Mikino00

Pomalá lehce plynoucí dějová linka nepřekypující velkými zvraty je mistrovsky odvyprávěna a natočena do podoby stylové gangsterky. Scorsese vytvořil zajímavé prostředí a postavy mající co nabídnout. Ty velice vhodně obsadil a celé ústřední herecké trio předvádí fenomenální výkony. Ale to co dělá film vyjímečným je již zmíněné vyprávění příběhu. ()

cesky_hrac

Zapnul jsem televizi. Sedl si gauč. Pustil jsem film.... Začátek byl klidný a pak.. mě film nenechal uklidnit. Neskutečně jsem se bavil. Když snímek skončil( Příběh vám nebudu vůbec vyzrazovat. Důvod se dozvíte o pár řádků níže.) nemohl jsem se pořádně nadechnout. ( Přidávám trochu absurdity, aby tento komentář nebyl obyčejný..) Byl jsem z tohohle snímku úplně utahaný. Říkal jsem si: ,, No... Na tenhle film nezapomenu... Co jiného říci než, Martin Scorsese se zase předvedl(V dobrém slova smyslu)" Můj monolog doprovázeli tiché vzdechy. Byl to silný zážitek... Tento film vám doporučuji zhlédnout!! Celkové moje hodnoceni: 98% Kamera: 8/10 Scénář: 10/10 Obsazení:10/10 Střih: 10/10 A ptáte se proč jsem filmu nedal sto procent. Protože...(otevřený konec komentáře... Tedy spíše nevím proč...) ()

MiaMahoney

Dokonalá a brutální sonda do zákulisí fungování kasín a jejich napojení na mafiánské podsvětí. A kua, ještě nikdy jsem tolik nefandila zločineckému zmrdovi, jako v tomto případě. Bobík byl naprosto skvělý záporák; hajzl, ale svým způsobem lidský a kvůli té jeho nevděčné, marnivé, hysterické a mamonářské pizdě, se kterou měl do poslední chvíle neuvěřitelnou trpělivost, mi ho bylo fuckt líto, mafián nemafián! ... No, po mně patrně půjde brzy taky nějaká ta Kozí Nozdra, neboť tady zcela upřímně a neskrývaně prohlašuji, že Casino je dle mého skromného názoru lepší a dějově zajímavější než kultovní Kmotr. Tak andiamo, mafiosi, andiamo...! ()

Emo-haunter

Scorseseho exkurze do uzavřeného světa vyšší společnosti, do světa bossů, mafiánů, a dalších individuí. Režisér opět staví svou kvalitu na velmi dobrých dialozích, promyšlených scénách do nejmenších detailů. Velké plus samo sebou trio protagonistů, které předvedlo skvělé herecké výkony. Co ovšem opět pro mě samotnému filmu trochu škodí, je jeho délka, na kterou je zkrátka Scorsese ujetý. Rovněž jsem spíše očekával odlišné zakončení, kterému chyběl moment překvapení.  Nicméně se filmu nedá upřít jeho vysoká řemeslnická a poctivá kvalita, na kterou se v dnešní době víc a víc sere!  Oceňuji i přínos poctivé hudby, která jen podtrhuje kvalitu tohoto snímku. Poctivých 85% :) ()

Klajnik

Casino a Mafiáni, kteří vyšli o 5 let dříve, si jsou velmi podobní a oba patří k vrcholům Scorseseho tvůrčí kariéry. Mně osobně nevadí, že se zde Scorsese poněkud opakoval, protože právě Mafiáni jsou jedním z mých oblíbených filmů, tudíž jen rád strávím více času v něčem obsahově i stylově blízkém. ____Casino mi však z této dvojce přijde o troch slabší: Postavy mě bavily více v Mafiánech. Liottův Henry z Mafiánů mě jako protagonista strhnul více než De Nirův Ace z Casina a Pesci, ač zde hraje rovněž vzteklé malé hovado, mi přijde podstatně humorněji nabytou postavou v Mafiánech. Casino mi sice v těchto oblastech přijde o něco slabší, ale současně ho shledávám audiovizuálně krásnějším. Vlastně to celé vypadá tak strašně dobře, že bych budget tipoval na 3x vyšší částku, než která na výrobu ve skutečnosti padla (tj. 50 mega). Scorsese bez problému utáhne diváckou pozornost i po 3h a to navzdory tomu, že tenhle film vlastně postrádá zápletku. Není tu žádná událost, která by uvedla dění do pohybu. Dění je v pohybu od samého začátku (čemuž odpovídá i forma - svižný střih samé hladké kamerové nájezdy). Film prezentuje, jak mafie řídí casino ve Vegas, jak to celé funguje, kdo je do čeho zapleten a proč se to celé sesype. (- Může za to hlavně nezřízenej ješitnej Nicky, nastřelenej zakomplexovanej prcek, kterej si nikdy nedá říct, protože se neustále potřebuje cejtit větší, než jakej ve skutečnosti je.) Marty opět s velkým stylem vypráví poutavý příběhy zločinu a násilí, což diváky velmi fascinuje. Proč tom tak vlastně je? Jistě je v tom nějaké pokleslé vzrušení, ale možná právě proto, že v západním světě právě, svazující byrokracie a dohledu jsou tendence k násilí drženy pod pokličkou (případně jsou kultivováno do sportu), kde skrytě vřou, tak nás filmy o násilných excesech a zločinu tolik fascinují. ()

