Cedr

Casino není jen další skvělý (kultovní) film o mafiánech od Martina Scorsese. Casino je několik filmů dokonale spojených do jednoho velkého příběhu, který vás na tři hodiny připoutá k obrazovce. Robert De Niro vám předvede jak správně vést casino, během vysvětlování se slova ujme Joe Pesci, který vás ve své životní roli vezme na pořádnou gangsterskou jízdu. Mezi obě hlavní linie skvěle zapadne Sharon Stone se svým životním příběhem a doplní ji mnoho dalších "menších" postav. Je neuvěřitelné co se do těch tří hodin vešlo a jméno Martin Scorsese a skvělé herecké výkony jsou zárukou toho, že se nudit rozhodně nebudete. ()

Doudis19

I kdyby tenhle film neměl mistra gangsterek za kamerou, hvězdný obsazení, prostředí Las Vegas a plno dalších věcí, co už tu v ostatních komentářích zazněli nesčetněkrát, celý film by utáhl klidně sám užasnej Joe Pesci. Toho chlapa obdivuju jak energicky dokázal záhrát toho vyšinutýho, sadistickýho magora. Podobně by to zvládl snad jen Louis de Funés.. ()

Vraccas

Sharon Stone podala sakra dobrej výkon. Úžasná hudby. Skvělé obsazení a vše podáno od Scorseseho. To je něco pro mě. ()

chelseaman22

Tak nic lepšího Scorsese nenatočil. Jak by to taky mohlo jít natočit lépe. Story, kde mafiáni jsou v pozadí, story, kde nejsou špagety a tomatový protlak, story o muži, jemuž se vyhnul hněv mafie. Někdy si říkám, že jsem velice rád, že jsem jen pouhým obyvatel Naší nevelké republiky. U Nás vládne pouze mafie ruská či vietnamská, ta česká se snaží napodobovat tu, jež bujela a bují v US. Napodobují ji přesně pomocí takovýhle snímků, snímků, jež tvoří tu nejslavnější část historie kinematografie. Vždy, když se natáčel film o mafii, tak přišel hvězdný režisér, hvězdné hollywoodské hvězdy, a pak to tak dopadá, že je vidíme jen v červených číslech. A jen tak mimochodem: Je těžké si De Nira nezamilovat. 96% ()

SniperG1

Martin Scorsese opět dokazuje, že patří mezi špičku filmových tvůrců! A ani mě nevadila tak dlouhá stopáž! Pecka...90% ()

Motinski

Najlepši Scorseseho film zo všetkých. A vôbec mi nevadilo že má tri hodiny. De Niro a Pesci sú v takýchto úlohách autentickí a nemajú moc konkurenciu. Ostatní herci pri nich vyzerajú ako komparz. Výborne dialógy a opäť skvelá ukážka tvrdosti a fungovania mafie, doplnená občasným humorom, podobne ako v Goodfellas. No a Sharon Stone a jej prepínanie nálad bolo tiež super. Scorsese je rozprávačšký génius čo si medzi gangsterkami vytvoril vlastný subžáner, kde hneď viete identifikovať že to točil on. Strih, kamera, hudba, všetko dokonalé. ()

LeoH

Ani napodruhé jsem nepřišel na to, čím krom výpravy a kamery zrovna Casino tolik lidí tak okouzluje. Rozvláčně podávaná zápletka se spoustou zbytečného zdvojování informací, nadužívané vnitřní hlasy, muzika zdaleka nedoplňuje děj tak nenuceně jako v Mafiánech, postavy jsou s odpuštěním nudní patroni/nudné patrony s banálními starostmi ozvláštněnými jenom extrémními penězi a (relativně cudně zobrazovaným) extrémním násilím; všechno mi to připadá stejně prázdné a předstírací jako pateticky odrecitovaný(!?) Stardust v závěrečných titulcích a zároveň nemám pocit, že by se ta prázdnota a předstíračství nějak záměrně tematizovala. Nebýt bombasticky vypulírovaných obrázků, vážně bych nevěděl, za co dávat třetí hvězdičku. ()

filmmovier

Asi je to tím, že tenhle žánr mně moc nebere celkově. Ale když uzřím dokonalý film, dovedu ho ocenit vždycky. Ovšem stejně jako Mafiáni, ani Casino není dokonalý film (obzvlášť, když Mafiáni jsou asi lepší). I v tomto případě jde sice o dostatečně strhující a perfektně natočenou podívanou (k režii opravdu nelze mít výhrad), herecky je to opět taky naprosto dokonalé (zejména co se týče Joa Pesciho, tentokrát), ale bylo to dlouhé a nijak mně to neohromilo. 75%. ()

