A Casino si musím znovu pustit nejpozději zítra...(21.1.2012)

Výborně zfilmovaný životní příběh mafiána Henryho Hilla, pro ty, které to zajímá, doporučuji literární předlohu od Nicholase Pileggiho, která u nás vyšla pod názvem Mafián, kde jsou některé pasáže, které jsou ve filmu zcela opomenuty.9/10(21.11.2007)

Co se sakra stalo? Upřímně jsem se těšil, až uvidím ony hojně citované, skvělé, nedostižné Goodfellas. A ono mě to nijak zvlášť nevzalo. Vývoj postavy? Kdybych dokázal říct, co víc bych ještě chtěl, potěšilo by mě to samotného víc než nějakého zarytého uctívače, který mě bude za tyhle řeči chtít popravit. Anyway, když opominu katastrofální/ický český dabing, ve kterém hned tři vedlejší postavy mluvil tentýž člobrda, tak kromě skvělého Joea Pesciho jsem neviděl nikoho, kdo by si zasloužil moje uznání nebo sympatie. Jinak mi z většiny postav zůstal pocit typu "no tak teda nezapomínáte, a co jako?" Mnohem líp mi seděl Donnie Brasco... 60%(26.4.2006)

V zásadě velmi pohodový film o partě tvrdě pracujících chlapů. Jenom z něj (a z nich) běhá mráz po zádech. Scorsese díky svému citu pro detail a práci s herci dokáže pozornost diváka udržet u nikterak přehnaně dějového filmu po celé dvě a půl hodiny. Je fascinující sledovat, s jakou nenuceností se „přelévá“ jedna scéna do další. Zřejmě to není stav, kterého chtěl režisér primárně docílit, ale mám ohromnou radost. Z ďábelského Pesciho, který se s vámi buď zasměje, nebo vás zastřelí, z dlouhých (a nikoliv manýristických) kamerových jízd, z nečekaného zapojení songů a z vnitřních monologů vícero vypravěčů, z nezbytného morálního poselství v závěru, které nám není předhazováno jako psovi kost a ze spousty dalších věcí. Jasně, mohlo to být kratší, příběhovější a méně brutální (násilí je navíc často zmírňováno nějakým rušivým elementem, ať jde o humor, hudbu nebo voice over), ale při té natěšenosti na každou další finesu, se kterou se Scorsese vytasí, mě ani nenapadlo pohlédnout na hodinky. A nerad, velmi nerad jsem po skončení opouštěl hlavní hrdiny. Ty do morku kostí prohnilé parchanty. 90% Zajímavé komentáře: Pohrobek, Ajantis, Madison, Killer_The(26.8.2008)

Druhý nejlepší mafiánský film všech dob. Samozřejmě až po Kmotrovi.(15.4.2004)

• - Pieseň, ktorú spieva Morrie Henrymu pri stretnutí v bare, v druhej polovici filmu („Oh Henry boy, the pipes, the pipes are calling.“), je narážkou na známu írsku pieseň „Danny Boy“. (RigorMortis)

• - Když mladý Henry (Christopher Serrone) ničí sklo u auta, sklo se rozbije až překvapivě jednoduše. (GreatestFan)

• - Producent filmu Irwin Winkler původně odmítal obsadit Raye Liottu do role Henryho. Až Martin Scorsese jej přesvědčil. (GreatestFan)