jednaveta

Opulentnější a rozmáchlejší variace na Mafiány s téměř identickými vyprávěcími postupy a obsazením, ale postrádající jejich údernost a humor. ()

Maslord

Milujem mafiánske filmy a kasíno dalo všetkému ostatnému pekne na hudu. Robert De Niro môže hrávať poker, pretože jemu by som po tomto filme už neuveril nič, pekne zabíja očami. Takto to má vyzerať! ()

masiko

Další ze Scorseseho vynikajících dramat, které působí jako tříhodinový dovětek k mistrovo Mafiánům. Délka zde ale není vůbec na škodu, zvláště když je děj vyprávě z dvou různých úhlů pohledu (De Niro/Pesci). Robert De Niro podává svůj vysoký standart, Sharon Stone předvádí asi nejlepší výkon ve svém životě, ale přesto (aspoň pro mne) na sebe strhává veškerou pozornost famózní Joe Pesci, jehož chladnokrevný, tvrďácký, drzý zabiják je ztělesněním zla, ale přesto mi ho nakonec bylo líto a říkal jsem si, že si zasloužil víc. ()

dezert

I když je fakt, že většina lidí dává přednost Mafináům a Casino je lehce přehlížené, i tak je naprosto dokonalé. A pro mě je to prostě lepší film. Nikdo nedokáže udržet divákovu pozornost tak jako to umí Scorsese. Film co má tři hodiny, uběhl jako hodina a půl. Dokonalý De Niro, Pesci a vůbec všichni herci. Perfektní kamera Roberta Richardsona. Naprosto uchvacující. ()

WinstonS

Proč měnit osvědčené recepty, řekl si Martin Scorsese a se svou typickou noblesou a grácií zopakoval klasické narativní postupy, jež většina fanoušků zná hlavně z GOODFELLAS. Výsledek? Ohromující. Joe Pesci se pro roli vychcaných a agresivních hajzlíků takřka narodil, de Niro tehdy ještě byl opravdu NĚKDO (v jednom roce CASINO a HEAT, tedy dva filmy se statutem legendy) a Sharon Stone... ta prolhaná a mrzká mrcha a feťačka, jejíž sex-appeal jde ruku v ruce s agresivními návaly hysterie a šílenství, je nekorunovanou královnou filmu. Jenže Oscar z toho nebyl - Frances McDormand ve FARGO, to je totiž sakra silná konkurence. ()

chalp

Neviem v čom to bolo, že ma tento kult úplne obišiel.Gansgterky a k tomu s dvojkou de niro, pesci milujem ale toto ma vážne neskutočne nudilo. ()

Furmi

Jeden zmála (keď nie asi jediný) filmov ktorý ma 3 hodiny a ja som hltal každý záber a nenudil sa ani sekundu. Martin Scorsese odviedol brilantnú prácičku ktorá ho isto úplne vyšťavila. Casino je jednoznačne jedným z mojích najobľúbenejších filmov a gangsteriek celkovo. Ako sa snažím tak sa snažím ale nejakú viditeľnú chybu nemôžem nájsť. ...Bravoóó...95% ()

zdenur

Dlouhé tři hodiny o frajerech z kasína a jejich praktikách. Překvapivě svižná podívaná s úžasným obsazením. Pesci je ďábel! Každá scéna je dokonale promyšlená a když vše při závěru graduje, přichází filmový orgasmus. ()

