Mistr mafiánských filmů Martin Scorsese se opět blýskl. Jeho takřka stálí herci Robert De Niro a Joe Pesci jsou opět skvělí, kromě nich dostal šanci vyniknout i Ray Liotta, jinak spíše béčkový herec.(13.8.2002)

Na dlouhá léta nejlepší Scorsese, životní role ústřední trojky a hned po Kmotrovi nejlepší gangsterka. Mafie snad nikdy nebyla takhle potemnělá a zároveň adrenalinem naplněná.(5.8.2005)

rozpočet : ? tžby americke : $46,836,394(15.12.2006)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších životopisných filmů - 100 Greatest Biography Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Dobrý, ale pro mne ne tak silný snímek o americké mafii, jako byla Coppolova série Kmotra, nebo Leoneho Tenkrát v Americe. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=ynCjlwFP-vk(18.3.2009)

Jedna z nejlepších mafiánských ság. Ono to snad ani špatně dopadnout nemohlo, když v hlavních rolích hrají Robert De Niro, Joe Pesci (zasloužený Oscar za vedlejší roli), Ray Liotta a to vše pod taktovkou přeborníka na mafiáské filmy Martina Scorsese. Jen škoda, že ze šestí nominací na Oscara, snímek proměnil ve Zlatou sošku pouze jednu. Pro milovníky mafiánských filmů povinnost!! Pro mě o něco lepší než též povedené Casino......(25.9.2007)