Randall "Memphis" Raines žije poklidným životem kdesi na předměstí a učí děti jezdit na motokárách. Ovšem pouze do té doby, než se dozví, že se jeho mladší bratr zapletl do krádeží aut a jednu tak parádně zpackal, že mu hrozí smrt slisováním v autě. Byl přesvědčen, že s kriminální kariérou definitivně skončil, ale nastal čas, kdy se musí na chvíli vrátit ke své bývalé profesi. Dostal totiž zakázku, kterou nemůže odmítnout. Buď ukradne padesátku drahých a náležitě zabezpečených automobilů, nebo jeho bratr zemře. Aut na seznamu je hodně a času pekelně málo. Proto Memphis svolá svůj starý tým, aby rozehráli koncert, po kterém bude policii ještě dlouho zvonit v uších! (TV Nova)

FoxiDnB

Nevím co všichni proti tomuto filmu mají. U tohohle filmu se zrodila moje láska k autům, a té muzice, z které se nejde přeposlouchat, jako písnička z intra nebo "Low-ri-der drives a little slower". Moderní rychlá auta, muscle káry, herecké obsazení, každý kousek muziky přesně kde má být. Všechno vynikající. Neznám nikoho kdo film viděl a neříkal místo Shelby GT500 - Eleanor. Dal bych i sto hvězd ze sta, kdyby to bylo možné. A pokud jste film neviděli, tak musíte vidět. ()

Marrakech86

Famozní film, který de facto odstartoval následné "auto" filmy. Cage doslova dominoval, parádní scénky, velmi se mi líbila i role "pitvaře" aneb scénka s jídlem a nebo moje oblíbená věta: "co je to za úchylku, hrabat se v psích hovnech", parádní film, co dodat. Vždycky, když je v televizi , tak se rád podívám. ()

Vassa91

"Hele, ten maník má na autě napsaný had. Had se zítra bude muset plížit autobusem." Záruka příjemně stráveného času. Úplně dokonalý to sice není, ale na 4* to stačí. Tohle bylo vlastně moje první seznámení s Nicolasem Cagem a vzbudilo ve mně nezapomenutelný zážitek. Přiměřené množství akce, nenásilně vložené a velmi vtipné hlášky, super auta a v neposlední řadě mladá blonďatá Angelina. Co víc si přát? Navíc díky tomu se vžil název Eleanor pro Shelby Mustang GT500 1967, což je taky zajímavý, vzhledem k tomu, že film není kultovní, tak když se řekne Eleanor, každý ví. ()

andy60

Ono se málo krade, řekli si asi tvůrci. Pojďme natočit nějakou agitku, ať nám tech chmatáků trochu přibyde. A tak se i stalo. Proč krást v malém, když to jde rovnou ve velkém - 50 aut za jednu noc!!! A tak se ptám - tomu mám fandit? Tomu mám tleskat? Tohle mám obdivovat? Tak to ani náhodou. Dominic Sena a spol. zřejmě nezažil ten pocit, že večer někam zaparkuješ auto a ráno tam najdeš jen mastnej flek. ()

PMU

Pro mě je tenhle film jen o Eleanor. Nicolas mohl být asi lepší, Duvall i Ribisi mě bavili. Scénář bídnější. Ale ten Mustang.. ten Mustang je prostě za 5* ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ty prostě nemůžeš řídit! Tak jako já nemůžu nikdy plavat! A proto taky nikdy nelezu do bazénu, víš?" Blonďatý Nicolas Cage jako protřelý zloděj aut zachrání svého bratra tím, že ukradne za jednu noc mraky aut. "Když žiješ poctivě, musíš makat dvakrát tolik." Průběh filmu: Hrdinové filmu vždycky přijdou k nějakému autu nasednou a odjedou. Nuda. Měla jsem to vypnout po 60-ti sekundách. O velkých automobilových honičkách si nechte fakt zdát. 1* za blonďatou Angelinu Jolie. - 10%. ()

mistr97

Čekal bych, že mě film s tolika auty bude bavit. 60 sekund mě ale nijak zvlášť nezaujalo. Je to průměrný, či snad i lehce podprůměrný „akční” film, který staví hlavně na přítomnosti Nicolase Cage. Děj je velmi strohý, zápletka nezajímavá a dost jednoduchá. Slabé tři hvězdičky. ()

