou skvělou hudbou. Opět zde došlo ke spojení dvou hvězd mafie, jimiž jsou Robert De Niro a Joe Pesci, avšak Sam, kterého ztvárnil Robert De Niro, mě zaujal ze všech nejvíce. Vývoj hlavních postav na mě působil spíše psychologicky, ale to byl nejspíš záměr. Těžištěm filmu je bezpochyby vtah Ginger, jejímž smyslem života jsou peníze, a Sama, který touží po rodině i přesto, že jeho smyslem života je právě hazard a Las Vegas. Obdivuji Martina Scorsese za to, že dokáže bez problémů udržet divákovu pozornost po celé tři hodiny, přičemž v tomto jeho dalším mistrovském díle to byly tři nezapomenutelné hodiny z mého oblíbeného filmového prostředí mafie. ()

petikacka

Další Scorceseho geniální film... Sharon Stone a Robert de Niro tady rozehrávají hráčskou a vztahovou partii, která nemá vítěze, ale je zatraceně divácky vděčná a vlastně nesmrtelná...Za mě 100% ()

Muel

| Universal Pictures | Martin Scorsese je žijúca legenda. Každý film, ktorý natočil, je jedinečný, neuveriteľne zábavný a má vynikajúci casting. A Casino nie je výnimkou. De Niro, Stone a Pesci samozrejme výborný. Milujem gangsterky, trochu mi vadí na nich dĺžka. 3 hodiny sú proste veľa. Marty je ale masterclass a film teda neobsahuje slabú chvíľu. Len keby sa vystrihla pol hodina, vôbec by mi to nevadilo. Za mňa Casino > Goodfellas. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Klajnik

Casino a Mafiáni, kteří vyšli o 5 let dříve, si jsou velmi podobní a oba patří k vrcholům Scorseseho tvůrčí kariéry. Mně osobně nevadí, že se zde Scorsese poněkud opakoval, protože právě Mafiáni jsou jedním z mých oblíbených filmů, tudíž jen rád strávím více času v něčem obsahově i stylově blízkém. ____Casino mi však z této dvojce přijde o troch slabší: Postavy mě bavily více v Mafiánech. Liottův Henry z Mafiánů mě jako protagonista strhnul více než De Nirův Ace z Casina a Pesci, ač zde hraje rovněž vzteklé malé hovado, mi přijde podstatně humorněji nabytou postavou v Mafiánech. Casino mi sice v těchto oblastech přijde o něco slabší, ale současně ho shledávám audiovizuálně krásnějším. Vlastně to celé vypadá tak strašně dobře, že bych budget tipoval na 3x vyšší částku, než která na výrobu ve skutečnosti padla (tj. 50 mega). Scorsese bez problému utáhne diváckou pozornost i po 3h a to navzdory tomu, že tenhle film vlastně postrádá zápletku. Není tu žádná událost, která by uvedla dění do pohybu. Dění je v pohybu od samého začátku (čemuž odpovídá i forma - svižný střih samé hladké kamerové nájezdy). Film prezentuje, jak mafie řídí casino ve Vegas, jak to celé funguje, kdo je do čeho zapleten a proč se to celé sesype. (- Může za to hlavně nezřízenej ješitnej Nicky, nastřelenej zakomplexovanej prcek, kterej si nikdy nedá říct, protože se neustále potřebuje cejtit větší, než jakej ve skutečnosti je.) Marty opět s velkým stylem vypráví poutavý příběhy zločinu a násilí, což diváky velmi fascinuje. Proč tom tak vlastně je? Jistě je v tom nějaké pokleslé vzrušení, ale možná právě proto, že v západním světě právě, svazující byrokracie a dohledu jsou tendence k násilí drženy pod pokličkou (případně jsou kultivováno do sportu), kde skrytě vřou, tak nás filmy o násilných excesech a zločinu tolik fascinují. ()

Sega

Tak tenhle film je perla. Určitě jeden z nejlepší filmů Martina Scorseseho a možná také hlavních aktérů. Zejména Sharon Stone, která byla za svoji roli Ginger nominovaná na Oscara. Také Robert De Niro, který měl už v době natáčení Casina za sebou velmi slušnou řadu dnes již kultovních rolí a ne jednu spolupráci se Scorsesem, si se svojí vypravěčskou postavou dost pohrál. Také se tu velmi dobře zviditelnil Joe Pesci. Pro tohoto herce je Casino zatím posledním filmem, kde se tolik herecky zvýraznil. Ale zpět k filmu. Casino je především film o penězích a o jejich získávání. Ať už méně nápadnou cestou pomocí Casina Tangiers v jehož čele stojí Sam Rothstein (De Niro), který pořád mění funkce kvůli nepřidělené licenci. Nebo zcela neotřelou, drzou a brutální v podání Nickyho Santora (Pesci). Od první chvíle nerozluční přátelé si však postupem času začínají také lézt po krku. A jak už je napsáno na přebalu filmu „No one stays at the top forever“ (Nikdo nezůstává na vrcholu věčně) i tady si relativní úspěch vybírá na obou hrdinech svou daň. Krásný a strhující snímek o tom co z lidí a hlavně přátel dělají peníze a krásné ženy. Úžasná podívaná od první až do poslední minuty. ()

xxSmoldaxx

Martin Scorsese dokazuje, jak vynikající je vypravěč. De Niro a Joe Pesci spolu opět předvádějí skvělou podívanou a přesvědčivě je doplňuje Sharon Stone. Casino je dálším důkazem, že mafianské historky se dají brilantně vyprávět znovu a znovu…Bohužel, pro mě trošku smrtící stopáž. 84% ()

RadimFišer

Výborně. Příběh poměrně rychle postupuje, není to nic nudného u čeho by jste usli. Pan Pesci si užívá s manželkou šéfa Casina tak úžasně, že mnoho tvůrců porna by ho jistě zaměstnalo. Na pozadí řízení casina odehrává pan Scorsese život mafiánů, od těch největších až po ty nejmenší podvodníky, kteří vždy doplatí na hříchy mocnějších. A to je ten správný gangsterský film. Nechceš platit? Zahrabeme tě v kukuřici, v díře v poušti, hlavně abys nám zmizel z očí. ()

percival

už od prvního zhlédnutí jsem zatoužil mít vlastní kasino a a řídit ho.... tento film má styl, který vás pohltí... líbila se mi i sharon stone(která mi nikdy nepřirostla k srdci, ačkoli pěkná i schopná každopádně je) jako prachůchtivá mrcha.... paráda ()

Gastovski

Další velice kvalitní (podle mě) nejlpeší "scorsesovka". Perfektní scénář rozvedený do nejmenších detailů doplněný komentáři hlavních postav. Perfektní herecké výkony. Po všech stránkách dokonalé. A konečná čistka podbarvená písní The House of the Rising Sun od The Animals mi vyrazila dech. A délka - ta mi ani trochu nevadila. Můj TOP 10 film. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011