Wiikii

Jak je známo u Scorsese, rád si vybere nějakou historickou postavu či událost a převypráví její příběh nejlépe ve tří hodinové verzi. A co vím, vždy to zatím fungovalo. A i teď, celé tři hodiny se je na co dívat. Protože De Niro hraje opravdu dobře, Joe Pesci ještě mnohem lépe a Sharon Stone je taková třešnička na dortu. Vše zaobaleno do chytlavého děje z dob kdy Las Vegas patřilo těm největším mafiánům všech dob. .... HODNOCENÍ: 93% (5*) ()

cariada

Téměř 3 hodinový epos Martina Scorseseho ze života mafiánu v Las Vegas. Celý film je jedno velký vyprávění několika podstav. O tom jak šel život v Casinu ,šéfové se rozhodli udělat z geniálního sázkaře Sama ,který měl za sebou řadu deliktů. šéfa Casina , jednoduše aby dohlížel na lidi ,aby nevyhrávali víc než je třeba ,a zároveň sledoval personál ,aby nepodváděl. Ještě je tu jeho kamarád Nicky co mu nejdřív dělá managera , ale později se stará o vyřizování účtů. Po té co je mu policejně zakázan přístup do Casin si založí restauraci, a zlatnictví azčně se život zlodějinou a vražděním. Sam se zamiluje do Ginger což je podvodnice a to je v podstatě celý fim. Celý film je o tom jak se perou špinavý peníze ,jak nedopustit ,aby někdo vyhrál víc než prohrál. Ještě že u nás žádný Las Vegas není. Děj filmu se posouvá jen vyprávěním a dotoho je tu jen několik minut skutečnýho děje. A pak se vždy ozve hlas co se dělo atd..... Film nenudí a nutí díváka sledovat dál až do konce ,byt ten konec je předvydatelný ,ale i tak jinak to dopadnout ani nemělo. Platí tu pořekadlo na každýho se voda ohřeje. (teda skoro na každýho) ()

Rocky88

Skvělý film, který bohužel sráží jeho délka. Pozornost jsem sice ztratil jen párkrát, což mi ale dokázalo srazit dobré mínění o filmu. Ale stačilo by pár střihů, a . . . Jinak ovšem kvalitka - ať už co se týče herců (De Nira je zbytečné rozebírat, Pesci je muž na svém místě, Stone je dokonale přesvědčivá a předvádí asi nejlepší výkon ze všech), scénáře (zajímavý a poutavý příběh) či režie. Scorsese diktuje tempo střízlivě a s velkým přehledem, nicméně občas by opravdu neškodilo trochu zrychlit, aby se omezila monotónnost tempa. I přes to ale doporučuji. ()

Langy10

Takže začnu asi hercema. Vynikající obsazení fakt robert se sem náramně hodí i Sharon , fakt jsem žasnu. Udělal jsem chybu, že jsem si tento film nepustil někdy dřív, no nic hlavně, že jsem to viděl :) ... Uplně super vidět jak to chodí v casinu jenom urazíte šéfa a jemu se to nelíbí jen kejvne hlavou a dotyčný to má spočítaný :D.... je to fakt hustý :D... jediny, co bych na tom filmu vyčinil bylo, že film trvá 3 hodiny :( ... Jako já se nenudil, ale mohli to zkratit :)... jinak konec výtečný :) ... dal bych pět, ale dávám 4 , že to bylo moc dlouhý... ()

O´Neill

Scorsese prostě o pět let později vzal stejné herce, stejný styl vyprávění, a přenesl to z gangsterského světa do kasína. A rozdíl oproti Goodfalles? Velký. Dostáváme totiž tři hodiny, které neskutečně rychle utečou, a člověk se zkrátka baví. Navíc pak může i žasnout nad tím, jak jsou někteří herci opravdu skvělí, a to se netýká jen De Nira, ale i ostatních. Zatímco jsem "prvnímu" dílu dal 80%, tady s pěti hvězdami neváhám. ()

Attta

Tenhle film si svou délku doslova odpracoval! Tohle je poctivě natočených 178 minut, kvalitního filmu. Tohle téma mám přirozeně přirostlé k srdci a tak není pochyb, že tohle je jeden z mých nejoblíbenějších filmů v kombinaci z jedním z mých nejoblíbenějších herců. Teď by jste mohli namítnout, že nebudu dostatečně objektivní, ale nebojte! Ten film na to má i bez toho aniž bych byl ovlivněn De Nirem nebo čímkoli jiným. Tohle je taková svěží nová vlna ganster-krimi filmu, který je ovšem hodně dobový a stylový. Opravdu povedené! ()

joker.george

Tohle je prostě dokonale vypiplanej film, kterým Scorsese vydal to nejlepší ze sebe, a že tedy měl, co ukázat! Mám ho ještě o kousíček raději než Shutter island. Za to, jak skvělý snímek je, může převážně komentování postav danou situaci, navíc často z více pohledů, což rozebírá vnitřní pochody hlavních postav a tím pádem prohloubuje jejich charaktery. Každá scéna zapadne do celku a tvoří tak nádhernou ucelenou mozaiku, tohle je ten film, na který jsem u Scorseseho tak dlouho čekal... Robert de Niro zde má jednu ze svých nejlepších rolí a Joe Pesci překonal svůj výkon z Mafiánů a Sharon Stone je neskutečně otravná i působivá. Naštěstí snímek neohrozily drogy ani štěstí, když se k postavám obrátilo zády (viz. můj komentář k Mafiánům). ()

bourec

Po nedávný projekci filmu Mafiáni jsem přesně věděl,že i Casino bude spíš nuda.Zase přiblblej Pesci s pištivim hlasem,zase jeho hra s nožíkem,a jinak kecání,rozcapený taliáni a bez nějaké pevnější osy příběhu.Všichni to tady milujou,ale mě to vlastně neba.40%. ()