Gothar

Moj najoblubenejsi mafiansky film. Vsetci herci hraju vyborne a film aj napriek velkej dlzke velmi rychlo ubieha, divak nema sancu na to, aby sa nudil, pretoze sa neustale nieco deje. Podla mna tu Robert De Niro predviedol svoj zivotny vykon. Zaver podfarbeny piesnou House of the rising Sun u mna patri k tomu najlepsiemu, co som kedy videl. ()

markuc

Film jsem, bohuzel, videl az ted a zaujal mne. Poprve jsem ho sledoval nekdy pred lety a z nejakeho duvodu nedosledoval - ted se mi podarilo si tento zazitek vychutnat az do konce. Film velmi osobity, rukopis Scorseseho je znat. Historicka fakta (neco a la dokument) spojeno s netradicnim pribehem, kvalitnimi hereckymi vykony (Joe Pesci je super) a vychytanymi dialogy je vrazedna kombinace, ktera me upoutala skoro na tri hodiny do kresla. ()

Sfinkter

Ano ano, Casino je velký film. U mě si ubližuje stálým přívalem vnitřního osvětlování děje, první polovinu vůbec nepovolí opratě a divák se nemůže přirozeně vžít do postav. Závěr s pálkami je poctivou porcí syrového. ()

ecceHOMMO

...excelentný koncert v podaní hviezd na čele s De Nirom......casino, mafiáni, úplatky, mafinácie, hazard.....to sú ústredné motívy snímku...veľmi dobrého snímku..... ()

Wall-E

Ze všech dlouhých mafiánských filmů mně tento Scorseseho skvost bavil nejvíc. Prostředí Casina, obsazení, výborná atmosféra, dokumentární "vypravěčská" forma. Paráda, hned bych si to pustil znova. ()

senor

Podobné, ale o stupeň horší než Mafiáni. Trochu rozvleklé, režie je dokonalá, ale příběh už méně. ()

Samuel7

První polovinu jsem opravdu protrpěl, šlo vlastně jen o takový nudný popis toho, jak to v casinu chodí... V té druhé už mě občas z usínání probral nějaký silnější moment, a konec nudu prolomil definitivně. Být to o polovinu kratší, mohlo to být na nejvyšší hodnocení, takhle je snímek jen lehčí nadprůměr, navíc pouze formou, obsah totiž tvoří povětšinou vata. ()

DivX

Strhující snímek Martina Scorseseho natočený podle románu Nicholase Pileggiho. Ve filmu se odvíjí příběh gangstera Sama Rothsteina (Roberto De Niro), bývalého hazardního hráče, který se díky podpoře mocných mafiánských bossů stane šéfem velkého kasina v Las pegas. Jeho osobní bezpečnost zajišťuje jeho nejlepší přítel, brutální gangster Nicky Santoro (Joe Pesci). Film slouží jako názorná ukázka krutosti organizovaného zločinu: např. scéna s drcením hlavy ve svěráku. Hrubý zisk 116,112,000$. 80% ()

Jizni Tlapa

"Řečeno stručně: pěkně jsme to posrali"... tohle má prostě pořádný "filmový koule" a tak to mám rád!! Scénář chrlí hlášku za hláškou, vzduchem lítají žetony, karty, kulky, automaty, mrtvoly a vůbec všechno, co k mafiánskému žánru patří....tohle Vás společně s filmovou muzikou prostě chytí a nepustí....Casino by mělo být velikou inspirací filmařského umu pro každého, koho kdy napadne usednout na režisérskou stoličku! ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011