Slušná gangsterka, avšak né tak zábavná a akční jako Carlitova cesta. Celkem mi zde scházel lepší herecký cásting, krom Roberta de Nira, který ani nebyl hlavním hrdinou mně herci příliš nezaujali. Ray Liotta je béčkový herec jak víno, tudiž zmateně kroutím hlavou nad režisérovým výběrem hlavního hrdiny, ale znám i horší. Akce příliš není, načež jsem se shodl, že je film vhodný pouze na jedno zhlédnutí i kvůli přepísklé stopáži,ale naštěstí jsem se nenudil, příběh zaujme, ale bohužel nestrhne. Scorseseho režie je však plně v pořádku.75%(13.1.2015)

Dějem určitě jeden z nejlepších mafiánských filmů, ale přesto to podle mě na nejlepší mafiánský filmy nemá a to hlavně proto, že je to všechno hrozně pomalý a klidný a někdy až trochu nudící, ale z toho naštěstí dokážou vyvézt dokonalý herecký výkony. Je trochu s podivem, že Martin Scorsese neobsadil Roberta de Nira do úplně nejhlavnější role, protože tahle dvojice má za sebou už spoustu skvělých snímků, ale i tak je tady De Nito skvělej a to i když ze začátku neni moc výraznej a až spíš ke konci se začne ve filmu víc prosazovat, Dalším esem tohohle filmu je přítomnost Joe Pesciho, ten snad nemůže chybět v žádným pořádným mafiánským filmu, jen je škoda, že hraj neustále to stejný, ale v jeho podání je to úžasný a i když už je to poněkolikátý dost okoukaný, tak to nikdy neomrzí, ale nejlepší herecký výkon tohohle film podle mě předvádí Ray Liotta, jeho výkon by se dal nazvat životním, protože nic takovýho už nikdy nezopakoval a v porovnání s jeho ostatními filmy tohle vypadá spíš jako úlet, než že by byl tak kvalitní herec, ale tady mu to prostě všechno skvěle sedlo a hlavně díky němu a spojení Scorsese, De Niro a Pesci musim dát 5*, protože je to opravdu skvělý spojení, ale celkově se mi film až zas tolik nelíbil(16.8.2005)

Scorseseho veledílo o mafiánech z trochu jiného pohledu než jaký známe například z Kmotra. Tady nejde o špičku mafie, ale o prosté nádeníky, pro které je to práce jako každá jiná. Dokonalé herecké výkony či nezapomenutelné dialogy jsou jen špičkou ledovce tohoto do nejmenších detailů vybroušeného diamantu.(24.8.2007)

• Dudek

Ray Liotta by si zasloužil křeslo.(23.8.2005)

Dokonalý portrét primitivismu a krutosti lidí, pasujících se do role polobohů, kteří rozhodují a o životě a smrti jiných. De Niro se svými našponovanými rameny a namachrovanou chůzí nemá chybu. Ray Liotta ve své jediné roli, na kterou může být pyšný. Joe Pesci si roli zabijáckého primitiva s úspěchem zopakoval o několik let později v Casinu. Mafiánská sága, kterou nevidět by byla velká chyba.(13.4.2003)