Temperamentní americký dobrodruh a voják cizinecké legie Rick O'Connell hledá v Egyptě své štěstí. Čirou náhodou objeví dávno ztracené Město mrtvých. Jeho objev je pro půvabnou knihovnici káhirského muzea a nadšenou egyptoložku Evelyn archeologický nález století. O'Connell dostane nabídku zavést Evelyn s výstředním bratrem Jonathanem do pouště. Evelyn touží objevit ztracenou Knihu mrtvých, Rick zase prahne po legendárním faraónově pokladu. Ruiny střežené bojovnými Tuaregy však skrývají děsivé tajemství - sarkofág s mumií staroegyptského kněze Imhotepa, jenž byl za svá provinění pohřben zaživa. Zemřel strašnou smrtí, byl sežrán tisíci brouky. Pokud by ho ale někdo oživil, znamenalo by to katastrofu pro celou zemi. Evelyn s Jonathanem a Rickem budou muset překonat strašlivé, životu nebezpečné nástrahy, uniknout příšerným kusadlům smrtících brouků a vést boj se starověkou sektou. A přesně ve chvíli, kdy mohou konečně nabrat dech, Evelyn nechtěně probudí Imhotepa. (TV Nova)

C0r0ner

Pěkný příběh z Egypta (ač egyptologové asi nadšení nejsou), který táhne trojice Fraser-Weiszová-Hannah. Nevím jak ostatní, ale já tam viděl spousty inspirací z Indiana Jonese, nicméně proč ne, inspirace je to kvalitní. K tomu pár skoro hororových prvků v podání Imhotepa, takže výsledné hodnocení více než slušné. 85% ()

carly

perfektný coctail zo strachu, dobrodružstva a romantiky, ozdobený plátkom mágie. neviem sa rozhodnúť, či bol lepší Brendan Fraser alebo John Hannah. tak to asi vyhrá Rachel Weisz ()

Fallen_One

Velmi slušná egyptská jízda. Viděl jsem ji několikrát a musím říct, že napoprvé bych ji dal 4 hvězdy. Napodruhé to stále bylo dobré, jen už jsem si všímal několika přehnaností a tupých dialogů. A napotřetí...tři hvězdy to skvěle vystihují. Ale jsou to lepší tři hvězdy. ()

necisty

K dokonalosti Mumie mě chybí takové to mrazení v zádech:). Jinak vše na výbornou, od kvalitních herců přes super efekty po krásný soundtrack. Nevím, jestli to zde dělali schválně, ale Rachel dokáže být mnohem krásnější a už kvůli tomu tu poslední hvězdičku nedám:D. Přitom ve dvojce už je nádherná. Nebo slabší vtip, na kterém se naopak dvojka snaží nahonit. Kdyby zkombinovali klady z obou filmů, tak by to na pětku bylo. ()

pakobylka

Umělohmotný příběh s umělohmotnými figurkami, které se na šachovnici Egypta (případně i jiných lokalit) posouvají tak, aby uspokojily touhu diváka po nezávazném (a nevázaném) dobrodružství, prošpikovaném vtipnými hláškami. Vlastně ani nevím, proč "Mumii" nedokážu patřičně ocenit. Možná proto, že ze všech jejích hrdinů je mi nejsympatičtější mumifikovaný Imhotep, což asi není úplně v pořádku. ()

PavelVanekArt

Vždy na to mám vyloženě chuť, ve dne v noci. Fraserův herecký magnum opus a na tu dobu vynikající rukopis Sommerse. Nemá to chybu, hlavně ten soundtrack od Goldsmitha je hrozně fajn, občas si ho pouštím a pak si pustím žilou. 5* a.k.a 90% ()

emo

Konečne zábavný dobrodružný film s perfektným napätím, skvelým humorom a sympatickými hercami. ()

messiah

Člověk hlavně nesmí čekat historický film s jakýmkoli dodržováním faktů. Prostě Dobrodružný akční oddech. Máme to však bohužel několik pokračování - naprosto zbytečných, narozdíl od Indiana Jonese třeba. ()

mortak

Dobrá rodinná zábava. Caparti se budou bavit a vy si vzpomenete, že jste taky byli kdysi prťata s mlíkem na bradě a budete tu digitální smršť sledovat napřed se studem, ale nakonec se poddáte regresi do nižších vývojových stádií. Jde vlastně o obyčejnou vyvražďovačku (Amíci) s dobrodružnou půlhodinou na konci. A jednou za čas je dobré stát se dítětem. Docela to očišťuje. ()

Ice123

Tak takhle nějak měl vypadat Král Škorpion. Kdyby byl pojat vtipnou formou s lepšími herci tak by měl 4-5*. 5* za skvělou roli Brendana Frasera i za celý film ;) ()

WolfR

Výborná dobrodružná pecka! Při tomto filmu se nemůžete nudit ani vteřinu! Je to jedna velká jízda! Výborné hlášky říznuté parádní akcí a přímo úžasným egyptským prostředím. Příběh vypráví o Mumii, kterou dobrodruhové v honbě za pokladem omylem probudili k životu. Není to sice horor, jako originál, ale takovéto pojetí mumii vůbec neškodí! Je to celé promyšlené a velkolepé a navíc je tu spousta skvělých postav zahraných výbornými herci! Výborný film! Určitě si ho nenechte ujít! 5 hvězd. PS: A k tomu všemu má film parádní hudbu! ()

KajusaK

Rick a Evelyn , perfektní postavy které se sem opravdu hodí a neumím si tam představit nikoho jiného. Přečíst knihu mrtvých by mě asi nenapadlo :)) ()

animaxis

Super dobrodružný film na léto,který vás možná nevystraší(ono ani memá),ale rozhodně vás pobaví.Příběh je jednoduchý a prostředí Egypta se mi líbilo,takže akorát na čtyři hvězdičky za zábavu. ()

otík

Výborná podívaná, která tu už dlouho nebyla - dobrodružství, romantika, zábava, akce. Vše v jednom a skvěle to do sebe zapadá. Sice popkornová, ale bombastická zábava. ()

Flyer

Docela hezky zpracované egyptské dobrodružství, které je však zaměřeno spíše na efekt a na odlehčující humor než na silný, nervy drásající divácký zážitek. Zpočátku mě atmosféra filmu zaujala, ke konci už přicházela trochu nuda (těch efektů se moje oko rychle nabažilo). Hudba, výprava i režie pěkná. Herecké výkony ne nijak oslňující, ale vyloženě špatné také ne, u scénáře platí to samé. V rámci dobrodružných filmů lehčí nadprůměr. ()

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (více)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014