Jedna z nejlepších mafiánských ság. Ono to snad ani špatně dopadnout nemohlo, když v hlavních rolích hrají Robert De Niro, Joe Pesci (zasloužený Oscar za vedlejší roli), Ray Liotta a to vše pod taktovkou přeborníka na mafiáské filmy Martina Scorsese. Jen škoda, že ze šestí nominací na Oscara, snímek proměnil ve Zlatou sošku pouze jednu. Pro milovníky mafiánských filmů povinnost!! Pro mě o něco lepší než též povedené Casino......(25.9.2007)

Dalsi z vynikajicich filmu mistra Scorseseho.(23.5.2002)

Pravděpodobně nejlepší mafiánský film devadesátých let. Mafiáni mají všechny ingredience dokonalého filmu. Vynikající scénář, hudební doprovod, který je známý jako film sám a herecký výkon nezapomenutelných osob - obzvláště De Nira a Pesciho. Co se týče Liotty, jedná se o jeho životní roli. Scorsese udělal mafinský svět s takovou láskou, s jakou udělal Francis Ford Coppola svět Kmotra. Zatímco jeden si může pamatovat všechny dialogy Kmotra, druhý zase odvykládá jakoukoli pasáž z Mafiánů. Mezi takové lidi se řadím i já. Dokonalý film. Nejlepší film Martina Scorseseho. Go home and get your fucking shine box.(1.9.2005)

Jestliže je „Kmotr“ obrazem určité gangsterské aristokracie, tak „Mafiáni“ jsou obrazem toho, když se o stejné pozice hlásí gangsterské plebs. Bez zásad, cti a charakteru a se slovníkem, kterým byste si nevytřeli ani podlahu. Do své třídy se dostává pomocí baseballek, nožů a prostřelených hlav a stejně tak z ní většinou odchází. Tohle přirovnání však samozřejmě neplatí na filmovou kvalitu a Scorsese vás za přispění skvělých hereckých výkonů tímhle světem provede bez jediného zaváhání. Jen kdyby se mu u mě podařilo docílit alespoň trochu větší angažovanosti a zaujatosti, protože bez ní si jeho pojetí prostě plně vychutnat nedokážu.(20.4.2006)

Filmařsky bezchybná Scorseseho práce, která si spolu s výborným příběhem zadělává na jedno z vrcholných mafiánských děj světové kinematografie. Scorsese je profík ve vykreslování rozličných postav; stejně tak si puntičkářsky pohrává s každým záběrem (vzpomeňme jen najíždění do baru, a to vše v rámci v jednoho záběru). Shrnuto a podtrženo: Povinná kinematografická "četba".(5.6.2005)