Lopic

Pro mě zatím nejlepší Scorsese. Taxikáře nemusím, novější filmy od scorseseho taky ne, třeba Mafiáni sou fajn, ale Casino pořád vede. Vynikající herecká sestava výslednýmu dojmu dost napomáhá. Z těch třech hodin sem se nenudil ani minutu. Nikdy nepochopím, proč má tento film jen jednu nominaci na oskara (Sharon) a filmy jako Letec nebo Skrytá identia jich mají kvanta, navíc Skrytá identita dostane osakara za nejlepší film. ()

starbrejkr

Už to o sobě můžu říct s jistotou. Z bývalého odpůrce mafiánských/gangsterských filmů se stal jejich milovník. Sám nevím, čím to je. Nejspíš jsem se zbavil tupého předsudku, že tam jde jen o násilí a oslavu zločinu. Ona to tak trochu oslava zločinu je, protože ty filmy jsou dělaný tak, že člověk si mezi těmi gangstery vždycky najde člověka, kterému fandí - já tady Samu Rothsteinovi opravdu držel palce. Casino navíc stejně jako mnohé gangsterské filmy dokonale zobrazuje putování člověka po šikmé ploše a ukazuje, čeho všeho je ona osoba schopna - a to je tématika, která mě prostě na filmech bere a asi to bude ten důvod, proč si teď gangsterské filmy tak vychutnávám. Casino patří k jejich absolutním vrcholům a těžko tam najdu slabinu. Do posledního detailu probrané fungování old school kasin (strašně se mi líbí onen epilog a srovnání se současnými kasiny, což jsem ocenil hlavně díky tomu, že nám nedávno na jedné hodině ve škole vyprávěl profesor o své návštěvě Las Vegas a fungování současných kasin) tu kontrastuje s vylíčením jejich vlivu na život lidí, kteří se okolo něj pohybují. Na pozadí toho všeho si představte opravdu parádní muziku a máte jasno. 171 minut délky je tady lehoučkým soustem ()

DruidKarel

730. hodnocený film: Dlouho jsem čekal na tenhle film a musím říct, že to byla skutečná paráda. Film je sice svinsky dlouhej, ale zato opravdu výborně výpravnej. Moc se mi tam taky líbí ty sekvence, kdy dochází k zastavení obrazu a jen vypráví postava, na níž je udělanej záběr. Herecké obsazení je doslova úžasné. Herci jsou ve svém živlu a je to na nich vidět, že si natáčení užívaly kařdým coulem. Robert De Niro je mafián každým kouskem svého těla a Joe Pesci jakbysmet. Sharon Stone coby De Nirova manželka je přesvědčivá jako snad nikdy a snad jí i věřím, že umí hrát - mrchy vážně dobře. Film má skvělý příběh a způsob, jakým je vyprávěn mě opravdu bere. Skvělé herecké výkony, krásná hudba a ani minuta nudy. Skvělé závěry a konce jednotlivých mafiánů, takhle si to nějak představuju. 5* je úplně za každou minutu snímku, za každý záběr. 5* ()

tomtomtoma

Tak tohle je velmi kvalitní film s mafiánským prostředím. Hazard, sázky, peníze, tohle všechno vždy přiláká zlatokopy, kteří se neštítí žádných autorit, pokud se rozhodnou zbohatnout. Jak funguje casino v Americe doopravdy. Lidé pro moc a bohatství udělají cokoli. Role jako stvořené pro Roberta De Nira a Joe Pesciho. De Niro v roli Ace Rothsteina se vypracuje až na šéfa velkého casina v Las Vegas, Pesci v roli Nickyho Santora je vždy přízemní, protože se nikdy nemíní vzdát nebrutálnějších možných metod a pak u něj s jídlem vždy roste chuť na další ještě morbidnější činny. Pozoruhodné je, že za nimi stojí a tak nějak řídí je lidé ctihodní. Zkrátka s jídlem roste chuť a někdo musí vydělávat hromady peněz, aby mohl rozmařile utrácet za své "skromné" životní náklady. ()

TommyLeeJape

M.Scorsese nám prostřednictvím Casina vypráví příběh o lidech, kteří nás mají všechny pod palcem, no není to skvělé? Pro někoho je to možná trošku delší než by bylo třeba. Příběh je ovšem vyprávěn opravdu brilantně, takže vlastně nakonec zjistíte, že délka nemusí být vždy na škodu. Robert De Niro je ve své roli neuvěřitelně uvěřitelný, až se může zdát, že má minimálně nějaké gangsterské kořeny. I Joe Pesci hraje, stejně jako v Mafiánech, svého gangstera naprosto brilantně. Závěrem rada - Pokud jste navlastní oči ještě neviděli opravdu pořádné casino tak buď jeďte do Las Vegas nebo si sežente tento film! ()

vykur!

When you love someone, you've gotta trust them. There's no other way. You've got to give them the key to everything that's yours. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011