Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

Vocoun

O poznání slabší než jednička, o moc lepší než trojka. Dvojka Fraser - Weisz pořád šlape, Fehr tady má víc prostoru, což mi vůbec nevadí. Trochu na facku je ten synek, ten mi tam docela vadí, ale je to trochu víc odlehčené a vtipné než jednička, i když se toho asi moc nového vymyslet nedalo. Znovu oživení mumie, opět zabití několika lidí pro získání podoby, tentokrát ovšem okořeněné flashbacky a králem škorpionem. Není to žádná sláva, ale docela slušně to uteče, triky nejsou tak zlé a nemá to špatnou hudbu. Konec nebyl až tak úplně moc předvídatelný. Pěkné 3 hvězdy k slušnému pokračování klasiky. 66% ()

Brano

Druhé pokračovanie je o dosť slabšie oproti jednotke, ale stále sa dá na to pozerať. Deju už chyba akákoľvek logika. Neporaziteľný hrdinovia, ktorých nič nezastaví, spolu s osemročným géniom. Dvojka je o niečo akčnejšia a má trocha lepšie efekty a to je tak všetko. Ale zaradil by som to k tým viac vydarenejším pokračovaniam, aspoň to nadväzovalo na prvý diel a objavili sa tam všetci starý herci. Navyše nový, ako napríklad Dwayne Johnson v podaní kráľa škorpióna potešili. ()

Guran

No, řekl bych, že Stephen Sommers natočil značně slabší díl než předchozí. Moc se mi nelíbí, ale koukat se na něj dá, ale není to už ono. ()

JackBurda

Akčnější, ulítlejší ale bohužel malinko slabší, než první. Ovšem hudba je dokonalá, akce je pěkná a rodinka O'connellových je tou správnou přísadou. ()

soviczka

Říkejte si, co chcete, ale děj se pořád týká starověkého Egypta, takže u mě dobrý ;) Akorát to dítě bych nějak eliminovala... ()

PlayEasy

Tak tohle je teda velké zklamání! Už je to prostě typické pokračování s malým otravným kidem a mnohem horším dějem i efekty (Škorpión byl fakt velký počítačový hnus) a naivní příběh nemohl skončit jinak než naivně. Prostě už je to ta stejná kaše, ale hnusnější a špinavší, kterou bychom znovu už nemohli ani cítit. 55% ()

mrclTV

Veľkorozpočtové, viac family-friendly pokračovanie (a nenarážam na to, že z ústrednej dvojice je už trojčlenná rodinka), viac ľahkého humoru, menej hnusných scén a ľakačiek, či ovela viac už na dnešnú dobu tragicky vyzerajúcich špeciálnych efektov (ale v roku 2001 by sme istotne povedali niečo iné). Tie také obstarožné ťahy ako napríklad, keď sa záporák predstaví, tak sa zlostne v diaľke zablýska, alebo boj v štyle "bojuje celá rodina" a to neustále vysvetľovanie už tak dosť jednoduchého deja, to mi nešlo pochuti. Ale stále je to OK dobrodružsvo. ()

cinema_cz

Druhá Mumie sice nedosahuje úrovně svého staršího bratříčka, leč coby ryze popcornová show, určená především nenáročnému mladšímu publiku svou cílovou skupinu nejspíš nezklame. Sommers zvysoka kašle na logiku děje a konzistenci příběhu a jednoduše se snaží "naprat tam toho co nejvíc". Děj uhání jak splašená mrcha a byť nasazené tempo po chvíli ztrácí na efektnosti (o půlhodinku kratší stopáž by neuškodila), akce je svižně natočená, výprava velkorysá a technické zpracování jako celek je rozhodně na nadprůměrné úrovni. 60 % (Ondřej Vosmík, Ci 06/2001, str. 42) ()