El Loco

Casino sa síce na gangsterské pecky typu ONCE UPON A TIME IN AMERICA, SCARFACE alebo THE GODFATHER (1, 2, 3) nechytá, ale Scorsese týmto pohľadom do zákulisia nevadského Sin City hanbu žánru určite neurobil. Obligátnu rolu dostal (možno až príliš dobrosrdečný) Robert De Niro, no tentokrát to nie je jeho film...Zatieňuje ho malý hajzlík Joe Pesci, ktorý v úlohe Nickyho Santora dostal jednu zo svojich životných úloh a pustil sa do nej s plnou vervou tak, že ho je (aj napriek jeho nižšiemu vzrastu) plné plátno...Všeobecne oceňovaná za stvárnenie Ginger je aj Sharon Stone (oscarová nominácia) a aj keď ide možno o jej najserióznejšiu postavu v kariére, nie som si istý, či svoj part zvládla dostatočne. Hoci by jej mohla sadnúť presne takáto postava mafiánskej cicušky, veľmi jej to nešlo a akurát ma utvrdila v tom, že nikdy nebude charakterovou herečkou. Chudobný herecký diapazón o dvoch úškrnoch a jednom hysterickom výraze predsa stačiť nemôže...V podstate však vážne výhrady mať nemôžem, veď Scorsese je zárukou kvality (i keď keby sa réžie ujali takí Coenovci alebo Tarantino, mohla to byť iná jazda...) a aj keď nie som jeho veľkým fanúšikom, musím uznať, že to ma to vcelku bavilo a pár scén sa mi vryje do pamäti na celý život (napr. scéna na kukuričnom poli)...Viva Las Vegas! ()

JM87

Paráda kua! A kdo dal míň jak 4 hvězdičky by si měl lisknout a odpochodovat někam, kde ho radši nikdo neuslyší. V prvé řadě jsem se k filmu dostal přes Scorseseho režii v prvním díle Boardwalk Empire, ten mě opravdu nadchl a tady tomu nebylo jinak. Já nevim, co bych řekl k režii, je genialní. Kdo vypichuje celej film nahoru je PERFEKTNÍ Joe Pesci... já tohohle chlapa poznal ve Smrtonostných zbraních, kde hrál taky takovýho "drzího týpka", ale skutečnej potencial projevil fakt JENOM TADY, ten mě svýma hereckýma schopnostma a charismem v dané roli nadchl tak, že snad pude do nejoblíbenějšího herců na CSFD... bohužel si tak nějak furt pamatuju "Sám doma" a to ho celkem degraduje. Každopadně Scorseseho začnu teďka hodně vyhledávat a tahám i další filmy. Díky za tenhle film!!! ()

panmroz

to by jeden nevěřil, jakou formu (klip klip klip, vnitřní hlas 1, vnitřní hlas 2, rozhovor, klip klip klip) s jakým tempem (...), může mít tříhodinovej film. Neuvěřitelná práce Thelmy Schoonmakerové, jejíž střih nebyl ani oscarově nominován - přitom se zdá, že scénář vznikal až ve střížně - to není nic ve zlým, jen si tudlenctu žatvu nedovedu představit na papíře. ()

BigMarthy

Dlouho jsem se rozmýšlel, 4 či 5 hvězdiček? Pravda, musim uznat, navléct De Nira do růžového saka a bílých kalhot, to je skutečně husarský kousek. K tom jsem nikdy nebyl přiznivec Scorseseho filmů, včetně jeho oblibených herců. Tři hodiny místy trochu vázly, Kmotr je Kmotr, říkám si. Ale nakonec dám pět, protože závěr byl skutečně strhující, sice nijak překvapivý, ale bavil mě. Film si už asi znovu nepostím, ale příznivcům Scorseseho filmů ho můžu vřele doporučit. Byl totiž o třídu lepší jak jeho mnohdy přecenovaní Mafiáni. ()

werewolf69

Film je nakrútený fakt skvelou a pútavou formou a ako samotná gangsterka rozhodne patrí k tým najlepším čo som doposiaľ videl. Nuž počas sledovania som sa na to díval tak trochu nedôverčivo, ale záverečná likvidačka, podporená "House of the Rising Sun" ma dostala natoľko že plne hodnotenie je namieste... ()

barrahir

Je to poměrně hutnej film s množstvým vedlejších postav, kterej nemůžu napoprvé (ano) naplno docenit, protože napříště se jistě zážitek znásobí, ostatně tak už to u podobných kousků bývá, a pak už bych neměl kam zvyšovat. :) PS: Už jsem toho viděl fakt dost, ale hlavu ve svěráku ještě ne. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011