Kpitbull

Úžasná hudba, krásná Angelina, skvělej Cage, nadupaný káry a.... Eleanor, zřejmě nejkrásnější auto co kdy jezdilo po téhle planetě ()

Sejkorka

Pěkná akční podívaná. závěrečná honička a skot s Fordkou z roky 67 (Shellby), to je moderna i po 20letech. Nechybí happy end a tak krásná mladá Angelina. Fakt dobrý. ()

Jestrab

Cage je zase pro jednou vysloužilá zoubková víla, která musí vyřešit problém, kterej nezničí svět, ale dokážeme se do něj vcítit. Za mě nejlepší automobilové béčko, které si bere něco z klasických vloupaček. Nemá smysl v něm hledat nějaká skrytá poselství. I po několika shlédnutí mi však vadí až moc velká klišovitost. ()

KritAIk

Film 60 sekund (Gone in Sixty Seconds) z roku 2000 je typickým zástupcem žánru akčních filmů s tematikou aut. Hlavní postava, zkušený závodník a lupič aut, se dostává do nesnází, když musí ukrást 50 aut během jediné noci, aby zachránil život svého bratra. Film nabízí spoustu rychlých automobilů a adrenalinových jízd, které jsou zábavné a příjemné pro oko. Mezi nejzajímavější momenty patří scény, kdy se hlavní hrdina snaží ukrýt ukradená auta před policií. Na druhé straně však může film trochu zklamat fanoušky, kteří očekávají, že ukradení aut bude trvat pouze 60 sekund, jak název filmu naznačuje. Samozřejmě, že celý proces ukradení aut trvá více času, ale název může být trochu zavádějící. Herecké výkony jsou vcelku solidní a kromě hlavního hrdiny, kterého ztvárnil Nicolas Cage, jsou pozoruhodné i výkony Angeliny Jolie nebo Roberta Duvalla. Na druhou stranu se některé scény mohou zdát trochu přehnané nebo nerealistické, což může odradit náročnější diváky. Celkově lze říci, že film 60 sekund je dobrým příkladem akčního filmu, který nabízí spoustu zábavy a adrenalinu. Zároveň však nemusí splnit očekávání fanoušků ohledně rychlosti ukradení aut, což může zklamat. ()

JohnnyCinema

Skvělý film, príma zážitek. Jediné, co mě mrzí, je trapná scéna s letícím Mustangem přes odtahovku na mostě.  Tím se dle mého názoru celý film v závěru docela degradoval. Do té doby celkem uvěřitelný příběh, ale tohle si mohli scénáristi odpustit a vymyslet něco uvěřitelného a reálného. Jinak, palec nahoru a dá se říct, že se tenhle snímek zařadil k motoristickým kultovním filmům. ()

BonRStone

Ak chceme stráviť príjemný filmový večer a máme chuť na autičkársky film, ale na Rýchlo a Zbesilo tá chuť rozhodne nie je, čo si pozrieme? Priemerný autičkársky film, so zopár vtipnými hláškami, zopár skvelými hercami, zopár skvelými akčnými scénami a doprdele povedzme si rovno, kto z autičkárov nevie čo je to Eleanor? Tento film je autičkársky kult rovnako ako prvé filmy Rýchlo a Zbesilo. Rovnako ako hláška: sedím si na ruke, až kým necítim mravenčenie a potom si ho vyhoním. Okolo tohto filmu chodím roky a potom si ho s chuťou znovu poziem. Pol hviezdy hore za dredatú Angelinu, ktorá je tak sexy, že si až hovorím prečo je v tak málo scénach! 4.5/5 ()

Naštvaný řidič Nicolas Cage

Naštvaný řidič Nicolas Cage