adamix

Áno, opičí sa to po úspechu prvého dielu a uprednostňuje sa tu pred kvalitnou mierou prehnaná utópia zaváňajúca lacnotou (aj keď to vyzerá strašne draho). Postavy majú stále tú charizmu, ale sú tupé. Dokonca aj Imhotep zblbol, v prvej časti bolo jeho prioritou vzkriesenie mŕtvej lásky, teraz chce bezhlavo vládnuť svetu s pomocou cudzej armády na úkor ,,mŕtveho" Kráľa Škorpióna. Akcia je však stále famózna a zachovalo si to tú dobrodružnosť. Triky pokrivkávajú, ale miestami aj pevne stoja na nohách. Humor je opäť v slušnej dávke, ale bohužiaľ toho nadhľadu je až moc, čo vlastne pochováva totálne pod zem hororovú atmosféru, ktorou sa jednotka hrdila. Je to podarená hlúposť, ktorú si kedykoľvek pozriem a pri ktorej netreba rozmýšľať či brať niečo vážne. Nejde vyslovene o prepadák, ale ani skvost, skôr taký slušný (nad)priemer, ktorému doprajem tú štvrtú hviezdu, pretože každým pozretím sa zážitok nezhoršuje. Skôr ostáva taký istý aj po rokoch. Za mňa 70%. ()

Blazkowicz

Dvojky se vždycky snaží být větší a lepší než originál. Většinou se to taky nepodaří, což je i tento příklad. Větší to bezesporu je (nové lokace, triky, více dobrého humoru, atd.), ale lepší ani omylem. Ze začátku to ještě ujde a i ten malý harant je v pohodě. Jenže jakmile dojde na návrat zpátky do Egypta, tak je to jedna větší hovadina než druhá. Prostě všechno co někoho napadlo, tak tam dali. Trpaslíci, prales, kouzelné kopí. Jen ta mumie tomu chyběla. Imhotep úplně nevýrazný. Na závěr "luxusní" CGI The Rock. Normálně jsem myslel, že tak vypadá i ve skutečnosti. 3+* ()

ostravak30

První díl Mumie byl úžasný. Líbil se mi nápad, efekty, příběh, humor, fungovalo i spojení herců B. Fraser -  Rachel Weisz - John Hannah. A Arnold Vosloo a Patricia Velasquez také byli nezapomenutelní. Druhá Mumie je již trochu jiná. Stále si drží svůj standart co se napětí a akčních scén týče. A i humoru. Velkou výhodou je to, že zůstali i původní představitelé. Pravda je, že opakovaný vtip už nemusí vždy být znovu vtipem. Tady to platí o mnohých scénách, kdy jde hercům o život a na poslední chvíli uniknou. Samostatnou kapitolou je zapojení Dwayna Johnsona, který se ve filmu prakticky neobjevil a jeho digitální verze je bohužel velikou kaňkou. Vypadá to totiž hodně amatérsky. Jinak si ale Mumie udržela svou kvalitu a to je potěšující. ()

PlysovyMacko

Ako dieťa som film videla prvý raz a nekriticky som ho zbožňovala. Ako dospelá si uvedomujem určitú nevyváženosť snímku. Vzrušujúce dobrodružstvo s pár hlúpymi momentami,  ktoré nestíha nudiť s nadupanou akciou, ale nie veľmi vydarené triky. Brendan je hot. Hoci sa postavy zabíjajú, vo filme nie je ani kvapka krvi. ()

Dass

Bavilo mě to rozhodně více než jednička. Veškeré nesmysly okolo vystříhány, jen čistá akce. Nabízí se tu paralela s Jurským Parkem 3. ()

Grellenort

Horší než první díl, ale ne o tolik ...je tu uz poznat jista tendence k preplacanosti, ktera se naplno projevila ve Van Helsingovi. ()

Bilky

Staré známe "fšeho ješté více" sa opäť vrátilo tvorcom ako bumerang a aj keď ftomto žánri je to + a tržby sa zrejme ešte zvýšili, výsledkom je nedržiaci príbeh, sled scén bez silnejšieho pojítka a zgrumáž (pekný výraz,fšak?) trikov a pestrofarebných scén s filtrami od žltej až po fialovú :) ODED FEHR je stále výrazná postava a zachováva si tajomno a určitý mystický nádych ale ostatné postavy už nestíhajú. Hlavne ten malý spratek je dosť umelý...Mám obavu že bude aj Syn múmie, Múmia po 20tich rokoch a Pomsta ružovej múmie kontra ScotlandYard :) To mi akurát vychádza na každý diel odobrať 1* ()

weasel.p

Do dvojky se toho snažili nahustit opravdu hodně a nedopadlo to špatně. Je to víc akční a vůbec větší podívaná než jednička (zase na úkor atmosféry),svou zábavnost si to taky udrželo. Myslim, že jedna z mála dvojek, která určitě nebyla na škodu. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo