(4,5* - za zpracování konce nedík)(20.3.2009)

Scorseseho pohled do života jednoho mafiána, který paradoxně nikdy mafiánem nebyl. Velmi zajímavě pojatý styl vyprávění z pohledu hlavního hrdiny zachycuje jeho pohnutky a motivy jeho jednání. Zpočátku s ním symaptizujete, ale postupně se stává čím dál odpornějším. Ray Liotta podává výborný výkon a je dost nezvyk vidět ho v hlavní roli. De Nirovi mafiáni výborně sedí. Určitě jeden z nejlepších Scorseseho filmů.(6.8.2005)

Tímhle filmem si u mě Martin Scorsese "spravil" reputaci po té, co jsem viděla Věk nevinnosti, který mě neuvěřitelně nudil. Tenhle film má všechno, co dobrá gangsterka potřebuje - spád, napětí, Roberta De Nira, pěkný styl a atmosféru, ...(6.8.2005)

Tříhodinová konfese mafiána bez jakékoli stopy sebereflexe.(25.2.2003)

rozpočet : ? tžby americke : $46,836,394(15.12.2006)

• - Když Karen (Lorraine Bracco) míří na Henryho (Ray Liotta), svou pistoli drží v jednotlivých záběrech jinak. (GreatestFan)

• - Během ''You' re a funny guy'' scény je na stole whisky Crown Royal, která se začala vyrábět až v roce 1965. (GreatestFan)

• - Mnoho dialogu herců byla improvizace. (GreatestFan)