Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

brasek

Druhé pokračovanie už nemá taký nádych ako jednotka, ale stále je to viac ako dobré... aj keď by som si vedel predstaviť aj iný koniec. ()

KacHnAop

O něco horší než první díl, ale stále si film udržuje dostatek akce a humoru. Tentokrát mají O´Connellyovi nastarosti nejen Imhotepa, ale i krále Škorpiona. ()

Scaevola

Přežeňte povedenou jedničku a dostanete dvojku... Přesto je tu spousta skvělých hlášek, scén a momentů, na které si lehce vzpomenete ještě mnohe let poté. ()

david666

jeden z mých nejoblíbenějších doobrodružných filmů. Krása Rachel Weisz je naprosto dechberoucí v každém záběru. ()

Carnosaurus

Méně je někdy více. Mělo proto zůstat pouze u jedné Mumie, ale když už se tam nezůstalo, v druhé Mumii se měly držet digitální triky na uzdě, nebo se měly alespoň udělat pořádně. V druhé Mumii se mělo ubrat na infantilitě. V druhé Mumii již není atmosféra té první a kvalita klesla o třídu níž, protože příběh už není svěží a proto by bylo lepší, kdyby se v druhé Mumii dalo koukat i na víc, než jen efektní souboje, které však od minula ztratily říz a vtipné scénky, které od minula ztratili vtip. V druhé Mumii však zůstala velkorysá výprava. V druhé Mumii vystřídal Jerryho Goldsmithe Alan Silvestri a výsledkem je filmová hudba přinejmenším stejně tak dobrá jako v té první Mumii. Druhá Mumie je ale pořád ta druhá, horší. I přesto je však druhá Mumie příjemný oddychový film, tzv.splachovací. ()

Oxik49

Už jsem to napsal u první Mumie, ale i tady to napíšu. Pěknej dobrodružnej film, kterej si můžete večer pustit s rodinou. Nic mu nechybí - akce a dobrodružství, humor(a obzvlášť tady se mi některý hlášky fakt zamlouvají), ani Imhotepova šťabajzna :) ()

DansteR

Jednička byla super, dvojka je trochu moc překombinovaná a přehnaná...Pyramida, král Škorpion, na desetkrát probouzené mumie. Škoda, dalo se to zvládnout i líp a navázat na jedničku. Duo Fraser a Weisz je pořád stejně dobré, Johnson jako Škorpion je taky v pohodě, jen Vosloo je mi hrozně nesympatický...no co už mumie...70% ()

LencaN

Krásně to navazovalo na první díl. Bohudíky za stejné herecké obsazení, to udělá ten největší kus práce, protože Fraser a Weisz k sobě pasujou jako Jing a Jang, super. I vizuelně to bylo rovnocenné. Akorát ten Král Škorpion byl dooost počítačový a bylo to jako pěst na oko. I scénář byl trochu horší než v jedničce, takže to je hvězdička dolů, nedá se svítit. ()

Catella

V porovnání s prvním dílem je tohle trošičku krok zpět, ale když zapomenu na jedničku, tak ani tento díl není vůbec špatnej. Je tam o trošičku víc akce a vtipy jsou dobře načasovaný. Do toho všeho nám tam prostupuje strach o toho malýho hošíka, kterej byl naprosto dokonalej. ()

Kontryhelka

Dvojka o málo slabší než jednička,ale pořád dobrá. Opět sympatičtí kladní hrdinové i zmetci. Dobré hlášky i prostředí. Triky opět perfektní. ()

Veeria

Pro mě má tento film zvláštní kouzlo.... Láska. Rodina. Přátelství. Soudržnost. Odvaha. Víra. Naděje. Vše dobře dopadne. ()

JesterKruger

Nevím proč, ale jako děcko se mi více líbila jednička než tahle dvojka. Dnes to mám rád na stejné úrovni. Film nenudí, je to fajné, ale závěr toho filmu mi připomínal jakousi hru na bázi ps4 (Kvůli efektu krále škorpióna). ()

PTuranyi

Pokračovanie Múmie ponúka rovnako naivný príbeh plný klišé a nezmyslov ako jeho predchodca, ale veľmi dobre natočený ako produkčne tak aj herecky. Triky sú na tom lepšie. Zostala ľahkosť, ktorá pre napätie a spád deja neváha obetovať logiku. Našťastie zostal aj humorný nadhľad hoci už nie taký presvedčivý ako kedysi. Výsledkom je s prižmúrením oka celkom dobrý dobrodružný film. 70% ()

Jan XXIII

Tento film přímo nesnáším.První díl mě dost bavil,ale z dvojky udělali frašku u které byla posunuta věková hranice tak na 7 let.I Harry potter je lepší ! ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo