Slušná gangsterka, avšak né tak zábavná a akční jako Carlitova cesta. Celkem mi zde scházel lepší herecký cásting, krom Roberta de Nira, který ani nebyl hlavním hrdinou mně herci příliš nezaujali. Ray Liotta je béčkový herec jak víno, tudiž zmateně kroutím hlavou nad režisérovým výběrem hlavního hrdiny, ale znám i horší. Akce příliš není, načež jsem se shodl, že je film vhodný pouze na jedno zhlédnutí i kvůli přepísklé stopáži,ale naštěstí jsem se nenudil, příběh zaujme, ale bohužel nestrhne. Scorseseho režie je však plně v pořádku.75%(13.1.2015)

Pre mňa je jednoducho 'Scarface' neprekonateľný a stojím si za svojim aj naďalej. Je to všetko veľmi pekné, neohrané, dialógy, príbeh, réžia, úvodné vtiahnutie do príbehu postavyvšetko funguje ako má, no Scorseseho gangsterky majú predsa len o trošku pomalší spád ako pri De Palmovi. Čudujem sa však, že Loittovi neboli po jeho výkone ponúkané lepšie role. Ale L.Jackson vynikol =). To bolo na Oscara. 80%.(18.12.2006)

Scorseseho pohled do života jednoho mafiána, který paradoxně nikdy mafiánem nebyl. Velmi zajímavě pojatý styl vyprávění z pohledu hlavního hrdiny zachycuje jeho pohnutky a motivy jeho jednání. Zpočátku s ním symaptizujete, ale postupně se stává čím dál odpornějším. Ray Liotta podává výborný výkon a je dost nezvyk vidět ho v hlavní roli. De Nirovi mafiáni výborně sedí. Určitě jeden z nejlepších Scorseseho filmů.(6.8.2005)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších životopisných filmů - 100 Greatest Biography Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Dobrý, ale pro mne ne tak silný snímek o americké mafii, jako byla Coppolova série Kmotra, nebo Leoneho Tenkrát v Americe. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=ynCjlwFP-vk(18.3.2009)

Co se sakra stalo? Upřímně jsem se těšil, až uvidím ony hojně citované, skvělé, nedostižné Goodfellas. A ono mě to nijak zvlášť nevzalo. Vývoj postavy? Kdybych dokázal říct, co víc bych ještě chtěl, potěšilo by mě to samotného víc než nějakého zarytého uctívače, který mě bude za tyhle řeči chtít popravit. Anyway, když opominu katastrofální/ický český dabing, ve kterém hned tři vedlejší postavy mluvil tentýž člobrda, tak kromě skvělého Joea Pesciho jsem neviděl nikoho, kdo by si zasloužil moje uznání nebo sympatie. Jinak mi z většiny postav zůstal pocit typu "no tak teda nezapomínáte, a co jako?" Mnohem líp mi seděl Donnie Brasco... 60%(26.4.2006)